Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal!

Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal! 03.10.2010, 18:06, Szymon Ortyl 696 komentarzy

Dzisiejszy derbowy mecz z Chelsea, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych: Manuela Almunii, Thomasa Vermaelena, Kierana Gibbsa, Cesca Fabregasa, Theo Walcotta, Nicklasa Bendtnera, Robina van Persiego i Aarona Ramsey'a.

Już w 1. minucie spotkania bliski pokonania Cecha był Chamakh, jednak Alex wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu, Laurent Koscielny nie potrafił skierować piłki głową do pustej bramki Chelsea.

W 6. minucie po błędzie Squillaciego, Florent Malouda nie potrafił przelobować stojącego na przedpolu bramki Łukasza Fabiańskiego. 2 minuty później po świetnym strzale Arszawia niesamowicie interweniował Petr Cech.

W 14. minucie o błędzie Koscielnego, Sagna w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg nadbiegającego Didiera Drogby. 4 minuty później piłka po strzale Essiena minęła prawy słupek bramki Fabiańskiego.

W 21. minucie błąd podczas piąstkowania popełnił blokowany przez Maloudę Łukasz Fabiański, jednak odbitą przez Polaka piłkę zdołał wybić świetnie spisujący się dziś Gael Clichy.

6 minut później kolejnym wspaniałym strzałem popisał się Arszawin, jednak piłkę po jego uderzeniu końcami palców zdołał wybić Petr Cech.

W 31. minucie po dryblingu w polu karnym, Nasri oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Chelsea. 2 minuty później wspaniale w obronie zaprezentował się Clichy, który dwukrotnie zatrzymał Didiera Drogbę.

W 34. minucie po mocnym strzale Drogby, pewnie interweniował Łukasz Fabiański.

Niestety 4 minuty później po podaniu Ashleya Cole'a, piłkę do siatki Arsenalu w sobie tylko znany sposób skierował Didier Drogba. Była to 13 bramka Iworyjczyka w 13 meczy przeciwko The Gunners.

W 43. minucie Essien brutalnie sfaulował Abou Diaby'ego, jednak ten na szczęście nie odniósł kontuzji i wrócił na boisko.

Kilka minut później sędzia zakończył pierwsza połowę spotkania.

W 56. minucie po dobrym strzale Diaby'ego piłka odbiła się od Cole'a i poszybowała za bramkę Cecha. 2 minuty później po dobrej akcji Arszawina i Wilshere'a, Chamakh niepotrzebnie szukał karnego i w konsekwencji stracił piłkę. Minutę później po fatalnym błędzie Squillaciego bezpośredni pojedynek z Fabiańskim przegrał Anelka.

W 69. minucie w miejsce lekko kontuzjowanego Diaby'ego, na placu gry pojawił się Tomas Rosicky. 3 minuty późnej Ferreira zastąpił na boisku Ivanovica.

W 79. minucie żółtą kartką za faul na Rosicky'm ukarany został Ferreira. Chwilę później po dośrodkowaniu Rosicky'ego i strzale głową Chamakha, piłka przeleciała kilka centymetrów obok prawego słupka bramki Cecha. W 83. minucie żółtą kartką ukarany został Tomas Rosicky.

W 85. minucie Alex atomowym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Fabiańskiego. Źle w murze spisali się Arszawin i Song, którzy nie potrafili załatać luki powstałej, po zbiegnięciu Maloudy.

W 87. minucie Sturridge zastąpił na boisku kontuzjowanego Mikela.

Do końca spotkania Kanonierzy nie potrafili stworzyć okazji do strzelenia bramki. W całym meczu Kanonierzy nie potrafili wykorzystać wielu wyśmienitych okazji co spowodowało, iż zostali boleśnie sprowadzeni na ziemię przez graczy Chelsea.

Chelsea FC autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
niski93 komentarzy: 581603.10.2010, 19:02

Nie no, ale pewnie piszmy już piąty rok z rzędu naiwne IN ARSENE WE TRUST itp. A z resztą co tu ugrać jak cały skład wykoszony przez kontuzje. Przyzwyczajcie się, bo ze smerfami jeszcze długo nie wygramy. I tak liczy się tylko Arsenal. Nieważne, czy przegrany, czy zwycięski.

