Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City

Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City 01.03.2018, 21:53, Łukasz Wandzel 1323 komentarzy

Kiedy Arsenal w trakcie sezonu przegrywa ważne spotkanie, Arsene Wenger zawsze ma do powiedzenia, że najważniejszą rzeczą jest to, aby odpowiedzieć na porażkę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że Kanonierzy nie ręczą za słowa francuskiego menedżera swoją postawą na boisku. W niedzielę zostali rozbici przez Manchester City w finale Carabao Cup, a tym razem, w rozgrywkach Premier League, z tym samym rywalem zagrali jeszcze gorzej. Ostatnio całe spotkanie przegrali 0-3, a teraz taki rezultat widniał na tablicy wyników już po 45. minutach. To oznacza, że znacznie szybciej niż poprzednio dali się zdominować. Kogo winić za taki (nie)obrót spraw? Wydaje się, że wielu wspomni w tym przypadku o szkoleniowcu Arsenalu, ale trzymając się jedynie boiskowych wydarzeń, należy wskazać na obrońców. Blok defensywny był odpowiedzialny w tym meczu za bramki stracone oraz te niezdobyte. Tym samym, zabił ten mecz jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Londyńczycy jeszcze bardziej oddalili się od swoich bezpośrednich rywali w lidze, a jeżeli ich dyspozycja przerodzi się w dłużej trwający kryzys, trudno będzie im wróżyć przejście przez wiele etapów Ligi Europy.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarian, Özil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Walker (71' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, D. Silva (86' Jesus) - Bernardo, Aguero (82' Toure), Sane.

Wyglądało na to, że ofensywa gospodarzy przez pierwszy kwadrans miała ochotę pograć w piłkę. Niejednokrotnie zagroziła Edersonowi i brakowało szczęścia, aby piłka wpadła do siatki chociaż raz. Ale przez kardynalne błędy kolegów z obrony okazało się, że nie mieli już o co grać. Mimo przewagi trzech bramek dla City, Arsenal próbował jeszcze powalczyć w ataku. Jednakże, jako że mecz był już przegrany po ponad półgodzinie, brakowało walki, zacięcia i starań, aby dokładnie dogrywać futbolówkę do partnerów.

W niecałe 20 minut, licząc od drugiego kwadransa, Obywatele wpakowali Cechowi trzy gole, jakby grali na własnym stadionie przeciwko małym dzieciom. Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Bernardo Silva, ale to Leroy Sane pokazał obrońcom Arsenalu, jak łatwo można ich ograć. Najpierw omijał ich jak pachołki, a później dograł do swojego portugalskiego kolegi, który strzałem w stylu Arjena Robbena, z zejściem na lewą nogę, uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Na 2-0 podwyższył David Silva po kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Na jej końcu Sergio Aguero posłał świetną piłkę do Hiszpana, a ten popisał się znakomitym dryblingiem i minął Hectora Bellerina jak niedoświadczonego juniora. Wynik do przerwy, po kilku minutach, ustalił niekryty Leroy Sane. Kiedy piłkę w pole karne posłał jego partner z drużyny, młody Niemiec dopadł do piłki szybciej niż obrońcy Arsenalu i futbolówka niemal sama wpadła do bramki.

Uratować honor Kanonierów miał okazję Pierre-Emerick Aubameyang na początku drugiej połowy. Sędzia, pan Andre Marriner, zagwizdał przy faulu Nicolása Otamendiego na Mchitarianie w szesnastce Manchesteru City. Do strzału podszedł Gabończyk, ale chyba zbyt przewidywalnie uderzył dla Edersona, który wybronił jego uderzenie i nie dał gospodarzom szans nawet na jednego gola.

Trudno cokolwiek pisać o drugiej połowie meczu, kiedy to The Gunners byli kompletnie zrezygnowani, a podopieczni Pepa Guardioli już nic nie musieli. Mecz wygrali jeszcze przed przerwą, a jednak hiszpański menedżer Obywateli ciągle żył tym spotkaniem i krzyczał do swoich piłkarzy. Odmienną postawę prezentował Arsene Wenger, który najprawdopodobniej miał ochotę zapaść się pod ziemię. W tym przypadku postawy obu szkoleniowców odwzorowywały to, co działo się na murawie w drugiej połowie. Jedna ekipa grała w piłkę, a druga wyczekiwała końcowego gwizdka. Doczekała się nie tylko gwizdka arbitra, ale i gwizdów rozczarowanych

kibiców Arsenalu przebywających na stadionie.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem City!

