Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 22:03

@Sobieski14 napisał: "i jak oglądam Villareal to robi to nadal"

Jest dużo zawodników którzy w La Lidze potrafią, a w Premier League nie. Santi oczywiście już swoje udowodnił, ale bałbym się o niego w takim meczu z Evertonem, gdzie wyglądali jak na sterydach i zajechali Arsenal fizycznie.

Mówię tyle, że wieku i styranego organizmu nie oszukasz i mimo wszystko nie widzę w Santim zawodnika, który mógłby kluczową rolę odegrać. Odciążanie Xhaki, uczenie życia Guendouziego - jasne.

MarkOvermars komentarzy: 914825.04.2019, 22:03

To co Welbeck powrót na ostatni mecz sezonu, 5 min z ławki, bramka i zapewnia nam top 4 ? :D :D :D

Ponoć biega już normalnie z piłką xd

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.04.2019, 22:03

link do santiago cazorli

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.04.2019, 22:03

@ChatCrapGetBanged napisał: "Ale takie gadanie, że to jakiś brakujący element i teraz byłby wielkim liderem jest zdecydowanie na wyrost. Już lata temu miał przeciętne okresy, gdzie bywał krytykowany."

Tym brakującym elementem mógłby być tylko w najwyższej formie. Teraz zapewne nie, choć wciąż byłby wartością dodaną dla drużyny.
A jeśli spojrzy się na cały pobyt Cazorli w Arsenalu, to spokojnie można powiedzieć, że przez ten okres był najrówniej grającym piłkarzem Kanonierów. Nie tak chimerycznym, jak Ozil, nie tak nieregularnym, jak Giroud.

Marcin2396 komentarzy: 21625.04.2019, 22:00

Chciałbym stworzyć pewne dane statystyczne. Czy jeżeli zrobię arkusz w excelu z listą wybieralną (6 możliwości) to będę mógł wyciągnąć jakoś liczbę poszczególnych możliwości?

TomHen1990 komentarzy: 67725.04.2019, 21:59

@simson16:
Ni hoya, nie ma opcji

Ranczomen komentarzy: 1236125.04.2019, 21:58

To co panowie, odpowiemy w następnym meczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.04.2019, 21:54

Za samo radzenie sobie bez KdB w całym sezonie City powinni wręczyć ten złoty medal czy tam kryształową kulę.

Glajskor komentarzy: 106125.04.2019, 21:34

@simson16 napisał: "cos mi sie zdaje ze Burnley zabierze Mistrzostwo Anglii zespolowi City, poprostu za duzo szzcescia sprzyjalo Liverpoolowi podczas tego sezonu , zeby na koncu nie wypalilo:) jak to mowia nie da sie Oszukac Przeznaczeniua:)"

Obyś miał rację, piękny kawalerze!

simson16 komentarzy: 461425.04.2019, 21:30

Patriko komentarzy: 530225.04.2019, 21:24

sprzedać* kurła

Patriko komentarzy: 530225.04.2019, 21:23

@ChatCrapGetBanged: Wszystkich sprzedaż za 500 milion a w lecie za 600 kupić 12 albo nie 14 nowych! i hej po miszczostwo!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 21:12

Co tam, nie kręcicie afery?

Gutka stwierdził, że Sokratis powinien zostać sprzedany, a Koliński łaskawie stwierdził, że na ławce to właściwie może siedzieć.

Embix komentarzy: 200725.04.2019, 21:10

Welbeck wróć!!!!

Patriko komentarzy: 530225.04.2019, 20:47

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 125.04.2019, 20:37

@Tevez: Stan nie wie kiedy my gramy mecz, a co dopiero co to jest LE.

michal192837465 komentarzy: 765425.04.2019, 20:35

Dzisiaj w składzie Wisły 15-letni Daniel Hoyo-Kowalski.

