Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce!

Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce! 09.01.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 1250 komentarzy

Choć od ostatniego meczu Arsenalu minął zaledwie tydzień, to po przyzwyczajeniu się do oglądania meczów co trzy dni fanom mogłoby się wydawać, że dla londyńczyków była to dłuższa przerwa zimowa. Podopieczni Mikela Artety powrócili jednak na boisko, by w ramach 3. rundzie FA Cup zmierzyć się z Newcastle United.

Menedżer The Gunners wystawił jedenastkę, w której znaleźli się m.in. Pepe, Willian i Aubameyang. Jeszcze kilka tygodni temu Arsenal z taką trójką z przodu zremisowałby albo przegrał kolejny mecz, ponieważ nie potrafił kreować okazji. Dzisiejszego wieczora ta ofensywna trójka udowodniła, że nie może występować w takim zestawieniu. Podopieczni Mikela Artety pokonali Newcastle dopiero w dogrywce, a bezpośrednio odpowiedzialni za to byli bohaterowie ostatnich tygodni - Saka, Lacazette i Smith Rowe.

Arsenal: Leno - Cedric, Luiz, Mari, Tierney - Elneny, Willock (66' Xhaka) - Pepe (106' Lacazette), Willian (66' Saka), Nelson - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Krafth (68' Murphy), Lascelles, Clark, Dummett - Almiron (80' Yedlin), Hayden, S. Longstaff, Hendrick - Joelinton (81' E. Anderson), Carroll (106' Gayle).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się, że Gabriel Martinelli skręcił kostkę w trakcie rozgrzewki. Brazylijczyk był desygnowany do wyjściowego składu, lecz został zastąpiony przez Reissa Nelsona.

Mecz w pierwszej połowie nie toczył się zawrotnym tempie, a obie drużyny nie spieszyły się z tworzeniem groźnych sytuacji. Poza strzałem oddanym przez Nelsona na początku starcia, dopiero w 25. minucie niezwykle dogodną okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk dostał perfekcyjną piłkę za plecy obrońców, ale mimo sporej przestrzeni i czasu na przygotowanie strzału, trafił w Dubravkę.

Bardziej niż strzały wyróżnić można zagrania. Z kilku dośrodkowań Kierana Tierneya jedno było świetnym podaniem, którego nie wykorzystał Reiss Nelson. Wydawało się, że futbolówka została zagrana na tyle lekko, że Anglik bez kłopotu uderzy z pierwszej piłki. Tymczasem próbował ją przyjąć i został zablokowany przez defensorów Srok. Dobre podanie na wolne pole wykonał też Aubameyang do Pepe, ale Iworyjczyk nie zdołał oddać strzału, tylko przewrócił się na murawie po kontakcie z rywalem.

Po przerwie lepiej zaczęli goście. W 54. minucie zaskakujący strzał sprzed szesnastki oddał Andy Carroll, lecz Bernd Leno obronił to uderzenie. Chwilę później, po wrzutce z rzutu wolnego i niezdarnym wybiciu przez piłkarzy The Gunners, futbolówka wylądowała pod nogami Carrolla, który spudłował z 6. metra! Szansę na odwet miał Aubameyang, dostając podanie na dobieg, ale nieudanie próbował przelobować bramkarza. Kontra Arsenalu była jednak dobrym sygnałem do ataku. Gra przeniosła się na połowę Newcastle. Niedługo potem Pepe dośrodkował wprost na głowę Willocka, który zmusił Dubravkę do wysiłku.

Mikel Arteta wsparł drużynę zmianami, na murawie w miejsce Williana i Willocka pojawili się Bukayo Saka i Granit Xhaka. Zespół Newcastle zamurował jednak swoją bramkę. Przez niedokładność Kanonierów zawodnicy Steve'a Bruce zdołali wywalczyć dwa rzuty rożne, a w trakcie doliczonych minut Bernd Leno ratował swoich kolegów, broniąc strzał Carrolla. Zaraz po tym VAR oszczędził Emile'a Smitha Rowe'a przed czerwoną kartką i Anglik za swój faul obejrzał tylko kolor żółty.

