Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal

Punkt wywieziony z Old Trafford: Man Utd 1-1 Arsenal 30.09.2019, 22:01, Łukasz Wandzel 2385 komentarzy

W ostatnich latach Old Trafford to dla Kanonierów niezwykle trudny teren. Potwierdziło się to także i tego wieczora. Arsenal ze stadionu Czerwonych Diabłów wywiózł jeden punkt, ale nie zdołał w pełni wykorzystać słabszej formy odwiecznego rywala. Biorąc pod uwagę grę obu zespołów, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, choć główny arbiter spotkania, Kevin Friend, nie uniknął wpadki przy golu zdobytym przez londyńczyków. Wynik pięknym strzałem otworzył Scott McTominay w końcówce pierwszej odsłony meczu, a ustalił go Aubameyang po kuriozalnej bramce, w której zawinił jedynie zespół sędziowski. Oba zespoły nie zaprezentowały pięknego futbolu, ale każda ekipa miał okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Manchester United: De Gea - Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young - McTominay, Pogba - Andreas (74' Greenwood), Lingard (74' Fred), James - Rashford.

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira (55' Ceballos) - Pepe (74' Nelson), Aubameyang, Saka (80' Willock).

Gdyby nie fakt, że gol dla gospodarzy padł w pierwszej połowie, należało by ją przemilczeć. Przez blisko pół godziny od gwizdka rozpoczynającego spotkanie brakowało groźnych okazji z obu stron. Gra ślamazarnie toczyła się w środku pola, choć Manchester United przeważał w posiadaniu piłki. Jedną z nielicznych okazji godnych wspomnienia był rajd Andreasa Perreiry, który po minięciu Davida Luiza oddał strzał na bramkę Bernda Leno w 29. minucie. W tej sytuacji golkiper Arsenalu nie zawiódł jako jedyny i uratował skórę swoim kolegom. Po akcji Brazylijczyka Kanonierzy zaliczyli lepsze parę minut, ale obie drużyny zwiększyły tempo dopiero przed przerwą.

W końcówce pierwszej połowy piłka wędrowała od bramki do bramki, bo oba zespoły szukały swojej okazji z kontry. I kiedy wydawało się, że jedna z takich sytuacji została zmarnowana przez Manchester United, to Scott McTominay ni stąd ni zowąd popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki, a Bernd Leno nie miał szans na interwencję.

Wyrównanie Arsenal zawdzięcza kuriozalnej sytuacji z 58. minuty. Pepe wykorzystując błąd rywali, przejął futbolówkę i zagrał ją do Saki. Ten zaś podał do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który bez kłopotu podciął piłkę nad Davidem De Geą. Początkowo nikt nie cieszył się z gola, ponieważ pewny swojej decyzji sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Przyjezdnych uratował VAR, dzięki któremu udało się potwierdzić, że Gabończyk był daleki od pozycji spalonej - bramkę więc uznano. Problem w tym, że sędzia główny zagwizdał za wcześnie, co sprawiło, że Czerwone Diabły odpuściły grę.

Po bramce Arsenal nie poszedł za ciosem i przeważać zaczęli gospodarze. Swoich sił próbowali: Paul Pogba z dystansu, Scott McTominay główką po rzucie rożnym, a nawet Harry Maguire bombą sprzed szesnastki. Remis, a w konsekwencji jeden punkt uratował drużynie Unaia Emery'ego Bernd Leno, który popisał się fenomenalną paradą w 90. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Marcus Rashford.

Poza zdobytym golem londyńczycy słabo wyglądali w ofensywie, niezależnie od momentu spotkania. Wielomilionowy transfer, Nicolas Pepe, zaliczył słabszy występ od Bukayo Saki. W obu zespołach ciężar meczu brali na siebie najmłodsi zawodnicy na murawie. McTominay, James, Guendouzi, Saka, Willock. Obie drużyny zagrały jednak na remis, ponieważ mecz był wyrównany. Nie z powodu zacięcia, lecz słabej dyspozycji Manchesteru i Arsenalu w tym sezonie. I w poprzednim. I jeszcze w poprzednim...

autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10311 newsów: 501.10.2019, 23:04

@ZielonyLisc napisał: "dobra, nie szponć... pan poprawny politycznie się znalazł."

ZielonyLisc komentarzy: 2028701.10.2019, 23:02

@darek250s: dobra, nie szponć... pan poprawny politycznie się znalazł.