Tevez komentarzy: 408725.04.2019, 20:23

Myślicie że gdybyśmy grali finał LE z Chelsea która zapewniła sobie awans do LM przez TOP4 to Kowboj pofatygowałby się z walizką hajsu do Abramowicza żeby się "dogadać"? :D

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2425.04.2019, 19:26

Chciałbym zobaczyć u naszych jakiś comeback z topowym zespołem jak te w 11/12 - np z Chelsea 5-3 na stamford bridge bo hat tricku rvp, albo 2-1 na anfield po dublecie holendra i tym woleju w 100 minucie :P

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.04.2019, 19:25

@Traitor: No, brakuję mi teraz takich comebacków ;d

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2425.04.2019, 19:23

@Marcinafc93

Pamietasz mecz z Newcastle w 11/12 i 2-1 po bramkach v.persiego i vermy w ost minutach meczu, ahh kiedys to bylo :P

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.04.2019, 19:19

Kiedyś to było ;)

Vermaelena zniszczyły kontuję, tak to kozak ŚO był, najlepsza byłą końcówka meczu z Evertonem i ten jego gol, świetne emocje ;)

nicniewymysle komentarzy: 43725.04.2019, 19:18

O kurczę, ktoś tu wspomniał o Vermaelenie, uwielbiałem gościa, mimo wszystkich jego błędów.
Wciąż chętnie bym go tu widział :(

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 19:06

@TomekO

Takie wtedy były realia. Ja zacząłem śledzić Arsenal jak Theo był po dwudziestce, ale jak zobaczyłem tag Theo Walcott i newsy o nastoletnim Angliku.... niesamowite nadzieje były w nim pokładane. Nie zdawałem sobie sprawy, że on był szykowany na najlepszego zawodnika na świecie i ludzie w to wierzyli.

Nawet mi żal trochę Wengera i samego Theo - miał być piłkarskim PRODIGY a skończył w Evertonie - bez pewnego miejsca w składzie.

simson16 komentarzy: 461425.04.2019, 19:00

@ares765: Lepszy niz poprzedni Avengers???mozesz mi napisac zakonczeni na Priv?:)

TomekO komentarzy: 275025.04.2019, 18:53

@ChatCrapGetBanged: z perspektywy czasu to to jest Monty Payton, ale perełka niezła. Fajnie że to wygrzebales bo po takim dniu jak wczoraj uśmiech się nam przyda

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.04.2019, 18:51

Epic*

AntonioThe komentarzy: 3672 newsów: 5 19.10.2008, 1
Jeszcze Theo trochę odstaje od Messiego ale mecz z Evertonem pokazał że Walcott jest wspaniałym piłkarzem.

Epik xd

lays komentarzy: 3987125.04.2019, 18:45

ADMINISTRATORZY

Jest błąd w typerku. Ktoś wpisał 1-3 dla Arsenalu : P

ArsenalChampion komentarzy: 812225.04.2019, 18:43

@Traitor napisał: "Pewnie zostane zbesztany, ale wg mnie Cazorla byl b.dobrym zawodnikiem, ale po jego odejściu w podświadomości ludzi pozostalo to, ze byl lepszy we wspomnieniach niz w rzeczywistosci."
to zupełnie jak ty z Giroud

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 18:36

Wróćmy do przeszłości, zobaczcie jak fajnie wtedy było

Freo98 komentarzy: 647625.04.2019, 18:30

Ja to bym chciał tego typu zawodnika jak Cazorla, mały, zwinny, z technika i magic touch. Chłop idealnie potrafił dostosować tempo akcji i wtedy sytuacji było mnóstwo. Nie wiem czy jest drugi taki, podobny styl to dwóch Silvow w city

ZielonyLisc komentarzy: 2029425.04.2019, 18:29

Zamiast wracać do kart przeszłości skupmy się na następnym meczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.04.2019, 18:25

Pamiętam jak zdominowaliśmy City z Cazorlą i Coq w środku, City praktycznie nie istniało, od wypadnięcia Hiszpana zaczęła się wszystkie problemy z kreowaniem gry, i ciągnie się to aż do dziś.