Arbiter nie zdecydował się obejrzeć powtórki, kiedy Aubameyang wywrócił się w polu karnym na początku dogrywki. Chwilę wcześniej bardzo udanym strzałem popisał się Granit Xhaka. Szwajcar uderzył piłkę z powietrza sprzed szesnastki i zmusił Dubravkę do interwencji. To samo kilkadziesiąt sekund później próbował powtórzyć Mohamed Elneny, ale ogromnie przestrzelił. Extra time należał do londyńczyków, którzy wyraźnie chcieli potwierdzić swoją przewagę przed konkursem jedenastek.

Tylko dlaczego zajęło to prawie 110 minut? W drugiej połowie dogrywki na boisku zameldował się Alexandre Lacazette, który zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu w tym spotkaniu. Emile Smith Rowe przechwycił piłkę na 20. metrze, następnie Saka zagrał do Lacazette'a, a ten odegrał do Smitha Rowe'a, po którego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przed końcem dogrywki przełamał się też Aubameyang, który podwyższył wynik na 2-0 po podaniu Kierana Tierneya z lewej strony pola karnego. Tym samym Arsenal awansował do następnej rundy FA Cup.

FA CupNewcastle UnitedRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 11:49

@Marcinafc93: Lub na odejście Ozila xd

Pablo11 komentarzy: 82611.01.2021, 11:47

Holding zaakceptował ofertę nowego kontraktu, który ma związać defensora z Arsenalem do 2025 roku.

via. TheAthletic

Kaczaza komentarzy: 721811.01.2021, 11:46

@Marcinafc93: Mam nadzieję że się mylisz.

Pablo11 komentarzy: 82611.01.2021, 11:44

Fabrizio Romano: Władze Arsenalu przygotowują oficjalną ofertę za Emiliano Buendíę. Norwich City wycenia swojego skrzydłowego na 40 milionów funtów.

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 11:43

@Paul77: Odszkodowanie, za źle zszyte ścięgna będzie? Kto jak kto, ale lekarze to powinni najmniej się mylić z wszystkich.

Paul77 komentarzy: 972311.01.2021, 11:40

@losnumeros: poprostu dramat..... Pierw źle zszyli ścięgna, a teraz takie jaja

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 11:39

@Paul77: Jaka opieka, takie czasy xd

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 11:38

@new_star: Coś w tym może być, ja gram na PO i dla mnie problem nie jest zagrać na LO, a odwrotnie już występował problem.

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1011.01.2021, 11:34

@Marcinafc93: „Buendia? Nie znam”

veron komentarzy: 459211.01.2021, 11:28

@Dawid04111: Mustafiego i Kolasinaca miejsce będzie wolne do zgłoszenia

Paul77 komentarzy: 972311.01.2021, 11:28

Człowiek się szykował od wczoraj na dziś do szpitala, nastawiałem się na operację, pojechałem tam o 6 i przed chwilą dowiaduje się że wszystko przełożone o tydzień... Kolejny raz... Szlak trafia człowieka.

mruw komentarzy: 413311.01.2021, 11:24

@Marcinafc93: na Aouara też tak reagował...

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 11:21

Reakcja Artety na plotki łączące Buendie z Arsenalem

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1411.01.2021, 11:21

@Joker_224 napisał: "Temat Ozila ruszył to temat Buendii ruszył, domino"
Tylko ciekawe czy Buendia zgodzi się być poza ligowa kadra..