C'mon Arsenal!!!!

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 303.10.2010, 19:02

Tak Chelsea pokazała coś czego nie mamy po pierwsze wykorzystała 2 z kilku okazji które stworzyła.Ma świetnego egzekutora i kogoś kto potrafi wbić piłkę z rzutu wolnego a nie klepnąć ją Panu Bogu w okno.
Bardzo szkoda bo mecz ten mógł wyglądać zupełnie inaczej ale Chamakh i Arsha się nie popisali.Cóż tak powinna wyglądać gra z kontry z Naszej strony i taka jest recepta na Arsenal 2 czy 3 skuteczne kontrataki.
Mamy piłkę i nic z tego nie wynika niestety.
Szkoda bo w tym meczu powinien paść remis.

napkin komentarzy: 75803.10.2010, 19:01

Fabian dobre spotkanie, Nasri i Sagna tak samo. Clichy też czasami przebłyski razem Kościelnym nawet ok. Ale gdzie jest klasowy napastnik w naszej ekipie to ja nie wiem??
Ładne widowisko - The Blues zasłużenie wygrali

siloe21 komentarzy: 63403.10.2010, 19:01

i tak są najepsi!!! ARSENAL!

Jaskola komentarzy: 3703.10.2010, 19:01

jak mamy wygrać mistrza w tym roku jak nawet muru nie potrafimy ustawić :/

kilerr15 komentarzy: 69803.10.2010, 19:01

no.. nie można powiedzieć, że gracze Arsenalu grali żle, szczególnie podobała mi się gra Songa i Fabiańskiego. To czego dzisiaj brakowało to skuteczność.
Pamiętajmy też z kim dzisiaj graliśmy. z drużyną numer 1 w tabeli

mdr_AFC komentarzy: 305103.10.2010, 19:01

Arszawin i Nasri najlepsi dziś. No i Łukasz też zagrał dobry mecz, jak dla mnie nie zawinił przy bramkach a to co mógł wyjąć to wyjął.

sebo656 komentarzy: 182503.10.2010, 19:01

patrolFr > to ze z nami zagrali defensywnie to nie znaczy ze w innych meczach tak graja, poogladaj sobie ich w innych spotkaniach to zobaczysz... popatrz jak graja united to zmienisz zdanie

mitmichael komentarzy: 4924303.10.2010, 19:01

4 miejsce bo City awansowało na 2

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2010, 19:01

@notopyk: bo nie masz nic do powiedzenia, zero argumentów, nic... i z czym do ludzi. zastanów się następnym razem nad wysłaniem wypowiedzi, w której wyrzucasz Wengera... :)
pozdro :)

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:01

Weżmy tez pod uwagę ze nie było Tomka, Fabregasa, Walcotta, RVP, możę wtedy byśmy coś powalczyli bardziej a tak to ch*j!!!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.10.2010, 19:01

mitmichael - dokladnie , ja juz przed meczem pisalem , ze nawet jesli przegramy to rok temu wychodzilismy z 11pkt. straty i teraz bedzie to samo ... Jak dla mnie nic wielkiego sie nie stalo bo pokazalismy naprawde kawal dobrego futbolu , jednak jak zawsze nadzialismy sie na 2 bramki i tyle na temat tego meczu mozna tak naprawde powiedziec.

Kanonier95 komentarzy: 288203.10.2010, 19:01

***** ***** ***** ;( jedyne co mi się podobało to gra Fabiana i trochę akcji Arsenalu :( DNO DNO z taką grą to jest powtórka z zeszłego sezonu też dwuktrotna porażka z rzędu na początku sezonu :(

kamil_malin komentarzy: 933203.10.2010, 19:01

@ kanonier91
Możemy sobie tak pogdybać, tylko pytanie co to da? Nam po prostu brakuje piłkarskiej dojrzałości. Z najlepszymi drużynami 3/4 zawodników to galarety. W kluczowych momentach brakuje nam jaj i przez to przegrywamy. Tak jak pisał kolega
gooner80 nie wyciągamy wniosków z poprzednich spotkań z United czy The Blues... przykre jest to, że w takich meczach tak zawodzimy. Kto będzie pamiętał, że był to w miarę wyrównany mecz, skoro Chelsea wygrała 2-0 i zgarnęła 3 punkty.

