Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mlody323323 komentarzy: 214909.03.2023, 20:12

@schnor25: NIe Japoniec... Tylko TAKEHIRO TOMIYASU !!!!

Adamarsenal1 komentarzy: 322109.03.2023, 20:11

Co jak co, ale emocji nie brakuje w ostatnich meczach Arsenalu.

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:11

@damianARSENAL napisał: "Vieira po prostu powinien wrócić do Portugalii"
Jeszcze będziesz przepraszał ;)

schnor25 komentarzy: 1854709.03.2023, 20:11

Japoniec chyba wygląda solidniej na lewej stronie, niż na prawej. Takie odnoszę wrażenie.

Ale akcja tomiyasu

Vieira ma dziś naprawdę fajną energię. Oby w Anglii też takiej nabrał.

Pires9999 komentarzy: 118509.03.2023, 20:10

To już po grze .Zina schodzi

Embix komentarzy: 201409.03.2023, 20:09

@danielosik napisał: "Gol!"
Wychodzę od was! Oglądam z opóźnieniem streama!

Ech0z komentarzy: 1043109.03.2023, 20:09

Sake można faulowac 10 razy w meczu bez problemu, Saka kogos dotknie to Var az czerwony od sprawdzania

Overmars84 komentarzy: 17009.03.2023, 20:09

@schnor25:

Super że się przedarł, ale mógł kończyć jak snajper, gra dziś na 9

Sztofort komentarzy: 260009.03.2023, 20:09

Z 3:1 na 2:2. Limit farta w tym meczu wykorzystany

gunner1990 komentarzy: 372709.03.2023, 20:09

Swoją drogą w premier league to dwa razy by var na naszą niekorzyść to ogarnął przy każdej z bramek

Rynkos7 komentarzy: 691209.03.2023, 20:09

@schnor25 napisał: "Który inny piłkarz AFC byłby w stanie przeprowadzić taką akcję?"

pyzyk (zawieszony) komentarzy: 11809.03.2023, 20:08

@Overmars84: On zarabia w rok tyle co ty przez całe zycie nie zarobisz, to widac ze pionek

ArekKanonier komentarzy: 191209.03.2023, 20:08

Mamy dzisiaj sporo szczęścia. Już druga setka zmarnowana. A u nas wpada szczęśliwie.

Control komentarzy: 146609.03.2023, 20:08

Haha!

krzykus1990 komentarzy: 527009.03.2023, 20:08

Piękny rajd Gabiego! Jakby nie defensor Sportingu znalazł by się sam na sam z bramką. Nie udało się szkoda. No ale tak brawo dla niego. Strasznie chwalą go za ten rajd komentatorzy.

kylo100 komentarzy: 372609.03.2023, 20:08

Mierzone! :D

Patriko komentarzy: 531209.03.2023, 20:08

@Be4Again napisał: "Boże dlaczego nie uderzał jak był już sam na sam? Arteta im każe z piłka do bramki wchodzić czy o co chodzi?"

Przecież nawet nie strzelał xD

Ale dzisiaj jm dajemy szans, jakby mieli nastawienie jak Liverpool na United to już byśmy 5:1 w pupę mieli, do no dobra 5:2

GreKa komentarzy: 342509.03.2023, 20:08