Rewanż za FA Cup: Southampton 1-3 Arsenal

Rewanż za FA Cup: Southampton 1-3 Arsenal 26.01.2021, 23:26, Jakub Całka 290 komentarzy

Kanonierzy pojawili się na St Mary's Stadium po raz drugi w ciągu 4 dni. W sobotę Święci wyeliminowali Arsenal z rozgrywek pucharu Anglii, więc Kanonierzy przystąpili do tego spotkania głodni rewanżu. Tym razem ekipa Mikela Artety nie miała najmniejszych problemów z drużyną Ralpha Hasenhuttla i po jej pokonaniu zabiera 3 punkty do Londynu, a także wyprzedza Southampton w tabeli.

Southampton: McCarthy - Valery, Bednarek, Stephens, Vokins (67' Redmond) - Walcott (74' N'Lundulu), Ward-Prowse, Diallo, Armstrong - Adams, Ings (74' Watts)

Arsenal: Leno - Bellerin, David Luiz, Holding, Cedric - Thomas (78' Elneny), Xhaka - Pepe (Willock), Smith Rowe (72' Willian), Saka- Lacazette.

Kanonierzy szybko weszli w mecz, gdyż już w 1. minucie Alexandre Lacazette znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z Alexem McCarthym, lecz Anglik świetnie wybronił. Do sytuacji z 3. minuty idealnie pasuje stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane okazje lubią się mścić". Tuż po zmarnowanej szansie Lacazette'a Święci otrzymali rzut rożny, który po doskonałej centrze Warda-Prowse'a na bramkę zamienił Stuart Armstrong i było 1-0. Ralph Hasenhuttl oraz jego podopieczni nie mogli się jednak długo cieszyć z prowadzenia, ponieważ już w 8. minucie idealne podanie prostopadłe od Granita Xhaki wykorzystał Nicolas Pepe, tym samym zdobywając bramkę wyrównującą. Kanonierzy wyszli na prowadzenie w 39. minucie, kiedy Bukayo Saka po podaniu Alexa Lacazette'a przedryblował bramkarza i wykończył do pustej bramki. Rezultat nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej części spotkania zawodnicy Mikela Artety oddali inicjatywę Świętym i to oni głównie byli przy piłce przez pierwsze 20 minut. W 72. minucie hiszpański szkoleniowiec chciał dokonać zmiany taktycznej i gotowy do wejścia był już Gabriel Martinelli, jednak Arteta musiał zmienić zdanie ze względu na to, że lekkiej kontuzji doznał Emile Smith Rowe i Anglika zastąpił Willian. Tuż po wejściu Brazylijczyka Kanonierzy podwyższyli wynik. Świetny przerzut Cedrica wykorzystał Bukayo Saka, który odwdzięczył się Lacazette'owi za asystę z pierwszej połowy i tym razem to Anglik podawał do Francuza, który umieścił piłkę w siatce. Niewiele wydarzyło się do końca drugiej części spotkania. Ekipa z północnego Londynu zdołała dowieźć wynik do końca i z pewnością w dobrych humorach zabiera punkty do stolicy.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 127.01.2021, 03:40

Ronaldo miał kilka wpadek wizerunkowych i kiedyś nurkowal, a Ibra jest memem. Ale Ibra też ostatnio ciężko pracuje na to żeby go ludzie znielubili tym upominaniem się o pieniądze za wizerunek w grach.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40027.01.2021, 02:21

Dlaczego się nie lubi Ronaldo? Bo ludzie nie lubią tego, czego nie mogą mieć, a by chcieli.

Zazdrość jego ambicji, sukcesów, pieniędzy i życia.

Patriko komentarzy: 528927.01.2021, 02:09

Sorry za składnie późno jest, ale sens zachowany.

Patriko komentarzy: 528927.01.2021, 02:07

@Nicsienieda: Btw. Co do Ronaldo, to wiem też, że to po części wynika z faktu, że dużo newsów na jego temat są nieprawdziwe albo zniekształcone przez media, ile razy np widziałem jakiś gówno-artykuł jak to Ronaldo niby nie cieszy się z gola Benzemy czy kogoś tam a na nagraniach widać jak w tym samym meczu z bananem na twarzy gratuluję mu bramki w tym samym meczu bądź zmieniano sens jego wypowiedzi żeby brzmiały bardziej kontrowersyjnie itd
Z Ibry robi się drugiego Chucka Norrisa xD

