Rozprawić się z outsiderem, czyli Arsenal vs Wigan!

Rozprawić się z outsiderem, czyli Arsenal vs Wigan! 22.01.2011, 09:36, IceMan 789 komentarzy

Po emocjach pucharowych związanych z tryumfalną podróżą na Elland Road Kanonierzy powracają do zmagań na podwórku ligowym. Już dziś, o 16:00 czasu polskiego, Arsenal podejmie na własnym stadionie Wigan Athletic w ramach 24. kolejki Premier League!

Ostatnie dni udowodniły, że pogłoski o kryzysie na The Emirates Stadium są mocno przesadzone. Najpierw podopieczni Arsene'a Wengera pewnie ograli West Ham United w derbach Londynu, a następnie odprawili z kwitkiem ekipę Leeds United. Zwycięstwo nad Młotami zapewniło Kanonierom trzy cenne ligowe punkty, natomiast tryumf na Elland Road - przepustkę do 4. rundy FA Cup. Tym samym w styczniu, gdy półmetek sezonu został już przekroczony, zdeterminowany przerwać pucharową posuchę Arsenal pozostaje jedyną brytyjską drużyną walczącą o trofea na wszystkich czterech frontach.

Walczące o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Wigan radzi sobie ostatnio dosyć przeciętnie. W poprzedniej kolejce The Latics zremisowali na własnym obiekcie 1-1 z drużyną Fulham. W sumie w ostatnich dziesięciu spotkaniach Premier League podopieczni Martineza zaledwie dwa razy schodzili z murawy zwycięsko. Ta słaba dyspozycja zespołu z DW Stadium znajduje swoje odzwierciedlenie w ligowej tabeli - Wigan zajmuje dopiero 18. pozycję z przewagą tylko dwóch punktów na znajdującym się na samym końcu stawki West Hamem.

Słysząc nazwę z klubu z środkowej części Anglii niektórych kibiców Kanonierów zalewają zimne poty, bowiem staje im przed oczami zeszłoroczna porażka na DW Stadium czy też niedawny rozczarowujący remis osiągnięty na tymże stadionie. Jednak na The Emirates Stadium ekipa The Latics w ostatnich latach większych problemów Arsenalowi nie sprawiała. The Gunners wygrali dotychczas wszystkie mecze przeciwko Wigan na oddanym do użytku w 2006 roku obiekcie przy Ashburton Grove. Co więcej, zespół prowadzony obecnie przez Martineza nie zdołał nawet strzelić gola w ostatnich pięciu wyjazdowych potyczkach z Arsenalem we wszystkich rozgrywkach. Za ciekawostkę można uznać fakt, że w poprzednich czterech meczach między tymi drużynami piłka aż pięciokrotnie zatrzepotała w siatce po upływie 89 minut gry.

Dzięki relatywnie niewielkim problemom z kontuzjami Arsenal dysponuje obecnie niezwykle szeroką kadrą (nie licząc oczywiście środka obrony). W świetle szalenie napiętego, przepełnionego meczami terminarza długa ławka rezerwowych może się okazać dla Kanonierów kluczowa w walce o najwyższe laury. Na niewielki ból po powrocie z Elland Road narzekał Marouane Chamakh oraz Denilson. Jednak najprawdopodobniej obaj zawodnicy będą już gotowi do występu w dzisiejszym spotkaniu. Na boisko nie wybiegnie za to na pewno Łukasz Fabiański, który zmaga się z urazem ramienia i potrzebuje jeszcze kilku dni na powrót do pełnej dyspozycji. W najbliższej przyszłości ponownie zobaczymy dwójkę kurujących się obecnie Francuzów: Abou Diaby'ego oraz Sebastiena Squillaciego. Były stoper Sevilli nie musi jednak jakoś szczególnie śpieszyć się z wybiegnięciem na boisko. Linia defensywna Arsenalu wykorzystała bowiem brak Sebastiena nazywanego tyle pieszczotliwie co sarkastycznie "filarem obrony" i nie wyciągnęła futbolówki z własnej siatki od 280 ligowych minut. Thomasa Vermaelena od powrotu na murawę dzieli jeszcze sześć tygodni, natomiast Manuel Almunia - tu wersja oficjalna - zmaga się wciąż z kontuzją kostki.

Sytuację kadrową gości też zaczyna się normować. Za kilka tygodni do gry powinni wrócić Victori Moses i Jemes McCarthy, którzy zmagają się z długoterminowymi urazami. Pod znakiem zapytania stoi dzisiejszy występ Toma Cleverley'a, który narzeka na kontuzję ścięgna udowego.

Będący na fali Arsenal jest bez wątpienia faworytem dzisiejszego starcia z Wigan Atheltic. Pretendenci do mistrzowskiego tytułu muszą na własnym stadionie z łatwością rozprawiać się z ligowymi outsiderami, więc od Kanonierów należy dziś oczekiwać efektownego i stosunkowo łatwego zwycięstwa.

Arsenal FC - Wigan Athletic

Rozgrywki: 24. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, The Emirates Stadium

Czas: 22 stycznia 2011 roku, sobota, 16:00

Arbiter meczu: Kevin Friend

Skład Kanonierzy.com: Wojciech Szczęsny - Gael Clichy, Johan Djourou, Laurent Koscielny, Bacary Sagna - Alex Song, Cesc Fabregas, Jack Wilshere - Samir Nasri, Robin van Persie, Theo Walcott.

