Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 26.12.2013, 20:59, Jakub Tesluk 33 komentarzy

O występie…

Jestem zadowolony, ponieważ kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Choć był okres, który mógł zadecydować o niepomyślnym dla nas rezultacie. Mówię o pierwszych 10 minutach drugiej połowy. West Ham zdobył gola, a potem mieli okazję do podwyższenia na 2-0. To był istotny fragment meczu. W pierwszej połowie mieliśmy wiele sytuacji, niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Na szczęście drużyna dobrze zareagowała na stracenie bramki i udało się odnieść przekonujące zwycięstwo.

O tym, co czuł po straceniu gola…

Wierzyłem w dobry wynik, ale byłem też zmartwiony. Taka już jest piłka nożna, trzeba cały czas mieć się na baczności. Jestem dumny z drużyny. Zawsze są skoncentrowani i starają się jak najlepiej odpowiedzieć na ciosy rywali. Jednak w piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo.

O ilości sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie…

Z jednej strony to świetnie, że udało nam się wykreować tyle okazji, ale z drugiej strony to wielka szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Czasami, gdy marnujesz okazję za okazją, to czujesz, że możesz zaraz zostać za to ukarany, no i tak też się stało w naszym przypadku. Nie chcieliśmy popełnić pomyłki w defensywie oraz przyspieszać za bardzo naszej gry w drugiej połowie, ale zostaliśmy bardzo szybko przyparci do ściany.

O sytuacjach West Hamu na początku drugiej połowy…

Byliśmy lekko zdeprymowani, ponieważ powinniśmy byli prowadzić dwoma, trzema bramkami, a tu straciliśmy gola. Musieliśmy zacząć grać bardziej otwarcie, przez co narażaliśmy się na ataki z kontry.

O kontuzji Ramseya…

Wyglądało to na coś poważnego, ale póki co nie wiem jak bardzo zostało uszkodzone udo Aarona. Pewne jest tylko to, że nie zobaczymy go w spotkaniu z Newcastle. Szczegółów dowiemy się jutro rano. Raczej kiepski prezent na urodziny.

O gestykulacji Aarona po doznaniu kontuzji…

Ramsey wiedział, że to może być coś poważnego, jednak musimy się temu dokładniej przyjrzeć.

O tym, co powrót Podolskiego wniesie do drużyny…

Lukas nie grał w piłkę przez 4 miesiące. Staram się wprowadzać go stopniowo z powrotem do drużyny. Dzisiejszy mecz pokazał, że Podolski jest ważnym zawodnikiem – może zarówno strzelać gole, jak i asystować. Problemem jest to, że gdy masz na boisku Podolskiego, Cazorlę, Walcotta, Girouda oraz Özila, to Twoja defensywa jest bardzo osłabiona, ale musieliśmy zaryzykować.

O tym, czy Arsenal dziś coś udowodnił…

Zdecydowanie tak. W przypadku naszej porażki musielibyśmy zapewne odpowiadać na masę ciężkich pytań. To był jeden z tych meczów, gdy w przypadku braku zwycięstwa pojawia się duża ilość krytyki, nie wspominając już o tym, co by się działo, gdybyśmy przegrali.

O tym, czy Kanonierzy są pretendentem do tytułu…

Tak. Już w niedzielę czeka nas kolejny ciężki sprawdzian. Będziemy musieli zmierzyć się z Newcastle, które ostatnio jest w niezłej formie. Na pewno nie będzie łatwo, ale jesteśmy dobrej myśli. Drużyna jest w bojowym nastroju, a do tego w pełni skoncentrowana.

O wpływie dzisiejszego zwycięstwa na formę….

Gdy nie wygrywasz 4 meczów z rzędu, ważne jest to, żeby jak najszybciej wrócić na dawny poziom pewności siebie i zaangażowania, by móc znów wygrywać.

Pomeczowa wypowiedź autor: Jakub Tesluk źrodło: arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125129.12.2013, 12:58

Fajny comeback, ale mam wrażenie, że jakby nie Podolski to byśmy co najwyżej zremisowali.

Igorkce komentarzy: 13927.12.2013, 14:30

Lider rankingu 25% nie wykorzystanch sytuacji w BPL ,na trybuny.!

Kurczak007 komentarzy: 76327.12.2013, 14:13

Giroud na ławę bo piach gra

Woolwich komentarzy: 15727.12.2013, 13:15

A ja na NU chciałbym Bendtnera od podstawy. Nie wiem czemu ale ostatnio wierze w Duńczyka :D po za tym Poldi udowodnił że jest potrzebny, a do tego chętnie bym zobaczył Gnabrego, może niekoniecznie od podstawy, to zależy :)

artursad komentarzy: 10527.12.2013, 11:59

Akurat Podolski i Giroud cos tam w defensywie robili :)

arteta - flamini

Zakładam ze ramsey ma kontuzje a koscielny niepweny. Zastanawiam się czy ozila warto wypuszczac w pierwszym składzie. On za duzo meczy rozegrał może być bezproduktywny zwłaszcza w takim meczu jak z newcastle. Ale chyba bym zaryzykował a dałbym mu odpoczać w meczu z cardiff

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.12.2013, 08:27

Aaron podobno wypadł do połowy stycznia, ale o różnie może być, oby to nie było nic poważnego

kowalski komentarzy: 269727.12.2013, 07:19

Ilość kontuzji w Arsenalu musi się zgadzać. Ktoś wraca do gry, ktoś wypada. Załamka :(

mitmichael komentarzy: 4924327.12.2013, 07:11

Szkoda, ze nie zapytali go co sie dzieje z Giroud, ktory w ogole goli nie strzela i marnuje za duzo sytuacji. On tez powinien sobie odpoczac tak samo jak Ramsey oby tylko Aaron nie musiał długo pauzowac.

