Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.09.2015, 14:50

@DC mógł mieć kilka bramek, ale albo słupki i poprzeczki albo bramkarze mają parady życia

zwierz komentarzy: 162521.09.2015, 14:50

"Francis Coquelin has no injury concerns and could be available for selection against Tottenham" - AFTV.
Teraz wszyscy na kolana i modlić się, żeby to się potwierdziło.

Joker_224 komentarzy: 522021.09.2015, 14:44

espn.uol.com.br/video/544319_veja-momento-em-que-gabriel-acerta-chute-em-diego-costa

czyli jednak Gabriel nie wytrzymał

DontCry komentarzy: 760821.09.2015, 14:26

Najbardziej szkoda Alexis'a, w tamtym sezonie ugrał nam sporo punktów, a póki co gra piach.

Tak dobry piłkarz i nadal bez bramki na koncie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2015, 14:25

Właśnie świeżość na miarę TOP4. Ehh...

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 14:22

Wtedy bedzie swiezosc i walka o top 4.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 14:19

Pawłowski będzie grał w Koronie. To jego 9 klub w seniorskiej karierze. Dużo jak na piłkarza, który ma 22 lata.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2015, 14:19

Miało być Danny i Jack.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 921.09.2015, 14:18

Świeżość będzie w styczniu, jak wrócą Danny i Welbeck.

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 14:10

W Arsenalu nie widać żadnej świeżości.

Taką świeżość dało na moment paru graczy: Bellerin, Gabriel i Coq, dzieki temu defensywa sie ożywiła.

W ofie był Sanchez, ale teraz jest tak zajecahny, że głowa mała.

Ja bym chętnie tu Kloppa przywitał, ale to nie możliwe. Arsene wypełni kontrakt i nie zdziwię się jak podpisze nowy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1521.09.2015, 14:00

Ciekawe czy BvB zawdzięcza swoją formę nowemu menadżerowi czy czemu innemu. Szanuje Wengera, ale może już czas myśleć o kimś innym. Wiadomo, że Wenger przed kontraktem nie odejdzie, ale w jego miejsce widziałbym Carlo Ancelottiego. Swój epizod w Anglii miał udany.

Fanatic komentarzy: 599121.09.2015, 13:51

No właśnie, Ginter nie jest nominalnym prawym obrońcą, ale jak dotoąd gra jak jeden z najlepszych prawych obrońców świata.
Truchel ogarnął syf w BvB, sentymenty na bok. BvB aż chce się oglądać i tak kozaczą bez Reusa, więc tylko czekać, aż Reus sobie pogra dłużej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.09.2015, 13:42

Lawka taka mocna ze az zal ich wpuszczac na murawe.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1521.09.2015, 13:41

Taka jest kolej rzeczy, młody Bellerin posadził reprezenta Francji. Ale Ginter nie jest prawym obrońca więc kto wie, po za tym środek obrony BVB jest często trapiony przez urazy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.09.2015, 13:38

W siatkówce bardzo dużo znaczy mieć szeroką kadrę, jednak w piłce jest to niepodważalne. Jak to mówią - mistrzostwo wygrywa się ławką rezerwowych, a my ich nie mamy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.09.2015, 13:34

Szybko Tuchel sobie z Polakami poradził.

Mihex komentarzy: 2360421.09.2015, 13:32

RIVALDO
A co więcej taką Borussię ogląda się na prawdę dobrze. Może nie tak dobrze jak tą z najlepszych lat Kloppa, ale kto wie jak to będzie wyglądało jak się jeszcze bardziej ograją. Style niby inne, ale ogląda się i tak bardzo dobrze.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 13:30

RIVALDO700
Kiereś też wiele razy wracał do Bełchatowa, więc ja bym niczego nie wykluczył.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:29

Ginter już na dobre posadzil piszczka w bvb. Niemcy po raz który dają go do 11 kolejki.

Trójka z Dortmundu to już przeszłość.

To już nie wróci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:26

Co jak co ale w tym sezonie wiele medialnych graczy w PL nie ma nawet 2 goli w lidze do tej pory, niezłe jaja.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 321.09.2015, 13:26

Prawda jest taka, że połowę składu pasowałoby wrzucić na ławkę ale nie jesteśmy Man City co ławkę ma jak pierwszy skład więc... kiepsko.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.09.2015, 13:25

Wazne ze to tylko 2 tygodnie a nie 3. Bo wtedy to by sie dzialo :D

kamilo_oo komentarzy: 2356721.09.2015, 13:24

Na samym początku to bym wywalił nie Skorże, a ten pseudo zarząd z Klimczakiem na czele

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:24

Simple

Wątpię , wyleciał z hukiem przecież. A kto inny nie mam pojęcia.

