Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

WukaEs komentarzy: 29801.10.2019, 22:44

Tak sobie oglądam ten mecz Bayernu i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mikrofonu za blisko murawy stoją. Każde przyjęcie, każda główka, wszystko słychać. Irytujące. No chyba, że to efekt oglądania w słuchawkach :D

michal192837465 komentarzy: 765401.10.2019, 22:44

Thiago Alcantara to jest dopiero pan piłkarz. To podanie to jakiś inny poziom.

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:43

Jeszcze Tottki mają szansę na 10-2 w dwumeczu, szanuję Bayern mocno.

pumeks komentarzy: 2080801.10.2019, 22:43

Arsenal 3 - kuraki 0

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.10.2019, 22:42

Gnabry tymczasem wali jak z armaty. Niestety dla Monachium.

Arsenal2004 komentarzy: 375001.10.2019, 22:36

Widzę że Gnabry gnębi Tottenham. Bardzo dobrze tak trzymaj.

schnor25 komentarzy: 1854601.10.2019, 22:34

Oblak, to jest Oblak, Krycha dwa razy próbował strzelić i ni uja.

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:34

@rreddevilss:

Serio? Ktoś trolluje na tym flashscore dzisiaj? :D

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:33

Widać ich algorytm nie do końca ogarnia te żółte dla trenerów, bo znikają z relacji potem :p

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.10.2019, 22:33

Dopiero teraz skojarzyłem, że to nie Dynamo Kijów a Zagrzeb. Kurcze i tak mają spoko obronę.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 101.10.2019, 22:29

Ps. Jak tam Walcott, Iwobi i Welbeck? Wtedy byli ode mnie lepsi. Czy coś się zmieniło?????

Jest Moura, zaraz Tottki wygrywają.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.10.2019, 22:28

Coman ledwo dotknął gościa i karny. Teraz sam zostaje wycięty i karnego nie ma.

Niech ku... w końcu zrobią jasne wytyczne

thegunners101 komentarzy: 248101.10.2019, 22:28

Ten VAR to niezły.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 101.10.2019, 22:27

Wpadłem tylko na chwile by powiedzieć wam, że właśnie jestem blisko ustrzelenia hattricka waszym największym rywalom i to jeszcze na ich stadionie.

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:27

Kabaret, Coman mógł gościa minąć i iść, ale został ścięty.

schnor25 komentarzy: 1854601.10.2019, 22:26

Już się nam Edek nagrał, nastrzelał w Leeds?

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:26

Imo karny

sWinny komentarzy: 784301.10.2019, 22:26

fajnie to wygląda jak kurczaki odbijają się od Lewego. Chociaż w sumie który obrońca na świecie się od niego nie odbija.... Postura Gladiatora robi swoje

Oldgunner3 komentarzy: 978001.10.2019, 22:26

Chol.rnie szkoda Gnabry`ego ;zwłaszcza,że jest taki łasy na drób.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.10.2019, 22:25

Dobra nie było pytania :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.10.2019, 22:25

kiedy my gralismy tak wysoko jak bayern xD

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:24

@kamilo_oo napisał: "Ktoś może napisać, jakim cudem City jeszcze nie strzeliło?"

Mogłeś się wstrzymać minutę z komentarzem :D

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:24

@kamilo_oo: Potężny Nenad Bjelica

Iiii właśnie strzelili xd

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 301.10.2019, 22:24

Dynamo Kijów niestety kapituluje ale ich obrona i tak spory szacun.

Spejsik komentarzy: 343201.10.2019, 22:24

@kamilo_oo: Już strzeliło :D

City w końcu wymęczyło.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.10.2019, 22:23

Ktoś może napisać, jakim cudem City jeszcze nie strzeliło?

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:23

Lewy przy obronie tottenhamu wygląda jak Robben przy obronie Arsenalu xD

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466901.10.2019, 22:22

@Kowal96:

Nie wiem za co ale sobie sprawdzałem i byłem w szoku że tam widnieje nazwisko TuchEla przy żółtej kartce xd

Catalonczyk komentarzy: 519801.10.2019, 22:21

@tom8203:

Ale badziewne porównanie. Warto spojrzeć na kadry obu zespołów.

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:18

@rreddevilss napisał: "Wejdźcie sobie na FlashScore i zobaczcie kto dostał żółtą kartkę dla PSG w 38 min ha ha ha"

Nikt?

schnor25 komentarzy: 1854601.10.2019, 22:18

Wenger nie chciał go puszczać, ale też nie chciał specjalnie dawać mu szans. Boss wolał stawiać na pupilka Teosia, niż ogrywać Serga i czerpać profity. Inna sprawa, że Niemiec 2-3 sezony temu miał chwile zwątpienia i prawdopodobnie nie dawał z siebie maxa na treningach.