Romano o przyszłości Nelsona

Romano o przyszłości Nelsona 05.03.2023, 08:34, Adam Cygański 35 komentarzy

Gdyby nie uraz uda Reiss Nelson z pewnością w obecnym sezonie otrzymywałby od Mikela Artety wiele szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Anglik gdy tylko jest zdrowy prezentuje się bardzo dobrze, o czym najlepiej świadczą jego niesamowite statystyki z obecnej kampanii Premier League - 84 rozegrane minuty: 3 gole i 2 asysty!

Wczoraj 23-letni skrzydłowy drugi raz w tym sezonie wygrał Kanonierom mecz ligowy, tym razem przeciwko AFC Bournemouth, gdzie zaliczył asystę, a w ostatnich sekundach strzelił decydującego gola.

Obecny kontrakt Anglika z Arsenalem wygasa za nieco ponad trzy miesiące, a informacjami w tej sprawie podzielił się Fabrizio Romano.

- Umowa Nelsona wygasa w czerwcu i niebawem zapadnie decyzja co dalej - zawodnikowi bardzo zależy na pozostaniu na The Emirates - wyjawił Włoch.

Nelson to wychowanek Arsenalu, dla którego jak dotąd rozegrał 56 meczów (7 goli - 7 asyst), a w przeszłości wypożyczany był do Hoffenheim i Feyenoordu.

Reiss Nelson autor: Adam Cygański źrodło: Fabrizio Romano
notopyk komentarzy: 344105.03.2023, 23:37

do rotacji w sam raz, na 1 sklad raczej nie teraz i nie w przyszlym sezonie..

Necro komentarzy: 243405.03.2023, 18:57

@D14: Ogromnym progresem bym tego nie nazwał. Ogromny progres to zaliczyli Martinelli, Saliba czy Saka. Nketiah, był, jest i najprawdopodobniej będzie dla mnie piłkarzem do drużyn z miejsc 12-20. Po prostu nie wiem, czym on miałby się wyróżniać. Jedynie ma trochę szybkości i umiejętności poruszania się w polu karnym, ale to też nie jest jakiś top. Gość zaraz będzie miał 24 lata, a nic nie pokazuje. Jedna bramka na 248 minut to nic trudnego w drużynie, która potrafi w jednym meczu mieć 30 strzałów i 81% posiadania. On ma problemy ze zwykłym podanie czy z dopchnięciem piłki do bramki.

Simao12 komentarzy: 775205.03.2023, 18:55

Jak arteta przychodził to mówił że Nelson ma papiery na światowy top

D14 komentarzy: 436305.03.2023, 18:27

@Necro:
Teraz lekko tak, natomiast od 2 połowy poprzedniego sezonu widać, że zrobił ogromny progres.

sidtsw komentarzy: 307805.03.2023, 18:14

obowiazkowo z nim podpisac, jak sie sprawdzi to git a jak nie to sprzedamy za dobry hajs, skandal jesli pojdzie za darmo

johnnycage1909 komentarzy: 106805.03.2023, 16:48

Mikel, wyciśniesz cos z niego jeszcze?

TrueGunner89 komentarzy: 58905.03.2023, 16:35

Chciałbym, żeby został, ale przede wszystkim musi dostawać więcej szans, żeby się pokazać. Na razie wykorzystuje to co ma do maksimun, ale martwią trochę jego urazy, przez które wypada na dłużej. Nelson skończył 23 lata i będzie coraz trudnej oferowac mu krótkie i niewysokie kontrakty. Jeśli miałby u nas zostać na dłużej (3-4 lata) w decydującej fazie sezonu musi pokazać więcej takich epizodów jak z Bournemouth. Na pewno Nelson bardziej pasuje profilem gry do nas niż Nketiah. Wiadomo, że to inna pozycja, ale na dziewiątce musimy miec lepszego piłkarza. Nelson do rywalizacji na skrzydle z Saką, Martinellim czy Trossardem nadaje się idealnie. Zwłaszcza, że każdy z nich może grać też na innych pozycjach w ofensywie.

