Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Oldgunner3 komentarzy: 982409.03.2023, 20:51

W takim składzie i to na wyjeździe 2:2 nie jest najgorzej chociaż mogło być lepiej bo Sporting to drużyna dobra,ale nic 1więcej.Powinniśmy w Londynie załatwić sprawę,ale najlepiej bez Vieiry bo gra faceta od początku sezonu mi się nie podobała i niestety w każdym meczu jego słabość się potwierdza.

clash123 komentarzy: 189009.03.2023, 20:50

@fabregas1987: niestety , szału nie było. Przestraszony wydawał się być no i pierwsza bramka .... obciaza również jego konto . Pierwsze koty za płoty

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:50

@ZielonyLisc napisał: "w letnie okienko trzeba będzie poszerzyć skład"
Myślę że jest to dość oczywiste. W lidze mistrzów trochę wstyd wychodzić jak przestraszone dzieci ale liczę na to że jednak cały zespół będzie z czasem ewoluował mentalnie. Widać to choćby po Martinellim jak z dzieciaka stał się zawodnikiem który nie boi się kontaktów, jest zadziorny i chce walczyć nawet z większymi od siebie. Poza tym liczę też na transfer chociaż jednego silnego charakteru. Może to właśnie w Declanie Arteta widzi kogoś takiego. Predyspozycje do opaski Anglik jak najbardziej posiada.

praptak komentarzy: 883809.03.2023, 20:50

@Pitu88 napisał: "chwileczkę, to my kupiliśmy Kiwiora za grubą kasę, żeby uczył się grać w piłkę, czy jako poukładanego zawodnika niezłej włoskiej drużyny? Mamy go oceniać po roku?"
Najlepiej byłoby żeby od razu odpalił, ale każdy kto patrzy realnie wie że niektórzy zawodnicy potrzebują czasu by się zaaklimatyzować i z rok powinien Kiwiorowi dać. Tak. Na ten przykład rozumiem osoby które już mają pewną opinię np na temat Vieiry i są zawiedzione (czas dostał, wykorzystał go średnio. Jednak pewnie dostanie go więcej. I co? I nic).
Kiwior zagrał słabo ale można się zżymać albo zaufać Artecie i zarządowi skoro go chcieli. Tyle

SMTX komentarzy: 204909.03.2023, 20:50

Vieira rozczarowuje kolejny mecz. Szans dostaje całkiem sporo, widać że Arteta chce mu dać szansę, ale gościu jest jakiś nieprzytomny. Słabe decyzje, niskie zaangażowanie. Poszukałbym mu jakiegoś wypożyczenia w lato, bo u nas z taką grą to w przyszłym roku może za wiele szans nie dostać.

Rynkos7 komentarzy: 688709.03.2023, 20:50

Ave

Slaviola komentarzy: 1237709.03.2023, 20:49

@fabregas1987:

Nie było źle, chodź miał kilka błędów, ale to raczej tych w stylu "mam treme".

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 209.03.2023, 20:49

Coloseum skanduje Twoje imię! Pyzyk zgładzony. Wiwat.

patryksz komentarzy: 365109.03.2023, 20:49

@GreKa: ale to żart był, co jak co, ale w jednym trzeba z pyzykiem się zgodzić, my mamy coś z deklem xd

Ziebka komentarzy: 265909.03.2023, 20:49

@fabregas1987: średnio jak cały zespół

Dziadyga komentarzy: 837909.03.2023, 20:49

@Mastec30 napisał: "Przecież my ten Sporting mieliśmy rezerwą pyknac. Tyle się takich rzeczy tutaj naczytałem. I gdzie jest to pyknięcie?"

Ja tam pisałem,że będzie 0-1/1-1 więc remis trafiłem :p

fabregas1987 komentarzy: 2582409.03.2023, 20:49

@Slaviola napisał: "Gabriel Jesus to będzie game changer po powrocie na boisko, po kontuzji."

Tez bardzo na niego licze, mam tylko nadzieje, ze juz będzie zdrowy do końca, tak samo jak Partey. Ta dwójka da nam mistrzostwo!

@Slaviola:

Obys miał racje, trochę mi w tym sezonie brakuje takich łatwych zwycięstw jak to z evertonem, co prowadzi do wyczerpania zarówno fizycznego jak i psychicznego

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.03.2023, 20:48

@fabregas1987: 3 z + na zachętę :)

fabregas1987 komentarzy: 2582409.03.2023, 20:48

Remis na wyjezdzie, niektórzy zawodnicy odpoczęli, nie jest zle.
Nie moglem obejrzeć niestety, jak ocenicie Kiwiora?

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11709.03.2023, 20:47

Po tym meczu jestem jeszcze bardziej spokojny o awans niż przed. Sporting jest dramatyczny. Remis tam w pół rezerwowym składzie grając na pół gwizdka. Na Emirates będzie formalność

Slaviola komentarzy: 1237709.03.2023, 20:47

Ja Wam powiem jedno.

Widać że końcówka sezonu będzie arcy trudna, ale jest pewien Gościu, który może ogarnąć Nam ten ciężki okres.

Gabriel Jesus to będzie game changer po powrocie na boisko, po kontuzji.