ZielonyLisc komentarzy: 2029425.04.2019, 18:20

Ostatnio ogarnalem, ze Vermaelen nadal rozkwita w Barcelonie, lol.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 18:20

@Bednar

Ja się zgadzam, że dla Cazorli byłoby jeszcze miejsce w kadrze Arsenalu, szczególnie przy obecnej biedzie w środku. Swoją rolę by odegrał.

Problem w tym, że kibice mają w głowach, że świetni zawodnicy mają świetne 90 minut co tydzień. Takich nie ma - czas teraźniejszy to zawsze marudzenie, bo tu źle zagrał a tu zniknął na pół spotkania.

I cieszę się, że z perspektywy czasu zawodnicy GENERALNIE bardzo przydatni dostają takie propsy.

kamilo_oo komentarzy: 2356725.04.2019, 18:12

Jak dobrze, że nie musiałem tego oglądać

SMTX komentarzy: 204925.04.2019, 18:10

@ChatCrapGetBanged: Wiesz co, a potem wbija taki Sobieski i miauczy, że Emery nie przedłużył kontraktu że styranym kontuzjami Cazorlą. Świetny to był zawodnik, jeden z najlepszych jacy u nas grali w Polsce mocy przez ostatnie 10 lat, ale w pewnym momencie zaczął grać mocno z tyłu, trochę jak Arteria.

Kondi komentarzy: 96425.04.2019, 18:10

@Traitor:
Cazorla w Arsenalu gral na trzech pozycjach. Na skrzydle byl niezly, na ŚPO byl b. dobry, ale czesto bezbarwny. Jego wystepy na pozycji ŚP kompletnie odmienialy nasza jakosc gry w meczu i moim zdaniem nie jest w zaden sposob przeceniany jesli chodzi o Cazorle jako B2B.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492525.04.2019, 18:07

@Traitor

Tak samo jak choćby Rosicky, a ostatnio w tym aspekcie króluje Giroud.

Ale czy coś w tym złego? Moim zdaniem nie.

@ArsenalChampion

Kilka centymetrów i kilogramów więcej niż Cazorla to jeszcze nie Andy Carroll.

Definiujesz wszechstronność jako 10/10 w każdym elemencie? Bo ja nie.

Dla mnie Diaby był wszechstronnym zawodnikiem. Nie był wielkim dzikiem - ale potrafił wejść w pojedynek bark w bark i popracować łokciem. Nie był bardzo zwinny, ale potrafił lawirować między przeciwnikami.

Pogba by skumał o czym mówię, bo też mocno propsował Abou i sam ogarnia każdy element gry.

Jeśli chodzi o piłkę nożną to IMO jest coś w stwierdzeniu "jesteś tak dobry jak Twój najsłabszy punkt".

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 125.04.2019, 17:38

@JanikK napisał: "wolicie kogoś o charakterystyce denisa czy gomesa? Cena identyczna na to wychodzi. Denis 17.5 a ten 18"
Szczerze? Ani jednego, ani drugiego.

Suarez nie pokazał aż tak wiele (chociaż może nie dostał za bardzo okazji) żeby być podstawowym pomocnikiem w środku pola (choć może to bardziej ŚPO) w Arsenalu - Arsenalu który chce się poważnie liczyć w walce (o coś więcej niż fartowne TOP4).

Gomes? Może zagra lepiej niż Xhaka, ale też potrafiło mu odcinać prąd w Evertonie.

Z jakiegoś powodu Barca wypycha ich na siłę i to za śmieszne pieniądze - śmieszne jeśli mówimy o zawodnikach "wielkiej" Barcelony.

Jeśli mamy szukać pomocnika, partnera dla Torreiry to nie oczekuję że będzie to jakieś wielkie nazwisko za 100mln. Niech kupią nawet tego Dennis Praeta z Sampdorii jeśli to ma być ktoś kto dobrze uzupełni środek pola.