Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United

Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United 14.02.2021, 19:39, Jakub Całka 810 komentarzy

Kanonierzy w dzisiejszym spotkaniu szukali przełamania po dwóch pechowych porażkach z Wolves i Aston Villą. Ekipa Mikela Artety wyczekiwane przełamanie znalazła i zrobiła to w świetnym stylu. Na The Emirates mogliśmy oglądać grad bramek, a Pierre-Emerick Aubameyang zdobył pierwszego od 2018 roku (Ramsey) hat-tricka dla Arsenalu w Premier League. Za sprawą wygranej nad ekipą Marelo Bielsy Kanonierzy zdobywają 3 punkty i tym samym wyprzedzają Pawie w tabeli.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric - Ceballos (89'), Xhaka - Saka, Ødegaard (78' Elneny), Smith Rowe (62'Willian), - Aubameyang

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Struijk, Alioski (53'Huggins)- Shackerleton - Raphinha, Klich (46' Roberts), Dallas, Harrison (46' Costa)- Bamford

Wynik po pięknej solowej akcji w 13 minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do składu Arsenalu. Kolejną okazję do strzelenia bramki Kanonierzy mieli w 29 minucie, kiedy to Aubameyang znalazł się przed 10 metrów od bramki rywala, ale jego dobre uderzenie świetnie zablokował wychowanek Arsenalu - Luke Ayling. W 34 minucie miała miejsce kontrowersja. Bukayo Saka popisał się doskonałym rajdem w pole karne rywala, gdzie był popychany przez Liama Coopera. Arbiter Stuart Attwell początkowo podyktował jedenastkę, lecz po podejściu do monitora VAR faulu się nie dopatrzył i decyzja o karnym została anulowana. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 40 minucie Błąd popełnił bramkarz rywali - Ilian Meslier, który faulował w szesnastce Bukayo Sakę i tym razem Kanonierzy otrzymali karnego, którego na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Ekipa Mikela Artety zdołała jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bo świetne podanie Daniego Ceballosa wykorzystał podłączający się do ataku Hector Bellerin i zawodnicy drużyny z północnego Londynu schodzili do szatni w doskonałych humorach.

Widzący tragiczną grę swojego zespołu w pierwszej części spotkania Marcelo Bielsa zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę w nadziei, że zdoła odwrócić losy tego spotkania. Jednak nic z tego, ponieważ perfekcyjną wrzutkę Emile'a Smitha Rowe'a już 2 minuty po starcie drugiej połowy na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Arsenalu w Premier League. W 58 minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Pascal Struijk. W 69 minucie zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie dla Kanonierów, ponieważ piłkę dobre dogranie rezerwowego Tylera Robertsa na bramkę zamienił drugi zmiennik - Helder Costa - i Pawie złapały kontakt. Leeds nie było już jednak w stanie zdobyć więcej bramek, a obramowanie obijali zawodnicy Mikela Artety - Aybameyang, który trafił w poprzeczkę oraz Saka którego uderzenie trafiło w słupek. Kanonierzy jednak także nie byli w stanie zdobyć już bramki w tym spotkaniu i po dobrej grze zdobywają istotne w kontekście walki o europejskie puchary 3 punkty.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 20:15

@Pietraszko napisał: "De Jong poczuł kontakt i się teatralnie wywalił, Kurzawa nawet nie patrzył na niego. Karny do obronienia bo kontakt był, ale takich rzeczy nie powinno się gwizdać."
Bzdury, został zahaczony tak że nie miał jak kontynuować biegu, ciężko się nie wywrócić po takim zahaczeniu gdy jest się w biegu. Mógłby oczywiście za wszelką cenę próbować się utrzymać na nogach byleby tylko zrobić na złość swojej drużynie i by nie dostać karnego tylko po co?

Jakby niepatrzenie na przeciwnika podczas faulowania miało usprawiedliwiać faule to pewnie wszyscy obrońcy by się nauczyli robić no look foule.