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 801.10.2019, 23:02

Trippier odszedł, Alderweireld oraz Eriksen mają ważne kontrakty do końca sezonu. Miód na moje oczy.

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 23:02

@tomawwa:

Prędzej top7 :P

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 501.10.2019, 23:01

@Mihex napisał: "Patrzcie kto przyszedł pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci."

Patrzę na własny klub, a na dzień dzisiejszy

Tottenham > Arsenal. Pan maruda? Obejrzyj powtórkę wczorajszego meczu to może humor ci się poprawi gościu.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 101.10.2019, 23:01

Tottenham po strzeleniu gola nagle tarci koncentracje, nawet z Arsenalem było to widać, strzelili szybkie dwa gole i w drugiej połowie jak ich przycisnęliśmy to nie wiedzieli na jakim są biegunie.

mruw komentarzy: 413501.10.2019, 23:01

Ja osobiście bardziej niż z porażki Tottków cieszę się z 2 goli Lewego i 4 Gnabry'ego.

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 23:01

@darek250s napisał: "Łatwo śmiać się z przeciwnika oj łatwo"

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 23:00

@darek250s: Patrzcie kto przyszedł pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci.

Rosomak komentarzy: 254501.10.2019, 22:57

Ponoć Polsat ma do stać karę za pokazanie meczu Tottenham vs Bayern, bo .... nie można nadawać gwałtów w telewizji ;)

bartas1984 komentarzy: 36901.10.2019, 22:57

Może w tym roku finał Ligi Europejskiej będzie Arsenal - Real. Oglądałbym.

PrzeArs komentarzy: 278401.10.2019, 22:56

A niektórzy tu pisza ze mu gramy słabo ..... Zapraszamy na mecze naszych głównych rywali . Miłego oglądania :)

michal192837465 komentarzy: 765401.10.2019, 22:56

Only two players have scored 4+ goals in a single #UCL game in the Champions League vs. English clubs:

@Alonso:

W zeszłym sezonie akurat obaj finaliści ledwo wyszli z grupy. Urok Ligi Mistrzów.

mruw komentarzy: 413501.10.2019, 22:55

Jak patrzę na grę takiego Bayernu to tylko utwierdzam się w przekonaniu że Arsenalowi obecnie baaardzo daleko do światowej czołówki. Szkoda, mam nadzieję że szybko wrócimy

PrzeArs komentarzy: 278401.10.2019, 22:54

Totenham hahahahhahaba hahahhaha hahahhahahahahahhahaha....hahahahhahahahahha...hahahahahahaahahahhahah......

Kowal96 komentarzy: 1759101.10.2019, 22:54

A City 2-0 z potężnym Dinamo Zagrzeb :O

Mihex komentarzy: 2360401.10.2019, 22:54

Bayern jak się bawi xD
Sulle co poleciał w Gnabryego xD

Ranczomen komentarzy: 1234501.10.2019, 22:53

Ciekawe, czy książkę o tym wpier... . też wydadzą.

Catalonczyk komentarzy: 519801.10.2019, 22:53

Gnabry 4 bramy, Tolisso 3 asysty... Jak Kury wyrzuca trenera, to ciekawe czy Perez na szybko spuści ZZ żeby zatrudnić Pochettino?

ZebDarek komentarzy: 431 newsów: 101.10.2019, 22:53

Ależ Gnabriemu muszą smakować te dzisiejsze gole...!

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 501.10.2019, 22:52

@Kowal96: @schnor25:

No i oby w tym sezonie też nie było LM. Bo bardzo łatwo się dostać, ale z taką grą przyszłości nie widzę.

michal192837465 komentarzy: 765401.10.2019, 22:52

Lloris dzisiaj nocna zmiana. Wróci dopiero przed ósmą.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11701.10.2019, 22:51

Gnabry cały czas Kanonier. Co ich rozstrzelał.

PUMAraz2trzy komentarzy: 18101.10.2019, 22:51

Gnabry prawdziwy kanonier, CZTERY gole przeciwko spurs!
Once a Gunner always a Gunner!!!

schnor25 komentarzy: 1854601.10.2019, 22:51

@darek250s: dzisiaj to nie jesteśmy zespołem na miarę LM, więc takie głupie gadanie. Niemniej jak dostawaliśmy 10:2, to Bayern nie był gorszy od obecnego, no i My byliśmy lepsi.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.10.2019, 22:50

To my już tylko 5-1 dostawaliśmy od Bayernu :D a gnabry co szaleje