Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland

Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland 25.10.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 3463 komentarzy

Spodziewaliśmy się, że spotkanie na Stadium of Light nie będzie łatwą przeprawą, ale na dobrą sprawę mogło taką być. Drużyna Czarnych Kotów nie zrobiła nic, co mogłoby zagrozić Arsenalowi, który najwyraźniej nie wyrażał chęci, by wykorzystać słabszą dyspozycję swojego rywala. Jak to bywało w ostatnich meczach, sprawę we własne ręce musiał wziąć Alexis Sanchez, który jako jedyny znalazł sposób na pokonanie Vito Mannone.

Londyńczycy mimo że nie zaprezentowali się z najlepszej strony, zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym wzmocnią się w ligowej tabeli. To dopiero trzecia wygrana Arsenalu w lidze, dlatego tak bardzo była ona konieczna właśnie dzisiaj na Stadium of Light.

Sunderland: Mannone - Vergini, O'Shea, Brown, Van Aanholt - Cattermole, Larsson, Rodwell (74. Gomez) - Buckley, Fletcher (50. Wickham), Johnson (74. Altidore)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs (73. Bellerin) - Chamberlain (90. Rosicky), Flamini, Arteta (88. Ramsey), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do swojego przeciwnika z należytym respektem i nie rzucały się od razu do zmasowanego ataku. Bardziej próbowały wyczekiwać na błędy i kontrować, choć sytuacji do tego było jak na lekarstwo. Efekt był taki, że przez pierwsze minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Pod koniec pierwszego kwadransa w szeregach Arsenalu ożywił się Danny Welbeck, którego starali się szukać partnerzy z zespołu. Czarne Koty zawężając formację defensywną nie pozwalały jednak Anglikowi rozwinąć skrzydeł, toteż ten w 15. minucie oddał strzał zza szesnastki, po którym piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Niestety strzał ostrzegawczy Welbecka był jedyną rzeczą wartą odnotowania w kolejnej części meczu. Gra znowu skupiła się w środkowej części boiska, a obie drużyny raczej spokojnie wymieniały się podaniami, aniżeli szukały utorowania sobie drogi do bramki rywala.

W 30. minucie nieoczekiwany atak Arsenalu przyniósł gola! Alexis Sanchez odebrał piłkę Wesowi Brownowi na połowie rywala, po czym przeprowadził indywidualny rajd na bramkę Mannone. Chilijczyk bez problemu przerzucił futbolówkę nad rozpaczliwie interweniującym Włochem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Kanonierzy nieco się ożywili po strzelonej bramce i zaczęli sobie szukać okazji do podwyższenia prowadzenia. Trzy minuty po trafieniu Alexisa sprawy we własne nogi postanowił wziąć Santiago Cazorla, ale jego uderzenie z dystansu minimalnie minęło się ze słupkiem.

Kilka chwil później groźny strzał na bramkę Mannone oddał Calum Chambers, który przeprowadził ładną akcję z Aleksem Chamberlainem, ale Włoch poradził sobie z tym uderzeniem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 1-0 po bramce Alexisa Sancheza.

Druga połowa była przede wszystkim połową zawziętej walki w środkowej części boiska. Zaostrzona gra sprawiła, że na boisku pojawiły się ofiary. Steven Fletcher z powodu urazu musiał opuścić boisko już w 50. minucie, a jego miejsce zajął Conor Wickham.

W 52. minucie Czarne Koty poszukały swojej okazji drogą powietrzną. Strzał głową oddał były Kanonier Sebastian Larsson, ale piłkę pewnie złapał Wojciech Szczęsny.

Gra w środkowej części boiska nie dawała nam okazji do obserwowania wielu akcji ofensywnych. Częściej oglądaliśmy wymianę podań, kopaninę i próby z dystansu, jak ta z 60. minuty zaserwowana przez Alexisa Sancheza. Vito Mannone dobrze jednak odczytał zamiary Chilijczyka.