Patriko komentarzy: 528927.01.2021, 02:02

@Nicsienieda: Aha, ale mi nie chodziło o jakieś aferki tylko zachowania głównie boiskowe i te związane ze światem piłki. To zjawisko miało już miejsce na długo przed rzekomym gwałtem Ronaldo i ma nadal także to nie to.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.01.2021, 02:00

Ludzie nie lubią Ronaldo, bo strzelił on gola/e przeciwko ich ulubionej drużynie

alexis1908 komentarzy: 360327.01.2021, 02:00

@Nicsienieda: z tego co wiadomo ta sad nie mial wystarczających dowodów zeby wszczac przeciwko niemu postepowanie :) zapłacić zapłacił dla świętego spokoju to jest osoba publiczna jeden z 2 najlepszych pilkarzy w historii a takie bezpodstawne oskarżenia wplywaja negatywnie na jego wizerunek :)

Nicsienieda komentarzy: 656 newsów: 127.01.2021, 01:50

@alexis1908: rzeczywiście, dlatego zapłacił jej tysiące dolarów, żeby zakończyć sprawę sądową

alexis1908 komentarzy: 360327.01.2021, 01:43

@Nicsienieda: Za jaki gwalt? Ze jakas glupia baba ktora chciała rozgłosu potrzebowała sie wybić na jego nazwisku? I po 10 latach przypomniała sobie ze niby ja zgwalcil? :D Litosci gościu ma tyle kasy ze by mogl mieć kazda :)

Rafson95 komentarzy: 1054927.01.2021, 01:34

Tylko, że Ronaldo był przez wielu nielubiany od dawien dawna, a sprawa gwałtu wyszła 2 lata temu. Więc nie wydaje mi się, żeby to było powodem

Nicsienieda komentarzy: 656 newsów: 127.01.2021, 01:19

@Patriko: to powód czemu Ronaldo jest mniej lubiany niż Ibra, mimo że są podobnie aroganccy.

Rafson95 komentarzy: 1054927.01.2021, 01:18

@kwiatinho napisał: "Nie rozumiem ludzi którzy wchodzą tutaj żeby jechać po piłkarzach i trenerze mając doświadczenie z FMa"

A ja nie rozumiem podejścia, że trenera nie można skrytykować bo on ma wiekszy autorytet.

To jak Arteta wystawiał Williana caly czas a ten grał kompletny piach to nie mozna nic złego na ten temat powiedziec, bo Arteta przecie wie lepiej od nas?

kwiatinho komentarzy: 1312827.01.2021, 01:14

Ciekawe czy do użytkowników po meczu dotarło wreszcie że Odegaard będzie bardzo potrzebny?! ESR dzisiaj nie błyszczał tak jak ostatnio nas do tego przyzwyczaił i kiedy musiał zejść z boiska to straciliśmy sporo jakości.

Zmiennik typu Odegaard to jest wartość dodana. Kolejna opcja w taktyce Mikela.

Oby tylko zdrowie mu dopisywało

kwiatinho komentarzy: 1312827.01.2021, 01:11

@Dziadyga:
Cisnąłeś trenera i piłkarza klubu któremu kibicujesz a teraz piszesz jakieś farfocle.

Nie wiedziałem że zaliczasz się do tych osób co wiedzą lepiej niż trener. Jesteś kibicem tylko jak drużynie idzie czy wiecznie niezadowolonym frylustratem najmądrzejszym w całej wsi?

Patriko komentarzy: 528927.01.2021, 01:06

@Henry90: Pepe dzisiaj lepiej niż z ManU w poprzednim sezonie? muszę obejrzeć jakieś highlightsy, bo oglądałem dziś tylko drugie 45 minut :D

Arsenal2004 komentarzy: 372127.01.2021, 01:04

Wiadomo coś może, chociaż jakaś wstępna wypowiedź na temat Parteya i Smitha-Rowe?

Naburator komentarzy: 278427.01.2021, 00:58

@Dziadyga napisał: "No i nadal podtrzymuje opinie,jeden mecz niczego nie zmienia.Chciałbym widziec chociaz 2-3 miesiące konkretnej takiej regularnej gry pod wzgledem utrzymania koncentracji i strzelania regularnie goli.Przez kilka sezonów tego nie ma."

No. Jeden mecz. Oby tych karykatur było więcej.

Lacazette w ostatnich 6 meczach Premier League: 5 bramek, 1 asysta.

