Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal!

Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal! 03.10.2010, 18:06, Szymon Ortyl 696 komentarzy

Dzisiejszy derbowy mecz z Chelsea, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych: Manuela Almunii, Thomasa Vermaelena, Kierana Gibbsa, Cesca Fabregasa, Theo Walcotta, Nicklasa Bendtnera, Robina van Persiego i Aarona Ramsey'a.

Już w 1. minucie spotkania bliski pokonania Cecha był Chamakh, jednak Alex wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu, Laurent Koscielny nie potrafił skierować piłki głową do pustej bramki Chelsea.

W 6. minucie po błędzie Squillaciego, Florent Malouda nie potrafił przelobować stojącego na przedpolu bramki Łukasza Fabiańskiego. 2 minuty później po świetnym strzale Arszawia niesamowicie interweniował Petr Cech.

W 14. minucie o błędzie Koscielnego, Sagna w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg nadbiegającego Didiera Drogby. 4 minuty później piłka po strzale Essiena minęła prawy słupek bramki Fabiańskiego.

W 21. minucie błąd podczas piąstkowania popełnił blokowany przez Maloudę Łukasz Fabiański, jednak odbitą przez Polaka piłkę zdołał wybić świetnie spisujący się dziś Gael Clichy.

6 minut później kolejnym wspaniałym strzałem popisał się Arszawin, jednak piłkę po jego uderzeniu końcami palców zdołał wybić Petr Cech.

W 31. minucie po dryblingu w polu karnym, Nasri oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Chelsea. 2 minuty później wspaniale w obronie zaprezentował się Clichy, który dwukrotnie zatrzymał Didiera Drogbę.

W 34. minucie po mocnym strzale Drogby, pewnie interweniował Łukasz Fabiański.

Niestety 4 minuty później po podaniu Ashleya Cole'a, piłkę do siatki Arsenalu w sobie tylko znany sposób skierował Didier Drogba. Była to 13 bramka Iworyjczyka w 13 meczy przeciwko The Gunners.

W 43. minucie Essien brutalnie sfaulował Abou Diaby'ego, jednak ten na szczęście nie odniósł kontuzji i wrócił na boisko.

Kilka minut później sędzia zakończył pierwsza połowę spotkania.

W 56. minucie po dobrym strzale Diaby'ego piłka odbiła się od Cole'a i poszybowała za bramkę Cecha. 2 minuty później po dobrej akcji Arszawina i Wilshere'a, Chamakh niepotrzebnie szukał karnego i w konsekwencji stracił piłkę. Minutę później po fatalnym błędzie Squillaciego bezpośredni pojedynek z Fabiańskim przegrał Anelka.

W 69. minucie w miejsce lekko kontuzjowanego Diaby'ego, na placu gry pojawił się Tomas Rosicky. 3 minuty późnej Ferreira zastąpił na boisku Ivanovica.

W 79. minucie żółtą kartką za faul na Rosicky'm ukarany został Ferreira. Chwilę później po dośrodkowaniu Rosicky'ego i strzale głową Chamakha, piłka przeleciała kilka centymetrów obok prawego słupka bramki Cecha. W 83. minucie żółtą kartką ukarany został Tomas Rosicky.

W 85. minucie Alex atomowym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Fabiańskiego. Źle w murze spisali się Arszawin i Song, którzy nie potrafili załatać luki powstałej, po zbiegnięciu Maloudy.

W 87. minucie Sturridge zastąpił na boisku kontuzjowanego Mikela.

Do końca spotkania Kanonierzy nie potrafili stworzyć okazji do strzelenia bramki. W całym meczu Kanonierzy nie potrafili wykorzystać wielu wyśmienitych okazji co spowodowało, iż zostali boleśnie sprowadzeni na ziemię przez graczy Chelsea.

Chelsea FC autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Zuzu komentarzy: 73403.10.2010, 19:12

chyba nie pokladacie nadzieji w Benthneze który jest gorszy nawet od Szamaka to ni nie potrzebny. ciekawe czy JET będzie teraz częściej gral

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 19:12

Kikut123 > No wiadomo ,że to mu trochę zajmie czasu ,ale zapewne go wolę oglądać w ataku niż Vele ,który tym swoim wzrostem nie daje nam NIC
w pojedynkach górnych ,a Nicklas wręcz przeciwnie .

andrzej31794 komentarzy: 93803.10.2010, 19:11

ToMo_18
u nas takie pojęcie jak podstawowa 11 nie istnieje

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:11

*No i jeszcze zobaczymy na Emirates niebieskie swele

palka13 komentarzy: 29503.10.2010, 19:11

eh, szkoda, ale chelsea była lepsza i zasłużenie wygrali, my tym drugim garniturem to ligi nie zwojujemy

ESTroyes komentarzy: 21903.10.2010, 19:11

kurde ale graliśmy tak dobrze :) trudno.. 7 pkt sie odrobi ale czy my nie po gubimy ?:D e tam walka o mistrza trwa..!!!
GO GO Gunners !!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 19:10

Alex potrafi wykonywać wolne i ten jego dzisiejszy gol nie był jednorazowym wyczynkiem czy fartem .
Z Liverpoolem dwa sezony temu też tak strzelił i też w jakimś meczu ligowym .

