Rewanż za FA Cup: Southampton 1-3 Arsenal

Rewanż za FA Cup: Southampton 1-3 Arsenal 26.01.2021, 23:26, Jakub Całka 290 komentarzy

Kanonierzy pojawili się na St Mary's Stadium po raz drugi w ciągu 4 dni. W sobotę Święci wyeliminowali Arsenal z rozgrywek pucharu Anglii, więc Kanonierzy przystąpili do tego spotkania głodni rewanżu. Tym razem ekipa Mikela Artety nie miała najmniejszych problemów z drużyną Ralpha Hasenhuttla i po jej pokonaniu zabiera 3 punkty do Londynu, a także wyprzedza Southampton w tabeli.

Southampton: McCarthy - Valery, Bednarek, Stephens, Vokins (67' Redmond) - Walcott (74' N'Lundulu), Ward-Prowse, Diallo, Armstrong - Adams, Ings (74' Watts)

Arsenal: Leno - Bellerin, David Luiz, Holding, Cedric - Thomas (78' Elneny), Xhaka - Pepe (Willock), Smith Rowe (72' Willian), Saka- Lacazette.

Kanonierzy szybko weszli w mecz, gdyż już w 1. minucie Alexandre Lacazette znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z Alexem McCarthym, lecz Anglik świetnie wybronił. Do sytuacji z 3. minuty idealnie pasuje stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane okazje lubią się mścić". Tuż po zmarnowanej szansie Lacazette'a Święci otrzymali rzut rożny, który po doskonałej centrze Warda-Prowse'a na bramkę zamienił Stuart Armstrong i było 1-0. Ralph Hasenhuttl oraz jego podopieczni nie mogli się jednak długo cieszyć z prowadzenia, ponieważ już w 8. minucie idealne podanie prostopadłe od Granita Xhaki wykorzystał Nicolas Pepe, tym samym zdobywając bramkę wyrównującą. Kanonierzy wyszli na prowadzenie w 39. minucie, kiedy Bukayo Saka po podaniu Alexa Lacazette'a przedryblował bramkarza i wykończył do pustej bramki. Rezultat nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej części spotkania zawodnicy Mikela Artety oddali inicjatywę Świętym i to oni głównie byli przy piłce przez pierwsze 20 minut. W 72. minucie hiszpański szkoleniowiec chciał dokonać zmiany taktycznej i gotowy do wejścia był już Gabriel Martinelli, jednak Arteta musiał zmienić zdanie ze względu na to, że lekkiej kontuzji doznał Emile Smith Rowe i Anglika zastąpił Willian. Tuż po wejściu Brazylijczyka Kanonierzy podwyższyli wynik. Świetny przerzut Cedrica wykorzystał Bukayo Saka, który odwdzięczył się Lacazette'owi za asystę z pierwszej połowy i tym razem to Anglik podawał do Francuza, który umieścił piłkę w siatce. Niewiele wydarzyło się do końca drugiej części spotkania. Ekipa z północnego Londynu zdołała dowieźć wynik do końca i z pewnością w dobrych humorach zabiera punkty do stolicy.

duzy469 komentarzy: 76626.01.2021, 23:47

@Dancer: pomocnik swietny ale dzisiejszy mecz w jego wykonaniu kiepsciutki , mnóstwo strat

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:47

@Kiepomen: na tle nerwowym czyli no to moze i mialo by sens

schnor25 komentarzy: 1854626.01.2021, 23:47

Patrzę na ten sezon, na ten rollercoaster...za wcześnie na jakieś oceny, snucie planów, ale sam już nie wiem. Neutralnie podchodzę do Artety, ani go nie wysyłam na wakacje, ani nie podpisuję z nim nowej, dłuższej umowy.
Niemniej jednak bliżej mi do trzymania kciuków, żeby to wszystko poszło w dobrym kierunku, niż modleniu się o 5 porażek z rzędu i wyrzucenie Hiszpana (amatora) na zbity ryj.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:46

