Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal!

Rażąca nieskuteczność! Chelsea 2-0 Arsenal! 03.10.2010, 18:06, Szymon Ortyl 696 komentarzy

Dzisiejszy derbowy mecz z Chelsea, Kanonierzy rozpoczęli bez kontuzjowanych: Manuela Almunii, Thomasa Vermaelena, Kierana Gibbsa, Cesca Fabregasa, Theo Walcotta, Nicklasa Bendtnera, Robina van Persiego i Aarona Ramsey'a.

Już w 1. minucie spotkania bliski pokonania Cecha był Chamakh, jednak Alex wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu, Laurent Koscielny nie potrafił skierować piłki głową do pustej bramki Chelsea.

W 6. minucie po błędzie Squillaciego, Florent Malouda nie potrafił przelobować stojącego na przedpolu bramki Łukasza Fabiańskiego. 2 minuty później po świetnym strzale Arszawia niesamowicie interweniował Petr Cech.

W 14. minucie o błędzie Koscielnego, Sagna w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed nóg nadbiegającego Didiera Drogby. 4 minuty później piłka po strzale Essiena minęła prawy słupek bramki Fabiańskiego.

W 21. minucie błąd podczas piąstkowania popełnił blokowany przez Maloudę Łukasz Fabiański, jednak odbitą przez Polaka piłkę zdołał wybić świetnie spisujący się dziś Gael Clichy.

6 minut później kolejnym wspaniałym strzałem popisał się Arszawin, jednak piłkę po jego uderzeniu końcami palców zdołał wybić Petr Cech.

W 31. minucie po dryblingu w polu karnym, Nasri oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Chelsea. 2 minuty później wspaniale w obronie zaprezentował się Clichy, który dwukrotnie zatrzymał Didiera Drogbę.

W 34. minucie po mocnym strzale Drogby, pewnie interweniował Łukasz Fabiański.

Niestety 4 minuty później po podaniu Ashleya Cole'a, piłkę do siatki Arsenalu w sobie tylko znany sposób skierował Didier Drogba. Była to 13 bramka Iworyjczyka w 13 meczy przeciwko The Gunners.

W 43. minucie Essien brutalnie sfaulował Abou Diaby'ego, jednak ten na szczęście nie odniósł kontuzji i wrócił na boisko.

Kilka minut później sędzia zakończył pierwsza połowę spotkania.

W 56. minucie po dobrym strzale Diaby'ego piłka odbiła się od Cole'a i poszybowała za bramkę Cecha. 2 minuty później po dobrej akcji Arszawina i Wilshere'a, Chamakh niepotrzebnie szukał karnego i w konsekwencji stracił piłkę. Minutę później po fatalnym błędzie Squillaciego bezpośredni pojedynek z Fabiańskim przegrał Anelka.

W 69. minucie w miejsce lekko kontuzjowanego Diaby'ego, na placu gry pojawił się Tomas Rosicky. 3 minuty późnej Ferreira zastąpił na boisku Ivanovica.

W 79. minucie żółtą kartką za faul na Rosicky'm ukarany został Ferreira. Chwilę później po dośrodkowaniu Rosicky'ego i strzale głową Chamakha, piłka przeleciała kilka centymetrów obok prawego słupka bramki Cecha. W 83. minucie żółtą kartką ukarany został Tomas Rosicky.

W 85. minucie Alex atomowym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Fabiańskiego. Źle w murze spisali się Arszawin i Song, którzy nie potrafili załatać luki powstałej, po zbiegnięciu Maloudy.

W 87. minucie Sturridge zastąpił na boisku kontuzjowanego Mikela.

Do końca spotkania Kanonierzy nie potrafili stworzyć okazji do strzelenia bramki. W całym meczu Kanonierzy nie potrafili wykorzystać wielu wyśmienitych okazji co spowodowało, iż zostali boleśnie sprowadzeni na ziemię przez graczy Chelsea.

Chelsea FC autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Charles komentarzy: 9759 newsów: 3004.10.2010, 20:48

@kibic_FCB
Ty jesteś taki głupi sam z siebie czy ktoś Ci za to płaci? I po jasną cholerę wstawiasz takie komentarze?

kibic_FCB komentarzy: 54404.10.2010, 20:45

DNA Arsenalu??
Noo to jednak są w klubie jacyś lekarze?