Typ Kanonierzy.com: 3-0

Premier LeagueWigan Athletic autor: IceMan źrodło: Własne/Telegraph.co.uk
Oski03 komentarzy: 11122.01.2011, 16:52

Przestancie sie zachwycac Al Habsim bo oni strzelaja PROSTO w niego. On tylko stoji z wyciagnietymi rekoma przed soba

AlanMr komentarzy: 56222.01.2011, 16:52

wpuściłbym arshavina czuje że mógłby coś strzelic

Zawader komentarzy: 135922.01.2011, 16:51

howareyou i reszta--> Alhabsi przechodzi sam siebie ? To zawodnicy Arsenalu strzelaja tak, ze grzechem jest tego nie obronic. ; / Wesola tragedia ; p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56722.01.2011, 16:51

Vandal > tak, odwalamy manianę... A imię jej Ali Al-Habsi.

madjer komentarzy: 553422.01.2011, 16:51

Manchester ma już spokój (3:0) ... A my się teraz będziemy męczyć w drugiej połowie ;/

Tomo_2 komentarzy: 92822.01.2011, 16:51

Po wykreowanych akcjach to już z 7-0 powinno być... Sorki, ale przy takiej skuteczności to nie wiem jak my PL chcemy wygrać - z Mułami wpadnie nam 1-2 takie akcje i co wtedy? O Barcelonie to nie wspomnę. Krew mnie zalewa jak widzę Walcotta który będąc sam na sam oddaje do Fabsa.... Zamiast lobu;/

Mizzou komentarzy: 605322.01.2011, 16:50

Nasri zagrał bardzo mizernie, tracił piłki i zmarnował setkę

RESOVIA komentarzy: 63122.01.2011, 16:50

Widzę że kontrolujemy przebieg spotkania, a jak było do 30 minuty bo nie oglądałem??

BudziK komentarzy: 103022.01.2011, 16:50

świetny mecz ... może mogło być wyżej ale i tak jest dobrze:D i Fabregas ciągle faulowany, oby go nie połamali dzisiaj :P no i dzięki Songowi mamy prowadzenie :)

Mateu5h komentarzy: 19122.01.2011, 16:50

11 strzałów w bramkę i jedne gol ;/

mitmichael komentarzy: 4924322.01.2011, 16:50

Nasi pilkarze chca chyba mnie do zawału doprowadzic - jak mozna tak marnowac okazje bramkowe. Tyle niewykorzystanych sytuacji, a Theo w akcji 1na1 to juz przegiał na całej linii.

Michu komentarzy: 171122.01.2011, 16:50

Może ktoś podać link do meczu ?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 722.01.2011, 16:50

Dawno nie widziałem nas tak łatwo rozbijających obronę rywala... Wigan gra cieniutko, ale Al Habsi za to przechodzi sam siebie. Nasri, Fabs i przede wszystkim Theo też powinni grać pewniej pod bramką rywala... ileż można set marnować? Gdy przychodzi do strzału podoba mi się dziś tylko Van Persie - raz wprawdzie zmarnował doskonałą okazję, ale parada Al Habsiego była zachwycająca i tylko ona uratowała Wigan przed stratą gola. Akcje konstruujemy fenomenalnie, to powinna być prawdziwa kanonada już do przerwy... obyśmy tego jakoś nie spalili - wiemy, co dzieje się czasem w naszych meczach z Wigan.

AlanMr komentarzy: 56222.01.2011, 16:50

Beckham jest dziwny jego drużyna gra z birmmingham a ten przychodzi na mecze odwiecznego rywala Manchesteru może jego syn jest kibicem Arsenalu?:D

LeBob komentarzy: 152322.01.2011, 16:50

Mam lipnego neta:( Ma ktoś dobrze działający link?

Kons komentarzy: 132622.01.2011, 16:50

Mateu5h jak to co by było ? Nie wyszedłby już...

arturo komentarzy: 61422.01.2011, 16:50

no to dziś mułów nie podgonimy już, byleby tylko nie stracić:/

madjer komentarzy: 553422.01.2011, 16:49

1 połowa 1bramka 5 zmarnowanych set ...Mogło być już co najmniej 4:0 :/

fabregas1987 komentarzy: 2581722.01.2011, 16:49

Zeby po takiej grze wygrywac 1:0 to wstyd :(
conajmniej 3 powinnismy juz strzeli, mam nadzieje, ze na poaczatku II polowy strzelismy zby nie bylo nerwowej koncowki ;);]

rol18 komentarzy: 192922.01.2011, 16:49

Fajnie że dzieciak beckhama nam kibicuje : )

Kons komentarzy: 132622.01.2011, 16:49

Henry_14 kibicujesz tym pajacom czy co ?

Mateu5h komentarzy: 19122.01.2011, 16:49

swoją drogą ciekawe co by było gdyby beckham przyszedł w szaliku Mułów ;>

rol18 komentarzy: 192922.01.2011, 16:48

Fabregas ma te nowe korki nike ctr 360 ale jakoś nic nie strzela : )

Chapman komentarzy: 80822.01.2011, 16:48

Jego dzieciak ma szalik Arsenalu??

RAVENAFC komentarzy: 86322.01.2011, 16:48

no arsenal dawać bramy ech powinno być z 3:0 chociaż...

wrestlemaniak komentarzy: 422.01.2011, 16:48

wrestlemaniak. pl /site/index.php?option=com_content&view=article&id=275:arsenal-wigan&catid=68:mecze&Itemid=164

Usuńcie dwie spacje. Jakość przeciętna, ale nie tnie i da się oglądać.

Domingo1994 komentarzy: 12922.01.2011, 16:47