mar12301 komentarzy: 2311305.03.2023, 16:12

Oby został i pokazał że jest naprawę wart gry z armatką na piersi

Necro komentarzy: 243405.03.2023, 15:19

@D14 napisał: "Mi on przypomina Nketiaha.. kiedyś irytował, a teraz bierze ciężar gry na siebie i podejmuje odpowiednie decyzję w kluczowych momentach. To są ludzie Arsenalu, takich zawodników nie wolno się pozbywać."

kuzguwu komentarzy: 538305.03.2023, 13:48

Nie można pozwolić odejsć za darmo takiemu zawodnikowi. Nowy konktrakt to powinien być no brainer.

siersciu komentarzy: 576 newsów: 105.03.2023, 13:39

Koniecznie ZATRZYMAĆ!!! Nie chcę powielać poprzednich wpisów,że wychowanek itp itd.
Cyfry,które wykręca są wystarczającym powodem,dla którego należy Go zostawić. Jeśli były jakiekolwiek problemy wychowawcze na wypożyczeniach,to sam fakt,że u Artety siedzi na ławce jest dowodem na to,że się Ogarnął :)

Filiparsenal komentarzy: 65705.03.2023, 13:20

zawsze go lubiłem, uważam że powinniśmy go zatrzymać, wiadomo zawodnik na puchary i inne takie mecze, ale jak widac pokazuje że ma potencjał nawet na pierwszy skład bo czemu nie

drewniane_krzeslo komentarzy: 280605.03.2023, 12:36

W przyszłym sezonie będziemy grać na wielu frontach wobec tego na pewno przyda się ktoś taki jak Reiss. Weźmy pod uwagę, że chłopak ma 23 lata dobrze rozumie i zna taktykę Artety i też nie będzie miał wysokich wymagań finansowych. W roli zmiennika albo na jakieś FA Cup czy EFL idealnie bym się sprawdził.

Sebastiansuski komentarzy: 17705.03.2023, 11:27

Przedłużyć na rok/2 lata i w połowie przyszłego sezonu zdecydować co dalej.

Sztofort komentarzy: 259505.03.2023, 11:25

Jako taki joker z ławki przebijający się do 1szego składu dla mnie kozak. Inny gracz niż przed laty.

WSP komentarzy: 178305.03.2023, 11:24

Jak dla mnie, spoko. Jeśli mu odpowiada rola zmiennika, ew. wypożyczenie, to jest to przydatny zawodnik, co pokazał w meczu z Bournemouth

timon2000 komentarzy: 22205.03.2023, 11:14

@lordoftheboard: oby to wszystko w końcu się Nelsonowi ułożyło jak należy . Czekamy teraz na występ Baloguna żeby coś znów strzelił . Ostatnio zmarnowany karny , potem słupek . Ale gra dobrze , szuka gry , wychodzi na pozycję

Czeczenia komentarzy: 1247505.03.2023, 11:13

Podobnie było latem z Nketiahem, też wiele wskazywało na to, zmieni klub za darmo. Warto przedłużyć kontrakt z Nelsonem, nawet po to by go spieniężyć.

Z drugiej strony dojdzie LM, więcej poważnego grania, więcej urazów/zmęczenia w drużynie. Z pewnością nadejdzie czas kiedy dostanie szansę, a od niego zależy czy ją wykorzysta.

No i Arteta w niego wierzy. Wczorajszy ruch wcale nie był oczywisty, ale ta zmiana obroniła się w stu procentach.

Barney komentarzy: 2084805.03.2023, 10:53

Oby był zdrowy do końca sezonu i wtedy będzie miał szansę się zaprezentować bo gramy również w LE

clash123 komentarzy: 186905.03.2023, 10:47

Problem z Nelsonem jest taki że nie dostaje minut. Ma papiery na granie ale konkurencja w klubie jest spora.. A on potrzebuje więcej minut na boisku. Wczoraj zagrał świetnie ale nie ma rytmu meczowego i następny mecz może być dość przeciętny. I nie mówię tylko o tym sezonie kiedy miał kontuzje . Nowy kontrakt to ciężki orzech do zgryzienia i dla niego i dla klubu.