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

@arsenallord:
Myślałem raczej o Jarku, ale Beata też fajna.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.03.2018, 17:05

Beataa Tadla rozstala się z Kretem. Myślicie, ze mam szansę:D ?

patryksz komentarzy: 364802.03.2018, 17:04

@MrArsenal007: to tym bardziej nie pasuje do Arsenalu

RosaRambo komentarzy: 5102.03.2018, 17:00

Vieira juz jako takie zbiera, od kilku lat trenuje NY City gdzie musial dogadac sie chocby z Pirlo, Villa. Tu ma przewage nad Henrym. Zreszta tu jest potrzebny ktos swiezy, Zidane doswiadczenia nie mial a jakos sobie radzil w Realu majac taka primadone jak Ronaldo. Pep tez zanim objal Barce to prowadzil rezerwy.

MrArsenal007 komentarzy: 37802.03.2018, 16:58

@patryksz: nie chodzi o to co na glowie,tylko w glowie

patryksz komentarzy: 364802.03.2018, 16:57

@Womanizer: a na co nam kolejny siwy dziad?

Womanizer komentarzy: 990302.03.2018, 16:56

Raczej 2 żółtodziobów. Henry/Vieira na asystenta jak najbardziej, ale przy kimś typu Ancelotti żeby mogli sie czegoś nauczyć.

patryksz komentarzy: 364802.03.2018, 16:56

@RosaRambo: a doświadczenie?

RosaRambo komentarzy: 5102.03.2018, 16:52

A moze taka, ryzykowniejsza, opcja... Vieira i Titi jako glowny i asystent. Mistrzowskie doswiadczenie, charakter... Czyli cos czego brakuje zawodnikom.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.03.2018, 16:28

@kamilo_oo:
Tylko że Mączyński to pupilek Nawalki i na pewno w kadrze będzie..

A Mierzejewskiego chętnie bym zobaczył w marcowy h meczach

MrArsenal007 komentarzy: 37802.03.2018, 16:27

@arsenallord: masz racje,uwazam tak samo,ze grajkow mamy naprawde dobrych tylko miotla do dupy

lays komentarzy: 3987102.03.2018, 16:27

BREAKING NEWS--Lord Harris offered his resignation to the board this morning which has been turned down. He's clearly fed up with the situation albeit the Board have asked him to reconsider and to give them time.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 16:26

@kamilo_oo: Stanowski rozmawial z Zibim o Tarasie.

Mihex komentarzy: 2360402.03.2018, 16:25

A dziękuję, dziękuję. Niby głupi inżynier tylko, ale satysfakcja jest, bo trochę nerwów było xd

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2018, 16:24

Jeszcze jedno. Podobno do kadry bliżej Romańczukowi niż Mierzejewskiemu.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 16:23

@rreddevilss: Daj mi kilka minut i bedziesz mial.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2018, 16:21

Pytanie czy Nawałka chce Romańczuka, czy to wymysł dziennikarzy?

Z tego co wyczytałem, to babcia Tarasa urodziła się w Polsce. On sam przed jakimś tam meczem śpiewał hymn. Jakby nie patrzeć, to na ten moment takiego Mączyńskiego nakrywa czapką.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.03.2018, 16:20

@Szebson:

Śledzę footrolla na YouTube i Fb ale tam zapewne nie ma, z góry dziękować

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11702.03.2018, 16:20

Z jednej strony ewentualne 45 mln to kapitalne pieniądze za beznadziejnego Bellerina. Z drugie strony chciałbym każdego (Poza Welbeckiem) z naszych zawodników zobaczyć u nowego trenera i dać im jeszcze szansę.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 902.03.2018, 16:20

@schnor25:
Babcia urodziła się w Polsce, ale przyszła wojna..

Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 16:19

@wejsun:

Myślałem, że jesteś Imprecisem.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 16:19

@rreddevilss: Nie ma Cie na Stajni? Moge podeslac na priv.

wejsun komentarzy: 65602.03.2018, 16:19

@Mihex: Gratulacje :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466902.03.2018, 16:18

@Szebson:

Masz może linka? Chętnie bym obejrzal

MrArsenal007 komentarzy: 37802.03.2018, 16:17

@patryksz: od 10 lat pisze to samo na temat wengera,juz dawno nie powinno go tu byc,a teraz tylko potwierdza die to co mowilem od dekady

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2018, 16:16

@Mihex:

Gratulacje :)

lucasnoline komentarzy: 541602.03.2018, 16:14

@DexteR_000:

Od kilku lat wszyscy albo są na tym samym poziomie, albo notują właśnie regres. Nic ponad. Ostatnim kogo Wenger oszlifował dobrze, to był Koscielny, który teraz powoli będzie myślał o emeryturze. Sanchez prezentował taki sam poziom jak w Barcy, oprócz ostatnich miesięcy tu spędzonych, no ale to każdy widział i wie.

patryksz komentarzy: 364802.03.2018, 16:13

@MrArsenal007: tak samo śmiesznie jak szacunek do Ciebie

Jak można w ogóle mówić, że komuś szacunek się nie należy? Jak Ci go brak teraz a kibucujesz od 23 lat to gdzie miałeś oczy parę lat temu?