Gunner_995 komentarzy: 655004.10.2010, 20:25

CharlieTheUnicorn---->Coś niesamowitego! Kanonierska krew w nim płynie ! :) Marzenia się spełniają :)

evelred komentarzy: 369104.10.2010, 19:13

ok kupmy sneijdera i delapa, jeden będzie wchodził na wolne drugi na auty :D a i jeszcze enyeamę/reinę do piątek

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.10.2010, 19:07

howareyou -> Ja wiem, że nie miał kto ich wykonywać. W ogóle wydaje mi się, że nie mamy kogoś kto podchodząc do wolnego sprawia, że rywale srają w majtki. Fabregasowi czasem się coś uda, van Persie... niby taki spec, a nie pamiętam kiedy ostatni raz coś z wolnego strzelił - wiem, wiem, kontuzje, ale jak już gra to też nic nie potrafi zrobić. Vermaelen wydaje się robić więcej szumu i nie ma uderzenia Roberto Carlosa czy właśnie Alexa. Denilson tak rzadko grywa, że również nie pamiętam aby coś strzelał. Przydałby nam się taki Sneijder, czyli ktoś kto potrafi uderzyć technicznie z bliskiej odległości a także potężnie pierdziolnąć z daleka.

mir4ek komentarzy: 100704.10.2010, 18:59

Graliśmy bez naszego najlepszego zawodnika którym jest Fabregas. To od niego zależy w 75% nasz sukces i proszę mi nie pisać że tak nie jest, bo to jasno widać kiedy nasi grają bez niego. Jest podawanie i klepanie, ale z dala od bramki i nic z tego nie wynika. On te klepanie przekłada na akcje bramkowe.

Czekać na rewanż i oby nasze największe armaty wtedy grały ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 704.10.2010, 18:33

@patryk878
A kto miał wczoraj uderzać wolne w taki sposób? Arshavin wolnych bić nie umie, Nasri zawsze trafia w mur, Denilson siedział na ławce, RvP, Thomas i Cesc w szpitalu. :P

A z dystanu uderzaliśmy - Arshavin nie raz próbował... W pierwszych 20-30 minutach meczu widziałem Andrieja z sezonu 08/09, takiego, jak w meczu z LFC. Potem niestety wrócił do rzeczywistości. Nasze klepanie wynikało raczej z tego, że Chelsea tak umiejętnie ustawiała obronę, nie tylko obronę - nawet pomoc. Właściwie to Chelsea zawsze ma wszystko perfekcyjnie ustawione, kapitalny balans między formacjami, świetny trener + ... Drogba.

Nam zabrakło trochę mentalności. Liczę na ciekawy rewanż na Emirates, najbardziej chciałbym, żeby zagrali Robin i Cesc... przydałby się też Theo. Już sobie wyobrażam te akcje - Fabregas organizujący całą grę, Van Persie dogrywający z klepki do Walcotta, ten sprint Theo i stwarzanie groźnych okazji bramkowych w ten sposób... a Anglik również strzał ostatnio poprawił, więc może to właśnie Walcott będzie w tym sezonie jedną z naszych kluczowych postaci? :P

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4804.10.2010, 18:25

@patryk

Jasne, że znana sztuczka, nie widzę takiej sytacji pierwszy raz, jak i nie pierwszy raz Alex napierdziela 100+ na godzinę z wolnego, ale jednak trzeba mieć takie akcje wyćwiczone, żeby trafić w 85 minucie.. No tak, u nas by zapewne z tego miejsca byłw wrzutka na głowę Chamakha, albo 50 podań na 18 metrze.

laskowski19051995 komentarzy: 494504.10.2010, 18:20

Kanonierzy mogli lepiej zagrać te spotkanie, szkoda że przegrali :(

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.10.2010, 18:18

Gigi -> Od dawna znana "sztuczka". My jej raczej nie stosujemy bo lepiej z wolnego podać, rozegrać przed polem karnym 10 tysięcy podań i stracić piłkę, ewentualnie zyskać rzut rożny lub oddać niecelny strzał :)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4804.10.2010, 18:11

youtube.com/watch?v=6toX64QQmd8

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4804.10.2010, 18:10

0:30-0:32

Stoi sobie nasz mur, obok muru stoi Malouda, Malouda odbiega i bomba Alexa leci DOKŁADNIE przez to miejsce, w którym stał Florent. Widać, że Chelsea nawet wolne ma opanowane do perfekcji..

