Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pumeks komentarzy: 2080801.10.2019, 22:50

Jestem pewien, że Arsenal aż tyle by nie przegrał

Reucik komentarzy: 93701.10.2019, 22:50

Spurs zbyt dosłownie wzięli do siebie, że chcą być w każdym aspekcie lepsi od Arsenalu hehe...

Catalonczyk komentarzy: 519801.10.2019, 22:50

Lewy niech wrzuci jeszcze bramę, to będzie z Gnabry’m bił się o piłkę po meczu. Coman lubi to

kuraki zazdrościły Arsenalowi 10-2 i staraja się jak moga pobić ten wynik

:D

PS.
to nie jest już śmieszne..kompromitacja

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:50

@darek250s napisał: "Dzisiaj z tym Bayernem to dwucyfrówka by była w jednym meczu..."

Wy się lepiej nie śmiejta.

Dzisiaj z tym Bayernem to dwucyfrówka by była w jednym meczu...

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:48

No, ale przynajmniej Leicester by 4 miejsce w Bundeslidze miało.

redmitch komentarzy: 7401.10.2019, 22:48

Tottenham koniecznie chce uzbierać w jednym meczu tyle co Arsenal w dwóch :)

madej komentarzy: 58901.10.2019, 22:48

Dawac 8-2, jakos lepiej od tego momentu by sie ten wynik mi kojarzyl :D

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 801.10.2019, 22:48

Gdyby mecz potrwał jeszcze z 15 minut, to Żydki mogłyby dostać w jednym meczu 10-2 :D

SoulStorm komentarzy: 744401.10.2019, 22:48

Ale bym takiego Gnabryego przygarnął za Pepe.

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2401.10.2019, 22:48

bayern wie, ze gra w polnocnym londynie, ale nie z Arsenalem? XD

Oldgunner3 komentarzy: 977901.10.2019, 22:48

No to sobie koguciki narobiły obciachu ;nas zdecydowanie przebiły[myślę o 2:8 na OT] - grać niemal w najsilniejszym składzie i do tego u siebie i dostać taki łomot!?

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 101.10.2019, 22:48

@michal192837465: Dzięki. Trzymajcie się tam. :)

DanielDaniel komentarzy: 45901.10.2019, 22:48

Miły wieczór.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.10.2019, 22:48

Uhuhu Tottenham needs to improve...

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 401.10.2019, 22:47

A my płakaliśmy po 10:2 w dwumeczu xd Totki weszły na nowy poziom dostawania wpierdzielu od Bayernu

markiz0 komentarzy: 74601.10.2019, 22:47

Tyle bramek w jednym meczu to nawet my nie dostaliśmy. Jak oni dostali się do finału w zeszłym roku? Aczkolwiek patrzmy realnie - to tylko jeden mecz w fazie grupowej. Nie różni się wiele od porażki 0-1 w kontekście punktów, bilans bramkowy nie jest aż tak ważny.

mitmichael komentarzy: 4924301.10.2019, 22:47

Bye Bye Pochettino, bylo milo

sWinny komentarzy: 784201.10.2019, 22:47

hahahahhaha coś pięknego XD

trochę mi się przypomina ars.... a z resztą :)

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 801.10.2019, 22:47

Wielki Tottenham, wielki Poch!

Patriko komentarzy: 529601.10.2019, 22:47

Eee tam, ten Lewy to tylko ogórkom strzela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gunner915 komentarzy: 282101.10.2019, 22:46

a my z Totami 2:2 u siebie. Dzieki Emery.

Ech0z komentarzy: 1042401.10.2019, 22:46

Hahahahahhaha

Catalonczyk komentarzy: 519801.10.2019, 22:46

Ale gwałt. Gnabry 4 brameczki

Slaviola komentarzy: 1237701.10.2019, 22:46

Nie no Chłopaki... faktycznie kuraki mocne dzisiaj.

XDDD

kamilo_oo komentarzy: 2356701.10.2019, 22:46

Klękać kury :D

Taki komentarzy: 204601.10.2019, 22:46

Gwałt.

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 201.10.2019, 22:46

7-2... Chyba nawet my w obecnej formie nie dostali byśmy takiego wpierd........ U.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 301.10.2019, 22:46