Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton

Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton 10.09.2016, 17:08, Łukasz Wandzel 1219 komentarzy

W ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko Świętym piłkarze Arsenalu nie radzili sobie zbyt dobrze. Dzisiejszego popołudnia ich przeciwnicy ponownie pokazali, że potrafią stać się niewygodnym rywalem. Jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do londyńczyków, ponieważ niemrawy występ przyćmili pierwszym zwycięstwem na własnym stadionie. Rozczarowania, a prawdopodobnie także i krytyki uniknęli przez faul rywala w szesnastce w samej końcówce spotkania. Jego konsekwencją był podyktowany rzut karny, wykorzystany przez Santiego Cazorlę, który dał Kanonierom trzy punkty.

Oceń zawodników Arsenalu!

Składy, w jakich oba zespoły wystąpiły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (62' Alexis), Özil, Walcott (75' Iwobi) - Perez (62' Giroud).

Southampton: Forster - Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand, Clasie - Davis, Romeu, Redmond - Tadic (80'Ward-Prowse), Rodriguez.

Przez pierwsze minuty gospodarze wyraźnie zawodzili swoją grą kibiców na The Emirates. Szukali odpowiedniego rytmu, ale też przeciwnicy nie naciskali oraz nie przejęli inicjatywy. Wydawałoby się, że był to odpowiedni mecz, aby na spokojnie dać się sprawdzić nowym nabytkom, na które Arsene Wenger przeliczał każdego funta. Shkodran Mustafi dał po sobie poznać, że niedługo jest częścią drużyny, lecz jego gra mogła się podobać. Z kolei Lucas Perez trochę zniknął wpasowując się w zaspaną ofensywę, przynajmniej na początku. Jednak wrażenie łatwego spacerku całkowicie zmienili Święci, którzy wykorzystali brak aktywności rywala i otworzyli wynik spotkania.

A właściwie zrobił to Petr Cech, od którego pleców niefortunnie odbiła się futbolówka. Wszystko za sprawą rzutu wolnego sprzed pola karnego, którego wykonał Tadic. Wtedy Kanonierzy przebudzili się i zaczęli kreować sytuacje podbramkowe, które stwarzały zagrożenie oraz mogły zakończyć się golem, lecz w dzisiejszym starciu obu ekip domeną były gole ze stałych fragmentów gry. I tak właśnie wpadła wyrównująca bramka dla gospodarzy, ale to Laurent Koscielny wyręczył napastników i za pomocą przewrotki zaskoczył kibiców. Tym samym, Arsenal zapewnił sobie remis jeszcze przed przerwą i mógł otwarcie powalczyć w drugiej połowie o zwycięstwo, ale musiał też zmienić sposób gry.

Drugie 45. minut przedstawiło właśnie taki obraz, podopieczni Arsene'a Wengera częściej atakowali, przeprowadzali akcje bardziej dynamicznie. Zagrożenie pod bramką Petra Cecha było coraz mniejsze, ponieważ wydarzenia boiskowe toczyły się na połowie gości. Mimo to, The Gunners mieli problem z wykańczaniem sytuacji, a niektórzy piłkarze nie popisywali się dzisiaj dobrą grą. Oxlade-Chamberlain oraz Walcott nie prezentowali dzisiaj wielkiej formy. Konsekwencją tego były zmiany, na które fani chyba czekali. Giroud i Alexis mieli za zadanie wzmocnić ofensywę, a po kilku minutach dołączył do nich młodziutki Iwobi. Gracze wchodzący z ławki na pewno pomogli, kilka sytuacji wręcz prosiło się o zwieńczenie ich piłką w siatce. Jeszcze chwila i Arsenal oraz Southampton podzieliliby się punktami, ale pełną pulę zgarnęli gospodarze dzięki karnemu w doliczonym czasie.

Święci po raz kolejny zaprezentowali się dobrze, ale znowu zgubili punkty, na szczęście dla Arsenalu i jego kibiców. Być może z tego powodu nie był to najlepszy mecz na debiut dla Lucasa Pereza, który był pod grą, ale jeszcze nie czuje się swobodnie na angielskich boiskach. Trochę lepsze spotkanie rozegrał inny debiutujący piłkarz, Shkodran Mustafi. Niemiec zdawał się być jeszcze nieokrzesany i zdarzyło mu się zagrać piłkę pod nogi rywala, ale w całym meczu wyglądał bardzo solidnie i para stoperów może być zadowolona z dzisiejszego występu. Szczególnie, że Laurent Koscielny popisał się przewrotką, która zawstydza nie jednego napastnika. Miejmy nadzieję, że nie Lucasa Pereza.

