Pogrom w końcówce, Arsenal 4-1 West Ham

Pogrom w końcówce, Arsenal 4-1 West Ham 22.04.2018, 15:27, Łukasz Wandzel 2125 komentarzy

Mecz derbowy między Arsenalem a West Hamem okazał się był pierwszym po ogłoszeniu przez Arsene'a Wengera, że po sezonie pożegna się ze stanowiskiem menedżera The Gunners. Wieść o odejściu francuskiego szkoleniowca po ponad dwudziestu latach nie sprawiła jednak, że piłkarze odnaleźli w sobie ukryte dotychczas pokłady energii i nagle zaczęli grać o klasę wyżej. Do przerwy w starciu Młotów i Kanonierów oglądaliśmy ten sam stary Arsenal nie grający ani trochę lepiej, ani trochę gorzej. Arsenal potrafi pięknie wygrywać, fatalnie przegrywać, czy wymęczyć zwycięstwo przeciwko ekipie, z którą bez problemu powinien się rozprawić. Po rezultacie trudno powiedzieć, że dzisiejsze popołudnie to była droga przez mękę, ale sam wynik kompletnie uległ zmianie dopiero w końcówce. Najważniejsze jest zwycięstwo, ponieważ zawodnicy powiększyli nieco przewagę nad Burnley i nie muszą tak bardzo uważać, żeby nie wypaść z top six. Teraz mogą w zupełności skupić się na czwartkowym starciu półfinałowym z Atletico Madryt.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Elneny (45' Maitland-Niles), Xhaka, Ramsey - Iwobi (70' Aubameyang), Lacazette, Welbeck (88' Chambers).

West Ham: Hart - Zabaleta, Ogbonna, Rice, Cresswell, Masuaku (86' Carroll) - Kouyate, Noble, Fernandes (60' Lanzini), Joao Mario (60' Chicharito) - Arnautović.

Arsenal od początku przejął inicjatywę i przeważał na boisku, starając się zagrozić bramce Harta. Jednak nie oznaczało to morderczych ataków ze strony Kanonierów. Podopieczni Arsene'a Wengera dominowali w posiadaniu piłki przez cały czas, ale mimo to mieli bardzo duży problem z trafieniem do siatki i nie udało się im to aż do przerwy. I choć nie dawali swoim przeciwnikom szans na to, aby byli w stanie zagrozić Davidowi Ospinie, to wystarczyłaby przecież jedna kontra, żeby dominujący Arsenal stał się przegrywającym Arsenalem.

Mimo przewag w liczbie wykreowanych sytuacji, raz po raz marnowanych przez Welbecka lub innych, to istotniejszą sprawą była kontuzja, jakiej nabawił się... Mohamed Naser Elsayed Elneny. Reprezentant Egiptu ucierpiał tuż przed końcem pierwszej połowy i nie dał rady kontynuować gry. Sytuacja wyglądała poważnie, gdyż ulubieniec kibiców Arsenalu opuszczał murawę na noszach.

Na początku drugiej połowy widać było, że niewiele uległo zmianie w grze obu zespołów w porównaniu do pierwszych 45. minut. Kanonierzy znowu wzięli się za obleganie pola karnego West Hamu, lecz tak samo jak wcześniej brakowało ostatniego podania lub wykończenia, po którym zawodnicy z armatką na piersi mogliby cieszyć się z gola. Nie zmieniła się także ostra gra Młotów, co pokazał choćby faul Zabalety na Welbecku.

Podopieczni Davida Moyesa najwyraźniej byliby zadowoleni z bezbramkowych derbów, bo mogliby dopisać na swoje konto jeden punkt. Nacho Monreal udowodnił, że ta wizja nie ma racji bytu, ponieważ otworzył wynik spotkania. Hiszpan uderzył nogą po podaniu z rzutu rożnego, czym zupełnie zaskoczył Harta. Futbolówka skozłowała, więc angielski bramkarz nie mógł udanie interweniować.

Jedyną szansą gości było skupienie się na ataku i podjęcie próby wyrównania, dlatego na murawie pojawili się Lanzini i Chicharito. Do tej pory West Ham nie istniał w ataku. I to błyskawicznie uległo zmianie, ponieważ kilka minut później Arnautović doprowadził do wyrównania silnym strzałem po podaniu Manuela Lanziniego. To wszystko za sprawą tego, że momentalnie Młoty zmieniły swój styl gry na niezwykle ofensywny, żeby po strzelonej bramce znowu zacząć tylko się bronić.

Po rozum do głowy poszedł też sam Arsene Wenger, działając w podobny sposób. Dokonał zmiany z przodu, wpuszczając Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieoczekiwanie usiadł dziś na ławce rezerwowych. Gabończyk zmienił Alexa Iwobiego. Zmienił też wynik spotkania w 81. minucie dzięki swojej "asyście". Zaczęło się od wrzutki Aarona Ramseya, która... okazała się dośrodkowaniem na miarę gola, ponieważ Aubameyang nie dotknął lecącej łukiem piłki, ale swoją pozycją sprawił, że skonfundowany Hart nie wiedział, jak ma zareagować.

