Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Matelko komentarzy: 320526.04.2019, 12:03

Przed transferami "in" trzeba posprzątać we własnym domku:

1. Petr Cech - kończy karierę.
2. Shkodran Mustafi - do odstrzału na pierwszy ogień.
3. Carl Jenkinson - angielski talet (27 lat).
4. Stephan Lichtsteiner - koniec kontraktu.
5. Mohamed Elneny - za słaby na Arsenal.
6. Aaron Ramsey - koniec kontraktu - dziękujemy za wszystko.
7. Denis Suárez - koniec wypożyczenia.

Uwolni się sporo gotówki.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11726.04.2019, 11:50

@DoomSlayer: Tagliafico jest ok, ale nam raczej nie potrzebny, Sarabia ujdzie. Bardziej chodziło mi o dwóch pozostałych.

Jaki budżet będzie to nikt nie wie. Wszystko zależy od LM.

Kogo ja bym za te pieniądze sprowadził? Demirbay i Fraser. Z takim budżetem braknie na obrońcę.

Aaron Ramsey
Left hamstring. Continues to receive treatment and further assessment. Will miss Sunday’s match at Leicester

Denis Suarez
Groin. Continues to receive treatment and further assessment. Will miss Sunday’s match at Wolves.

Ja na miejscu redaktorów strony bym robił kopiuj wklej, ale co ja tam wiem xd

songoku95 komentarzy: 2348626.04.2019, 11:44

Sarabia jest świetnym piłkarzem, który może zagrać wszędzie. Bardzo lubię tego zawodnika i jestem za.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 126.04.2019, 11:37

@arsenallord: Sarabia i Tagliafico to są bardzo dobre wzmocnienia i stosunkowo nie dużym kosztem.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11726.04.2019, 11:25

@DoomSlayer: To transfery na Everton max

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 426.04.2019, 11:07