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:10

ToMo_18 ---> Zgadzam sie z tąbą w 100%

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12603.10.2010, 19:10

Graliśmy trochę lepiej niż w poprzednich spotkaniach z Chelsea, ale to nie wystarczy - byliśmy po prostu słabsi. Indywidualne, momentami tragiczne błędy w obronie, a w ataku bez błysku. Staliśmy często pod polem karnym, ale nie potrafiliśmy z tym nic zrobić. Ile razy Cech poważnie interweniował? chyba tylko raz, po strzale Arszawina. Brakowało indywidualności, brakowało napastnika, który potrafi grać nogami i pomocnika potrafiącego posłać ostatnie podanie. The Blues mieli Drogbę i jego indywidualne umiejętności pozwoliły zrobić różnicę. Niestety, mecz pomimo naszej trochę lepszej gry, był czymś, co dobrze znamy i poza co nie możemy wyjść już od dłuższego czasu w obliczu kontuzji najważniejszych graczy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.10.2010, 19:09

Gówno prawda. Chelsea nie jest lepsza. Dostali by po niebieskim siedzeniu jak byśmy zagrali podstawową 11.

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:09

Dobry zespol opiera sie na dobrej ławce a u nas to przeciez w pierwszym graja zawodnicy pokroju Diaby'ego :(

Kikut123 komentarzy: 124903.10.2010, 19:09

Arsenal_1886 to fajnie tylko Bendtner zanim dojdzie do siebie minie jeszcze z miesiac najbardziej tesknie za Robinem i Verma :(

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.10.2010, 19:09

@Aaarsenal
Nie ma się co oszukiwać, jak zwykle gadasz bzdury. Cóż takie życie...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.10.2010, 19:09

@Zuzu

Widziałem mase strzałów Alexa, chociażby ten słupek z Marsylią, ale on nie z każdego wolnego trafia. Popatrz na rotacje i siłę strzału - żaden bramkarz by tego nie obronił

fabregas13 komentarzy: 88203.10.2010, 19:09

Trzeba obiektywnie przyznać że Chelsea była dzisiaj lepsza jeśli chodzi o skuteczność. U nas troszkę kulała :/

sebo656 komentarzy: 182503.10.2010, 19:08

napkin > popieram, powoli mam dość szklanki van persiego, przydałby sie twardy i skuteczny napastnik

Aaarsenal komentarzy: 305703.10.2010, 19:08

howareyou- bardziej chodziło mi o to że my zamiast odrabiać straty bedziemy mieli coraz wiekszą strate. Chelsea jest po prostu lepsza nie ma co sie oszukiwać.

kilerr15 komentarzy: 69803.10.2010, 19:08

czego nikt nic nie pisze o Songu . Według mnie zagrał bardzo dobre spotkanie

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:07

Ale cosik wkur*iony Wenger za bardzo chyba sie nie spodziewał, że tak bedzie nasza gra wygladac

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.10.2010, 19:07

@Kikut123
Fabs i Verma powinni już teoretycznie wrócić, natomiast na mecz z City pewnie będziemy mieli do dyspozycji również Robina i Theo.

@Pinguite
A mnie z kolei zastanawia gdzie się podziali Fabian-haterzy wszyscy. Nagle wszyscy Go loffciają i chcą dać Mu No. 1. Super jesteście...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 19:06

Kikut123 > Powinien wrócić Cesc , Theo
i Bendtner . Mniejsze szanse mają RvP czy Vermaelen . Ramsey natomiast wróci w listopadzie , tak do połowy .

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.10.2010, 19:06

powiem tak jak z tymi najlepszymi nie zagra nasza podst. 11 to będzie kaszana. Pomyślcie se co by było gdybyśmy zagrali takim składem
Fabian-bramka
Sagna-Kosa-Verma-Gael-Obrona
Walcott-Nasri-Song-Cesc-Arsha-pomoc
Robin-Atak
Roznieśli byśmy ich na tym ich żałosnym SB

napkin komentarzy: 75803.10.2010, 19:06

No i co z tego, że wróci Robin jak po 5 spotkaniach znowu zejdzie na 4 miesiące...gdzie jest prawdziwy twardy napastnik się pytam??

