Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
zly_kanonier komentarzy: 511122.09.2015, 00:51

@DontCry
To raczej nie są krótkie seriale.
@bmwz5
Z takich nowszych to: "Fargo" "Detektyw" ponoć "Narcos" też miażdży, ale jeszcze nie widziałem.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.09.2015, 00:50

@DontCry
Wszystko oprócz The Knick oglądałem, a akurat ta tematyka średnio mnie interesuje :)

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 00:44

The Sopranos, Breaking Bad, Vikings, The Knick.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.09.2015, 00:37

Poleci ktoś dobry serial? :) Najlepiej z niewielką ilością sezonów.

MarcinQT komentarzy: 260422.09.2015, 00:31

youtube.com/watch?v=0o_1dMLQhWU

Ktoś wie dlaczego Gabriel jest zrobiony na babę?

michalm1 komentarzy: 702022.09.2015, 00:30

wojtec41

Crossfit to bardziej pasuje dla ludzi ktorzy uprawiaja jakis sport i chca zwiekszyc mozliwosci silowo-wytrzymalosciowe lub po prostu lubia sie zajezdzac na silowni. Kiedys robilem trening "300" ten sam trening ktory byl wykorzystywany przez aktorow filmu "300". Generalnie to cwiczysz bez przerwy :
youtube.com/watch?v=ouZFwzABvw4

wojtec41 komentarzy: 23722.09.2015, 00:25

michalm1

Dzięki wielkie ,ale w takim razie o ci chodzi z tym crossfitem?

michalm1 komentarzy: 702022.09.2015, 00:24

MarcinQT

To jest wlasnie paradoks Wengera. Pamietasz zeszly sezon ?? Gralismy z Southampton w Pucharze Ligi i Wenger wystawil niemal rezerowy sklad ale Alexis gral i strzelil pieknego gola z wolnego. Paradoksalne jest jednak to ze wlasnie w meczu z Tottenhamem siedzial na lawce i wszedl na ostatnie 10 minut. Podobnie bylo kiedy siedzial na lawce z Aston Villa caly mecz lub schodzil z boiska wczesniej w niektorych spotkaniach mimo ze gral rewelacyjnie. To jest Wenger...

michalm1 komentarzy: 702022.09.2015, 00:21

wojtec41

Jesli chcesz zwiekszyc mase miesniowa to raczej crossfit nie jest dla Ciebie chyba ze jestes w stanie jesc okolo 6000 kcal. Najlepiej bedzie jesli bedziesz cwiczyc na silowni. Wszystkie wskazowki co i jak odsylam na kanal Michała Karmowskiego na youtube i Facebooku. Pozdro

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 00:18

Na Arsenal.com są tak bardzo leniwi albo maja gdzieś to co dzieje się w akademii że w raporcie pomeczowym źle poprzypisywali młodzikom numery ; ).

MarcinQT komentarzy: 260422.09.2015, 00:16

Wenger dał połrezerwy na CL a miałby nie dać na zwykły COC?

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 00:14

Willock nieźle też wygląda.

Fanatic

Tak też może być, prawdopodobny scenariusz, ale wypadałoby dać szansę młodzikom, zgodnie z "tradycją".

MarkOvermars komentarzy: 913922.09.2015, 00:13

Diego Costa został oskarżony przez FA o domniemaną przemoc. Grozi mu kara. Angielska federacja, nim wyda werdykt, chce poznać wersję zdarzeń zawodnika.

Na odpowiedź były gracz Atletico Madryt ma czas do wtorku, do godziny 18:00. 26-latek przez niemal całe spotkanie przeciwko Arsenalowi prowokował rywali. Agresywną grę Costy w szczególności odczuł obrońca "Kanonierów" Laurent Koscielny. Snajper "the Blues" uderzył Francuza w twarz.

"Diego Costa jest oskarżony o rzekomy akt przemocy pominięty przez sędziów, ale wychwycony podczas powtórek wideo" - napisała angielska federacja w oficjalnym komunikacie.

Dwa dni później wyjaśnienia złożyć musi również Gabriel Paulista. Obrońca Arsenalu wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie, które było efektem prowokacji Costy.

Fanatic komentarzy: 599122.09.2015, 00:12

to bedą derby a nie zwykły luźny mecz na ogrywanie mlodzików tylko dlatego, że to CoC, więc spodziewam się silnego zestawienia, mooże ozil i ramsey nawet zagrają.

A tak po za tym to Wenger jeszcze chyba nie wygrał pucharu ligi ;)

MarcinQT komentarzy: 260422.09.2015, 00:09

@Mihex

Za ten mecz?

whoscored.com/Matches/720724/Live

wojtec41 komentarzy: 23722.09.2015, 00:08

michalm1

Bardzo ciekawi mnie ten sposób treningu ,ale tak na prawdę nie wiem co można dzięki niemu osiągnąć. Mnie osobiście interesuje zwiększenie masy mięśniowej ,ale nie chce być klocem tylko mieć dobrą sprawność fizyczną

Mihex komentarzy: 2360422.09.2015, 00:05

Ox to raz nawet informa w fifie na CDM dostał :D

MarcinQT komentarzy: 260422.09.2015, 00:03

Wielka szkoda Rosickiego, ten mecz byłby dla niego idealny.

