Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland

Sanchez na ratunek Kanonierom. Arsenal 2-0 Sunderland 25.10.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 3463 komentarzy

Spodziewaliśmy się, że spotkanie na Stadium of Light nie będzie łatwą przeprawą, ale na dobrą sprawę mogło taką być. Drużyna Czarnych Kotów nie zrobiła nic, co mogłoby zagrozić Arsenalowi, który najwyraźniej nie wyrażał chęci, by wykorzystać słabszą dyspozycję swojego rywala. Jak to bywało w ostatnich meczach, sprawę we własne ręce musiał wziąć Alexis Sanchez, który jako jedyny znalazł sposób na pokonanie Vito Mannone.

Londyńczycy mimo że nie zaprezentowali się z najlepszej strony, zdobyli bardzo ważne trzy punkty, dzięki którym wzmocnią się w ligowej tabeli. To dopiero trzecia wygrana Arsenalu w lidze, dlatego tak bardzo była ona konieczna właśnie dzisiaj na Stadium of Light.

Sunderland: Mannone - Vergini, O'Shea, Brown, Van Aanholt - Cattermole, Larsson, Rodwell (74. Gomez) - Buckley, Fletcher (50. Wickham), Johnson (74. Altidore)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs (73. Bellerin) - Chamberlain (90. Rosicky), Flamini, Arteta (88. Ramsey), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do swojego przeciwnika z należytym respektem i nie rzucały się od razu do zmasowanego ataku. Bardziej próbowały wyczekiwać na błędy i kontrować, choć sytuacji do tego było jak na lekarstwo. Efekt był taki, że przez pierwsze minuty gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Pod koniec pierwszego kwadransa w szeregach Arsenalu ożywił się Danny Welbeck, którego starali się szukać partnerzy z zespołu. Czarne Koty zawężając formację defensywną nie pozwalały jednak Anglikowi rozwinąć skrzydeł, toteż ten w 15. minucie oddał strzał zza szesnastki, po którym piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Niestety strzał ostrzegawczy Welbecka był jedyną rzeczą wartą odnotowania w kolejnej części meczu. Gra znowu skupiła się w środkowej części boiska, a obie drużyny raczej spokojnie wymieniały się podaniami, aniżeli szukały utorowania sobie drogi do bramki rywala.

W 30. minucie nieoczekiwany atak Arsenalu przyniósł gola! Alexis Sanchez odebrał piłkę Wesowi Brownowi na połowie rywala, po czym przeprowadził indywidualny rajd na bramkę Mannone. Chilijczyk bez problemu przerzucił futbolówkę nad rozpaczliwie interweniującym Włochem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Kanonierzy nieco się ożywili po strzelonej bramce i zaczęli sobie szukać okazji do podwyższenia prowadzenia. Trzy minuty po trafieniu Alexisa sprawy we własne nogi postanowił wziąć Santiago Cazorla, ale jego uderzenie z dystansu minimalnie minęło się ze słupkiem.

Kilka chwil później groźny strzał na bramkę Mannone oddał Calum Chambers, który przeprowadził ładną akcję z Aleksem Chamberlainem, ale Włoch poradził sobie z tym uderzeniem.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi 1-0 po bramce Alexisa Sancheza.

Druga połowa była przede wszystkim połową zawziętej walki w środkowej części boiska. Zaostrzona gra sprawiła, że na boisku pojawiły się ofiary. Steven Fletcher z powodu urazu musiał opuścić boisko już w 50. minucie, a jego miejsce zajął Conor Wickham.

W 52. minucie Czarne Koty poszukały swojej okazji drogą powietrzną. Strzał głową oddał były Kanonier Sebastian Larsson, ale piłkę pewnie złapał Wojciech Szczęsny.

Gra w środkowej części boiska nie dawała nam okazji do obserwowania wielu akcji ofensywnych. Częściej oglądaliśmy wymianę podań, kopaninę i próby z dystansu, jak ta z 60. minuty zaserwowana przez Alexisa Sancheza. Vito Mannone dobrze jednak odczytał zamiary Chilijczyka.

