Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland

Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland 25.10.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 3463 komentarzy

Spodziewaliśmy się, że spotkanie na Stadium of Light nie będzie łatwą przeprawą, ale na dobrą sprawę mogło taką być. Drużyna Czarnych Kotów nie zrobiła nic, co mogłoby zagrozić Arsenalowi, który najwyraźniej nie wyrażał chęci, by wykorzystać słabszą dyspozycję swojego rywala. Jak to bywało w ostatnich meczach, sprawę we własne ręce musiał wziąć Alexis Sanchez, który jako jedyny znalazł sposób na pokonanie Vito Mannone.

Londyńczycy mimo że nie zaprezentowali się z najlepszej strony, zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym wzmocnią się w ligowej tabeli. To dopiero trzecia wygrana Arsenalu w lidze, dlatego tak bardzo była ona konieczna właśnie dzisiaj na Stadium of Light.

Sunderland: Mannone - Vergini, O'Shea, Brown, Van Aanholt - Cattermole, Larsson, Rodwell (74. Gomez) - Buckley, Fletcher (50. Wickham), Johnson (74. Altidore)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs (73. Bellerin) - Chamberlain (90. Rosicky), Flamini, Arteta (88. Ramsey), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do swojego przeciwnika z należytym respektem i nie rzucały się od razu do zmasowanego ataku. Bardziej próbowały wyczekiwać na błędy i kontrować, choć sytuacji do tego było jak na lekarstwo. Efekt był taki, że przez pierwsze minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Pod koniec pierwszego kwadransa w szeregach Arsenalu ożywił się Danny Welbeck, którego starali się szukać partnerzy z zespołu. Czarne Koty zawężając formację defensywną nie pozwalały jednak Anglikowi rozwinąć skrzydeł, toteż ten w 15. minucie oddał strzał zza szesnastki, po którym piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Niestety strzał ostrzegawczy Welbecka był jedyną rzeczą wartą odnotowania w kolejnej części meczu. Gra znowu skupiła się w środkowej części boiska, a obie drużyny raczej spokojnie wymieniały się podaniami, aniżeli szukały utorowania sobie drogi do bramki rywala.

W 30. minucie nieoczekiwany atak Arsenalu przyniósł gola! Alexis Sanchez odebrał piłkę Wesowi Brownowi na połowie rywala, po czym przeprowadził indywidualny rajd na bramkę Mannone. Chilijczyk bez problemu przerzucił futbolówkę nad rozpaczliwie interweniującym Włochem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Kanonierzy nieco się ożywili po strzelonej bramce i zaczęli sobie szukać okazji do podwyższenia prowadzenia. Trzy minuty po trafieniu Alexisa sprawy we własne nogi postanowił wziąć Santiago Cazorla, ale jego uderzenie z dystansu minimalnie minęło się ze słupkiem.

Kilka chwil później groźny strzał na bramkę Mannone oddał Calum Chambers, który przeprowadził ładną akcję z Aleksem Chamberlainem, ale Włoch poradził sobie z tym uderzeniem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 1-0 po bramce Alexisa Sancheza.

Druga połowa była przede wszystkim połową zawziętej walki w środkowej części boiska. Zaostrzona gra sprawiła, że na boisku pojawiły się ofiary. Steven Fletcher z powodu urazu musiał opuścić boisko już w 50. minucie, a jego miejsce zajął Conor Wickham.

W 52. minucie Czarne Koty poszukały swojej okazji drogą powietrzną. Strzał głową oddał były Kanonier Sebastian Larsson, ale piłkę pewnie złapał Wojciech Szczęsny.

Gra w środkowej części boiska nie dawała nam okazji do obserwowania wielu akcji ofensywnych. Częściej oglądaliśmy wymianę podań, kopaninę i próby z dystansu, jak ta z 60. minuty zaserwowana przez Alexisa Sancheza. Vito Mannone dobrze jednak odczytał zamiary Chilijczyka.

Pięć minut później podobną próbą popisał się Sebastian Larsson, który wyglądał na najbardziej aktywnego zawodnika gospodarzy, ale Szwed nie zdołał zaskoczyć dobrze ustawionego Szczęsnego.

Problemy kadrowe w Arsenalu wydają się nie mieć końca. Tym razem do grona kontuzjowanych dołączył Kieran Gibbs, który utykając opuścił murawę Stadium of Light. Jego miejsce zajął Hector Bellerin, który zajął miejsce prawego defensora. Calum Chambers przeniósł się do środka, zaś pozycję Gibbsa przejął Ignacio Monreal.

W 81. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który wyszedł pod sam koniec linii bramkowej, po czym podał piłkę głową prosto pod nogi Van Aanholta. Lewy obrońca Sunderlandu nie potrafił jednak znaleźć drogi do pustej bramki, do której polskiemu golkiperowi nie kwapiło się rychło powrócić.