Kanonierzy zwyciężyli, zdobyli trzy punkty, Arsene Wenger na pewno jest zadowolony, podobnie jak fani, lecz wystarczyłby brak tego łutu szczęścia i trzeba by było dzielić punkty z przeciwnikiem, który nie jest na poziomie Arsenalu, biorąc pod uwagę aspiracje londyńczyków. Francuski szkoleniowiec prawdopodobnie powie na konferencji, że jest zadowolony z piłkarzy, ale oni nie rozegrali mistrzowskiego spotkania, jedynie wyłuskali trzy punkty. We wtorkowym meczu z Paris Saint Germain nie ma co liczyć na taką taryfę ulgową.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AlexVanPersie komentarzy: 806411.09.2016, 22:15

Widzieliście co Jose wygadywał po meczu na swoich zawodników?
Że gdyby mógł to by niektórych wymienił juz po 20 minutach.

Ten koleś straci szatnię jeszcze szybciej niz w Chelsea.

theguardian.com/football/2016/sep/10/jose-mourinho-claudio-bravo-red-rooney-tackle-penalty?CMP=fb_gu

19TOMEK91 komentarzy: 156511.09.2016, 21:41

fizjo
takich momentow pewnie bylo wiecej, poklikalem tylko troche i na pewno byly :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.09.2016, 21:35

Balotelli potrzebował 7 minut do zdobycia swojej pierwszej bramki w Ligue 1 :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 20:53

Bendtner to od kilku lat nawet żadnego głupiego wywiadu nie dał, ale łatka przypięta i już zawsze będą z niego śmieszki.

simson16 komentarzy: 460211.09.2016, 20:53

a ja w tej kolejce 77 pkt w Fantasy:) i w kilku ligach jestem na 1 miejscu musze sie pochwalic;D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.09.2016, 20:49

Mario Balotelli: \"I decided to go to Liverpool. It was the worst decision of my life.\" (C+)

Balotelli on Liverpool: \"Apart from the fans, who were fantastic, & some players who I got on well with, I was not impressed by the level.\"

Balotelli tells Canal Plus \'I\'m still thinking about the Ballon d\'Or\'.

Taki trochę czarny Bendtner

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.09.2016, 20:25

Łot a gol baj Aleeexis!

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.09.2016, 19:54

Grejt skill baj Kazola!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.09.2016, 19:52

Skubance jeszcze mogly wyrownac. Wazne trzy punkty :)

Aby do czwartku.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 19:52

@Maciek

\"Kiedyś też myślałem, że jestem mądrzejszy od całej reszty i dawałem kapitana gościom za 7 kafli\"

\"Wygrywa ten, kto rozdaje mądrze kapitana\"

\"Można, ale wtedy nie ma co liczyć na wygrywanie :P\"

\"Lamusy dupa cicho, ciesz się z 4 pkt Negredo :D\"

Niech ludzie sami rozstrzygną, czy tu nie ma wywyższania się. Wkleiłem całe komentarze, nie ma mowy o przekręcaniu wypowiedzi. No i nikt nie pisał, że daje mu kapitana na dłuższą metę, ale domowy mecz z Crystal Palace to dobra okazja.

@mistique

Że jest w dream teamie kolejki.

Gofer999 komentarzy: 1451811.09.2016, 19:39

@Womanizer; A do City?;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.09.2016, 19:38

simpllemann
Dosrodkowanie w pole karne i wejscie glowa Lukasza Teodorczyka. Ogolnie lepszy gol Tielemansa byl ale wazne ze dzieki Teodorowi nawiazalismy kontakt z Charleroi.

Wlasnie zszedl Tielemans wiec juz bez Teodora i Belga.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52411.09.2016, 19:36

Kanonier204
Ładna? Dostawienie nogi? Jak wyglądała?

molo13 komentarzy: 30311.09.2016, 19:34

Jakby ktoś chciał pewniaka do obstawienia. 20:30 Ath. Bilbao. Został jako ostatni na kuponie, a tak dawno kupon nie wszedł w całości, że teraz musi XD.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.09.2016, 19:34

simpllemann
Widzialem.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52411.09.2016, 19:30

Kanonier204
Widziałeś bramkę Polaka, czy śledzisz tylko wynik?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.09.2016, 19:26

No to ja rozumiem :D

11 minut 3 gole :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.09.2016, 19:26

CCGB

Te znawca. to jeszcze noobowi powiedz za co bonusy są rozdawane, bo nie wiem.Mam gwiazdkę przy Walkerze, ale nie wiem co to oznacza

@adrian

Ja jeszcze 5 bonusu dostaję, więc spokojnie!

