Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Kris3Tears komentarzy: 442809.03.2023, 20:29

Na tym etapie rozgrywek Ligi Europy nie ma już słabych drużyn.

Dziadyga komentarzy: 839809.03.2023, 20:29

@danielosik napisał: "@Dziadyga: jaki był? Katastrofalny? Co ja czytam XDDDDD"

No słaby po prostu.Szkoda tak pisać dla większości,bo to nasz rodak,ale tak wystraszony i sztywny..katastrofalny może bardziej pasuje jak zawali 2 gole i samobója walnie,ale też pasuje na to co dziś na tym boisku robił,bez charakteru,anemiczny...taka gapa :(

DexteR_000 komentarzy: 764309.03.2023, 20:29

Od dzisiaj użytkownik executer będzie zatrudniony w Arsenalu jako scout i będzie szukał w ekstraklasie tych mniej grzecznych bardziej nadających się do Anglii :D

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4109.03.2023, 20:27

Arczi out Kiwior out Mustfi in

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:27

Pokuszę się nawet o stwierdzenie że Ode w swoim pierwszym sezonie u nas (jeszcze na wypożyczeniu) mógł być nawet słabszy niż obecny Vieira. Aż tak dobrze nie pamiętam więc nie oceniam ale pamiętam że był bardzo przeciętny.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.03.2023, 20:27

@Dziadyga: jaki był? Katastrofalny? Co ja czytam XDDDDD

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11809.03.2023, 20:26

Hahahah sam znawca tutaj, Kiwior nie ma charakteru na Anglie jest za grzeczny hahah

GreKa komentarzy: 342509.03.2023, 20:26

@executer1 napisał: "Brakuje charakteru i pewności siebie Kiwiorowi i zbyt grzeczny jest żeby być środkowym obrońcą w Anglii."
Nie gadaj. A Saliba to co chuligan boiskowy? Jest grzeczny,opanowany a gra mega. Kiwior i brak pewności siebie? Chłopak nie jedna gwiazdę Serie A zatrzymał. Dajcie mu czas

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 309.03.2023, 20:26

Nasza obrona w każdym meczu gra bardzo elektrycznie.

JP3 komentarzy: 176109.03.2023, 20:26

@executer1:

Pewnie Arteta specjalnie go kupił, żeby ośmieszyć Polaków na arenie międzynarodowej.

DexteR_000 komentarzy: 764309.03.2023, 20:26

@3rdpitch: Ta od dawna pisałeś o Kiwiorze że nie wypal? Pewnie już rok temu tak pisałeś jak grał jeszcze we Włoszech ? Ale.pieprzrnie takie.

Be4Again komentarzy: 351509.03.2023, 20:26

Dobrze by było strzelić na 3:2 bo przy remisie Sporting przyjedzie murować na ES i będzie to kolejny ciężki mecz do przepchania… Przy 3:2 siła rzeczy będą musieli grać odważniej w rewanżu, a wtedy nasi będą mieli ułatwione zadanie

Dziadyga komentarzy: 839809.03.2023, 20:25

Próbuje nie oceniać zazwyczaj po 1 meczu i po transferze pisałem,że trzeba dać szansę chłopowi a 25 mln dla obecnego Arsenalu za rzekomy potencjał to grosze są,ale Kiwior w tym meczu był katastrofalny.Ani walki,ani wślizgu,po prostu stał jak kołek większość meczu.Na tym boisku taki pewny jak w tych wywiadach..

A mecz typowy naszych na wyjeździe w LE w naszym wykonaniu.Oszczedzanie sił,remis lub wygrana 1 bramka i załatwienie sprawy w domu.

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:25

@darek250s napisał: "Vieira to jest najgorszy flop jak do tej pory"
Ilu to już było skreślanych po jednym sezonie. Dajmy mu załapać porozumienie i styl Arsenalu. Już kiedyś o tym mówiłem że zawodnicy w stylu Odegaarda czy właśnie Vieiry potrzebują dużo czasu. Ode też po sezonie był przez wielu skreślany. Na szczęście nie przez Mikela.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.03.2023, 20:25

@ZielonyLisc: standard

ZielonyLisc komentarzy: 2029609.03.2023, 20:24

Kiwior pierwszy mecz, a wy już go skreślacie ;p

3rdpitch komentarzy: 458209.03.2023, 20:23

@darek250s: Od dawna pisałem ze Vieira i Kiwior to będą dwa niewypały transferowe, zobaczymy czy się sprawdzi