lordoftheboard komentarzy: 822605.03.2023, 10:44

@timon2000: Gnabry też u Pulisa się roztył, nie każdy ma mental Saki od początku.
Ja bym dał Nelsonowi szansę.

timon2000 komentarzy: 22205.03.2023, 10:35

Sorry za literówki ale słownik w kom mam jakiś wadliwy

timon2000 komentarzy: 22205.03.2023, 10:34

@marcingus1: dzięki za info . Mógłby w końcu Nelson się " ustakowac " zdrowotnie i mentalnie bo papiery na granie miał i jak widać ma dalej .
Tak samo Lokonga powinien iść grać tam gdzie gra do Vieiry już pół roku wcześniej

marcingus1 komentarzy: 117805.03.2023, 09:47

@timon2000: Nagelsmann miał do niego pretensje, ze nie prowadzi się profesjonalnie i ogólnie problemy z dyscyplina z tego co kojarzę

timon2000 komentarzy: 22205.03.2023, 09:36

Nawet sprawdziłem teraz detale z tego wypożyczenia do Hoffenheim.
Bundesliga
23 mecze 628 minut ( 27 minut na mecz z czego to on chyba z 350 minut to nabił w pierwszych 5-6 kolejkach a potem coś się zesr...ło )
7 goli , 1 asysta

timon2000 komentarzy: 22205.03.2023, 09:27

Pomijając jego obecną formę a wracając do wypożyczeń z przeszłości .
Chodzi o wypożyczenie do Hoffenheim, czy ktoś wie co się tam wtedy wydarzyło ? Nelson zanotowal dobre wejście , chyba w 5 meczach strzelił 4 gole a potem nagle przesiadywał całe mecze na ławce albo wchodził na ostatnie 5-10 minut . Sezon skończył z 7 bramkami i chyba 20-21 występami w bundeslidze a po pierwszych 5 kolejkach wydawało się ,że nabije z 30 meczy z 15 bramek . Była jakas spina z trenerem czy coś ?
Potem wrócił do nas to wiem ,że kontuzja ,potem słaba forma , następny rok to samo .
Ale on w wieku 18 lat to zapowiadał się jak Sama albo lepiej

fabregas1987 komentarzy: 2577005.03.2023, 09:23

Wszyscy związani z klubem i akademią zawsze stawiali go wyżej niż resztę talentów. Kontuzje i niezbyt udane wypożyczenia zahamowały jego rozwój, ale moim zdaniem zasłużył na nowy kontrakt, choćby za te 84 minuty.
Inna sprawa, ze odszedłby za darmo, a na takim zawodniku np. za rok jeśli się nie sprawdzi moglibyśmy spokojnie z 15-20M wyciągnąć

maniek56 komentarzy: 300705.03.2023, 09:17

Po pierwsze to nasz wychowanek, po drugie chce zostać, po trzecie prawdopodobnie pogodzi się z rolą rezerwowego, po czwarte jego styl gry jest inny, gra nieszablonowo, daje nam element nieprzewidywalności.. Chciałbym żeby został i dostawał więcej szans.

ozzy95 komentarzy: 1918 newsów: 105.03.2023, 09:16

Jeśli Elneny dostaje nowa umowę, no to sorry bracia ale Nelson też zasługuje na szansę. Chłopak też ma Arsenal w sercu. A do tego dokłada bramki i asysty w kluczowych momentach.

Ashburton komentarzy: 450105.03.2023, 09:07

Po prostu zagrał konkret, a nie bieg do linii i rozmyślania komu wycofać piłkę, thomasowi czy zinczence. Inny styl po prostu. Widać że rywale nas czytają i wiedzą jak grać.

Pitu88 komentarzy: 216305.03.2023, 09:00

Teraz trochę będzie jechał na hajpie, ale to były tylko dwa mecze... Musi udowodnić swoją wartość w dłuższym okresie

tomash473 komentarzy: 211505.03.2023, 08:53

Moim zdaniem zasłużył sobie na nową umowę. Jeśli tylko będą omijać go kontuzje, szczególnie dlugoterminowe to myślę, że będziemy mieli z niego spory pożytek.