Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton

Pokazali charakter: Arsenal 3-2 Southampton 08.04.2018, 16:10, Łukasz Wandzel 2121 komentarzy

Po składzie desygnowanym przez Arsene'a Wengera na spotkanie przeciwko Świętym można było przewidzieć, że ta jedenastka nie będzie dominowała. Nie do końca te założenia się sprawdziły podczas popołudniowego starcia na Emirates Stadium. Londyńczycy nie uzyskali znaczącej przewagi, ale pokazali charakter i mimo że przegrywali, zdołali odwrócić przebieg spotkania jeszcze przed przerwą. Southampton nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania. Skończyło się więc tak, że Arsenal raz odrabiał wynik, by następnie dwukrotnie wyjść na prowadzenie. Biorąc pod uwagę piłkarzy, jacy znajdowali się na murawie, wydaje się, że spisali się bardzo dobrze. Jak jednak traktować zespół gości jako wyznacznik jakości występu drużyny gospodarzy. Czy jako słabą ekipę ze strefy spadkowej, czy wręcz przeciwnie, klub groźny, bo zdeterminowany do tego, żeby utrzymać się w Premier League?

Warto zwrócić uwagę, że większość piłkarzy wybranych przez francuskiego szkoleniowca The Gunners to rezerwowi, którzy zazwyczaj mają małe szanse na występ w meczu o stawkę. Jako że swoje wielkie aspiracje w Premier League Arsenal musi odłożyć na kolejny sezon, nie dziwi ofensywa złożona z zawodników jak Danny Welbeck, Reiss Nelson i Alex Iwobi. Wyjątkiem jest oczywiście Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka są to jedyne rozgrywki ze względu na to, że nie może brać udziału w Lidze Europy. Zarówno w pomocy i w obronie także dostali szanse piłkarze, którzy często zaczynają z ławki rezerwowych.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin (74' Holding), Chambers, Mustafi, Kolasinac - Elneny, Xhaka - Iwobi, Nelson (64' Wilshere), Welbeck - Aubameyang (71' Lacazette).

Southampton: McCarthy - Cedric, Stephens, Hoedt, Yoshida (72' Austin), Bertrand - Romeu, Tadic - Hojbjerg, Ward-Prowse - Long (81' Sims).

Dziwi fakt, że przy takiej liczbie zawodników rezerwowych odpowiedzialność za pierwszego straconego gola musiał wziąć Shkodran Mustafi. W 17. minucie po niegroźnym dośrodkowaniu, które powinno być bezproblemowo zatrzymane, przez gapiostwo Niemca do futbolówki dopadł Shane Long i z łatwością otworzył wynik spotkania.

Kiedy Arsenal nie jest w stanie atakować, to zazwyczaj oddaje pole i ma to również przełożenie na liczbę okazji kreowanych przez przeciwnika. Podobnie zaczęło się tym razem. The Gunners nie przejęli całkowicie inicjatywy, dlatego skorzystali z tego gracze gości. Po nieco ponad 10 minutach gospodarze wrócili do gry za sprawą Aubameyanga. Zaczęło się od podania Iwobiego do Welbecka. Anglik zdołał jeszcze znaleźć Gabończyka, któremu szczęśliwie udało się wykończyć sytuację. Danny Welbeck nie zabłyszczał tylko asystą. To on wyprowadził drużynę na prowadzenie. W 38. minucie dostał piłkę, z którą ściął do środka i uderzył tuż sprzed szesnastki. Nie był to gol najładniejszej urody, ponieważ piłkarz Arsenalu nagle nie rozwinął swojej umiejętności strzelania z dystansu. Po prostu futbolówka wpadła do bramki po rykoszecie.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej od swojej poprzedniczki. Arsenal wykreował sobie kilka okazji, ale najważniejsze, że Southampton musiał się bronić, więc nie miał czasu na stworzenie bezpośredniego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Może poza strzałem Hojbjerga, po którym czeski golkiper niepewnie interweniował. Później z każdą minutą Święci dochodzili do sytuacji, a Kanonierzy o mało nie zostali ukarani za to, że nie podwyższyli prowadzenia. Shane Long trafił do siatki w 63. minucie, ale sędzia dostrzegł, że Irandczyk znajdował się na pozycji spalonej.

Arsenal od tamtej pory mocno się bronił przed zdeterminowanym do uszczknięcia dla siebie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Nie odmieniły tego też zmiany po stronie londyńczyków. Ani wchodzący za Nelsona Wilshere, ani Lacazette zastępujący Aubameyanga, nie dodali skrzydeł zespołowi ciągle skupionemu na defensywie. Najważniejszym zmiennikiem w tym meczu okazał się być Charlie Austin. W 73. minucie Mustafi prawie popełnił ten sam błąd, co przy pierwszym golu, czyli nie zauważył, że za plecami ma przeciwnika. Tym razem udało się zażegnać niebezpieczeństwo. To jednak nic, bo następnie Cédric Soares wtargnął z piłką w pole karne rywala i dograł do Austina, który zamienił to podanie na wyrównującego gola. Obrońcy byli osłupieni.

Na szczęście, drużyna w czerwono-białych strojach w nie pełni podstawowym składzie znowu pokazała charakter. W 81. minucie Danny Welbeck zdobył gola głową po dośrodkowaniu Alexa Iwobiego. Dał tym samym znać, że jest najodpowiedniejszym kandydatem na zawodnika meczu.