A co do ofensywy Afc to moim zdaniem dziś żaden gracz narazie nie ma jakieś wybitnej formy i to jest niepokojące. Byl Ramsey , byl Sanchez a w tym sezonie cisza, aby powiedzieć ze to kon pociągowy

marimoshi komentarzy: 473021.09.2015, 13:21

Pierwszym graczem,którego wrzuciłbym na ławę to Sanchez. W obecnej chwili jego gra to tragedia. W sumie Ozil też ława. Ramsey gra obok Coq,a Santi wyżej.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 13:19

RIVALDO700
Tylko kto za niego? Może Rumak.

qwertyu123 komentarzy: 77521.09.2015, 13:17

Cazorla prezentuje poziom? Chyba polskie ekstraklasy w tym sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:17

Simple

Jeśli Lech przegra z gornikiem za tydzień to poleci , na moje oko.

Statystyka 1 wygranej i 8 porażek zrobi wrażenie na zarządzie Lecha.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:13

Ciekawostka

Lfc w lidze na ostatnich 16 meczów , wygrało...5.

RVP87 komentarzy: 116421.09.2015, 13:12

Arsenal to bagno, zero :( nie poukładana drużyna wcale i to mnie w****ia, jeszcze jak widze Ramseya jako skrzydlowego to szok na obrone go na bok może tam sie na da bo jest zerem,

Ozil dno,
Sanchez kręci się wokół wlasnej osi,

jedynie co to Cazorla i Kościelny prezentują poziom, ale ile oni tu jeszcze pograja nie wiadomo, Kościelny nadal by sie do Bayernu Monachium lub wielkich klubów, WENGER czemu tak Arsenal wygląda ja sie pytam :(

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 13:11

RIVALDO700
Podbeskidzie miało dużo lepsze wyniki i zwolniło trenera. Co było potem pewnie wiesz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:05

Oglądałem powtorke ligi plus extra i wieszczycki odparł ze on skorze by jeszcze nie zwalnial.

Tak bo 1 wygrany mecz na 9 to niezly wynik he he.

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 13:02

R700

Gdyby nie sedzia to wiesz jakby sie to skonczylo.

2 hity i 2 razy jestesmy krzywdzeni przez arbitrow.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.09.2015, 13:00

Lfc jak nie wygra z AV , a smerfy wygrają swoj mecz to czerwonka leci za nich i będzie czuć zapach strefy spadkowej. Naprawdę wielka lipa ,ze Afc ich nie ograł na ES.

qwertyu123 komentarzy: 77521.09.2015, 12:59

Najlepsze jest to, że na pozycje 2 skrzydłowych wymienia trzech zawodników, w tym jednego, który nie gra prawie wcale.

Alonso komentarzy: 1282421.09.2015, 12:59

Widać młodziki są tak słabe, że Wenger woli w rezerwach mieć takiego Joela.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 12:59

Mihex
Obstawiałbym jednak tą drugą opcję.

Mihex komentarzy: 2360421.09.2015, 12:57

lays
Najlepsze jest to, że on ciągle o tym Joelu gada, że jest, że może grać na kilku pozycjach, a w sumie to wychodzi na to, że nie gra wcale :D Bo albo Wenger go nie lubi, albo jest tak tragiczny.

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 12:54

We have players like Joel Campbell!!!!

Prosze oddajmy tego Campbella, dla mnie to gracz 2 spotkań.

Jego kondycja jest przerażająca, wszedł na koncowke z Dinamem i sapał jak dzik po paru minutach. Do tego do zaoferowania nie ma nam nic.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 12:50

lays
Niech się wyleczy dostatecznie. Wolę by wypadł na miesiąc niż potem miałyby być z tego komplikacje i zrobią się kolejne 2.

Mihex komentarzy: 2360421.09.2015, 12:49

W epl to brak Coqa jeszcze pół biedy, jeśli nie załapie się na mecz LM to obawiam się o kolejną porażkę :C

Doktor komentarzy: 770621.09.2015, 12:48

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/11879202/Arsenal-fans-launch-petition-to-ban-Mike-Dean-from-refereeing-their-games.html?utm_source=change_org&utm_medium=petition

Doktor komentarzy: 770621.09.2015, 12:47

Arsenal manager Arsene Wenger has revealed that he had been monitoring "exceptional talent" Anthony Martial's situation before his £58m move to Manchester United.

"We [have] known him since he was a kid," he said.

"But he’s more of a winger-type."

"He’s an exceptional talent I agree with you but I believe that he plays in positions where we have players like Alex Oxlade-Chamberlain, Alexis Sanchez and Joel Campbell who can play in the position."

Śmiechłem.

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 12:45

Podobno 2 tygodnie. Coq to twardziej, wydaje mi sie, ze wroci odrazu, a nawet troszke szybciej... wazne zeby na United był, ale z Leicester mega trudny mecz, lipa ze go nie ma.

Doktor komentarzy: 770621.09.2015, 12:45

Kurna, dalej nie umiem się pogodzić z kontuzją Coqa.

Doktor komentarzy: 770621.09.2015, 12:40

Gdyby Gabriel dostał tylko jeden mecz, to ominęłoby go tylko spotkanie w KFC w Pucharze Myszki Miki. Super.

lays komentarzy: 3987121.09.2015, 12:29

Co ja czytam rano? Gabriel może dostać tylko 1 mecz zawieszenia, natomiast Costa może dostać 3 spotkania

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52421.09.2015, 12:22

A tak w ogóle to dokładnie rok temu zdobyliśmy tytuł MŚ w siatkówce.