@Rafson95 napisał: "Z Saką się Emeremu udało a z Bielikiem czy Cazorlą popełnił ogromne wtopy."
Pamietajmy tez ze Emery przyszedl przebudowywac sklad. Jakby gadal po angielsku lepiej to moze wciaz by pracowal a tak to aftv presje zrobilo i trzeba bylo zmieniac i brac Artete zanim Everton go chapnie

Kiepomen komentarzy: 432926.01.2021, 23:45

@bizooon napisał: "Mnie niepokoja problemy zoladkowe Auby. Na poczatku sezonu tabsy pofczas meczuba ostatnio zszedl z tego powodu. Moze jakies leczenie nietypowej choroby?"
Mama mu umarła ponoć.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:44

Ciekawe jaka taktyka na muly bedzie. Pewnie zalezy kto bedzie mogl grac a kto nie

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141926.01.2021, 23:44

RIVALDO700 załamany. Pepe gol. Laca gol, asysta. Ozil sprzedany. Nie ma kogo obrazić po meczu

Rafson95 komentarzy: 1054926.01.2021, 23:43

Z Saką się Emeremu udało a z Bielikiem czy Cazorlą popełnił ogromne wtopy.

Nie dał im żadnych szans a potem się okazało że Bielik wyrasta na klasowego piłkarza a Cazorla po odejsciu grał tak, że gdyby został w AFC to byłby najlepszym pomocnikiem.

Garfield_pl komentarzy: 2808526.01.2021, 23:43

Swoją drogą chyba kreta się pozbyli, bo już by było głośno o sytuacji Auby.

kaziu874 komentarzy: 673526.01.2021, 23:43

Willian, Bellerin, Luiz, Kolasinac, Willock, Niles i Nketiah ---> oni nawet na ławce nie powinni być w takim klubie, a co dopiero grać kosztem piłkarzy jak Martinelli czy Balogun. Mam nadzieję że w następnym sezonie jakikolwiek trener to ogarnie (nawet niech to będzie Arteta).

BTW Kevin Friend to jest słaby sędzia nawet jak na ligę angielską, do tego strasznie irytujący typ.

Do Ligi Mistrzów jeszcze daleko, ale światełko w tunelu widać. Teraz dobrze przygotować się do meczu z United i zobaczymy. Byle bez Williana i Bellerina w pierwszym składzie bo to będzie jak kapitulacja jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:42

ziom komentarzy: 190026.01.2021, 23:41

Jak ESR i Partey zeszli z boiska a na murawie pojawił się Elneny to wiedziałem,że oczy i zęby będą boleć od naszego ataku pozycyjnego.:-)Pepe zagrał naprawdę dobry mecz.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.01.2021, 23:40

Mecz średni ale Partey to klasa. Takiego pomocnika nie było tutaj dawno

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:40

@marcingus1 napisał: "Mimo wszystko zwycięstwo bardzo cieszy, a mając dodatkowo w głowie sytuację Lacazetta w pierwszej minucie, to nie przesadzę mówiąc, ze powinnismy ten mecz wygrać z 4:0"
Laca ma problemy z takimi sytuacjami, mimo ze jest ciagle dynamiczntm grsczem i ma dobra technike strzalu. Mimo to kawał meczu zagral jie liczac xmarnoeanej sety i podania do Saki gdzie mogl popatrzec zamiast grac na zmyle przy kontrze w 1 polowie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.01.2021, 23:40

Przesadzisz i to zdecydowanie. Święci również mieli swoje okazje.

Patriko komentarzy: 528926.01.2021, 23:39

Abstrahując od meczu ze Świętymi, ciekawi mnie jak to jest, że Ibrę większość za jego arogancję lubi a Cristiano wielu hejtuję, Zlatan zachował się jak burak prowokując swojego byłego kumpla z United, Lukaku to podobno oaza spokoju i rzadko kiedy daję się jakkolwiek sprowokować, podobno Ibrahimovic obraził jego matkę, ciekawe ile w tym prawdy.