Kanonierzy szukali od czasu do czasu okazji, by zagrozić bramce Vito Mannone, ale nie były to czyste sytuacje. W 84. minucie strzał oddał Santiago Cazorla, ale piłka zmierzała prosto w ręce włoskiego golkipera.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Arsenal podwyższa prowadzenie i znowu za sprawą Alexisa Sancheza. Chilijczyk przejął futbolówkę tuż pod bramką Vito Mannone, upokorzył włoskiego golkipera, który już i tak popisał się fatalnym błędem, co dało londyńczykom prowadzenie 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 na Stadium of Light i skompletował bardzo ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciek987 komentarzy: 296629.10.2014, 14:22

thide
Moja wypowiedź miała na celu pokazanie jak to co Dancer powiedział jest głupie. "Słyszałem, że u osób spod znaku skorpiona bardzo często objawiają się różnorakie choroby psychiczne."

Także twoje zaczepki uznam za nieudany żart :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.10.2014, 14:21

maciek987

A czy blondynki są głupie? To stereotypy. Badania wykazały, że kolor włosów w żadnym stopniu nie wpływa na iloraz inteligencji (to logiczne).

Co do tancerzy: Uwierz mi, że chciałbyś nim zostać. Nawet nie wiesz, jak bardzo ciekawe życie mamy. Ty za to nigdy nie będziesz takiego miał.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.10.2014, 14:13

a ja słyszałem, że jeden Maciek jest gejem. to znaczy, że ty też?

TakKrzysiu komentarzy: 893629.10.2014, 14:13

Szogun@
I zamiast ją wesprzeć, wolałeś zostawić?

Ja mam tylko rozdwojenie jaźni. Wieczorkiem lubię sobie sie nierówno umalować, wyjść na miasto i postrzelać do policjantów.

/Kiedy osoba ma tendencje o jakich pisałeś, żyje jej sie bardzo ciężko, szczególnie kiedy nad sobą nie pracuje. Nawet otoczenie często się odsuwa, ze względu na jej wampiryzm energetyczny i toksykę wiszącą w powietrzu.

royal87 komentarzy: 142429.10.2014, 14:06

nie zdziwie sie sie jak chcse zacznie puchnac ich glowny kreator gry f.....s zostal zatrzymany przez fellainiego i widac bylo ze tak dobrze im juz nie idzie byli wg mnie slabsi od united

Kanonier204
Chociaż raz na jakiś czas mogę oglądać mecz na dużym ekranie.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 14:03

TakKrzysiu Moja była jest spod tego znaku i ma skłonności do depresji,introcentryzmu i autodestrukcji.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 14:01

a sklad nie byl jakis tragiczny

Chelsea: Cech - Christensen, Zouma, Cahill, Filipe, Mikel (79' Matić), Ake, Salah (79' Willian), Oscar (90' Hazard), Schurrle, Drogba

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 14:00

A wiecie ze wczoraj smerfy wygraly 2-1 w 81 minucie po samoboju z.....czwartoligowcem.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2014, 13:59

kamilo_oo
Jaki był wynik?

kamilo_oo komentarzy: 2356729.10.2014, 13:58

Miałem kiedyś okazję grać przeciwko Ostrovii :P

tomekafc95 komentarzy: 413629.10.2014, 13:57

Widac ze Ostrovia gra na 110% a gracze Cracovi powinni sie wstydzic pilkarze za 10

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.10.2014, 13:56

Szogun

Ja też do końca zdrowy nie jestem :D Mam jedną z chorób psychicznych, ale nie przyznam się jaką.

Należę już do elitarnego grona 5000!

TakKrzysiu komentarzy: 893629.10.2014, 13:54

Dancer@
Ja wiem, że jest tak u osób spod znaku byka.
autopsja>lektura

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2014, 13:54

tomekafc95
I to Cracovia może się cieszyć, że jest dogrywka.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 13:54

Dancer Dlatego ja wciąż lecze się z uzależnien i mam kuratora ze stanowego szpitala.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.10.2014, 13:53

kamilo_oo
Oglądam w telewizji, więc w tym Ci nie pomogę.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.10.2014, 13:51

Słyszałem, że u osób spod znaku skorpiona bardzo często objawiają się różnorakie choroby psychiczne.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 329.10.2014, 13:51

Dancer Ozyrys był Bogiem sorry a chodziło mi o syna jego Horusa który miał 12 uczniów, zmartwychstał w 3 dni,z,zmagał się z pokusami na pustyni i przywrócił do życia Łazarza.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.10.2014, 13:49

no 2 połowa dobra tylko że mi tnie pierwsza w ogóle nie cieło a teraz to masakra

TakKrzysiu komentarzy: 893629.10.2014, 13:49