Pięć minut później podobną próbą popisał się Sebastian Larsson, który wyglądał na najbardziej aktywnego zawodnika gospodarzy, ale Szwed nie zdołał zaskoczyć dobrze ustawionego Szczęsnego.

Problemy kadrowe w Arsenalu wydają się nie mieć końca. Tym razem do grona kontuzjowanych dołączył Kieran Gibbs, który utykając opuścił murawę Stadium of Light. Jego miejsce zajął Hector Bellerin, który zajął miejsce prawego defensora. Calum Chambers przeniósł się do środka, zaś pozycję Gibbsa przejął Ignacio Monreal.

W 81. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który wyszedł pod sam koniec linii bramkowej, po czym podał piłkę głową prosto pod nogi Van Aanholta. Lewy obrońca Sunderlandu nie potrafił jednak znaleźć drogi do pustej bramki, do której polskiemu golkiperowi nie kwapiło się rychło powrócić.

Kanonierzy szukali od czasu do czasu okazji, by zagrozić bramce Vito Mannone, ale nie były to czyste sytuacje. W 84. minucie strzał oddał Santiago Cazorla, ale piłka zmierzała prosto w ręce włoskiego golkipera.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Arsenal podwyższa prowadzenie i znowu za sprawą Alexisa Sancheza. Chilijczyk przejął futbolówkę tuż pod bramką Vito Mannone, upokorzył włoskiego golkipera, który już i tak popisał się fatalnym błędem, co dało londyńczykom prowadzenie 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 na Stadium of Light i skompletował bardzo ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125129.10.2014, 17:12

Skreślać Sanogo bo Afobe strzela w 3 lidze, jakież to logiczne.

In
Hummels/Subotic, Krychowiak/Mbia/Bender, Vidal/Pogba, Afobe i Jackson M./Lacazette/ Paco Alcacer.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 16:32

illpadrino Dokładnie ten. Patrzy się na to z nieco innej perspektywy. Zgadzam się z punktem widzenia w tym filmie bo sprzedają Nam leki wmawiając,że pomagają aby koncerny farmaceutyczne mogły zarobić a rok w rok wywalają olbrzymie pieniądze na bezsensowną walkę z narkomanią. Z resztą ten film zrobił były agent DEA.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 16:29

TakKrzysiu Tak jesteśmy przyjaciółmi ale za dużo złej krwi żeby kontynuować związek

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2014, 16:19

Krychowial w tym momencie to zdecydowanie lepsza wersja Flaminiego

TakKrzysiu komentarzy: 893629.10.2014, 16:16

Szogun@
Tak tylko napisałem żeby Cie troche zdenerwować, ale paradoksalnie miałem dobre intencje. Nie znam sytuacji, jednak mam nadzieje że udało sie rozejść w zgodzie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.10.2014, 16:11

a które dziewczyny się są zarozumiałe? takie chyba już wyginęły

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.10.2014, 16:06

Szogun

"How to make money selling drugs" ten film?
Jak ten to tez polecam. Ciekawie pokazane pewne rzeczy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.10.2014, 15:52

Szogun
No ja mysle bo przeczytalem i sie zastanawiam o co chodzi. Teraz juz wiem ze to nie do mnie. Nic sie nie stalo.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.10.2014, 15:45

maciek987

"Miałem do czynienia z kilkoma tancerkami i są ładne wysportowane, ale za to strasznie zarozumiałe i to mnie bardzo wkurza w nich :P"

Nie mówię, że tak nie jest, ale myślę, że takie osoby się znajdują w każdym środowisku. Jest jednak również wiele dziewczyn, których większość tutaj określiłaby jako "ideał".

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 15:44

Co do odmiennych stanów świadomości polecam bardzo film Jak zarobić na dilerce. Bardzo dobry dokument.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 15:42

Sorry wcześniejsze było do TakKrzysiu

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 15:41

Kanonier Nie znasz sytuacji więc nie wypowiadaj się. Tak nie było. Rozeszliśmy się dużo później za porozumieniem stron

marimoshi komentarzy: 472829.10.2014, 15:27

Krychowiak trzyma poziom od paru lat. W starym klubie to co roku był najjaśniejszą postacią. Jednak sam nie spodziewałem się takie progresu w jego grze.

praptak komentarzy: 882129.10.2014, 15:25

W końcu mieliby wiecej powodów żeby puszczać Arsenal w telewizorze.