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1411.01.2021, 11:18

@Barney napisał: "Hej jak robimy wildcarda to nie da się już zagrać triple kapitana? Sie zastanawiam co najlepiej bo będzie jedna długa kolejka za jakiś czas"
Z tego co wiem to się nie da. A podwójna kolejka będzie już w weekend

new_star komentarzy: 6851 newsów: 911.01.2021, 11:17

@Rafson95:
ja tam mam jakieś odczucia, że prawonożnemu zawodnikowi łatwiej kopnąć piłkę lewą nogą niż lewonożnemu prawą.

slayerek komentarzy: 18111.01.2021, 11:17

@losnumeros: Dokładnie, jest co wspominać :) Z tym poziomem też dużo racji masz. Chociaż przyznam, że po przeniesieniu nas do Poznańskich drużyn też jest ciekawie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.01.2021, 11:15

@NIKEy: do tego klubu-memu powinien wejść odpowiednik CBA

Barney komentarzy: 2084011.01.2021, 11:06

matikanonier komentarzy: 205811.01.2021, 11:02

@NIKEy napisał: "Lepszy news dnia jest taki, że chcemy sprowadzić kolejnego bramkarza w tym okienku, a Runarssona wypożyczyć xd
(via Ornstein)

I to jest świetna wiadomość.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 11:01

@ChrisWheatley_
#AFC press conference highlights:

- Martinelli scan today, hopes it not serious.
- Nothing changed on Ozil. Edu & club speaking.
- Doesn't expect Nketiah to leave.
- As reported last month, Arteta confirms Arsenal will look to sign goalkeeper this month. Loan more likely.

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 11:00

@mikowhy: Teraz inne czasy, już od przedszkola można zacząć treningi. Czasem chodzę na spacer na stadion, bo nie ma gdzie i patrzę jak młodzi trenują. I jak jest dobry trener, to wpaja im odrazu zagrałeś piłkę, to pokaż się do gry, a nie w miejscu stoisz i inne cenne rady. Kiedyś było inaczej i trudniej.

XandeR komentarzy: 965311.01.2021, 10:58

Jaka ta oferta za Buendie?

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1011.01.2021, 10:54

@losnumeros napisał: "Granie w swojej kategorii wiekowej też inaczej działa na rozwój, ja musiałem grać z dużo starszymi w klubie, więc zrezygnowałem i zostały jedynie osiedlowe boiska i podwórko własne."
Początki jeśli chodzi o to, też były trudne, bo była tylko grupa orlików, gdzie byli goście po kilka lat starsi od ciebie, przez co nie było opcji, żeby pojechać na mecz. Pamietam jedną taką sytuację, kiedy miałem przyjść na stadion na wyjazd, a tam się okazało, że jednak nie ma dla mnie miejsca. I z płaczem do chaty xd

adikovski_ komentarzy: 31011.01.2021, 10:52

Jak ktoś kupi Upamecano w Zimie to tylko Bayern.
Ich obrona jest cieńka jak sik pająka..

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 10:52

@new_star: Jednak dwóch prawonożnych ŚO, może grać z sobą, ale lewych nie. Nie czaję tego, mógłby Arteta tak spróbować zagrać.

Rafson95 komentarzy: 1051311.01.2021, 10:52

A mnie to zastanawia - co to za różnica czy gra się na dwóch lewonożnych czy prawonożnych stoperow?

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 10:50

@mikowhy: Granie w swojej kategorii wiekowej też inaczej działa na rozwój, ja musiałem grać z dużo starszymi w klubie, więc zrezygnowałem i zostały jedynie osiedlowe boiska i podwórko własne.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 911.01.2021, 10:50

Wątpie, że Arsenal będzie grał na dwóch lewonożnych stoperów, więc rzadkim widokiem będzie para stoperów Mari-Gabriel.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 10:50

@mikowhy: Na razie tylko oficjalną ofertę będziemy składać za Buendie.

Romano pisał

cvp komentarzy: 110511.01.2021, 10:49

@NIKEy: Mam nadzieję, że jakiegoś bramkarza minimum 190cm wzrostu

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1011.01.2021, 10:49

@Marcinafc93 napisał: "Buendia na dniach w Arsenalu ;)"
Źródło?

