Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rowerinho komentarzy: 225202.10.2019, 09:47

Poczekam jeszcze z ostatecznymi osądami, ale widać cierpliwość Bayernowi popłaciła. Sam byłem pierwszy do krytykowania ich dotychczasowej polityki transferowej, Kovac mnie za cholerę nie przekonał, a teksty o tym, że "Bayern ma odpowiednią jakość" płynące od władz klubu bardziej bawiły niż były brane na poważnie. A tu proszę, Robert najpewniej kolejny kosmiczny sezon, Coutinho trafiony transfer, Gnabry nie zwalnia tempa i... okazuje się nagle, że nie mam zielonego pojęcia o piłce:)

2-7, piękny wynik, nie zapomnę go nigdy

kwiatinho komentarzy: 1312802.10.2019, 09:47

@sWinny:
Fajny ten Twój komentarz taki nie za mądry :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.10.2019, 09:43

Lewandowski dogonił van Nistelrooya. Czas na Benzemę. Z taką skutecznością Raul i TOP3 jest w zasięgu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.10.2019, 09:43

@Simpllemann:

Ja tam do tej pory żałuje, że go w EPL nie zobaczę...

sWinny komentarzy: 782502.10.2019, 09:38

Dzisiaj nasz kapitan Granit Xhaka wstał z łóżka i pomyślał:
Lepiej głupio stać niż mądrze biegać, dlatego będę grał padake do końca życia.
I pojechał na trening do London Colney

SzopenWWA komentarzy: 73902.10.2019, 09:35

@Slaviola napisał: "Dzień dobry.

Kuraki wczoraj dostali w kurniku siódemkę i humory na k.com widzę dopisują :D"

Jak nie ma własnych aukcesów, to szuka się pocieszenia gdzie indziej :

Ech0z komentarzy: 1041202.10.2019, 09:29

Podobno tierneyowi nie odnowila się kontuzja tylko Arsenal poprosił żeby go teraz nie wybierali ponieważ w tym sezonie zagrał tylko 70 min i będzie gotowy w kadrze na czwartek :D

Jacek1s komentarzy: 764602.10.2019, 09:25

@FilipCz napisał: "Instagrama nie używam, ale podobno Gnabry po meczu dodał wpis, że północny Londyn jest czerwony. Brawo dla niego"

Jacek1s komentarzy: 764602.10.2019, 09:23

W sumie to dobrze, że Bayern już nie męczy nas wysokimi wynikami, a Tottenham, podoba mi się taka zmiana xD

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 302.10.2019, 09:20

@Czeczenia: też o tym pomyślałem

Czeczenia komentarzy: 1248402.10.2019, 09:14

Tradycja łomotów Bayernu w północnym Londynie bardzo ładnie kwitnie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.10.2019, 08:50

Arsenal line up Martin Odegaard transfer as Mesut Ozil replacement

tak będzie, nie zmyślam

gbn komentarzy: 377102.10.2019, 08:45

*day

Lewy znów zgarnia nagrodę "skill od the daty" ;)

@Marcinafc93: Proszę :)

@Marcinafc93: Emery to ogór który nie potrafi wykorzystać potencjału zawodników.

#EmeryOut

Kowal96 komentarzy: 1758902.10.2019, 08:20

@Marcinafc93:

No wiadomo :D

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 102.10.2019, 08:17

@Kowal96: Lepsza beka z kur niż ciągłe narzekanie jaki to Emery jest daremny.

Kowal96 komentarzy: 1758902.10.2019, 08:15

Wchodzę rano na k.com, a tutaj dalej beka z Kur :D

wejsun komentarzy: 65602.10.2019, 08:04

Gnabry po meczu z Spurs
"Nie chcę wyolbrzymiać,ale dla fanów Arsenalu z pewnością to było miłe"
:))

michal192837465 komentarzy: 765402.10.2019, 07:55

Już przed ósmą. Piłkarze Tottenhamu właśnie wracają do domów.

thegunner4life komentarzy: 899002.10.2019, 07:52

Dzień Dobry słodziaki!