Na tym się nie skończyło, bo tuż po chwili gola dołożył Alexandre Lacazette. Futbolówka wpadła do siatki po rykoszecie. Francuski napastnik podbudował się znacznie zdobytym golem i po chwili zdobył kolejnego, ustanawiając tym samym wynik spotkania na 4-1. Trudno powiedzieć przy takim rezultacie, że Kanonierzy wymęczyli zwycięstwo, ale do 80. minuty, kiedy było jeszcze 1-1, nie dało się powiedzieć, że był to wspaniały mecz w wykonaniu Arsenalu. Pogrom rozpoczął się w końcówce i pomógł zwyciężyć jedno z ostatnich spotkań pod wodzą Arsene'a Wengera.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z WHU!

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

LunaticLama komentarzy: 125024.04.2018, 21:29

Czy ja dobrze slyszay, że Roma chce 60 baniek za Alissona?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.04.2018, 21:29

@new_star: Komentarz dnia, haha

DontCry komentarzy: 760824.04.2018, 21:29

@kamilo_oo: Nie wiem, ale na k.com mówili że to zbawiciel Arsenalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.04.2018, 21:28

Manolas to jest taki drugi Mustafi

caliero913 komentarzy: 125424.04.2018, 21:27

@Sztofort: bo nie trawię ludzi zaślepionych przez religię i ideologię. Zachowania, takie jak nie podawanie ręki zawodnikom z Izraela/wyznającym judaizm tylko to potęguje

new_star komentarzy: 6853 newsów: 924.04.2018, 21:27

@Craz:
Elneny o 5 cm.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.04.2018, 21:27

Co ta Roma odwala od 15 minut?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1424.04.2018, 21:27

Za takie "grosze" takiego grajka wyciągnąć. Masakra :)

Arsenal - Manchester United 1-3, rok 2009

Pamiętam co się działo z Barcą, było kapitalnie jak na Emirates, ale jednak do Anfield przepaść

3rdpitch komentarzy: 454224.04.2018, 21:26

Szkoda że nasz kochany Papcio nie moze już przezywac takich rzeczy jak walka o final LM

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.04.2018, 21:26

Jak ktoś gra w obronie i ma tak założone getry to oznacza, że nie chce by grał w Arsenalu. Już mamy takiego grajka z takimi getrami. Nie jest dobry.

Jogurt komentarzy: 167024.04.2018, 21:26

swietny pressing liverpoolu

Arsenalx3 komentarzy: 118524.04.2018, 21:26

Oj jak Roma dotrwa do konca z takim wynikiem to będzie dobrze.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13024.04.2018, 21:26

Dokładnie, na Anfield też jest cisza jak grają ze Stoke czy z Crystal Palace.
Półfinał LM to co innego. Gdybyśmy tak grali jak Live i cisnęli w półfinale na Emirates to wrzawa byłaby pewnie niesamowita.

GKS_AFC komentarzy: 871824.04.2018, 21:25

Myslicie ze Perez sie zarzuci na Salaha latem, ja mysle ze jak na MS bedzie tak punktowal to Perez nawet 200 mln za niego zaproponuje.

Craz komentarzy: 357724.04.2018, 21:25

Pytanie kto jest wiekszym kocurem salah czy elneny

Sztofort komentarzy: 259624.04.2018, 21:25

@caliero913: czemu nie znosisz go jako człowieka?

Arsenalx3 komentarzy: 118524.04.2018, 21:24

Nowy treneiro z Welbecka też takiego kocura zrobi.

softgreat komentarzy: 208124.04.2018, 21:23

przypomnialo mi to troche bramke innego egipcjanina grajacego w neuchatel xamax
nazywal sie Hossam Hassan

Womanizer komentarzy: 991824.04.2018, 21:23

Salah złota piłka za sezon 2018

new_star komentarzy: 6853 newsów: 924.04.2018, 21:23

Dajcie jakiś link, bo mi nic nie działa..

DontCry komentarzy: 760824.04.2018, 21:23

Przy bramce Salaha kolejny wspaniały blok ze strony pana piłkarza - Manolasa.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13024.04.2018, 21:23

Kosmita z tego Salaha, co za sezon.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.04.2018, 21:23

@youngboy: o jakim meczu mówisz? A pamiętasz co się działo z Barca ostatnio?

krawiec256 komentarzy: 54224.04.2018, 21:22

Faul Hendersona z kategorii oczywistych nawet sędzia za gwizdek łapał, ale akcja dobrze się zapowiadała to odpuścił tylko że w złą stronę :D

silvano95 komentarzy: 981124.04.2018, 21:22