NIKEy komentarzy: 80711.01.2021, 10:46

veron komentarzy: 459211.01.2021, 10:43

na pewno na długie lata zostaną Gabriel, Holding, Mari, Saliba i każdy z nich jest co najmniej solidnym zawodnikiem, bankowo nie kupimy już jakiegoś drogiego obroncy, Mavro i Chambers albo zostaną jako zapchajdziury jako 5 CB ale z 4 CB też bysmy mogli sopokojnie w sezon wchodzić. Myślę że teraz bedziemy inwestowali w środek pomocy bo tu jest bieda

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1011.01.2021, 10:42

@Kiepomen napisał: "@mikowhy: Jak w takim wieku grałeś już w seniorce to musiałeś być mega dobry za gówniarza. Ja niestety na pewnym etapie przestałem się rozwijać i dopiero w wieku 16-17 zachciało mi się trenować indywidualnie, przez co byłem lepszy od rowniesnikow. To Ty talent czy ciężka praca? :D"
Wydaje mi się, że poświęcałem piłce bardzo dużo czasu pod blokiem od dzieciaka, trenowałem lewą nogę, szybko tez dołączyłem do orlików bo w wieku 7 lat. Później się nie odpuszczało żadnych treningów, zawsze po szkole na trening, myślę że to dało najwięcej.

Joker_224 komentarzy: 519711.01.2021, 10:41

Temat Ozila ruszył to temat Buendii ruszył, domino. Tylko czekać aż inni rusza do odejścia

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 10:39

@Kaczaza: Chambers i Mavropanos w Arsenalu kariery nie zrobią

Kaczaza komentarzy: 721811.01.2021, 10:38

Gabriel, Chambers, Holding, Mari, Mavropanos, Saliba - obrońców wystarczy

Ech0z komentarzy: 1039211.01.2021, 10:37

Czuję dobrze gdy widzę że nasza obrina jest silna. Naprawdę Gabriel jest materiałem na top, Pablo i Rob jeszcze wejda na wyższy poziom ale nasze boki obrony to coś pięknego, wiem że Bellerin ma dużo do poprawy w obronie ale jego akcje ofensywne są mega dynamiczne. O Tierney co mam powiedzieć? Tylko to że Robertson niedługo siadzie na ławie w Reprze

NIKEy komentarzy: 80711.01.2021, 10:36

Oj tak tak, już widzę jak kupujemy kolejnego środkowego obrońcę w lato, posiadając już 5 innych w składzie oraz nie mając prawe w ogóle kreatywności w środku pola xdd

Żaden Upamecano nie przyjdzie

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 10:35

Buendia na dniach w Arsenalu ;)

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 10:30

@slayerek: Jest co wspominać. Mam wrażenie, że wtedy poziom był dużo lepszy.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 10:30

@FabrizioRomano
claims the Premier League side have already been in contact with Buendia's representative and an official bid is in the pipeline.'

matikanonier komentarzy: 205811.01.2021, 10:30

Na CP chciałbym zobaczyć środek obrony Gabriel - Mari

Kaczaza komentarzy: 721811.01.2021, 10:30

@Marcinafc93: NIe Upamencano a Mavropanos

kkam195 komentarzy: 138011.01.2021, 10:29

Wątpie, że Arsenal ruszy po Upamecano, mamy Gabriela, Holdinga, Mariego i młodego Salibę. 42 mln to dużo pieniędzy i myślę, że lepiej zainwestować w pomocników.

sidtsw komentarzy: 307211.01.2021, 10:28

@jsky007: Arteta mowil ze chce jesze jednego prwonoznego stopera..oby kozaka.. i bedzie idealnie, dwoch lewych, Pablo i Gabriel, prawi- Holding Saliba i ktos jeszcze, reszta out

losnumeros komentarzy: 1318911.01.2021, 10:28

@jsky007: Aktualnie w lidze będzie, Holding z Marim/Gabriel.

slayerek komentarzy: 18111.01.2021, 10:28

@losnumeros: haha :D doskonale wiem o czym mówisz xP

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.01.2021, 10:27

Upamecano, Gabriel, Mari, Holding i jeszcze jakiś młody perspektywiczny obrońca na kolejny sezon i środek obrony byśmy mieli upchany, tylko pewnie dużo lepszych klubów będzie się biło o Dayota.