4ARSENal4 komentarzy: 23129.10.2014, 15:25

dokładnie ja też poczekałbym do końca sezonu bo przynajmniej 1 dobry sezon świadczy o tak ważnej powtarzalności PS. polecam dla tych co chcą się pośmiać poczytać str. fcbarca.com co tam są frajerzy...newsy typu,, sędzia nie zaszkodził ale mogło być lepiej" o Grand Derbi a przecież według mnie w **** dobrze sędziował...ja się ciesze że nasi redaktorzy są oagarnięci i potrafią skrytykować bo jakby byli takimi pizdami jak ze strony fcbarca com to bym chyba się załamał...albo teraz dyskutują że Leo Messiemu należała się złota piłka mundialu...pfff za co ? na otarcie łez dla *****ego karła przebrzydkiekog? nienawidzę tej całej Barcelony ich strony i tego małego karła właśnie za to że na każdym kroku choćby nawet zagrał totalny piach to jego bronią a i wszędzie szukają dziury tylko nie u siebie...jak barca zagra kupe to sędzia zepsół mecz...dramat... dzięki wam redaktorzy kanonierrzy.com że jesteście obiektywni i jak trzeba to krytyczni, wiadomo jak się należy to można też pochwalić ale bez przesady...pozdro dla kumatych

royal87 komentarzy: 142429.10.2014, 15:18

krychowiak poki co rozwija sie dobrze jego gre bedzie mozna ocenic przynajmniej w polowie sezonu

mlody13 komentarzy: 337429.10.2014, 15:16

Wczoraj pisałem o Krychowiaku ;P Niestety nikt nie wdał się w dyskusje.

Kaczaza komentarzy: 722329.10.2014, 15:07

Krychowiak, oj chciałbym.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.10.2014, 14:56

Co chce wejsc na haxa to nie moge. Pokazuje sie jakis komunikat i tyle. Moze mi sie dwa razy udalo wbic do kogos na pokoj. Nie wiem od czego to zalezy.

4ARSENal4 komentarzy: 23129.10.2014, 14:55

na anglia.goal arsenal zainteresowany Krychowiakiem :) a pisalismy niedawno :)

maciek987 komentarzy: 296629.10.2014, 14:49

thide
Jak masz cos do mnie to powiedz, ale najpierw odpisz na priv który do Ciebie napisałem już jakiś czas temu. Wtedy pogadamy.

maciek987 komentarzy: 296629.10.2014, 14:47

Frytek
To raczej nie do Dancera, bo on od niedawna jest redaktorem z tego co mi sie wydaje :)

Frytek komentarzy: 319729.10.2014, 14:46

Dancer,

jak będziesz to może odpowiesz mi na mój komentarz. Zastanawiam się, dlaczego na stronce nie ma już publicystyki. Felietonów, konkursów. Kiedyś ta stronka była totalnie inna. Lepsza. Poziom komentarzy był wysoki. Teraz wiadomo jak jest. Myślę, że admini przespali pewien moment i zamiast banować prowokatorów, dawali im ciągle szanse, a to się zamieniło w poważne obniżenie poziomu strony.

TakKrzysiu
Biedny Joker. Postaram ci sie na urodziny dostarczyc Batmana w prezencie :)

maciek987 komentarzy: 296629.10.2014, 14:39

TakKrzysiu
Kto niemiły? :O

kamilo_oo komentarzy: 2356729.10.2014, 14:38

Skład Realu na dzisiejszy mecz z trzecioligową Cornellą: Keylor Navas – Alvaro Arbeloa, Raphael Varane, Nacho, Daniel Carvajal – Isco, Sami Khedira, Asier Illarramendi – James Rodriguez, Karim Benzema, Javier Hernandez.

TakKrzysiu komentarzy: 893629.10.2014, 14:38