Pięć minut później podobną próbą popisał się Sebastian Larsson, który wyglądał na najbardziej aktywnego zawodnika gospodarzy, ale Szwed nie zdołał zaskoczyć dobrze ustawionego Szczęsnego.

Problemy kadrowe w Arsenalu wydają się nie mieć końca. Tym razem do grona kontuzjowanych dołączył Kieran Gibbs, który utykając opuścił murawę Stadium of Light. Jego miejsce zajął Hector Bellerin, który zajął miejsce prawego defensora. Calum Chambers przeniósł się do środka, zaś pozycję Gibbsa przejął Ignacio Monreal.

W 81. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który wyszedł pod sam koniec linii bramkowej, po czym podał piłkę głową prosto pod nogi Van Aanholta. Lewy obrońca Sunderlandu nie potrafił jednak znaleźć drogi do pustej bramki, do której polskiemu golkiperowi nie kwapiło się rychło powrócić.

Kanonierzy szukali od czasu do czasu okazji, by zagrozić bramce Vito Mannone, ale nie były to czyste sytuacje. W 84. minucie strzał oddał Santiago Cazorla, ale piłka zmierzała prosto w ręce włoskiego golkipera.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Arsenal podwyższa prowadzenie i znowu za sprawą Alexisa Sancheza. Chilijczyk przejął futbolówkę tuż pod bramką Vito Mannone, upokorzył włoskiego golkipera, który już i tak popisał się fatalnym błędem, co dało londyńczykom prowadzenie 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wygrał 2-0 na Stadium of Light i skompletował bardzo ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Danielo_Gunners komentarzy: 264329.10.2014, 07:11

Bould jest odpowiedzialny za linie defensywna..

Kowal96 komentarzy: 1758929.10.2014, 06:06

loool Balo strzelił bramkę. Nieźle :p

Kasi4rsenal komentarzy: 17629.10.2014, 00:37

Pauleta,
Pospieszyłam się, zobaczyłam błąd po fakcie, ale już nie chciałam "spamować". Chociaż z drugiej strony zdążyłam zauważyć, że nie byłabym wówczas odosobniona... No ale cóż, słuszne spostrzeżenie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2014, 00:36

R700, możliwe, ale oznaczałoby to wyrównanie najwyższej porażki w historii.

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.10.2014, 00:23

Ja ostatnio widziałem kilka meczy Kramera z Borussi M i powiem wam że chłop gra naprawde dobrą piłke , kontrakt do czerwca 2015 , więc w zime można by atakować spokojnie i wreszcie zagrać 4-2-3-1 z Aaronem i Kramerem a na dyszce Ozilem , poezja. No ale rzecz niemożliwa , ten i kolejny sezon pewnie z generałem kapitanem proboszczem Artetą.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 00:23

reavenn1

w PL malo kto czeka na plony za 3-4 lata.

tu jest zasada-szybko,natychmiast itp.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.10.2014, 00:21

Z Verma to ja wiedzialem juz co jest wczesniej. Szkoda chlopa bo jeden z nielicznych belgow ktorych lubie i szanuje.

reavenn1 komentarzy: 20929.10.2014, 00:21

Rivaldo Marković jest jeszcze młody, ma tam chyba 19 lat. Jeszcze coś ugra dla czerwonki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 00:19

czytam komenty o markovicu po meczu lfc-swansea i podobno facet znow zagral padake.

Watpie, w to ze ten facet w czerwonce wystrzeli 25 mln funtów poszlo w bloto raczej.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.10.2014, 00:18

To mowicie, ze xbmc juz nie dziala?