GreKa komentarzy: 342109.03.2023, 20:46

@patryksz napisał: "wieloletni fan Arsenalu, a konto od 09.01.2023, weź się nie kompromituj"
Ale mnie nie skreślaj bo też nie jestem tutaj od 20lat:⁠-⁠D

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214309.03.2023, 20:46

@miki9971: (⌐■_■)=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿̿ ̿̿ ╚(•⌂•)╝

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:46

@ZielonyLisc napisał: "Średni mecz, pytanie czy Sporting był aż tak dobry czy my byliśmy dziś w średniej dyspozycji?"
Wiesz... To widać bardzo wyraźnie że gdy u nas nie ma kilku kluczowych zawodników to mental jest całkiem inny. Wychodzimy wystraszeni, bardzo ostrożni i bez takiego przekonania że my jesteśmy lepsi. Tak wyglądał każdy mecz ligi Europy w tym sezonie. Gdyby nie to że mieliśmy tu w podstawie Zine, Xhake i Jorgi to byśmy tu zapewne przegrali. Po prostu nie mamy aż tak wielu mocnych charakterów które są w stanie zarazić pewnością siebie resztę zespołu gdy tego potrzebujemy.

Pitu88 komentarzy: 216609.03.2023, 20:45

@praptak: chwileczkę, to my kupiliśmy Kiwiora za grubą kasę, żeby uczył się grać w piłkę, czy jako poukładanego zawodnika niezłej włoskiej drużyny? Mamy go oceniać po roku?

praptak komentarzy: 883809.03.2023, 20:45

@miki9971 napisał: "oloseum wybrało. Kciuk poszedł w dół"
haha ^^

Koroniarz komentarzy: 1023009.03.2023, 20:45

Nasi wypompowani do ostatniej resztki sił.
Saka nieobecny, Vieira słabo, Kiwior oprócz tej postawy przy straconym golu z rożnego w miarę okej zagrał. Nic po wejściu nie dał Emil a na niego liczyłem

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 209.03.2023, 20:45

@pyzyk’a*

praptak komentarzy: 883809.03.2023, 20:44

@Pitu88 napisał: "No i czym ten White taki wyczerpany...."
Widzę to u niego od jakiegoś czasu. Powodów nie będę dociekał ale faktycznie wygląda na tym etapie sezonu na wypompowanego. Myślę że dlatego czasem Arteta zaczyna z Tomyiasu bo wie, że White jest tak góra na 70 minut obecnie

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 209.03.2023, 20:44

@RahU , Coloseum wybrało. Kciuk poszedł w dół. Odstrzel @puzyk’a

patryksz komentarzy: 365109.03.2023, 20:44

@pyzyk: wieloletni fan Arsenalu, a konto od 09.01.2023, weź się nie kompromituj

Embix komentarzy: 201209.03.2023, 20:44

@Dominik17 napisał: "mamy problem bo mamy remis hahaha co za debil z tego Łuczaka xd" Jeszcze parę lat temu mówiło się o tym że dobrze goście zagrali i że to sporting będzie mieć ciężko na wyjeździe

aguero10 komentarzy: 860409.03.2023, 20:44

Trochę wstyd odpaść w tej fazie ale patrząc jak fizycznie wyglądają nasi piłkarze to będzie ciężka końcówka sezonu .

blazejpak komentarzy: 33009.03.2023, 20:44

Co innego wygrać na farcie, czy zremisować w ostatnich minutach, a co innego zdobyć wszystkie bramki przez błędy sędziego

Ziebka komentarzy: 265909.03.2023, 20:43

Słaby mecz w naszym wykonaniu. Wyglądało to tak jakbyśmy naprawdę nie mieli ochoty grać w LE. Cały zespół bez zaangażowania

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4109.03.2023, 20:43

Na Emirates gładko 3;0 i baja

Mastec30 komentarzy: 626709.03.2023, 20:43

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976209.03.2023, 20:43

Martinelli setki nie skończył, Vieira na 9 nie wie o co chodzi

Pitu88 komentarzy: 216609.03.2023, 20:43

Jestem wkurzony po tym meczu. Kompletnie nie było widać energii, nasi zmęczeni jakby grali od dawna na wielu frontach. Kiwior czy Vieira to powinno w u21 pograć, a nie w seniorskiej kadrze. Saka nie dojechał na mecz. No i czym ten White taki wyczerpany....

praptak komentarzy: 883809.03.2023, 20:43

@pyzyk napisał: "Moge dostać bana, ale jako wieloletni fan ARS powiem wam ze jestescie jebnieci na dekiel i do tego *****e chorągiewy tylko ktos gorzej zagra to od razu wyzywacie go a jak cos strzeli to jest Bogiem, takie chorągiewy są mile widziane na a-klasie czy b-klasie a nie bedac fanem tak wielkiego klubu. Ale nic na to nie poradzisz, ja tutaj juz sie nie udzielam bo szkoda nerwów, jesteście z****mi (nie wszyscy, ale więszkość) nałra i tfu"

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.03.2023, 20:42

Średni mecz, pytanie czy Sporting był aż tak dobry czy my byliśmy dziś w średniej dyspozycji? Ogólnie trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy bo w kolejnym sezonie czeka nas gra w LM i trzeba się przyzwyczajać do gry co 3 dni. Mecz 5/10.

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 209.03.2023, 20:41

No i spoko, trochę na wyje*ce, wynik lepszy niż gra. Bez kontuzji to najważniejsze. See You in London.

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:41

Niezły wynik jak na skład jakim wyszliśmy. Na naszym stadionie będzie z dużo większym jajem więc raczej Sporting nie przyjedzie tu na wakacje.

damianARSENAL komentarzy: 855909.03.2023, 20:41

Dobry wynik.

Slaviola komentarzy: 1237709.03.2023, 20:41

No i remisik.

Dla postronnego kibica całkiem ciekawy mecz, ale dla Nas średnio, chodź to bardzo trudny teren.

Na The Emirates będzie łatwiej, przynajmniej tak mi się wydaje.

TaboretKing komentarzy: 609.03.2023, 20:41