Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 08.03.2014, 18:02, Michał Kowalczyk 26 komentarzy

O rezultacie spotkania...

Zagraliśmy jakościowy mecz od pierwszej do ostatniej minuty przeciwko dobrej drużynie. W pierwszej połowie dominowaliśmy i mieliśmy pecha, że schodząc do szatni było 1-1. W drugiej połowie to Everton zaczął lepiej, rywale mieli swoją okazję na gola, ale przestrzelił Barkley. Potem strzeliliśmy drugą bramkę i odzyskaliśmy kontrolę nad tym pojedynkiem. Wyglądaliśmy na ekipę, która może zdobyć jeszcze więcej bramek.

O wprowadzeniu Girouda...

To było istotne i potwierdziło, że jeśli wchodzi jakościowy zawodnik z ławki, to może zrobić różnicę.

Czemu zatem Olivier nie zaczął w wyjściowym składzie?

Dlaczego usiadł na ławce? Grał ostatnio wiele spotkań, dałem mu więc nieco odpocząć. Wszedł i pokazał, że potrafi zdobywać gole. Özilowi dałem odpocząć w meczu ze Stoke, a Olivierowi dzisiaj.

O wzrośnie pewności siebie przed pojedynkiem z Bayernem...

Dzisiejsze zwycięstwo było dla nas istotne, ponieważ stawia nas w dobrym położeniu pod względem psychologicznym. Pojedziemy do Monachium z podobną żądzą wygranej i nastawieniem. Wszystko przemawia przeciwko nam, ale miejmy nadzieję, że zagramy to, co potrafimy. Wtedy będziemy mieć szansę.

Trofeum jest w zasięgu ręki...

Jesteśmy w półfinale. Rzeczywiście jesteśmy bliscy, ale w praktyce sprawa wygląda inaczej. Zobaczymy, na kogo trafimy, a potem spróbujemy wygrać.

O poważnym traktowaniu FA Cup...

Od początku traktowaliśmy te rozgrywki poważnie. To prawda, że nieco podeszło nam losowanie, ponieważ wszystkie mecze rozegraliśmy u siebie, nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło. Niemniej jednak, mieliśmy trudnych rywali - Tottenham, Liverpool oraz Everton - to pokazuje, że rzeczywiście z pełną powagą podeszliśmy do Pucharu Anglii.

O wadze bramki Özila...

To dla niego istotne trafienie, ponieważ często zamiast strzelić szuka podania. Mam nadzieję, że to go tylko zachęci. Podobała mi się dzisiaj jego przygotowanie fizyczne, wyglądał na wypoczętego i wiele biegał. Wykonywał na boisku mnóstwo brudnej roboty, często wracał na własną połowę za swoim zawodnikiem. Jeśli gra w taki sposób, mamy większe szanse na zwycięstwo.

O rzucie karnym...

Był słuszny. Gwoli szczerości, ulżyło mi, kiedy Arteta ponownie strzelił karnego. Nie wiem, co się tam wydarzyło. Chwała mu za to, ponieważ bramkarz go wyczuł za drugim razem, dlatego karny musiał być pewnie wykonany.

O powrocie Pata Rice'a...

To nie pierwszy raz, kiedy jest z powrotem. Wszyscy się cieszymy. Zobaczyłem się z nim przed meczem i ma się coraz lepiej.

O stanie zdrowie Koscielnego...

Jutro wznowi treningi, ma szansę polecieć do Monachium.

FA CupLaurent KoscielnyPomeczowa wypowiedź autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605009.03.2014, 17:26

Dobrą zmianę dał Oli.

fabregas1987 komentarzy: 2581909.03.2014, 13:52

Czekamy na losowanie, zastanawiam się czy lepiej trafić na City teraz czy w finale ... jakbyśmy ich ograli to w finale byśmy trafili na teoretycznie dużo słabszego rywala, ale to się może obrócić przeciwko nam (Birmingham 3 lata temu)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.03.2014, 13:42

Bardzo się cieszę, że w tym roku Wenger nie odpuścił FA.

Charlie komentarzy: 35709.03.2014, 11:39

Nie no ładny mecz ! emocje i Giroud to jest gość :) Zobaczymy jak nam pójdzie w meczu z Bayernem . :)

johnycage21 komentarzy: 22109.03.2014, 09:53

Giroud nadaje sie na jokera :D lepiej sie prezentuje na podmeczonych rywali

jaque komentarzy: 124909.03.2014, 07:33

ale Giroud faktycznie dał czadu... szkoda że nie ma takiego drugiego :P

stovegunner komentarzy: 238208.03.2014, 23:37

Giroud grał ostatnio wiele spotkań, chyba mnie coś ominęło?

gizusm komentarzy: 10708.03.2014, 23:05

Ach Papcio Wenger i jego jakość

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57008.03.2014, 22:34

Pierwsza połowa taka nijaka, w drugą Everton ładnie zaczęli, ale po bramce pierwszej Giroud to już Arsenal typowo miał wszystko pod kontrolą. Wynik przepiękny i nadzieję na FA Cup jeszcze większe.
No i 2 zawodników będących pod krytyką Giroud, Ozil pokazali świetny mecz, wcale nie przed łatwym rywalem.

emiratesstadium1998 komentarzy: 25708.03.2014, 22:24

Byle z Bayernem odpaść z honorem.