Patriko komentarzy: 528927.01.2021, 00:50

@Nicsienieda: Ale, że co za gwałt? bo nie załapałem.

MarcinMotyl komentarzy: 163727.01.2021, 00:42

Smith Rowe was then subbed off with what looked like a muscle injury, but Arsenal made sure of the points with a well-worked third. Cedric, who was superb....

paw3u komentarzy: 563027.01.2021, 00:39

Mikel Arteta: Uwielbiam to w jaki sposób chłopaki wzajemnie się wspierają i chronią. Auba przeżywa trudny okres. Wszyscy jesteśmy teraz razem z nim. To zwycięstwo jest zadedykowane dla niego.

/Sknerusy Siwego i Łysego

Trequartista komentarzy: 536627.01.2021, 00:37

Angielscy komentarzy dzisiaj kilka razy powtarzali, jak świetnie ESR tworzy pressing na swojej pozycji i jaką przewagę tworzy swoją dynamiką podczas naciskania obrońców. Oby był dostępny na MU, bo jest przepaść między nim a Willianem na 10. A jeśli faktycznie nie będzie mógł zagrać, to postawić na Odegaarda od pierwszej minuty, on również wie jak nałożyć pressing w środku.

Dziadyga komentarzy: 828627.01.2021, 00:37

@Pietraszko

Nicsienieda komentarzy: 656 newsów: 127.01.2021, 00:33

@Patriko napisał: "Abstrahując od meczu ze Świętymi, ciekawi mnie jak to jest, że Ibrę większość za jego arogancję lubi a Cristiano wielu hejtuję"
Za gwałt chopie, za gwałt.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141927.01.2021, 00:31

@Dziadyga napisał: "Znwu jaranie sie,ze jedna piłka Lakazetowi wyszła haha.Matko jak "kibice" mają taka ambicje,ze cieszą sie,ze 1-2 piłki na połowe/mecz wyjda jakiemus zawodnikowi to nie ma sie co dziwić,że my jestesmy tam gdzie jestesmy."

@Dziadyga napisał: "Lakazet to karykatura napastnika w tym klubie,chwilowo niektorzy ludzie otworzyli oczy w ostatnim czasie,nagle strzelil 2 gole w 2 meczach i juz podnieta i zapomniane wszystkie grzechy"

Kiepomen komentarzy: 432927.01.2021, 00:31

Euforia po meczach powraca, ciężko się zasypia : ) O niczym więcej nie marzę, niż zdeptanie marzeń United w Sobotę. Czuję, że Partey zdominuje i zmiażdży Bruno, a Saka upokorzy obronę United. Wracamy na dobre tory, Dobranoc kanonierzy!

Dziadyga komentarzy: 828627.01.2021, 00:28

@Pietraszko napisał: "Gdzie Dziadyga? Obrażał wszystkich do momentu, aż Arsenal wyszedł na prowadzenie, a później magicznie zniknął"

Poczytaj pozniejsze komentarze :-)

Nicsienieda komentarzy: 656 newsów: 127.01.2021, 00:24

Właśnie skończyłem, fajny mecz, tylko strach o ESR. W ogóle ciekawa taktyka z dalekim wykopem od Lena do Pepe. Zawsze graliśmy krótko, ale Pepe bardzo wysoko wyskakuje i dochodzi do piłki (w przeciwieństwie do Auby) i są z tego akcje, jak gol Saki i parę innych groźnych sytuacji.

arsenalfreak komentarzy: 26827.01.2021, 00:22

Dziś dobrze zagraliśmy, do przodu i w końcu z pressingiem. Ciekawe co z naszym Emilkiem...

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141927.01.2021, 00:21

Nie żebym posądzał konto założone w 2009 o trolling ale zauważyłem, że na tej stronie jakieś dziwne zjawisko zachodzi. Generalnie jest tak, że jak klubowi idzie to zlatują się sezonowcy i jest znacznie więcej komentarzy pod zwycięstwami, a jak nie idzie to liczba komentarzy maleje. Tutaj jest na odwrót. Po stracie bramek zlatują się setki użytkowników. Jedna zmarnowana setka jest komentowana 10 razy bardziej niż strzelony gol. Ciekawe

ElToro89 komentarzy: 1827.01.2021, 00:20

@Spejsik:
Obyśmy się nigdy tego nie dowiedzieli. ;)

Spejsik komentarzy: 341827.01.2021, 00:14

Ciekawe jakie statystyki miałbym Saka w takim np. PSG.

iluzbg komentarzy: 34627.01.2021, 00:10

Ale*

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141927.01.2021, 00:10

@Dziadyga napisał: "Idzcie w ch*j z tymi Lakazetami,było by 0-1 a jest 1-0.Tak jak myslalem,dobry trener juz poszedl do innego Londynskiego klubu a my z baristą sie bedziemy meczyc któremu udało sie jakos 3 mecze wygrac,bo zaufał z musu młodym,głodnym.."

