Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal

Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal 06.12.2023, 00:13, Mateusz Rosłoń 798 komentarzy

Zbyt blisko niespodzianki - takimi słowami można podsumować dzisiejsze wyjazdowe starcie Arsenalu z Luton w ramach 15. kolejki Premier League. O ile trudno narzekać na formację ofensywną Kanonierów, która spisała się wręcz wyśmienicie (tak należy chyba rozpatrywać strzelenie czterech bramek), o tyle formacja defensywna z Davidem Rayą na czele z pewnością ma sobie wiele do zarzucenia.

Oto składy obu drużyn wraz z przeprowadzonymi przez nie zmianami:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior (64' Zinczenko); Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Martinelli (64' Trossard), Jesus

Luton: Kaminski; Mengi, Osho, Bell; Kabore, Mpanzu (88' Clark), Barkley, Doughty (88' Giles), Townsend (61' Ogbene); Adebayo (61' Morris), Brown (61' Chong)

Arsenal przeważał praktycznie przez cały mecz - gra toczyła się głównie pod bramką Luton i trudno było się spodziewać, że gospodarze nawiążą jakąkolwiek rywalizację z liderem Premier League. Bramka zdobyta w 20. minucie zdawała się tylko potwierdzać łatwy dla Kanonierów scenariusz: Jesus wykonał szybki wyrzut z autu do Saki, ten zaś dośrodkował w okolice jedenastki, gdzie do piłki dopadł Martinelli i strzałem na długi słupek umieścił ją w siatce.

25. minuta przyniosła jednak pierwszą niespodziankę. Po dośrodkowaniu Doughty'ego z rzutu rożnego Osho wpakował piłkę głową do bramki Davida Rayi i mieliśmy remis.

Tuż przed przerwą Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie. Ben White przeprowadził błyskotliwą akcję prawym skrzydłem, po czym posłał wysoką piłkę w pole karne. Do dośrodkowania wyskoczył Gabriel Jesus i pewnym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w bramce - Luton 1:2 Arsenal.

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie gospodarzy i festiwal kiksów Davida Rayi. Najpierw w 49. minucie Hiszpan wykonał niezdarny wyskok do piłki po raz kolejny wrzucanej w pole karne po rzucie rożnym przez Doughty'ego. Zdecydowanie lepiej od bramkarza Arsenalu odnalazł się w jego polu bramkowym Adebayo - kolejny gol z główki i remis 2:2.

Osiem minut później byliśmy świadkami małej sensacji, kiedy to Luton wyszło na prowadzenie. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ross Barkley. Anglik oddał piłkę innemu byłemu reprezentantowi Synów Albionu, Androsowi Townsendowi, po czym dostał ją z powrotem w polu karnym i wykonał strzał, zdawałoby się, w zasięgu rąk Rayi, ale ten przepuścił piłkę pod pachą. Stadion gospodarzy ogarnęła euforia.

Na odpowiedź Arsenalu na szczęście nie trzeba było czekać długo. W 60. minucie miękką wrzutkę Jesusa w pole karne wykorzystał Kai Havertz. Niemiec potwierdził swoją dobrą formę z ostatnich spotkań i lekkim strzałem obok bramkarza doprowadził do remisu.

Przez końcowe pół godziny Arsenal konsekwentnie próbował wyjść na prowadzenie, ale próby te pełzły na niczym. W 97. minucie, gdy już wydawało się, że na własne życzenie wywieziemy z Luton tylko jeden punkt, a komentatorzy zapowiadali ostatnią akcję meczu, do piłki wrzuconej w pole karne przez Ødegaarda najwyżej wyskoczył Declan Rice. Anglik strzałem głową (a jakże) pokonał Kaminskiego i tym razem to kibiców Arsenalu ogarnęła euforia. Luton 3:4 Arsenal!

Po dramatycznym widowisku Arsenal zdołał zdobyć trzy punkty w meczu z beniaminkiem i w dalszym ciągu mocno trzyma się fotela lidera Premier League. Kolejny mecz Kanonierzy rozegrają już w sobotę z Aston Villą. Warto zaznaczyć, że za swoją celebrację zwycięskiej bramki Arsenalu trzecią żółtą kartę w sezonie obejrzał Mikel Arteta - oznacza to, że spotkanie na Villa Park będzie musiał oglądać z trybun.