Matthefff komentarzy: 190208.03.2014, 22:04

Mesut zdecydowanie wypoczął i wreszcie zagrał na miare możliwości ;)

GROMALL komentarzy: 509008.03.2014, 20:47

Mesut nareszcie pokazał na co go stać , naprawdę bardzo dobry mecz w wykonaniu Niemca :)

Paniu76 komentarzy: 1246408.03.2014, 20:22

Fajnie, że Pat wraca! :D

kamo99111 komentarzy: 692508.03.2014, 20:20

schnor25

Sądzę, że forma Ozila będzie rosnąć. Po pierwsze chłopak widać chce się zrehabilitować za niewykorzystany rzut karny i słabą grę. Po drugie widać, że Boss zrozumiał, że nie może go wystawiać co mecz i widać, że po odpoczynku zaprezentował się całkiem nieźle :)

Koen komentarzy: 86108.03.2014, 20:00

Dokładnie tak jak powiedział Boss - zagraliśmy jakościowy mecz i wszedł jakościowy zawodnik :D. Giroud widocznie zdaje się rosnąć forma w ostatnim czasie - oby tak dalej.
No i bardzo ważny news o Kosie, bo słabo byśmy wyglądali lecąc do Monachium bez żadnego rezerwowego ŚO, bez względu czy będzie nim Laurent, czy Thomas.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 108.03.2014, 19:51

Niech w koncu WEnger zauważy jak dużo potrafią dać wczesne zmiany! to nie pierwszy raz gdzie zmiennicy,który są wcześniej wprowadzeni dają takiego gazu drużynie.

baranek19 komentarzy: 134108.03.2014, 19:40

Giroud to dzisiaj potwierdził że jest idealnym napastnikiem do wejścia z ławki. Przy dobrym wyniku wejdzie, zastawi, utrzyma się przy piłce. A jak za bardzo nie idzie wejdzie i strzeli 2 bramki jak dzisiaj

schnor25 komentarzy: 1854608.03.2014, 19:27

No zobaczymy jak Ozil zagra w kolejnych spotkaniach. Niemiec prezentuje bardzo nierówną formę. Ileż to razy zachwycił w jednym meczu, po to, żeby przepaść na następne 3-4 spotkania. Czyżby musiał ktoś stać z batem za plecami Niemca?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078408.03.2014, 19:23

w nowym sezonie nowy napastnik i Giroud na zmiany i to ma szansę się sprawdzić

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 108.03.2014, 19:21

"wchodzi jakościowy zawodnik" hihihi

A co to Ozila to najwidoczniej krytyka go zabolała i wziął się w garść. MOTM OZIL ; )

Verminator97 komentarzy: 1490008.03.2014, 18:29

Naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Po takim spotkaniu można optymistycznie podchodzić do tego meczu z Bayernem. W końcu trafne zmiany Wengera, które zaważyły o losach meczu. Giroud i Rosa jak dla mnie zagrali super po wejściu na murawę. Oby więcej takich trafnych decyzji Wengera. :) Musimy powalczyć w FA Cup. Jest ogromna szansa na zdobycie pucharu. Nie wiem jak wam, ale mi się marzy finał z City. Oczywiście nie będę płakał jeśli odpadną teraz z Wigan czy w półfinale z nami lub z kimś innym. Najważniejsze jest to aby wygrać Puchar Anglii i przerwać posuchę pucharową po 9 latach. O tytuł też jeszcze możemy powalczyć, ale wiadomo, że FA Cup mamy już praktycznie na wyciągnięcie ręki. Teraz we wtorek zagrajmy dobrze z Bayernem, a kto wie co się wydarzy. :p W tym sezonie jeszcze wiele się wydarzy...

losnumeros komentarzy: 1318908.03.2014, 18:16

Niestety nie widziałem całego meczu, tylko 30 minut na początku grali dość solidnie.

Giroud tylko potwierdza że będzie dobrym zmiennikiem.

mar12301 komentarzy: 2313908.03.2014, 18:16

zagrajmy też jakościowy mecz we wtorek i pożegnajmy się godnie z LM.

sebastix11 komentarzy: 599508.03.2014, 18:14

City jeszcze nie wygrało, Wigan lubi niespodzianki ;)

spavachi komentarzy: 1108.03.2014, 18:11

w sumie to wolalbym zebysmy trafili na City. jesli uda nam sie ich zatrzymac to utwierdzi nas tylko w przekonaniu ze final sie nam niewatpiliwie nalezy i zagramy tam na naprawde wysokim poziome z jeszcze wieksza motywacja niz dzisiaj.

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 508.03.2014, 18:05

kurde jak będzie city w półfinale to drzewko turniejowe jakiego nie pamiętam, sami klasowi rywale