Laczekzette komentarzy: 62926.01.2021, 23:39

Wgl to Auba ma teraz jakieś problemy osobiste
I z tego co widzę Laca jako cieszynke pokazał na palcach „14” jako oznakę wsparcia dla Pierra

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:37

@Pietraszko napisał: "Ciekawe gdzie dzisiaj byłby Saka"
W Evertonie pewnie

marcingus1 komentarzy: 117826.01.2021, 23:37

Bardzo fajny mecz, ale nie zapominajmy o jednym - Soton nie miało swoich nominalnych bocznych obrońców i to widać było gołym okiem. Jeden bądź drugi byli zamieszani w każdą utratę bramki, więc mieli swój duży udział w naszym zwycięstwie. Mimo wszystko zwycięstwo bardzo cieszy, a mając dodatkowo w głowie sytuację Lacazetta w pierwszej minucie, to nie przesadzę mówiąc, ze powinnismy ten mecz wygrać z 4:0

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:36

Pepe ogrywsc i sprzedac za 45 baniek latem. Chyba ze popracuje nad gra defensywna jak Laca i nauczy sie grac bez pilki jak Saka. Laca Byl kloda w obronie i 12 zawodnikiem przeciwnika jeszcze 1,5 sezonu temu. U Mikela broni az milo patrzec

fabregas1987 komentarzy: 2581526.01.2021, 23:36

Nie wiem czy ktoś pisał dzisiaj o tym, ale Jacky wrócił do grania i strzelił gola dla Wisienek w FA Cup

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2021, 23:36

@illpadrino:
Kiedyś tak było jak dobrze pamiętam.

Facet3miasto komentarzy: 52326.01.2021, 23:35

Brawo panowie.
Jestem w szoku ale super mecz Soares, Xhaka czy Pepe. Ten ostatni dużo z siebie dawał nawet w obronie. Jak zwykle wysoki poziom Thomas i Saka. Laca też nieźle ale chłop ma chyba żelazne płuca. 90 min non stop pressing-wow.
Teraz zobaczymy jak z United.
Ps. Aby nic poważnego nie było ESR a myślę że Thomas zejście powodowane skurczami

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141926.01.2021, 23:35

Ciekawe gdzie dzisiaj byłby Saka gdyby nie wyszydzany Emery, który wprowadził go do składu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.01.2021, 23:34

Saka od startu poprzedniego sezonu miał udział w 24 bramkach dla Arsenalu (9 bramek, 15 asyst).

PiotrekAfc komentarzy: 8426.01.2021, 23:32

Jak najwięcej takich spotkań w naszym wykonaniu, dość pewnie, w ładnym stylu i z odpowiednim zakończeniem.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19226.01.2021, 23:31

Spoko, że Pepe dał radę, jeszcze parę takich meczów i się odblokuje. Miejmy nadzieję, że chłopaki nie śpią tylko pracują nad transferami, bo czasu mało.

ZebDarek komentarzy: 431 newsów: 126.01.2021, 23:31

Nie wiem co pił Xhaka na Sylwestra, ale niech to pije nadal... Gość jest nie do poznania (in+), a ja mu już bilet w Ryanair bukowałem do Kabulu... Mea culpa!
odpowiedzcytujKiepomenkomentarzy: 270626.01.2021, 23:270
@Pitu88: Ja już przestałem wymagać i skupiam się na

Pixeleq1 komentarzy: 39926.01.2021, 23:29

Bukayo to najlepszy zawodnik arsenalu, dzięki Unai

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.01.2021, 23:29

Chłopy od administracji...

Tak na przyszłość, bo przecież nieraz już tak robicie, a zaczyna się to robic denerwujące.

EDYTUJCIE aktualnego głównego posta jak jest MECZ, a nie róbcie nowego, bo wszystkie dyskusje wtedy zostają i można komuś na coś odpisać, a tak jest czysto i trzeba wchodzić Specjalnie pod inny news.

Naprawdę, raczej nie ma z tym wiele roboty, a nam użytkownikom i komentującym pozwoli kontynuować podejmowane dyskusje.