Przemawia przeze mnie znajomość zasad, byś się wstydził takie rzeczy opowiadać w swoim 4 sezonie.

@mistique

Transfer gościa, który po nadchodzącej kolejce siada na ławce to zawsze dobra opcja!

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 311.09.2016, 19:23

Kolarov stracil wczoraj zęba po lokciu fellainiego a dzieci junajted i tak powiedzo, ze sedzia sie na nich uwzial.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52411.09.2016, 19:22

Dla Teodorczyka to już 6 bramka dla Anderlechtu. Strzela w każdym meczu, w którym wychodzi w podstawowym składzie. Jak tak dalej pójdzie to zostanie wykupiony z Dynama Kijów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.09.2016, 19:16

Co do FPL to mam do was pytanie.Myślicie, że Iheanacho zagra w najblizszej kolejce?Bo zastanawiam sie czy jego sobie nie zakupić kosztem Negredo

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.09.2016, 19:14

LUKASZ TEEEEEEEEEEEEEODORCZYK!!!

1-1

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50311.09.2016, 19:11

Totti wchodząc z ławki daje zwycięstwo Romie. Ten facet jest niezniszczalny.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 19:11

@adrian

Przestań kłamać, wtedy z ławki wszedłby Kingsley. Ja Was tam wszystkich stalkuję w tym FPL.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.09.2016, 19:11

CCGB

Miałem właśnie o tym jego pewniaczku na kapitanie napisać, ale mnie wyprzedziłeś widzę :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 19:04

@adrian

Może i miałeś, ale nie przekonywałeś innych o swojej wyższości intelektualnej na podstawie tego wyboru. To zawsze śmieszy :D

Tak czy inaczej, tragiczna kolejka dla większości graczy.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.09.2016, 19:03

Utrata pieniędzy za stawianie na naszych najniebezpieczniejszych wrogów to najniższy wymiar kary.

Kiedy Pep zacznie tracić punkty?

Już niedługo.
Taktyka dla dołu tabeli to przeczekać pierwsze 45 minut a potem szukać szansy z kontry.

Jaka taktyka dla nas?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 19:00

Maciek wyśmiewał się, że Negredo na kapitanie to marne 4 punkty, a jego kapitan zdobył 2 punkty.

Tak się kończy cwaniakowanie.

Womanizer komentarzy: 986311.09.2016, 18:59

No i nie ma tragedii, 2 pkt do United, i 3 do smerfów.

daniken komentarzy: 348311.09.2016, 18:58

pech tp pech..nie dadzą wygrać pieniędzy,miałemArsenal,Bayer L,Juve,Porto,Sporting L i Chelsea :) za 10e do wygrania 84e,szkoda.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.09.2016, 18:54

Bardzo dobry mecz :)

Chelsea dzisiaj traci 2 punkty, więc wszystko pięknie się skończyło.Terry chyba skręcił kostkę i wydaje mi sie, że w piątek z LFC może nie zagrać

Swansea zagrało bardzo średnio, ale punkcik ugrali.Brawo ! :)))

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.09.2016, 18:52

Niesamowita końcówka. Jak z Rocky\'ego - nikt nie trzyma gardy, chcą się tylko prać po pyskach.

Kibicowałem Swansea, ale teraz mi żal, że Chelsea tego nie wygrało. The Blues zasłużyli.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.09.2016, 18:50

Ten mecz mógłby trwać i trwać.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50311.09.2016, 18:47

@arsenallord, Fabregas zawsze okazywał szacunek Arsenalowi i Wengerowi - za to go cenię. W przypadku innych np Nasriego czy Piersiego tego nie odczuwałem.

Womanizer komentarzy: 986311.09.2016, 18:46

Jak smerfy wbiją 3 mecze z rzedu gole w 90 minutach na 3 pkt to jebne z glowki w monitor chyba

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.09.2016, 18:46

michalal, jakiś kretyn pisał ten artykuł. Wszystko przeinaczył.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.09.2016, 18:44

Ja tam jaralem się bardzo Van Persiem, ale stał się kim się stał.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.09.2016, 18:43