Mihex komentarzy: 2360402.03.2018, 16:12

Wiem panowie, że żałoba po sezonie i że to nie to samo co studiowanie prawa, ale dzisiaj obroniłem inżyniera :D

MrArsenal007 komentarzy: 37802.03.2018, 16:10

@malyglod: dokladnie"szacunek" dla Wengera,brzmi to bardzo smiesznie,ja mam juz zero szacunku,a kibicuje od 23 lat Arsenalowi,a wiekszosc taz juz ma go niewiele

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 16:10

@schnor25: Osobiscie ja nie widze przeszkod, zeby u nas w kadrze graly farbowane lisy. Po prostu nasza koszulka ma ich nie obciazac. Ale to Boniek rzadzi, wiec niewiele zdzialamy.
Watpie, zeby Taras przed MS zadebiutowal u nas, to bedzie skomplikowany proces.

DexteR_000 komentarzy: 762502.03.2018, 16:09

@lucasnoline: Zgodzę się, Bellerin notuje totalny regres, ale przeciez robil tez i progres. To nie tak, ze wszyscy w Arsenalu robią tylko regres.

DeWu komentarzy: 85402.03.2018, 16:09

@mistiqueAFC: książkę o AW i jk mam juz ;) a The Invicibles? Chciałbym poznać ten zespół bo nie miałem okazji ich oglądać ;( czytałeś?

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 16:08

@Szebson: Tym bardziej, że Zibi taki przeciwnik obcokrajowców w E-klapie, mają grać Polacy (tzn. obywatele UE). No to jak kto, przepisy forujące Polaków i żaden się nie objawił na pozycji DP/ŚP? Z przymrużeniem oka to piszę, bo raz, że za wcześnie na zbieranie owoców, a dwa jest to równie debi.ny przepis jak zakaz handlu w niedzielę (nie o samą ideę chodzi, a o to co się naprawdę dzieje/będzie dziać).

lucasnoline komentarzy: 541602.03.2018, 16:08

Chyba jednym z największych problemów w naszym klubie jest fakt, że piłkarze zamiast rozwijać swoje umiejętności, to zaliczają regres. Bellerin ma dokładnie te same wady i zalety co w momencie kiedy debiutował u nas w pierwszym składzie. Znaczy się zaletę, no bo szybki c'nie?

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 16:05

@schnor25: Podobno cos ma, ale kto by Ukraincom wierzyl.

schnor25 komentarzy: 1854602.03.2018, 16:04

Taras Romanczuk rzekomo gadał z Bońkiem na temat gry w Reprezentacji. A już myślałem, że temat farbowanych lisów odszedł do lamusa, ale nie, za talerz zupy dadzą d... Ten Ukrainiec ma chociaż jakieś polskie korzenie? Orientuje się ktoś?

Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 15:46

@malyglod:

Czasami wystarczy dobry pomysł na obecny skład, gdy ten jest naprawdę solidny.

malyglod komentarzy: 648702.03.2018, 15:43

@Qarol:

I każdy inny trener bez wzmocnień składu też.
O 4 miejsca bije się 6 zespołów co najmniej.

@Womanizer:

tu jestem innego zdania, o czym pisałem w poniższych komentarzach.

patryksz komentarzy: 364802.03.2018, 15:42

@Gunner915: ile lat można cisnąć jedynie na szybkości? To akurat wina Bellerin, że przeciwnicy nie dają się nabrać na to samo. Najprościej w świecie, poznali go.

Womanizer komentarzy: 990302.03.2018, 15:41

@malyglod:

Tyle że obserwacja to jednak nie to samo co kontakt z nimi na treningach czy meczach. Jeśli na oku jest jakiś trener który aktualnie pracuje ale mógłby przyjść w lecie (Allegri, Sarri, Jardim itd) to wtedy niech Wenger dogra sezon. Natomiast jeśli wyborem ma być trener aktualnie bezrobotny typu Ancelotti to niech przychodzi na przełomie marca/kwietnia (Jak odpadniemy z Milanem)

W lecie nie będzie czasu na okres przygotowawczy więc trzeba mu go zrobić w końcówce obecnego sezonu.

Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 15:40

@malyglod:

Też nie znam, jednak pewnych rzeczy można się spodziewać. Mogę Ci powiedzieć już dzisiaj, że jeśli Wenger zostanie to w kolejnym sezonie też będzie miał olbrzymie problemy, żeby wejść do LM, szklanej kuli tutaj nie potrzeba.

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 15:40

Gdyby ktos byl ciekawy, to na Stajni DissBlastera wisi od prawie godziny moj felieton po raz kolejny o sytuacji w AFC.

Gunner915 komentarzy: 281702.03.2018, 15:39

nie ogarniam, przecież taki na przykład Bellerin jak wchodził do drużyny to potrafił minąć jednego, dwóch rywali... A teraz?

Wenger im zabronił kiwać, nakazał klepać w nieskończoność? Tak to wygląda...