Biggestfan87 komentarzy: 129203.10.2010, 19:00

Niestety co sezon to samo ale arsenal to taki klub, który nie można przestać kochac. Sukcesy jeszcze w tym sezonie C'mon gunners!!!

adipetre komentarzy: 79703.10.2010, 19:00

Mecz zakonczyl sie wynikiem 2:0.

fabri04 komentarzy: 338503.10.2010, 19:00

Ludzie, było wiadomo, że raczej przegramy...patrzcie lepiej na pozytywy, Łukasz na przykład... Za 2 tygodnie wrócą Walcott, Fabregas, Vermaelen, Gibbs i może RVP... poczekajcie, sezon długi, u siebie mozemy z nimi wygrać!

arsenalfan98 komentarzy: 91603.10.2010, 18:59

Ja pierd*** znowu po dupie od Chelsea dostaliśmy. Wenger musi jakąś taktykę wymyślic na największych bo od MANU i Chelsea możliwe, że też od Liverpoolu i ManCity będziemy dostawac po dupie.
Nie oglądałem meczu, ale z tego co udało mi się dowiedziec to brakowało po prostu skuteczności.
Nie jestem zadowolony z wyniku no, ale cóż... trzeba się wziąc w garśc.

Sanczo22 komentarzy: 103.10.2010, 18:59

Nie jest aż tak zle mamy ciagle 3 miejsce:) Fabianski 10!!

LSBalb komentarzy: 11603.10.2010, 18:59

Patologia skuteczności, przewaga fizyczna i mentalność. Jeśli wenger im nie wytlumaczy że to nie pro evo i z piłką do bramki drużyn z top 4 nie wejdą to znowu posucha. Ibra miał trafić do nas a nie Barbie.

Cartman_KG komentarzy: 364203.10.2010, 18:59

PS. SEZONOWCY KTÓRZY JUŻ MÓWIĄ ŻE MISTRZA NIE BĘDZIE, KIBICUJE KOMUŚ INNEMU. GO GO GUNNERS!

Kozak0700 komentarzy: 92103.10.2010, 18:59

PatrolFr - dziwnym trafem mam to samo podejscie do tej sprawy jedyne co mnie denerwowalo w tym meczu to gra chamakha ktory narazie nie sprawdza sie i tyle, prawda jest narazie taka ze wyszla mu jedna akcja z liverpoolem strzelil se gola z blackpool ale tak to caly czas kiche gra, moze dobrze gra glowa ale bendtnera tez mamy (kontuzja) a nogami to tragedia ;/

Aaarsenal komentarzy: 305703.10.2010, 18:59

Wiedzialem że przegramy. Jakoś nawet za bardzo sie tym nie przejmuje. To co Wenger zrobił z tą drużyną to jest nieporozumienie. Tak słabych piłkarzy dawno nie mieliśmy. Szkoda bo to już koniec marzeń o mistrzostwie. Teraz pozostaje walka o top4 chociaż i to proste nie będzie. Totenham i MC mocno naciskają. Zaraz nawet WBA NAS wyprzedzi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 18:59

Fabiański dzisiejszym meczem i meczem z Partizanem pokazuje ,że już jest wszystko z nim wporządku i to on teraz powinien otrzymać szansę od Wengera jako numer 1 .

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.10.2010, 18:59

Gdzie jest napastnik? Chamakh ucieka do skrzydla , jedyne co potrafi zrobic to zagrac dobrze glowa ... ahh .