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.10.2010, 19:06

Łukasz wg mnie najlepszy w Arsenalu. Rozegrał naprawdę dobre spotkanie. Nie wiem dlaczego ciągle chcemy wejść z tą piłką do bramki, nie umie ktoś po prostu strzelić z daleka? Masakra.

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:06

Ale Drogba jak zawsze ku*wa PanFart!!!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.10.2010, 19:06

@Aaaarsenal
A po 30 będzie 30 punktów? Jak zwykle bystra uwaga.

@evelred
Pewnie, przecież oni są tacy zajebiści. Przewidzieli, że możemy to przegrać...

Cesc i Robin - wracajcie. Theo i Thomas też i na pewno na Emirates (o ile zagramy dobrym składem) skopiemy im te niebieskie dupki. ;]

To widać że brakowało kręgosłupa drużyny:
TV, Cesca i Rvp
oraz kilku zawodników z formą Theo i Beńka.

1flower1 komentarzy: 19403.10.2010, 19:05

Chamakh dobrze gra głową ale jak sama nazwa wskazuje głównie w tej grze chodzi o gre nogami a z tym jakos kiepsko

Zuzu komentarzy: 73403.10.2010, 19:05

@ Gigi strzal zycia alexa??? to chyba widziales pierwszego wolnego w jewgo wykonaniu.

Ciekawe jak bedzie wyglądal nastepny mecz jak wrócą RvP, Cesk, Theo, Vermalen.

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2010, 19:05

Jedynie co mnie nurtuje to: Czy Fabiański będzie teraz naszym numerem 1? :) Czas się poddać tej refleksji, czy zasługuje on na to, by wciąż bronić naszej bramki podczas, gdy Almunia będzie w pełni sprawny :) Jest dylemat :)

Biggestfan87 komentarzy: 129203.10.2010, 19:05

Chamakh mógł byc bohaterem tego spotkania bo na to zasluzyl wygrywajac pojedynki glowkowe a tak mamy co mamy.............

Jubek komentarzy: 29803.10.2010, 19:05

Ja powiem tak: nie jestem rozczarowany grą naszych, wręcz przeciwnie, nie dali się stłamsić jak w poprzednich sezonach. Oczywiście porażka nie jest powodem do radości, jednak potrafiliśmy przeciwstawić się Chelsea fizycznie jak i taktycznie. Gdyby nasi byli skuteczniejsi i nie bali się oddawać strzałów, mecz mógł być dla nas. Teraz następne mecze do wygrania przed nami. Go Go Go Gunners!

szpyrka92 komentarzy: 13703.10.2010, 19:04

A dla mnie to w sumie Fabiański zasługuje na wyjściową 11 bardziej niż Almunia Bo taka prawda patrzac na ten sezon

madjer komentarzy: 553403.10.2010, 19:04

Już się boję meczu z City

Robzter komentarzy: 10803.10.2010, 19:04

w tym meczu 4elsi bylo lepsze,trzeba przyznac. Boj przegrany, ale wojna nie!!! bylby Theo&Robin&Cesc byloby liepiej :)

Jabkoo komentarzy: 39503.10.2010, 19:04

:/// Szkoda tego meczu bo mogliśmy go spokojnie zremisowac ! a i gdybyśmy wykorzystali jescze ze 2 sytuacje to spokojne zwyciestwo i 2 miejsce.. a takto 0ptk i 4 miejsce;| ale nie możemy sie załamywać walczymy dalej musimy sie podniesć i zdobyć komplet w kojenych meczach ;)
Gunners 4 ever !

Kikut123 komentarzy: 124903.10.2010, 19:04

Jest szansa że po przerwie na repki wróci ktoś z kontuzjowanych?

Ciawaro komentarzy: 43603.10.2010, 19:04

aj nie gadajcie bo dzisiaj nawiazalismy równażedna walkę z Chelsea (patrzać przez pryzmat tego ile mamy kontuzji) mi sie podobał Arsenal nie odstawiał nogi , mistrza w tym sezonie raczej nie bedzie ale to nie oznacza ze mamy nic w tym sezonie nie wywalczyc walczymy na 4 frontach :D Wsumie takie dywagacje z mojej strony tez są bezsensowne bo teraz w PL kazdy może stracić punkty z kazdym

kamil_malin komentarzy: 933203.10.2010, 19:04

@ Gigi
Wierzysz w to, że w rewanżu wyjdziemy pełnym składem? Ja w to wątpię. Mamy taki zespół, że w kluczowych momentach brakuje nam podstawowych zawodników.

skarabeusz komentarzy: 22503.10.2010, 19:03

Druga bramka to wina Nasriego, a nie tak jak tu ktoś pisze Kościelnego lub Fabiana. Samir zagrał w środek piłkę gdzie przejął ją Anelka. Potem był zwód, faul i strzał z prostaka nie do obrony.