aRamsey komentarzy: 948604.10.2010, 18:00

ta piłka w ogóle sie nie kręciła O.o majstersztyk

Arsenal1994 komentarzy: 749704.10.2010, 17:49

youtube.com/watch?v=nsOGwWvZ2eQ&feature=aso

Ale brama :O
U nas w życiu nikt by z takiej odległości nie strzelił, przecież w takich golach nie ma nic pięknego, lepiej wejść z piłką do bramki...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 704.10.2010, 17:41

@KrwawyAhmed
Ivanović to według mnie bardzo podobny poziom do Baca. Raczej nie pokusiłbym się o stwierdzenie, że od nich odstajemy pod tym względem. Tylko, że my jeszcze mamy Eboue.

armata88 komentarzy: 63104.10.2010, 17:39

w poprzednim sezonie chelsea po meczach z nami gubiła pkt ze średniakami mam nadzieje na powtórke z zeszłego sezonu.Pozostaje czekać tylko na powrót naszych najlepszych graczy i wrócić na zwycięskich tor,mysle że Gibbs i Wilshere powinni na stałe zadomowić się w podstawowj jedenastce obaj wnoszą bardzo dużo do zespołu.Także środek pomocy jak dla mnie powinien wyglądać tak Wilshere i Cesc a za nimi Song i to w tej chwili jest dla mnie optymalne zestawieni środka pola.

KrwawyAhmed komentarzy: 25704.10.2010, 17:39

@howareyou

"Ivanović z Chelsea to też strasznie przeciętny gracz." no tutaj to Cie chyba poniosło, Branislav jest o klase lepszy od Sagny, świetny w defensywie i dobry w ofensywie. Sagna to taki struś pędziwiatr jak Clichy ale lepszy ;D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 704.10.2010, 17:17

Co do wypowiedzi kilka stron temu:

@Vpr
Na tej stronie nawet nie warto się wysilać, żeby stwierdzić fakt, iż Arsenal wcale nie ma jakościowo gorszej ławki, niż United czy Chelsea. Nikt nie pofatyguje się chociaż żeby ruszyć głową i zastanowić się przed moment, kogo na rezerwie mają w/w drużyny. Według większości United i Chelsea ma na ławce piłkarzy na poziomie Drogby i Rooneya. Nie wytłumaczysz.

@AQQ
Jakbym podobnie do ciebie - nie miał nic ciekawego (jak zwykle zresztą) do napisania, to siedziałbym cicho.

@maks
Ja nie napisałem, że Samir zagrał wybitny mecz z Chelsea. Zagrał bardzo średni mecz. Nie zmienia to faktu, że w sezonie przygotowawczym był lepszy o klasę od całej reszty drużyny, a na początku sezonu i po powrocie po kontuzji (tak, Nasri dopiero co wrócił po urazie) prezentował się również wyśmienicie. Z Chelsea zagrał chyba najgorszy swój mecz, ale nie zmienia to faktu, że to ostatnio jeden z najrówniejszych naszych piłkarzy pod względem formy.

Nie odpowiedziałeś za to na resztę komentarza - najważniejszą. Serio uważasz, że mamy słabych bocznych obrońców i słabych zmienników ogólnie? To kto ma w takim razie lepszych? O ile Clichy to pipka przy Ashleyu, to lepszego zmiennika niż Gibbs nie ma nikt w lidze, a Eboue i Sagna to super sprawa - United np. ma wielkie problemy z tą pozycją, grają tam O'Shea czy nawet Neville, a Ivanović z Chelsea to też strasznie przeciętny gracz.