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.10.2014, 00:18

Swoją drogą jestem ciekaw jak tak naprawdę Wenger traktuje Abou , czy on wierzy ze ten chłop w końcu zagra chociaż pół sezonu bez kontuzji przy sporym natęzeniu meczy ? No bo zgadza się mamy 3 defów , Flama Artete Abou + jeszcze możliwy Chambers na tej pozycji , więc właściwie my mówimy o braku def pomocnika a na papierze na tej pozycji mamy problem bogactwa , szkoda że żaden się nie nadaje do gry na odpowiednim poziomie , wszyscy na sztukę są taka prawda.

reavenn1 komentarzy: 20929.10.2014, 00:17

Diaby to jest pilkarz wedlug mnie stracony i nie warto nawet o nim wspominac jak o ewentualnym pilkarzu, ktory moze wrocic. Dokonczy kontrakt i odejdzie. Mimo to jak Diaby wrocil na mecz z Norwich w poprzednim sezonie to chyba wszystkim kibicom Arsenalu usmiech pojawil sie na twarzy :)

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.10.2014, 00:13

Rivaldo , mówisz jakby Diaby chciał ją komuś oddać , ja nawet nie wiem kiedy on jest dostępny a kiedy znowu ma uraz to jest czysta ruletka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 00:10

a wiecie,ze Verma ostatn oficjalny mecz zagral 4 miechy temu?

gdyby byl w AFC nadal , wiem juz kto przejal by opaske po Diabym i zajal wygrzewane lozko po nim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.10.2014, 00:07

bigpower

kontuzja , ktora ma trwac od 1 do 4 tygodni

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.10.2014, 00:05

Mamadu Sakho ma kontuzje czy ban od klubu, że go nie ma w kadrze nawet?

Kasi4rsenal komentarzy: 17629.10.2014, 00:04

Ciekawe kiedy Chelsea zgubi więcej niż 1 pkt w lidze za jednym razem.

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2014, 00:03

No niestety są dwie możliwości.

1. Rice i Bould to słabeusze taktyczni. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, bo grali w czasach Boring Arsenal i tak naprawdę to daje im referencje do trenowania Stoke a nie współczesnego Arsenalu. Ale przecież jak można zostać trenerem Stoke nie mając SFG w małym palcu? Czwarta Tajemnica Fatimska z tymi SFG w Arsenalu

2. Papa to gość, który nie toleruje mocnych osób wokół. Potwierdzałoby to słowa kumpla Bartona, który mówił, że Wenger nie lubi jak ktoś w przerwie podnosi głos. Możne to samo dotyczy asystentów? Może Bould taki siedzi naburmuszony, bo nic nie może i tak powiedzieć? Pat też się nie odzywał zbyt wiele...Przypadek?

To ciekawe, że nikt jeszcze nie pyta o Boulda, angielscy komentatorzy milczą. Ale to w końcu nastąpi, te pytania są nieuniknione. W każdym razie jakby Neville zaczął o tym mówić, to przekażcie mu, że AVP z kanonierów już o tym wspominał.

praptak komentarzy: 882129.10.2014, 00:01

@RIVALDO
Mou narzeka na straszną sytuacje kadrową, ponoć łącznie AŻ 3 zawodników ma problemy zdrowotne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2014, 23:55

praptak

twitter szaleje z domyslami, chodzi plota o 6 tygodniach przerwy Costy

praptak komentarzy: 882128.10.2014, 23:49

Ale cisza :D. Wie ktoś czy Costa zagra w weekend?

TakKrzysiu komentarzy: 893628.10.2014, 23:22

Topek@
"Większość czasu na pracę z piłką i poruszanie się w ataku" - nawet to ostatnio daje efekty w postaci ich braku.

Doktor komentarzy: 770628.10.2014, 23:09

Wenger się po prostu zatrzymał, dalej wierzy w filozofię, gdzie może sobie sprowadzać piłkarzy do 10 mln, którzy nagle eksplodują talentem. Teraz może i tak się stanie, ale w międzyczasie Real czy inne City kupi jakąś gwiazdę, która będzie zachwyacała.
Brakuje taktyki, brakuje dyscypliny, brakuje także waleczności. Kiedyś w Arsenalu grali gracze, którzy nie bali się krzyknąć. Kto teraz został? Flamini? Mertesacker? Innych przykładów nie widzę, ba, ci dwaj panowie w tym sezonie grają tylko dlatego, że nie ma kogo innego za nich wystawić.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.10.2014, 23:04

Ja kiedyś miałem lekką nadzieję, że sporo problemów wynika z asystenta i Rice niewiele w obronie ogarniał, ale teraz nie sądzę, żeby to stanowisko miało większe znaczenie. Wydaje się, że Arsene nikogo przed szereg nie wpuści, z charakteru będzie sam ustalał program treningów. Większość czasu na pracę z piłką i poruszanie się w ataku.