Thrall komentarzy: 60102.10.2019, 07:42

@MarioG
Ale mi narobiłeś smaka na FMa. W fifę nie mogę grać, bo kariera jest dla mnie za nudna, a obiecałem sobie i żonie, że w FUTa już nigdy nie zagram.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.10.2019, 07:29

Talks are underway with Aubameyang, who already earns in the region of £200,000-per-week, over an extension. [@SamiMokbel81_DM]
Jak miki xd

Arsenal have also opened contract talks with Alexandre Lacazette.
Tez Sami

kaman17 komentarzy: 498602.10.2019, 07:29

Lewandowski to podobny typ sportowca do Ronaldo. 70% sukcesów zawdzięcza swojemu ciężkiemu wysiłkowi, który włożył w to, żeby być tu gdzie jest. Im starszy tym lepszy. To pokazuje ile znaczy głowa i dlaczego sam talent nie wystarcza.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52402.10.2019, 07:24

10 meczów, 14 goli w tym sezonie.
Pamiętam czasy, gdy na kanonierzy.com wiele osób nie chciało Lewandowskiego w Arsenalu, bo według nich był drewnem i "dostawonogą".

Pitu88 komentarzy: 216602.10.2019, 07:11

@FilipCz: a nawet to teraz sprawdziłem i fakt,napisał tak :) Az się miło robi :)

Matelko komentarzy: 320502.10.2019, 07:09

Szkoda, że Baja nie władował im dwu-cyfrówki.
Ten mecz doskonale pokazuje jak należy grać prowadząc w meczu.
Nie należy się cofać tylko dobić rywala panie Emery.

losnumeros komentarzy: 1318902.10.2019, 06:55

Widzę, że kurczaki chciały być od nas lepsze i dostali wciery już w 1 meczu hahhahahahahaa

FilipCz komentarzy: 186502.10.2019, 06:43

prezes77 komentarzy: 66302.10.2019, 06:37

@ZielonyLisc: Wydaje mi się że nie w PL wgl się nie radził nawet na wypożyczeniu bodajże WBA a w Bundeslidze ciśnie aż miło.

dissault komentarzy: 326802.10.2019, 06:31

człowiek z rana patrzy na wyniki i od razu dzień staje się lepszy hehehe
2:7

FilipCz komentarzy: 186502.10.2019, 06:00

@fabregas1987: niepojęte jest to, że pozwoliliśmy mu odejść. I to za jakieś grosze.

MarioG komentarzy: 121902.10.2019, 02:31

@lays: ale opedzlowali KFC a my nie...

lays komentarzy: 3987102.10.2019, 02:04

Bayern pare okienek nie wydawał, więc teraz musiał to zrobić :P

@cwalin:

Widzę zaczyna się, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Akurat polityka transferowa Bayernu to jest żart i to co robili, w tym okienku też zanosiło się na to. Kupno Perisica, który może gra niezle, ale to generalnie żart, musza go kupic po sezonie bo jest wypozyczenie z opcja pierwokupu.

cwalin komentarzy: 236402.10.2019, 01:56

W tym Bayernie bardzo mądrze wydają pieniądze.

fabregas1987 komentarzy: 2579302.10.2019, 01:56

Serge Gnabry w Bayernie: 51 meczów 21 goli 13 asyst.
Ogólnie w Bundeslidze: 84 mecze 32 gole 21 asyst
Dla reprezentacji Niemiec: 10 meczów 9 goli 2 asysty + 6 meczów i 6 goli na IO

co się stało z tym chłopakiem po opuszczeniu Wysp to jest niepojęte

mallen komentarzy: 2123902.10.2019, 01:50

Naprawdę są ludzie co krytykują Torreirę za to, że zagrał średni mecz jak Unai go wystawia w tym sezonie na siłę na 10 :/ kosztem Xhaki, tak XHAKI!

Thoneick komentarzy: 198002.10.2019, 01:35

@anty_pzpn_: plota :) już zdementowane

Rafson95 komentarzy: 1053302.10.2019, 01:26