Marcel90 komentarzy: 816907.12.2023, 22:41

@bobslej22 napisał: "fakt wyglądają słabo ale jak do przerwy wynik się nie zmieni to wszystko myślę jest możliwe"

Wychodzi na Twoje, i dobrze :D

fabregas1987 komentarzy: 2582207.12.2023, 22:38

ta liga jest po....na

Womanizer komentarzy: 992807.12.2023, 22:35

Newcastle u siebie 21 pkt.
Newcastle na wyjazdach 5 pkt.

No z takim rozstrzałem to nie widzę szans na top4.

bigMick komentarzy: 108507.12.2023, 22:34

Elegancko, zawsze miło na porażki Newcastle z Joelingtonem i Bruno

jurasmolas44 komentarzy: 184907.12.2023, 22:30

Zawsze po wygranej Arsenalu brakuje mi do pełni szczęścia w*******u Mutd...... ale porażki Newcastle po meczu z nami zaczynają smakować równie dobrze :))))

Artu komentarzy: 190107.12.2023, 22:28

Brawo.Everton.

FlameDood komentarzy: 144407.12.2023, 22:28

Ale się Everton rozstrzelał

sebastix11 komentarzy: 599507.12.2023, 22:27

Za co ci komentatorzy chcą karnego dla totkow...

Garfield_pl komentarzy: 2821607.12.2023, 22:25

Everton leje sroki, whu wyrównuje, dobry wieczór w PL

Olczyck komentarzy: 106207.12.2023, 22:24

Gol dla West hamu nice

Artu komentarzy: 190107.12.2023, 22:23

Doliczone 10 minut... sędziowie wyciągają pomocną dłoń do Newcastle.

Artu komentarzy: 190107.12.2023, 22:19

Trippier podarował dwa gole dla Evertonu.
Brawo.

Adamarsenal1 komentarzy: 319807.12.2023, 22:18

Brawo Everton jechać z tymi rzeźnikami!

Garfield_pl komentarzy: 2821607.12.2023, 22:16

Arsenal have sent scouts to watch Viktor Gyökeres ‘more than once’ & his file is ‘gaining space’ within the club’s scouting department, however, Sporting CP would only let him go in January if his €100m release clause is triggered. [Record via @Sport_Witness] #afc

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 22:14

Trppier jak nasz Zina w ofensywie genialny ale czasem obydwaj myślą że są bogami rozegrania i za dużo pewności siebie dało gola Evertonowi

Xanthi komentarzy: 98407.12.2023, 22:11

No co zrobić
Nioch nioch :)

bobslej22 komentarzy: 834407.12.2023, 22:10

@Czeczenia: haha no to było dobre

Czeczenia komentarzy: 1249407.12.2023, 22:09

Włączasz Totten*am vs West Ham, a Twarowski i Gutka wspominają mistrzostwa Arsenalu. Nie jest łatwo kibicować KFC.

bobslej22 komentarzy: 834407.12.2023, 22:01

Jprdle sam ze sobą gadam . Trzeba iść spać

bobslej22 komentarzy: 834407.12.2023, 22:00

@bobslej22: w sensie zmiana na 2-0

bobslej22 komentarzy: 834407.12.2023, 21:59

@Marcel90: fakt wyglądają słabo ale jak do przerwy wynik się nie zmieni to wszystko myślę jest możliwe.