GreKa komentarzy: 342509.03.2023, 20:23

Fabio Viera? No jak pisałem przed meczem.

executer1 komentarzy: 268609.03.2023, 20:22

Patrząc ile za niego daliśmy to nie pojmuje czemu nie postaraliśmy się o kogoś kto nie tylko będzie godnym następcą Gabriela ale go wygryzie nawet

praptak komentarzy: 884209.03.2023, 20:22

Niestety Vieira przez cały sezon jest taki sam. Niektórych denerwuje innych cieszy ale trzyma poziom. Wysoki średni czy niski to już niech każdy sobie tłumaczy, ja nie liczyłem na dużo więcej ale też nie na tyle.

GreKa komentarzy: 342509.03.2023, 20:22

@ArekKanonier: wbrew wszystkim, jak dla mnie dobry mecz.

JP3 komentarzy: 176109.03.2023, 20:21

@AleksandraAngielska:

Albo było zaplanowane od początku, że ma zagrać 70 minut.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102009.03.2023, 20:21

@ZielonyLisc:

Mi też

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.03.2023, 20:20

@AleksandraAngielska: to jego debiut, spokojnie

Patriko komentarzy: 531209.03.2023, 20:20

@krzykus1990 napisał: "Nelson jest lewonożny i lepsza dla niego pozycja może byłaby Saki."
Nelson ma lepszą prawą nogę.

krzykus1990 komentarzy: 527009.03.2023, 20:19

Nelson jest lewonożny i lepsza dla niego pozycja może byłaby Saki.

ZielonyLisc komentarzy: 2029609.03.2023, 20:19

@AleksandraAngielska: cześć

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 509.03.2023, 20:18

Vieira to jest najgorszy flop jak do tej pory

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:18

@GreKa: Jak na debiut to sporo pograł. Mecz dość istotny , rywal mocny. Myślę że ważne doświadczenie.

AleksandraAngielska komentarzy: 315 newsów: 909.03.2023, 20:18

Normalnie się środkowego obrońcy nie zmienia. Arteta naprawdę musi być niezadowolony.

Be4Again komentarzy: 351509.03.2023, 20:18

Saka pewnego dnia dostanie zawału na murawie, a ten i tak go nie zdejmie… zajedzie chłopaka

ZielonyLisc komentarzy: 2029609.03.2023, 20:18

union psuje kupon, *****y

sWinny komentarzy: 786109.03.2023, 20:17

Niech zdejmie sake

Slaviola komentarzy: 1237709.03.2023, 20:17

Kiwior kończy debiut.

Trzeba jasno powiedzieć że taki średni występ.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.03.2023, 20:17

Brawo Kuba! Będzie już tylko lepiej, głowa do góry!

JP3 komentarzy: 176109.03.2023, 20:16

Teraz jak VAR uzna bramkę po wejsciu ciałem, to można mówić o sędziowaniu nie po angielsku.

GreKa komentarzy: 342509.03.2023, 20:15

No to Kuba pograł

damianARSENAL komentarzy: 857509.03.2023, 20:15

Tomi po prostu czuje się lepiej na lewej stronie. Od razu przypomniał mi się jak schował Salaha do kieszeni.

Armata500 komentarzy: 4375 newsów: 13009.03.2023, 20:14

@schnor25 napisał: "Który inny piłkarz AFC byłby w stanie przeprowadzić taką akcję?"

Hmm... Walcott w prime ;)

Ale akcja przepiękna i należą się brawa Gabiemu, a nie pisanie, że jest rzadki. Co to w ogóle za gimbusiarski slang? Można czepić się wykończenia i napisać, aj, szkoda, że nie wyszło, ale jak można jechać z piłkarzem, który wypracował taką sytuację? "Rzadki" to jest ktoś, kto produkuje takie wpisy.

praptak komentarzy: 884209.03.2023, 20:14

Ale przy tej bramce Xhaki, to też imo wpływ miało troche, że Kiwior tak biegł znacząco

morfeus komentarzy: 42009.03.2023, 20:14

Nelson może niech odda rzuty rożne komuś innemu albo gra krótko, bo już któryś słabo wykonany

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:14

@damianARSENAL: Ale ja odpowiedziałem na luzie z poczuciem humoru i uśmiechem. Stąd emotka ";)"

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 309.03.2023, 20:13