Kredens komentarzy: 366517.02.2021, 19:57

@aaron_maj napisał: "Ja dalej obwiniam Artete za zbyt późne zmiany personalne w składzie, bo kto wie, gdyby doszło do nich 3-4 mecze wcześniej to może wciąż bylibyśmy w grze o top 4."

A może ci młodzi nie byli wtedy jeszcze gotowi i Arteta to widział na treningach i nie chciał ich wystawiać, żeby sie może psychicznie nie pozałamywali czy coś. Chciał to jakoś dopracować. Co nie zmienia faktu, że to ciągłe wystawianie graczy bez formy było bardzo denerwujące.

A może wszyscy byli wtedy w takiej dyspozycji a ci byli i tak najlepsi.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.02.2021, 19:49

Arteta placi ogromne frycowe, duzo bledow i personalnych (wybor skladu) i w prowadzeniu samego meczu, problemow z samymi pilkarzami, jednak zdecydowanie powinien wczesniej samodzielnie gdzies prowadzic druzyne, a nie dopiero tak naprawde uczyc sie pewnych zachowan interpersonalnych, no trudno jeden sezon mozna poswiecic, mam nadzieje ze sie szybko uczy

aaron_maj komentarzy: 182217.02.2021, 18:56

Krytyka Artety była słuszna bo jak kilku przedmówców zauważyło, do meczu z Chelsea nie było widać żadnego postępu w grze ofensywnej. A jeżeli ktoś w tym biciu w mur dopatrywał się pomysłu na grę, to albo rzeczywiście jest wybitnym analitykiem za co szacun, albo mówi to teraz, bo jakoś zaczęło to wyglądać.

Teraz wyglada to znacznie lepiej ale nie ma co popadać w hurraoptymizm.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52417.02.2021, 18:46

@trempa
Buffstreams.tv.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1118 newsów: 10717.02.2021, 18:33

Panowie, z której stronki można oglądać mecze na komórce?
Jutro mogę nie mieć dostępu do kompa, przetestuje dzisiaj na LM.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 18:21

@Nicsienieda: podobno chłopaki z Bournemouth mówili, że są w stanie odebrać piłkę Henremu. Właściciel postanowił to sprawdzić.

Nicsienieda komentarzy: 561 newsów: 117.02.2021, 18:01

Czemu oni chcą ściągać Henriego skoro wyleciał szybko z Monaco, a w tym Montreal jest w dolnej połowie tabeli? Zawód trenera jest specyficzny, nie wiadomo czego taki zarząd w ogóle szuka w tej roli.

simson16 komentarzy: 460217.02.2021, 17:54

@Furgunn: Sevilla Dortmund

Furgunn komentarzy: 916017.02.2021, 17:53

Który mecz na dziś wybieracie? nie mogę się zdecydować :D

ELAdzik komentarzy: 250817.02.2021, 17:51

@mikowhy: za Arteta była to samo. Nawet pobił kilka rekordów.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 17:30

@Rafson95: a moim zdaniem tam było widać pomysł na grę (brak polotu w ataku to inna sprawa). Mnie ta gra nie frustrowała bo widziałem jaki pomysł mieli zawodnicy na akcje ale widziałem że im nie idzie. Za Emerego były akcje typu wycofanie piłki do bramkarza podczas kontry, i nieudaczne budowanie ataku pozycyjnego po czym strata/wybicie w trybuny. Tak wyglądał w moich oczach Emery ball jakby ktoś próbował powierzyć kontrolę nad zespołem debilowi.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141917.02.2021, 17:23

Rafson95 komentarzy: 1045117.02.2021, 17:16

Moim zdaniem, Henry żeby zostać dobrym trenerem, musiałby zmienić charakter względem tego co prezentował jako piłkarz, kiedy był już wielki.

Czy mu się tu uda, nie wiem. W każdym razie na pewno jego postać na ławce w BPL to ciekawa sprawa

Joker_224 komentarzy: 517517.02.2021, 17:10

Myślałem że dalej jest trenerem Wisienek... Zamuliłem

Dominik11 komentarzy: 2005617.02.2021, 17:10

Henry tak oby mu się udało i potem AFC po Artecie.