MatArsenal9870 komentarzy: 216727.12.2013, 01:05

Jeżeli Aaron naderwał mięsień to minimum 2 miechy a nawet 3 ale mam nadzieję że to nicoważnego i podkoniec stycznia wróci do treningów.

jamniczek666 komentarzy: 28226.12.2013, 23:45

Miejsce Liverpoolu w tym sezonie to TOP 4, a dzisiaj nie mieli szczescia, mogli ograc City. Oczywiscie liczylem na to ze zremisuja.

Paniu76 komentarzy: 1246426.12.2013, 23:10

Jak Aaron cieniował w ubiegłym sezonie nie miał problemów z urazami, gdy zaczął grać dobrze, od razu kontuzja... tragedia

Paniu76 komentarzy: 1246426.12.2013, 23:09

Jak Aaron cieniował w ubiegłym sezonie, gdy zaczął grać dobrze, od razu kontuzja... tragedia

Thierry77 komentarzy: 339626.12.2013, 23:07

Martwię się o Ramzesa.
Oby jutro wieści nie były zbyt straszne.

Verminator97 komentarzy: 1490026.12.2013, 22:46

Z Aaronem niestety może być podobnie jak z Lukasem. :/ Oby nie, jutro rano będzie wiadomo więcej. Szkoda byłoby, aby Walijczyk doznał teraz poważnego urazu, to byłaby dla nas ogromna strata.

Co do meczu to początek drugiej połowy nie napawał optymizmem, ale na szczęście odwróciliśmy losy spotkania i wygraliśmy w tym meczu. Dużo dało wejście na boisko Lukasa. Świetnie wkomponował się w zespół, też bardzo dobra połowa w wykonaniu Theo. Ale jak dla mnie najlepszym naszym zawodnikiem w tym meczy był Santi. Wraca nasz "Mały Magik". Teraz znów jesteśmy na pozycji lidera i wszystko wraca do normy. :P Czeka nas w niedzielę bardzo trudne starcie wyjazdowe z Newcastle, ale wierzę w trzy punkty bo tylko zwycięstwo pozwoli nam pozostać liderami po 19 spotkaniach, czyli po półmetku rozgrywek.

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36026.12.2013, 22:34

"Problemem jest to, że gdy masz na boisku Podolskiego, Cazorlę, Walcotta, Girouda oraz Özila, to Twoja defensywa jest bardzo osłabiona, ale musieliśmy zaryzykować."

Rozwalilo mnie to z Giroud xd

Song_o komentarzy: 125126.12.2013, 22:30

Lukas wrócił do Aaron wypada. Dobrze, że akurat pomoc mamy szeroko obsadzoną, oby Jack się ogarnął i dobrze zagrał z Newcastle.

Leehu komentarzy: 1049626.12.2013, 22:18

Kurde mam nadzieję że Aaron w styczniu już będzie dostępny, bo to ważny zawodnik.

dudekns komentarzy: 605026.12.2013, 22:14

Martwię się o Ramseya... Natomiast cieszy fakt, że Lukas zaliczył tak świetny comeback.

FreeWay komentarzy: 34926.12.2013, 21:59

Dobry mecz ; d

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997326.12.2013, 21:52

dokladnie psychologicznie to bylo mega wazne zwyciestwo...

Giroud88 komentarzy: 1126.12.2013, 21:47

I czemu Rosy nie było ???

Ciekawe co z Aaronem :)

executer1 komentarzy: 261926.12.2013, 21:22

U nas zawodnicy odpoczywają jak łapią kontuzje.
Ostatni spadek formy u Ramseya wynika poprostu ze zmęczenia,dlatego że Wenger nie ma jaj żeby zarotować składem.

bobslej22 komentarzy: 832126.12.2013, 21:21

mephew>>> Może dlatego że Wenger i tak by na te pytania nie dał jasnej odpowiedzi :) Co do Aarona to szkoda chłopaka ale najważniejsze że na ta pozycję mamy zawodników .

kaman17 komentarzy: 498726.12.2013, 21:19

Za Aarona będzie juz Jack. Chociaz tyle. A wke ktoś czemu Rosy nie bylo?

kaden komentarzy: 170326.12.2013, 21:12

No mamy szczęście, że po braku zwycięstw w trzech ligowych meczach pod rząd wciąż jesteśmy na szczycie tabeli. Teraz trzeba to wykorzystać i odskoczyć rywalom, bo czołówka to punkt za punktem :/

mar12301 komentarzy: 2313726.12.2013, 21:08