Marcel90 komentarzy: 816907.12.2023, 21:50

WHU nie da rady nic dzisiaj ugrać, pozostaje liczyć na Everton

domino178 komentarzy: 243407.12.2023, 21:35

@tomaszszef napisał: "Ogladam ten everton z newcastle. Caly czas sie zastanawiam jak ktos mogl chciec tego calvina-lewisa u nas i to temat przewijał sie kilka okienek transferowych. Typ jest cienki. Raz na rok cos zagra . Everton to za wysokie progi dla niego chyba ze spadną"

Calvina Lewisa nie, chyba że Arsenal ma sekcję w krykieta :D
Natomiast Calverta-Lewina już tak. Ciężko ocenić co by było gdyby nie łamał się co chwila. Warunki fizyczne ma, może przy lepszym managerze by odpalił. Ale to tylko gdybynierstwo i chyba sam Arteta odpuscił temat.

praptak komentarzy: 882607.12.2023, 21:31

@Be4Again napisał: "Martwi mnie dyspozycja Bena, zaliczył asystę ale w obronie był mocno rozkojarzony."
Ostatnie tygodnie miał poszatkowane, nie jest u nas to tego przyzwyczajony więc możliwe że zareagował niepewnością, ewentualnie fizycznie jeszcze nie dotarł. Imo na nowo wbije się w rytm meczowy i będzie gites. BTW – jakiś czas wcześniej martwilibyśmy się, gdyby to on nagle wypadł a miał zastąpić go Japończyk, w odwrotnej sytuacji powinno pójść bardziej optymistycznie :)

FlameDood komentarzy: 144407.12.2023, 21:27

Ehh ten gamoń musiał strzelić. Ale spokojnie oni zawsze pierwsi strzelają bramkę. Teraz się meczyk zaczyna.

Garfield_pl komentarzy: 2821607.12.2023, 21:25

Mikel Arteta can’t celebrate a 97th minute winner without getting booked but Jason Tindall and Eddie Howe can both sit in the technical area together all game.

Did we just cancel that rule now @FA_PGMOL?

Trafne spostrzeżenie

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 21:19

@tomaszszef: Ano tak to jest z transferami, ciężko ocenić czasem co wyrośnie z piłkarza

Przełączany na kurczaki zobaczyć marsz po mistrzostwo Anglii

tomaszszef komentarzy: 152807.12.2023, 21:13

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 21:11

z 4 metrów*

z metrów wywalił piłkę za stadion, jeszcze nieatakowany przez nikogo i po dobrym przyjęciu XD

ostriket komentarzy: 663307.12.2023, 21:10

Calvert Lewin ale pudło xD

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 21:07

Nie no, rozjedziemy te Aston Villę, bez przesady że się Emerego będziemy bać, wychodzą wysoko i to pozwala gnieść słabsze drużyny ale dla nas to woda na młyn bedzie

Paul77 komentarzy: 986207.12.2023, 21:07

Raye bronią Gabriel i Saliba. To jego największe atuty.

Be4Again komentarzy: 341407.12.2023, 20:55

Mecz meczowi nie równy. AV w ciągu niecałych 3 miesięcy obskoczyła baty od Legii Warszawa i pokonała najlepszą drużynę na świecie jaką jest zespół City. Także wiecie…

Druga kwestią jest, że taki mecz kosztował ich masę energii. Intensywność na najwyższym poziomie, a mają jeden dzień mniej od nas na regenerację. Ostatnim zespołem który ograł ich na własnym stadionie przed seria 14 nieprzegranych meczy był… Arsenal :)

Będę chcieli z nami grać w piłkę to się zdziwią. GJ jest w formie, a jak on jest w gazie to cały atak dostaje boost do umiejętności +1. Nasi na pewno oglądali ten ich mecz z City i wyjdą na nich z nastawieniem jak na mistrza.

Havertz łapie wiatr w żagle, Ode wraca na najwyższe obroty, GM się przełamał w ostatnim spotkaniu. Tak naprawdę to dopiero teraz zawodnicy zaczynają prezentować wysoką formę, więc idealny moment na test z tak mocnym rywalem.

Raya mam nadzieję, że wyczerpał na ten sezon limit „flopow”.

Damper komentarzy: 235707.12.2023, 20:48

@fabregas1987 napisał: "Na bokach obrony musza zagrac imo Tomiyasu i White żeby Diaby z Baileyem nie zrobili wiatraków z Zinczenki czy nie daj boze Kiwiora. Reszta bez zmian"

Tomiyasu jest kontuzjowany, więc nie zagra.

fabregas1987 komentarzy: 2582207.12.2023, 20:47

A nie czekaj, Tomi zlapal jakiś uraz... niedobrze

matsteam komentarzy: 6107.12.2023, 20:47

@Spejsik: Xhaka, Perez, Holding, Mustafi - tamto okienko transferowe było początkiem końca Wengera w Arsenalu.