Nie możemy mieć po 10 zawodników na jedną pozycję na boisku, bo chłopaki by się w kadrze nie pomieścili. Mamy i tak w prawie każdym miejscu na boisku najlepszych zmienników w EPL - to, że ci zmiennicy (albo ich zmiennicy!) grają z musu w pierwszym składzie, to już inna sprawa.

koczan_4 komentarzy: 330204.10.2010, 17:02

szkoda tych okazji zmarnowanych ;/ trzeba skutecznego napastnika ;!
a Fabian na bramkarza nr 1 ;)

komorowski04 komentarzy: 6104.10.2010, 16:44

Pech w ataku i na bramce "geniusz :D...Jkby tak Pato z milanu wyciągnąć albo Ramosa z Realu. Na pewno byśmy "przegrali przynajmiej" 1:2

koczan_4 komentarzy: 330204.10.2010, 16:36

powiem tyle Arsenal bez Cesca nie istnieje !
przykładem może byc mecz z WBA i z Sunderlandem kiedy zszedlł ...
z takimi delikatnymi zawodnikami możemy zapomniec o zdobyciu Mistrza Angli
dziekuje za uwage koczan_4

Asiek69 komentarzy: 236604.10.2010, 16:22

Nicklas na swoim fejsie oficjalnym ;]

"HURRA - Have been training with the team for the first time since summer :-)"

czyli, że może z Birmingham już będzie ^^

arol007 komentarzy: 14204.10.2010, 16:10

W 14 minucie [P]o błędzie Kościelnego winno być napisane.

Ciasteck2 komentarzy: 446704.10.2010, 14:58

Ładnie gramy i przegrywamy. Kiedy się to skończy?

popekns komentarzy: 742004.10.2010, 14:56

Ja mam prośbe do Arsena.Nie chce aby Arsenal był nie wiadomo jak dobrą drużyną,ale chcę żeby z chłopców zrobił facetów z jajem tak jak w 2004 roku i wcześniej.

Gujet komentarzy: 98104.10.2010, 14:26

Nie powinno być remisu, Chelsea wygrała zasłużenie - choć gdyby był remis, to bym nie płakał ;)
Zastanawiam się, czy Arsenal jeszcze kiedyś z Wengerem będzie dojrzały. Bo jak kilka lat temu grał w finale Ligi Mistrzów, był niedojrzały, minęło kilka lat i ciągle jest niedojrzały. Trochę nie ogarniam, kto ma dojrzeć? Arszawin, Rosicki, Clichy, Sagna? Dojrzeć może Wilshere i Koscielny, bo są stosunkowo młodzi i mają nieduże doświadczenie, ale reszta grajków, to przecież są ludzie, którzy nawet jeśli są młodzi to mają za sobą kilka sezonów w pierwszym składzie. Ile lat ma jeszcze dojrzewać Nasri, żeby nie robić takich podań, jak wczoraj? Albo Sagna i Clichy, żeby pilnować przeciwnika jak należy?

cypisek95 komentarzy: 43104.10.2010, 14:22

Powiem wam tyle nie szukajmy wymówek w kontuzjach, bo jest tak co roku.Według mnie kuntuzja Almuni dobrze zadziałała bo Fabian narazie nie popełnia dziecinnych błendów :D

Insekt komentarzy: 148704.10.2010, 14:20

Chelsea jest bardziej dojrzalsza druzyna i wie jak wygrywac takie mecze, my niestety nie. Z przebiegu meczu moim zdaniem powinien byc remis, ale jak wczesniej wspomnialem chelsea jest bardziej doswiadczona od arsenalu. Zludzeniem nie zyje, bo moim zdaniem ten sezon bedzie taki jak poprzednie.

Gujet komentarzy: 98104.10.2010, 14:14

Insekt:
Czy którąś z tych dwóch sytuacji Cech musiał bronić? Może policz z całego meczu, a nie tylko z 1 minuty. Co z tego, że Chamakh uderzył głową, że Koscielny uderzył głową, jeśli to było niecelne? Co oprócz tego mielismy w meczu? Jeden niecelny strzał Nasriego, jedną, może dwie niecelne główki Chamakha i jeden (jeden!!!) strzał Arszawina, który zmusił Cecha do reakcji. Też mi przewaga, rzeczywiście, zagraliśmy cudownie, zmiażdżyliśmy Chelsea, dominowaliśmy cały mecz, a Blues strzelili te bramki tylko i wyłącznie cudem - tak sobie wolisz to przedstawiać? Śmiało. Tylko spójrz na tabelę i żyj dalej złudzeniem.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.10.2010, 14:10

