Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City

Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City 01.03.2018, 21:53, Łukasz Wandzel 1323 komentarzy

Kiedy Arsenal w trakcie sezonu przegrywa ważne spotkanie, Arsene Wenger zawsze ma do powiedzenia, że najważniejszą rzeczą jest to, aby odpowiedzieć na porażkę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że Kanonierzy nie ręczą za słowa francuskiego menedżera swoją postawą na boisku. W niedzielę zostali rozbici przez Manchester City w finale Carabao Cup, a tym razem, w rozgrywkach Premier League, z tym samym rywalem zagrali jeszcze gorzej. Ostatnio całe spotkanie przegrali 0-3, a teraz taki rezultat widniał na tablicy wyników już po 45. minutach. To oznacza, że znacznie szybciej niż poprzednio dali się zdominować. Kogo winić za taki (nie)obrót spraw? Wydaje się, że wielu wspomni w tym przypadku o szkoleniowcu Arsenalu, ale trzymając się jedynie boiskowych wydarzeń, należy wskazać na obrońców. Blok defensywny był odpowiedzialny w tym meczu za bramki stracone oraz te niezdobyte. Tym samym, zabił ten mecz jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Londyńczycy jeszcze bardziej oddalili się od swoich bezpośrednich rywali w lidze, a jeżeli ich dyspozycja przerodzi się w dłużej trwający kryzys, trudno będzie im wróżyć przejście przez wiele etapów Ligi Europy.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarian, Özil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Walker (71' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, D. Silva (86' Jesus) - Bernardo, Aguero (82' Toure), Sane.

Wyglądało na to, że ofensywa gospodarzy przez pierwszy kwadrans miała ochotę pograć w piłkę. Niejednokrotnie zagroziła Edersonowi i brakowało szczęścia, aby piłka wpadła do siatki chociaż raz. Ale przez kardynalne błędy kolegów z obrony okazało się, że nie mieli już o co grać. Mimo przewagi trzech bramek dla City, Arsenal próbował jeszcze powalczyć w ataku. Jednakże, jako że mecz był już przegrany po ponad półgodzinie, brakowało walki, zacięcia i starań, aby dokładnie dogrywać futbolówkę do partnerów.

W niecałe 20 minut, licząc od drugiego kwadransa, Obywatele wpakowali Cechowi trzy gole, jakby grali na własnym stadionie przeciwko małym dzieciom. Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Bernardo Silva, ale to Leroy Sane pokazał obrońcom Arsenalu, jak łatwo można ich ograć. Najpierw omijał ich jak pachołki, a później dograł do swojego portugalskiego kolegi, który strzałem w stylu Arjena Robbena, z zejściem na lewą nogę, uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Na 2-0 podwyższył David Silva po kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Na jej końcu Sergio Aguero posłał świetną piłkę do Hiszpana, a ten popisał się znakomitym dryblingiem i minął Hectora Bellerina jak niedoświadczonego juniora. Wynik do przerwy, po kilku minutach, ustalił niekryty Leroy Sane. Kiedy piłkę w pole karne posłał jego partner z drużyny, młody Niemiec dopadł do piłki szybciej niż obrońcy Arsenalu i futbolówka niemal sama wpadła do bramki.

Uratować honor Kanonierów miał okazję Pierre-Emerick Aubameyang na początku drugiej połowy. Sędzia, pan Andre Marriner, zagwizdał przy faulu Nicolása Otamendiego na Mchitarianie w szesnastce Manchesteru City. Do strzału podszedł Gabończyk, ale chyba zbyt przewidywalnie uderzył dla Edersona, który wybronił jego uderzenie i nie dał gospodarzom szans nawet na jednego gola.

Trudno cokolwiek pisać o drugiej połowie meczu, kiedy to The Gunners byli kompletnie zrezygnowani, a podopieczni Pepa Guardioli już nic nie musieli. Mecz wygrali jeszcze przed przerwą, a jednak hiszpański menedżer Obywateli ciągle żył tym spotkaniem i krzyczał do swoich piłkarzy. Odmienną postawę prezentował Arsene Wenger, który najprawdopodobniej miał ochotę zapaść się pod ziemię. W tym przypadku postawy obu szkoleniowców odwzorowywały to, co działo się na murawie w drugiej połowie. Jedna ekipa grała w piłkę, a druga wyczekiwała końcowego gwizdka. Doczekała się nie tylko gwizdka arbitra, ale i gwizdów rozczarowanych

kibiców Arsenalu przebywających na stadionie.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem City!

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 989202.03.2018, 19:40

Mustafiego jeszcze zostawić na próbe. Nie możemy pozbyć sie wszystkich ŚO w 1 okienko. Mertesacker robi out, Kosa emeryt a 2 młodych anglików w ogóle nie rokuje.