On od dawna powtarza że jego marzeniem jest bycie trenerem w AFC i Wenger mówił nie raz że on będzie kiedyś trenerem AFC.

Rafson95 komentarzy: 1045117.02.2021, 17:09

@Marzag:
To moim zdaniem już zapomniałeś jak wyglądała gra za Artety przed meczem z CFC i wprowadzeniem ESR. Taką normą było bicie głową w mur i 2 celne strzały na spotkanie. Nie widać było też żadnego planu ani pomysłu, masa wrzutek na pałę (za co wiele osób krytykowało Mikela). Ani troche nie wyglądało to lepiej niż za Unaia a wyniki były dużo gorsze

Joker_224 komentarzy: 517517.02.2021, 17:09

@Damaks: co z wielkim Eddiem Howe?

kraku96 komentarzy: 36017.02.2021, 17:07

będzie Eve-City gdzieś w tv?

kwiatinho komentarzy: 1311417.02.2021, 17:07

Mirror: Henry zostanie nowym trenerem Bournemouth.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.02.2021, 17:06

EXCLUSIVE Arsenal legend Thierry Henry set to be named new Bournemouth manager
@MirrorDarren

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 17:02

@Rafson95 napisał: "Ale przed meczem z Chelsea, gdzie mieliśmy 8 spotkań bez wygranej takie komentarze były jak najbardziej na miejscu."
Ja się z tym kompletnie nie zgadzam. Za Emerego nawet jak Arsenal punktował to grali tak chaotycznie i bezmyślnie że się to fatalnie oglądało, i to nie chodziło o to że nie mieli pomysłu na grę w ataku, wyglądało to tak jakby kompletnie nie wiedzieli co mają robić. Tylko świetną forma Aubameyanga to przykrywała.

Za Artety nawet jak drużyna przegrywa serie meczów to widać że mają jakiś zamysł tylko zawodzą pojedynczy zawodnicy albo kilku więcej. Nie chodzi też o to że grają jak geniusze, grają po prostu tak że widać że oni to sobie założyli przed meczem i na ile im dyspozycja pozwala próbują to realizować.

Za Emerego to ja się czułem jakbym słyszał i kolejne obostrzenia wylosowane przez Morawieckiego. Wiele rzeczy które robili piłkarze była bez sensu, czasem wręcz idiotyczna.

simson16 komentarzy: 460217.02.2021, 16:44

@LukaModric: Hajto to się zna , ale jak obstawić czarne lub czerwone, orfeleny czy inne takie xD

Rafson95 komentarzy: 1045117.02.2021, 16:38

@Marzag:
A no też zależy kiedy.

Pisać, że gra Emerego w II sezonie była lepsza niż obecna Artety, to nieprawda.

Z Emerym w największym kryzysie, w momencie zwolnienia byliśmy na 8 miejscu. Z Artetą w tym sezonie przez 5 kolejek byliśmy 15.

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 16:18

@Damaks: może i racja ale zdjęcie mnie trochę zmylilo

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 16:15

@Marzag: nie chodzi o neymara dla mnie to cymbal
ale chodzi.o ujecie

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 16:14

@LukaModric: jego nazwisko się tu jeszcze pojawi jak Arteta będzie miał kilka gorszych meczów.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 117.02.2021, 16:13

@LukaModric: no tak, nejmar powiedział więc rzeczywistość już nie jest istotna.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.02.2021, 16:12

@LukaModric: Ale widziałeś to nagranie? Jak dla mnie normalny faul.

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 16:11

emery to już historia

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 16:07

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.02.2021, 16:03

@LukaModric napisał: "tak patrzę że Barca dostała ładny prezent w postaci karnego xd"
Co?

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 16:02

@Forever4: i to szybko

mikowhy komentarzy: 3208 newsów: 1017.02.2021, 16:02

Ahh nie zapomnę tych meczów za Emerego jak dostawaliśmy po 20 strzałów na bramkę

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 15:54

LukaModric komentarzy: 67517.02.2021, 15:51