W samej końcówce Jack Stephens i Jack Wilshere udowodnili, że za dużo Jacka w jednym miejscu może nieźle namieszać w głowie... Panowie posprzeczali się, ponieważ Wilshere ciągnął przeciwnika za koszulkę, a Stephens odepchnął Kanoniera. Zawodnik Arsenalu obejrzał żółty kartonik, gracz Southamptonu czerwony, z kolei nerwowa atmosfera udzieliła się innym i tak Mohammed Elneny również wyleciał z boiska za przepychanki. Dobrze, że sędzia w końcu zakończył to spotkanie, bo niepotrzebne incydenty sprawiły, że piłkarze obu drużyn traktowali siebie nawzajem naprawdę ostro.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356710.04.2018, 22:36

GRANDE ROMAAAA!

;)

FanekAFC komentarzy: 511210.04.2018, 22:36

Piękno futbolu, brawo Roma, takie mecze przechodzą do historii.

songoku95 komentarzy: 2348810.04.2018, 22:36

@michalal: Dlatego City nie zasłużyło na awans. Nie strzelasz na bramkę, nie strzelasz goli a w związku z tym nie awansujesz. Chociaż nawet nie sama bramka na 1-1 zabiła mecz co brak gola na 2-0. Mając wynik 2-0 i około 60 minut na strzelenie gola to inaczej się wtedy gra, łatwiej, mniej stresu.

Dominik11 komentarzy: 2032410.04.2018, 22:35

No cóż szkoda Barcelony nie zawsze sędzia pomoże .

lucasnoline komentarzy: 541910.04.2018, 22:35

Szykuje się trzecie LM dla Realu.

GKS_AFC komentarzy: 872110.04.2018, 22:35

Hahahaha ale mam beke z barcy xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1193610.04.2018, 22:35

Swoją drogą, to głupie zachowanie Guardioli. Wynik ma nienajgorszy, uspokaja swoich zawodników, a jednocześnie dał się ponieść emocjom i wyrzucić z boiska. Bez niego na ławce, szanse City spadły jeszcze o jakieś 23%

Slaviola komentarzy: 1237710.04.2018, 22:35

Jedno jest pewne: wszyscy spodziewali się że to tylko MCity z tych dwóch meczów jest w stanie odrobić stratę i awansować do kolejnej rundy LM, a tu proszę, Roma sprawia mega sensację i eliminuje farse z LM! Brawo Rzymianie! Brawo!

schnor25 komentarzy: 1854710.04.2018, 22:35

Chyba żaden postronny kibic kopanej nie obstawiał, że Roma podniesie się po oklepie na Camp Nou :)

ZielonyLisc komentarzy: 2031210.04.2018, 22:34

@polishbrigadesx: coś mi świta pomiędzy 4/5?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.04.2018, 22:34

Jakby po tym potrójnym spalonym padł gol, to nie wiem, co musieliby czuć fani Romy.

@polishbrigadesx: uhh już nie pamiętam ale spory... i na tym meczu najprawdopodobniej uwalę kupon.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.04.2018, 22:34

Barca odpadnie 4 raz z rzędu w ćwiercfinale?

polishbrigadesx komentarzy: 1028310.04.2018, 22:33

Panowie jaki był kurs na awans Romy ?

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2018, 22:33

Wszyscy trzej na spalonym ale i tak puścili. Aż dziwne że faulu Alissona nie odgwizdal

@wojt3q:

No ja tez tak uważam. 5-1... Dziękuję :)

ZielonyLisc komentarzy: 2031210.04.2018, 22:32

A po co Manolas ma przechodzić do Arsenalu jak w Romie pokonuje barcelonke i gra w 1/2 LM :DDDD

@songoku95:

No to mogli strzelić bramkę na Anfield i by nie zamknął.

daniken komentarzy: 352910.04.2018, 22:31

Szkoda kasy miesięcznie na nc+ jak się ma dobrego neta w domu jak np. ja,każdy mecz obejrzę a nie muszę mieć nc+ a miałemza którego buliłem 99 zeta żeby se tylko angielską pooglądać i LM a LM od nowego sezonu polszmat przejmuje wieć tym bardziej się ciesze że już nie mam nc+

Kowal96 komentarzy: 1759310.04.2018, 22:31

Barca sprzedała? :P

schnor25 komentarzy: 1854710.04.2018, 22:31

Ulala, Barka poza LM? Jak nic dostaną karniaka w doliczonym :)

songoku95 komentarzy: 2348810.04.2018, 22:31

@michalal: bo zamknął. City miało takie same zadanie jak Roma. Jakby Barca strzeliła to z Romy nie byłoby co zbierać tak jak z City.
Może City zagrało świetne 45 minut na Etihad, ale na Anfield nie oddali strzału.

lucasnoline komentarzy: 541910.04.2018, 22:30

Przepchnięta to była Barcelona z PSG w zeszłym roku.

@TheBestGooner:

Ranczomen komentarzy: 1238610.04.2018, 22:29

Sędzia zaraz doliczy z 20 minut :P

KapitanJack10 komentarzy: 5497 newsów: 410.04.2018, 22:29

Asz ten Messi.. On im to wygra jeszcze..

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041310.04.2018, 22:29

@songoku95:

No ale tutaj twierdzą że gol na 1-1 zamknął mecz i podciął skrzydła :) Roma dostała z Barca 4-1 w pierwszym meczu i jakoś się nie załamała :)