Do Mustafiego dokupić Manolasa/De Vrija i zobaczymy przy nowym trenerze jak to będzie funkcjonować.

lays komentarzy: 3987102.03.2018, 19:39

Mustafi jest w stanie wejsc na wyzszy poziom przy innym trenerze, prosty przykład to OTamendi. Świetny w Valencii, tak jak Mustafi, a pozniej? Dwa lata kabaret uw City z Mangala, a teraz? Czolowy obronca ligi.

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 19:38

@Simpllemann: Gdyby Lewy się posypał, to o zgrozo on byłby raczej 1-nką na MŚ (4 miejsce w grupie welcome).

maniekuw komentarzy: 262802.03.2018, 19:37

Pewnie w ciemno można powiedzieć, że liga australijska nie ustępuje wile poziomem ekstraklasie jeśli w ogóle, Mierzejewski pewnie w Polsce też by się bawił na boisku

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52402.03.2018, 19:35

Teodorczyk wirtuozem nigdy nie był i nigdy nie będzie, ale też nie deprecjonujmy jego osiągnięć. Na Ukrainie strzelał z dużą częstotliwością, w Belgii również (mimo słabszego obecnego sezonu).
Niezły piłkarz. Tylko lub aż tyle.

DeWu komentarzy: 85402.03.2018, 19:32

Rozumiem, że Balleron gra kupke ale to nie może być tak, ażeby tak przyszłościowego gościa sprzedać bo gra tak jak cała drużyna i jak trener nie karze, WYDAJE MI SIĘ, ze w tym klubiku wszyscy się pogubili

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2402.03.2018, 19:31

Typ od meczu na Anfield powinien siedzieć na ławce, ale dla mnie to on upadł po komentarzach na temat Sancheza/AFTV. Jak go wczoraj kręcił Sane, to było niepojęte

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 19:26

@Traitor: W sumie mieć takiego rezerwowego, a nie mieć. Natomiast Wenger Hectorka szybko zaorał. Znowu Wenger? Ano tak.A dlaczego? Ano dlatego, że gdy Hiszpan grał kupę, to w jego miejsce powinien wskoczyć Debuchy. Nie wierzę, że Francuz nie grał ze względu na słabą formę. A jak nie Debuś z Klubu Kokosa, to rzucić Nilesa na prawą stronę. Ale czego ja od Wengera wymagam, jak ten od kilkunastu miesięcy nie wie co się dzieje...

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 19:23

Mierzejewski na 18 spotkań 12 goli i 6 asyst. To są bardzo dobre statystyki jak na pomocnika. W Ekstraklasie próżno takich szukać.

Womanizer komentarzy: 989202.03.2018, 19:23

Bo Wenger sam ma ambicje 0 i obsrane gacie przed ważnymi meczami.
Później zawodnicy przebywający z kimś takim kilka lat sami "przesiąkają" takim podejściem.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 102.03.2018, 19:21

U Wengera każdy ma ambicje 0

Womanizer komentarzy: 989202.03.2018, 19:20

Odejdzie Hector i w ciągu maxymalnie 2 lat będzie znowu jednym z lepszych PO w europie jak Allegri z nim popracuje.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 19:20

@schnor25: Baleronowi znudzily sie londynskie pokazy, a slyszal, ze w Turynie tez wesolo. No i te murzyny go nie beda denerwowac na YouTube.

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2402.03.2018, 19:18

Oby z Juve i Bellerinem plotki byly prawdziwe. Piłbym chyba z tydzien, najbardziej irytujący zawodnik z obecnej kadry, z ambicjami na poziomie 0

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 19:18

@Szebson: A ktoś ucieka do Juve? O czymś nie wiem? :D

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11702.03.2018, 19:17

Ja to nie ogarniam fenomenu Teodorczyka. Dla mnie jest największe piłkarskie drewno. Poziom 3-4 ligi w Polsce.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 19:17

@schnor25: Chyba wystarczy nam szybkich graczy. Znowu ktorys zacznie narzekac na AFTV i bedzie uciekal do Juve.

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 19:15

@Szebson: Idąc tym tokiem, możemy zakontraktować Bolta :D Ale widać, że chłopaczyna nie boi się dryblować.

Womanizer komentarzy: 989202.03.2018, 19:15

Patrząc na umiejętności czysto piłkarskie to na pewno lepiej powołać takiego 31 letniego Mierzejewskiego, niż pozorantów typu Wilczek, Stępiński czy inny Wszołek. Którzy nie mają absolutnie żadnych predyspozycji żeby błysnąć na takiej imprezie jak Mundial.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 19:12

@schnor25: szybko biega to jest dobry

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 19:11

Nie ma to jak wyciągać wnioski po 5 minutach i 2 zagraniach piłki (XD), ale z Allana Saint-Maximina (OGC Nice) mogą być ludzie. Na skrzydełko za pamiętnego Teosia mógłby dać radę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.03.2018, 19:11

@new_star:

Czytasz co drugie zdanie? Przecież napisałem że należy mu się powołanie.