Zalew ten wasz Saka mi się podoba, takiego Rodrygo czy Viniciusa wciąga nosem.

MCX018 komentarzy: 138827.01.2021, 00:04

Gdzie się podział "MajorMati" co pisał, że Lacazette to sabotażysta xdd??

Dla mnie dokładnie tak jest.
Mieliśmy serie 7 ligowych meczów bez porażki i dopiero niezdolność do gry Auby i Williana zmusiła Artetę, żeby postawić na ESR. Gdyby nie to to wcale bym się nie zdziwił, jakby Willian grał w 1 składzie do tej pory a my byśmy dobijali do 15 meczów bez wygranej xd

Devlin komentarzy: 15226.01.2021, 23:54

Ja nie wierzę, że ktoś znów narzeka po tym meczu. Szczególnie biorąc pod uwagę jak Arsenal zwykł prezentować się wcześniej w tym sezonie. Dziś odstawał zdecydowanie jedynie Luiz, słabsze momenty miał Bellerin. Poza tym naprawdę klasa. Ponad oczekiwania zaprezentowali się Pepe i Xhaka. Szczególnie ten ostatni jest nie do poznania. Saka i Lacazette rozerwali obronę Świętych na strzępy. Pressing Arsenalu do samego końca, niepozwalający przeciwnikom opuszczenie własnej połowy. Southampton stworzył w sumie dwie sytuacje plus ta półszansa po błędzie Luiza. Pokonaliśmy bezdyskusyjnie na wyjeździe wyżej notowanego rywala :)) Ale nie, lepiej marudzić, że średni mecz. Znalazłbym kilka gorszych w tym sezonie w naszym wykonaniu. Tak około 15.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.01.2021, 23:54

@JacOsc napisał: "Dracula jest wyszydzany, by był słaby jak siki komara. A że nie wypalił mu Pepe, to musiał się ratować młodzieżą."

Złośliwi powiedzą, że w identyczny sposób uczynił Arteta i dzięki temu Smith Rowe i jego forma ujrzała światło dzienne.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:53

Kółko doszukiwania sie podobieństw gry Djorou do Boatenga

PiotrekAfc komentarzy: 8426.01.2021, 23:52

@Pietraszko: No to trzeba mu przyznać umiał wprowadzić go na salony, szkoda że nie uzyskał z tego owoców za swojej kadencji.

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:52

Przegramy ciezko zasnac , wygramy to tez ciezko. Do doopy

JacOsc komentarzy: 93626.01.2021, 23:51

Ok, widzę że zebrało się kółko adoracji Emery'ego. Ciekawe co dalej, Polski fanklub Almuni? Miłośnicy wrzutek Sagny?

duzy469 komentarzy: 76626.01.2021, 23:50

@Kiepomen: ogładałem cały

MarcinMotyl komentarzy: 163726.01.2021, 23:50

są jakieś informacje co z ESR i Thomasem, jakieś urazy, czy oszczędzanie na UTD?

bizooon komentarzy: 692926.01.2021, 23:50

Z ESRem i Parteyem to nawet Xhaka odnajduje sie w kreowaniu akcji i robi to lepiej niz w 1 sezonie gdzie mial Wilshere'a Koklę i Cazorle dookoła

JacOsc komentarzy: 93626.01.2021, 23:50

@Pietraszko: Dracula jest wyszydzany, by był słaby jak siki komara. A że nie wypalił mu Pepe, to musiał się ratować młodzieżą. Nie ma tutaj żadnego motywu do ratowania "dziedzictwa" Emery'ego. To dziad, który tylko pogłębił zapaść naszego klubu.

Kiepomen komentarzy: 432926.01.2021, 23:49

@duzy469 napisał: "pomocnik swietny ale dzisiejszy mecz w jego wykonaniu kiepsciutki , mnóstwo strat"
Naliczyłem mu może dwie straty, a jedną nawet sam odzyskał. Oglądałeś mecz?