PatrolFr komentarzy: 54103.10.2010, 18:59

sebo656- może nie ze wszystkich drużyn ale z tych z przynajmniej top 8 to (dla mnie) najbrzydziej/ chyba że ktoś lubi taki styl

sebo656 komentarzy: 182503.10.2010, 18:59

"taa 1 gol fartowny 2 mu zeszla szkoda gadac juz po mistrzostwie" wyproś się stąd

Kanonierka87 komentarzy: 454 newsów: 5903.10.2010, 18:58

Redakcja "wykrakała" wynik... Szkoda naszej nieskuteczności.

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 18:58

Ale 10-tka dla Fabiana

Cartman_KG komentarzy: 364203.10.2010, 18:58

Powiem tak mecz niezly ale brak widoczny pilkarzy klasowych na myśli mam Fabregasa van Persiego, i kilku innych których nie kupilismy...

Fabiański ogólnie na plus - gdyby nie patrzył przy pierwszej bramce czy piłka ominie slupek czy nie...a by po prostu zrobił cokolwiek w strone piłki to by to obronił.

Song dziś zagrał fatalnie - wychylił się za muru, gdyby dostał piłką w twarz to piłka raczej nie wpadła by do bramki na ostatniej powtórce genialnie było widać jak sie usunął. Spowalniał akcje...

Reszta średnio niestety prawda taka, jednym Nasrim meczu nie wygramy.

Pozdrawiam.

evac komentarzy: 34103.10.2010, 18:58

;'(

kanonier91 komentarzy: 457003.10.2010, 18:58

jestem pewny ze gdyby nie kontuzje mielibyśmy mistrza

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 103.10.2010, 18:58

teraz to ciezko bedzie grac.. 4 pozycja..

shimano komentarzy: 49003.10.2010, 18:58

graliśmy zaj... jak nigdy , przegraliśmy jak zawsze !

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2010, 18:57

@notopyk : papu ? ty sobie kpisz? bo ja się właśnie zastanawiam, czy płakać, czy się śmiać. Zaglądnąłem na twój profil i co? Jesteś starszy tylko o 2 lata, więc nawet Ja mogłem wcześniej kibicować Arsenalowi niż Ty. :) Jak masz coś do Wengera, to znaczy, że stosunkowo niedawno zacząłeś "kibicować", bo chcesz go wyrzucić z klubu. Trochę obeznania w tym co on znaczy dla Arsenalu. I co on dla nas zrobił. Więc wyrzucanie go jest wręcz śmieszne :)

ste100 komentarzy: 331803.10.2010, 18:57

Jedyne co mnie przeraża to obawa, że tak będziemy grali z większością zespołów z górnej części tabeli tzn. dobra gra, zero skuteczności i h... wynik.

sebo656 komentarzy: 182503.10.2010, 18:57

sheva1414 > chelsea najbrzydziej gra w anglii?
wiem ze jestes wkurzony po porazce ale glupoty piszesz

wLO komentarzy: 18603.10.2010, 18:57

taa 1 gol fartowny 2 mu zeszla szkoda gadac juz po mistrzostwie

niski93 komentarzy: 581603.10.2010, 18:57

Osrani wyszli już na początku, taka prawda...

kamil_malin komentarzy: 933203.10.2010, 18:57

@ gooner80
Dokładnie, podpisuję się pod tym co napisałeś.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 18:57

Powiem wam tak z gry można być zadowolony , gorzej jednak jest z wynikiem i ze skutecznością naszą . Dziś najlepszy u nas był Fabiański .
Pewny przy stałych fragmentach gry i też nie popełnił żadnego błędu .

mdr_AFC komentarzy: 305103.10.2010, 18:57

My gramy, stwarzamy sobie okazje stuprocentowe ale nie mamy napastnika który by je wykończył! Gdyby zdrowy był w tym meczu Robin to mielibyśmy o 3 bramki więcej! Musimy się nauczyć wykańczać akcje bo tylko tego nam brakuje. No i trzeba zamknąć kilku piłkarzy na siłowni na tydzień.

mdr_AFC komentarzy: 305103.10.2010, 18:56

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11503.10.2010, 18:56

Koniec. Nie ma nawet bramki pocieszenia :(

page --> tabela jest aktualizowana automatycznie i dopisuje każdej drużynie remisy. Ot co.

arsenal22 komentarzy: 64203.10.2010, 18:56