Sam nie podajesz dlaczego liga australijska nie jest ogórkowa i również jej nie oglądasz.

Wnioskuję, że skoro w tej lidze grają głównie Australijczycy, a w kadrze nadal biega 38-letni Cahill to nie świadczy o fali utalentowanych piłkarzy nowego pokolenia.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 19:07

@Simpllemann
Znowu ogorki...

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 19:05

Może akurat Mierzejewski z Lewym stowrzyliby fajny duet. Po to są towarzyskie w marcu, żeby coś jeszcze wypróbować. W czerwcu będzie okazja do szlifowania schematów.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11702.03.2018, 19:04

Mierzejewski zawsze był piłkarzem. Chodzi mi o to, że ma i miał jakość, a nie jak w Ekstraklasie najważniejsze znajomości. Brać do kadry i się nie zastanawiać.

Womanizer komentarzy: 989202.03.2018, 19:01

Australijska liga to może nie jest najwyższy poziom, ale Mierzejewski nawet w Turcji był dobrym piłkarzem. W najlepszym sezonie w Turcji miał 7 bramek i 14 asyst.

Przy naszej bidzie w ofensywie opróćz Lewego taki Mierzej byłby na wage złota.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.03.2018, 18:59

Ale Pewnie większość widziala :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.03.2018, 18:59

Bellerin keen on joining Juve which would give him a new challenge in his career. Arsenal would ask for £45m at least. [Guardian]

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 18:57

@pauleta19:
Dlaczego uważasz ligę australijska za ogórkowa? Bo ktoś tak powiedział? Sledzisz ja na bieżąco, żeby wydawać takie opinie? Dobrze ze polska liga nie jest ogórkowa..
A Adrian ostatnimi czasy zjada tamta ligę bez popicia, więc uważam że należy mu się powołanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.03.2018, 18:50

Tadla nie ma startu do Dido panowie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.03.2018, 18:50

Popieram. Denerwuje mnie pomijanie Kownasia przy coraz większych problemach kadry. Mierzejewski też powinien dostać powołanie. Pomijanie tego drugiego jeszcze można zrzucić na wiek czy ogórkową ligę. Ale Kownacki jest młody, utalentowany i ma charakter, a powołania dostają jakieś Wilczki czy Wszołki co nie potrafią przyjąć prostej piłki.

Czeczenia komentarzy: 1247302.03.2018, 18:39

Plusem wczorajszego meczu jest to, że trwał góra pół godziny. Później można było pójść spać lub wrócić do innych zajęć.

gunner1990 komentarzy: 370902.03.2018, 18:39

Przegraliśmy bo linię miały kolor naszego przeciwnika i myśleliśmy że gramy na wyjeździe. Potwierdzone info

DeWu komentarzy: 85402.03.2018, 18:39

tak btw @Marioht @mistiqueAFC dzięki ;)

DeWu komentarzy: 85402.03.2018, 18:35

Macie kod rabatowy na labotiga The Invicibles?

Marioht komentarzy: 611402.03.2018, 18:21

@DeWu: Dużo ciekawego dowiesz się o tym zespole i będą to informacje z pierwszej ręki.
Polecam.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 18:21

@emelkan99:

Moim zdaniem Kownacki powinien jechać do Rosji, żeby się obyć z wielkim turniejem, bo to zaprocentuje w przyszłości.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2018, 18:16

@DeWu: Czytałem, bardzo przyjemna

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 18:10

Taras czuje się Polakiem - zibi o zawodniku Jagi

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10902.03.2018, 18:10

@new_star:

Moim zdaniem błąd, nawet jeśli gra ogony w Sampdorii mógłby wiele dać kadrze. W młodzieżowce pokazuje, że potrafi być liderem zespołu

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 18:02

Kownacki chyba nie ma szans na wyjazd do Rosji. Został powołany na najbliższe mecze do kadry u21.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.03.2018, 17:58

@filo94: nie trochę ale bardzo:D

jaro22162 komentarzy: 26002.03.2018, 17:35

Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć transmisję online z dzisiejszego ważenia KSW 42? Z góry dzięki

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.03.2018, 17:31

@illpadrino:
Na inzynierze można śmiało kończyć studia i będzie się w lepszej sytuacji niż zakończyć na licencjacie..

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2018, 17:30