Biggestfan87 komentarzy: 129203.10.2010, 19:03

Wnioski: ciągle kulejąca obrona błedy sguillaciego i koscioła mogły spowodowac jeszcze wyższa porazke. Boli mnie tylko ze wenger nie ma czelności wzmocnic obrony i bramki bo przez to przegrywamy takie mecze!!!! To jest nieodpowiedzialne względem arsenalu i samowolka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale poza tym popieram arsena

Kanonier95 komentarzy: 288203.10.2010, 19:03

Panowie kurka nie łamcie się Chelsea jeszcze straci pkt i dogonimy ją jedyne co trzeba robić to wygrywać mecze !

evelred komentarzy: 369103.10.2010, 19:03

haha, śmieszą mnie ci obiektywni, którzy trąbili o porażce przed meczem, a teraz odczuwają satysfakcję

vP7 komentarzy: 232003.10.2010, 19:03

przez prawie calą drugą połowe cisnelismy atakowalismy a ch**a z tego mamy, chelsea pare skladnych atakow i ten wolny i to starczylo na strzelenie 2 bramek, Trudno wróci Robin Cesc to mam nadzieje zwiększy sie skutecznosc. Znowu defensywa zaliczyla katastrofalny błąd ale na szczeście Anelka sie nie popisal i na pustą bramke spudłował.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 603.10.2010, 19:02

Łukasz bardzo bardzo dobre spotkanie. Przy dwóch golach nie miał szans. The Blues zasłużyli na zwycięstwo, następnym razem będzie lepiej! ARSENAL!!!!!

luq007 komentarzy: 289903.10.2010, 19:02

Fabian brawo.
Wilshere brawo.
Clichy niezle Arsha z Nasrim tez cos probowali
Szkoda ze Chamakh czegos nie wbil, a nasz nabytek z Sevilli niech sie cieszy ,ze po jego fatalnym bledzie nie wpadl gol. Tyle mam do powiedzenia na temat tego meczu..

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.10.2010, 19:02

@niski93

Obsrani wyszli? chyba meczu nie widziałeś. do przerwy mogło być 3-0 dla nas, tacy byli obsrani.

Znowu to samo, w grze nam niczego nie zabrakło, parę indywidualnych błędów i tyle. Fabian zagrał fantastycznie, udowodnił, że ma potencjał. Gole chelsea? Kunszt Drogby i strzał życia Alexa. Jedyne, co u nas szwankowało, to skuteczność, niestety.. mimo wszystko graliśmy dość rezerwowym składem, przede wszystkim bez naszych największych gwiazd. Chłopcy dali z siebie wszystko - jestem mimo wszystko z nich dumny, za wolę walki i ambicje. Wróci Verminator, Cesc, RvP, Theo, Benek i na The Emirates będziemy mieli okazje im się zrewanżować. Teraz mamy ok. 10 dni przerwy, wyjazdy na reprezentacje. Trzeba wszystko przemyśleć, doleczyć kontuzjowanych i wrócić na zwycięską ścieżkę..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2010, 19:02

7 punktów to nie jest dużo , pamiętajmy ,że Chel$ea jeszcze nie miała dwóch meczów wyjazdowych z Sunderlandem i Blackburn .
Tam przynajmniej zremisują lub nawet może dojść do niespodzianek . Też pojedynek ich następny z Villą nie będzie należał do łatwych , po meczach kadrowych . Nie poddamy się i wygramy ligę :P C'MON ARSENAL !
ARSENAL FOREVER !

Aaarsenal komentarzy: 305703.10.2010, 19:02

mitmachel - 7 kolejka i 7 pkt straty. Po 20 kolejkach będzie z 20 pkt straty

fabregas13 komentarzy: 88203.10.2010, 19:02

ja szczerze mówiąc jestem zadowolony z gry... Na pewno nie z wyniku. Szkoda niektórych sytuacji ale niestety brakowało tych klasowych piłkarzy. Ale jest progres jeśli chodzi o zeszły sezon bo wtedy dostaliśmy duużo więcej. Tak więc nie załamujmy rąk, sezon jeszcze długi i wszystko się może wydarzyć. Go go The Gunners!