Ciekaw jestem, kto tak na prawdę odpowiadał za scauting w klubie w tamtym momencie.

fabregas1987 komentarzy: 2582207.12.2023, 20:46

@sWinny: Mysle, ze w srodku moze zagrac para Rice-Jorginho w celu zrobienia przewagi nad D.Luizem. Na bokach obrony musza zagrac imo Tomiyasu i White żeby Diaby z Baileyem nie zrobili wiatraków z Zinczenki czy nie daj boze Kiwiora. Reszta bez zmian

FlameDood komentarzy: 144407.12.2023, 20:40

Dzisiaj Fabiański wychodzi na totki. Oby dobry występ w jego wykonaniu i jego drużyny.

sWinny komentarzy: 784307.12.2023, 20:35

Jak myślicie, co Mikel wymyśli na sobotę? Mi się wydaje, że spotkanie będzie bardziej przypominać Arsenal vs City, niż AV vs City. Tzn, postawimy na głębszą obrone, plus zagęszczenie środka boiska. Totalnie nie widzę pójścia na wymianę ciosów z AV i pojedynków Zina vs Bailey.
Mocno by się przydał Tomi albo Partey czy Timber.

Spejsik komentarzy: 343207.12.2023, 20:19

A propos Mustafiego to koleś ma 31 lat i od lipca jest bez klubu

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 20:18

@SunTzu napisał: "Wracając do statystyk. To statystyki nie grają.
Mustafiego też kupiliśmy, bo w tamtym czasie Arsenal używał do skautingu jakiegoś programu od statystyk i im wyszło, że niemiec robi super liczby. Jakim obrońcom się później okazał każdy wie. Był tak samo niepewny jak Raya. Do tego chłop nie ma charakteru. Nie wygląda na kogoś kto krzyknął by na obrońców otp.
Żeby nie było to nie skreslalem go na początku. Nawet podchodziłem z pewną dozą fascynacji skoro Arteta tak bardzo go chciał ale po tym co pokazuje nie daje żadnej pewności na bramce i oby na wypożyczeniu się skończyło. Chyba że chłop się ogarnie i wejdzie na wyższy level. Ale jakim kosztem"

To akurat prawda, Raya wydaje się taki bez życia

I o ile dla mnie ,,charakter" to takie dziwne słowa w piłce, bo często ludzie uważają że jak ktoś drze mordę to ma charakter co nie jest zgodne z prawda

Natomiast w przypadku bramkarza trochę więcej ekspresji by się przydało

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 20:16

W sensie jazdy wie dlaczego ściągnął nowego bramakrza

Piotrek95 komentarzy: 964507.12.2023, 20:15

@marcin04c napisał: "Najgorsze jest to że to Arteta ściągną Ramsdale-a i teraz posadził go na ławce niewiadomo dlaczego i chce wydać kolejne 30mln na bramkarza."

Dosłownie każdy kto ogląda Arsenal wie dlaczego go ściągnął.

marcin04c komentarzy: 303107.12.2023, 20:11

Najgorsze jest to że to Arteta ściągną Ramsdale-a i teraz posadził go na ławce niewiadomo dlaczego i chce wydać kolejne 30mln na bramkarza. Ja myślałem że Aaron będzie z nami na lata a Turner będzie jego zmiennikiem przez pewien czas a później ktoś inny, może młodszy.

SunTzu komentarzy: 36707.12.2023, 20:00

Wracając do statystyk. To statystyki nie grają.

gbn komentarzy: 380007.12.2023, 20:00

@alexis1908: Chodziło mi o przytyk do wzrostu, nie porównanie umiejętności ;)

alexis1908 komentarzy: 360707.12.2023, 19:57

@gbn: Nie no gdzie Iker a gdzie Raya bez takich porównań to profanacja .