MarcinQT komentarzy: 260422.09.2015, 00:02

To było w tym sezonie, z którego link dałem.

DontCry komentarzy: 760821.09.2015, 23:59

MarcinQT

Z tego co ja pamiętam to Wenger w zeszłym(?) sezonie w pewnym momencie wymyślił - Ox środkowy pomocnik i tak też grał przez chwilę, potem wrócił na skrzydło.

DontCry komentarzy: 760821.09.2015, 23:58

Adelaide twitter z 18.09: "Hope to be full fitness soon! Want to be playing as soon as I can"

MarcinQT komentarzy: 260421.09.2015, 23:57

OX już grał w środku z Tottenhamem:

whoscored.com/Matches/720791/Live

A skoro grał w samym środku to chyba tym bardziej wyżej?

michalm1 komentarzy: 702021.09.2015, 23:56

Trzeba czesciej na Tournee do Azjii latac wtedy forma bedzie na final LM.

DontCry komentarzy: 760821.09.2015, 23:56

MarcinQT

Czemu nie, zdarzało się że Ox grał w środku, co prawda cofnięty ale jednak. Może Ramsey tam zagra ?

michalm1

Może, zobaczymy jak poważnie traktuje ten mecz Wenger, może będzie chciał wygrać by poprawić morale, nie wiem.
Chciałbym jednak zobaczyć młodzież w tym spotkaniu chociaż na 20 minut jak Iwobi, Mavididi, nawet Bielik.

Informacja dnia, a raczej wieczoru to jednak to :

"Click below to watch a full stream from the match.
Thanks to Dinamo Zagreb for providing the footage."

Obejrzeć 90 minut meczu z Dinamo, nie widziałem tego wcześniej, jest co robić przed snem.
Dla zainteresowanych : arsenal.com/news/news-archive/20150917/academy-zagreb

michalm1 komentarzy: 702021.09.2015, 23:54

to juz lepiej jak Iwobi zagra na 10 a Ox na skrzydle bo Ox to taki typowy jezdziec dlugo do przodu, sprint i dosrodkowanie.

Mihex komentarzy: 2360421.09.2015, 23:53

I tak środek pomocy będzie wyglądał
Arteta-Flamini
nasz najlepszy możliwy środek pomocy w poprzednich sezonach :D

kamilo_oo komentarzy: 2356721.09.2015, 23:53

Wenger nie będzie chciał przegrać drugiego meczu derbowego i wystawi pewnie mocny skład

michalm1 komentarzy: 702021.09.2015, 23:51

DontCry

Nie ma sie co oszukiwac i tak nie bedzie nawet zblizonego skladu do tego ktory opisalismy.

MarcinQT komentarzy: 260421.09.2015, 23:49

@DontCry

Co powiesz na OX'a na AM i wtedy Iwobi na bok?

Mihex komentarzy: 2360421.09.2015, 23:49

Jedynie 7 zawodników podstawowego składu nie może zagrać w tym meczu? Jakiś nowy rekord chyba :D Patrząc na to, że odpocząć muszą też tacy gracze jak Walcott czy Sanchez, bo grają bez przerwy (no Theo nie tak bez przerwy, ale Giroud nie daje mu odetchnąć) to skład będzie niezły :D

MarcinQT komentarzy: 260421.09.2015, 23:48

w meczach rezerw oczywiście :P

DontCry komentarzy: 760821.09.2015, 23:48

Adelaide schodził kontuzjowany w przedostatnim meczu, niestety nasza strona (w sensie Arsenal.com) ma w pupie młodzieżówkę i 0 informacji.

Adelaide póki co gra na zmianę prawe skrzydło, lewe skrzydło i środek. Tam często zmieniają piłkarze pozycje, a wnioskuję też że skrzydłowi mają się zmieniać stronami podczas spotkania.

Dylemat kto na środek w z Totkami zostawiam Wengerowi, bo nie wiem czy któryś z młodzieży się nadaje. Idealny byłby Crowely, ale jest wypożyczony.

@michalm1

Bielik w tym sezonie i pod koniec poprzedniego grał wszystko jako środkowy obrońca.

MarcinQT komentarzy: 260421.09.2015, 23:47

Zobacz sobie np. tu PRZYKŁADOWO:

whoscored.com/Matches/1016588/Preview

Gabriel Paulista and Santi Cazorla are both suspended after their respective red cards in the 2-0 defeat at Chelsea on Saturday.

michalm1 komentarzy: 702021.09.2015, 23:47