Nie potrzebujemy Napastnika. Potrzebujemy Tytanowych nóg dla Van Persiego :P

Insekt komentarzy: 148704.10.2010, 14:07

gujet jak uwazasz ze nie mielismy sytuacji to zobacz 1 minute meczu. Bo ja juz 2 tam naliczylem.

szwarcekruper komentarzy: 89304.10.2010, 13:33

Ja też uważam że graliśmy bardzo dobrze, tylko jak zwykle czegoś zabrakło. Po mojemu gdyby to Chelsea grała tak jak my, a my jak Chelsea to skończyłoby się z 6:0 dla Chelsea. Po prostu nie potrafimy wykorzystać naszej przewagi. Nie mam pojęcia dlaczego :|

Gujet komentarzy: 98104.10.2010, 13:23

samir87: weź przestań, wcale nie mieliśmy przewagi. Jedynie Arszawin strzelił tak, że Cech musiał interweniować - reszta to same niedokładne zagrania i brak kropki nad i. Chelsea strzeliła dwie bramki, poza tym oddała 2 strzały na bramkę, które musiał bronić Fabian (Drogba, Anelka), oraz miała jedną sytuację sam na sam, gdzie Anelka ominął bramkarza i nie trafił w bramkę.
A my co mieliśmy? Że sobie trochę popykaliśmy między sobą? Nie czarujmy się, w drugiej połowie strategia Chelsea na tym właśnie polegała, żeby dać nam grać.

W obronie gramy mało przekonująco, a w okolicach środka tracimy za dużo piłek przez podania, które nie mają ani adresata, ani mocy - druga bramka stracona tylko i wyłącznie przez Nasriego (bardzo lubię tego gracza, ale tę sytuację koncertowo zawalił).

Co by było, gdyby grali Fabregas, van Persie i Walcott? Przede wszystkim Song nie musiałbym udawać, że jest graczem ofensywnym, nie wbiegałbym w okolice pola karnego Chelsea i nie grał roli playmakera, bo robiłby to Fabregas (i robiłby to dobrze). W napadzie van Persie potrafiłby piłkę przyjąć i szybko uderzyć. A Walcott zapieprzałby jak mały samolocik:)

Będzie bardzo ciekawy sezon:) Moim zdaniem z obecnej Big4 wylecą dwie drużyny - miejsce 4 od 9, dzieli jeden punkt. A miejsce 3 od 9, trzy punkty. Jeszcze jedna kolejka, gdzie ManUtd i Arsenal zrobią niespodzianki, a dobrze zagrają drużyny z miejsc 5-9 i wtedy będzie masakra :)

samir87 komentarzy: 259304.10.2010, 11:15

Nie oglądałem meczu bo nie mogłem ale widziałem dość obszerny skrót i widać tam było naszą przewagę. Chamakh dwoił się i troił no ale nic nie chciało wejść. Marnym pocieszeniem jest to że nie graliśmy najmocniejszym składem.

Ja mimo porażki widzę plusy bo graliśmy naprawdę dobrze a ta potężna Chelsea wcale warunków nie tyktowała

Agent komentarzy: 51404.10.2010, 10:18

nasi obrońcy odbijali się od Drogby :(

kibic_FCB komentarzy: 54404.10.2010, 09:55

De Jong zarobił na lifetime ban.

AQQ komentarzy: 11704.10.2010, 09:45

howareyou to taki kibic fanatyk, musicie jego wypowiedzi traktować z lekkim przymrużeniem oka ;)

galon komentarzy: 72704.10.2010, 09:33

no to po zaledwie dwóch miesiącach znamy swoje miejsce w tabeli... trzeba będzie walczyć do upadłego o 4te miejsce i nie dac się wyprzedzić kogutom . CFC jest poza zasięgiem a obie druzyny z Manchesteru mają znacznie szersze ławki i nawet rezerwami bedą ciułały punkciki.

hassassyn komentarzy: 69404.10.2010, 08:49

Vpr---> z tą kadrą Chelsea przesadziłeś. Spójrz na ich listę kontuzjowanych, wcale nie jest krótsza niż nasza. Nie można w nieskończoność powtarzać bo mamy dużo kontuzji! Mamy i mieć będziemy! Ale to nie jest usprawiedliwienie porażki.