TakKrzysiu komentarzy: 893628.10.2014, 23:03

Shinev@
Zadzwoniłem do babci po pomoc. Mogłem sie nie przyznawać, ale już za późno. W sumie tego też mogłem nie pisać. Ups, jednak nie jestem zbyt błyskotliwy. Grunt że rozmawiałeś z moją babcią a ja powiem to dziadkowi.

PS: ale pan ktoś Ci pojechał. Mnie by było bardzo smutno na Twoim miejscu.

mrsomebody
Dlaczego? dx Gratuluję Ci wygranej, ale brakowało mi 15pkt, więc tylko stwierdziłem fakt. Cieszę się, że wszyscy tak się zaangażowali.

Maniekx komentarzy: 35128.10.2014, 23:01

Daniho
Trzeba użyć trochę wyobraźni :v Jak inaczej mogłem narysować "błąd" ? :D

mrsomebody komentarzy: 602128.10.2014, 23:01

Szkoda, że nik nie wpadł jeszcze na pomysł zapytania o współpracę z Bouldem. Ciekawi mnie, co według Wengera wnosi on do drużyny.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.10.2014, 23:00

rok temu wszyscy sie jarali Bouldem :D ale w sumie w defie gralismy dobrze.

Gibbon
blisko bylo ,a bys wygral

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.10.2014, 22:59

maniek
haha to ty za kazdym razem rysowales te krajobrazy ? :D

pawlo
no dziwne. Czasem mogli byc dac normalne "banan" "pies" czy"ptak" ,a nie takie trudne

Doktor komentarzy: 770628.10.2014, 22:59

Od kiedy Bould jest asystentem, to gra wygląda dużo gorzej. Rice, wróć!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.10.2014, 22:57

fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1235004_284291625113482_3907885512834149704_n.jpg?oh=9f1f123d79a97e18aae7dbfe951f2d5c&oe=54F19BD8&__gda__=1424218393_b678c854ae51c77c0c009d8d22c7cbfe

Juz mi sie te zdjecie podoba tylko czemu takie male!
;(

Maniekx komentarzy: 35128.10.2014, 22:57

Chłopaki podobały sie krajobrazy na kalamburach? :>

mrsomebody komentarzy: 602128.10.2014, 22:57

uff, dobrze, że nie ma już tutaj Niuchacza.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.10.2014, 22:56

pawlo
no np. ja dostalem francuski piesek albo niska pobudka. Wtf :D

Gibbon komentarzy: 12628.10.2014, 22:55

że że że że

kaziu874 komentarzy: 673528.10.2014, 22:55

Ej ziomki, od jakiegos czasu nie dziala mi to cale XBMC. Nie wiecie czasem, co na to poradzic?

AlexVanPersie komentarzy: 806428.10.2014, 22:55

Ale to co? Papcio nie pozwala ćwiczyć Bouldowi stałych fragmentów?

Pressingu nie ćwiczymy, kontrataków nie ćwiczymy, przejścia od pozycyjnego do ataku nie ćwiczymy, SFG i rożnych nie ćwiczymy... To co my do jasnej cholery ćwiczymy? Kiwkę, trójkąty i w dziada?

Bould to słabiak, którego szczytem możliwości jest krycie strefą i Per na pierwszym słupku. Jakby był ogarnięty to by swój czas na treningach tak wykorzystał, że Papcio dawałby go mu jeszcze więcej. No przecież on nawet na meczu niczego nie mówi, czasami coś mruknie.

Bidom śmierdzi; zamiast mieć trenera,który uzupełnia luki Wengi, to mamy gościa, który sam jest wielką luką.

mrsomebody komentarzy: 602128.10.2014, 22:54