Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa

Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa 24.03.2012, 16:54, Łukasz Kęczkowski 1809 komentarzy

Kanonierzy odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę nad sąsiadem z północnego Londynu, Tottenhamem, który wcześniej jedynie zremisował z Chelsea. 3:0 dla Kanonierów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Obie drużyny przystąpiły do gry w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Aston Villa: Given, Hutton, Cuellar, Collins, Warnock, Albrighton, Petrov, Herd, Ireland, Heskey, Agbonlahor.

W 7. Minucie gracze z Birmingham wyprowadzili szybką kontrę, jednak Albrighton po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów nie zauważył swoich partnerów i sam posłał piłkę nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

Już dwie minuty później piękną kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Sagna, van Persie i Walcott, lecz strzał tego ostatniego dobrze obronił Given. Dobitka francuskiego bocznego obrońcy minęła bramkę Irlandczyka z dużą odległością.

Od tej chwili to podopieczni Wengera kontrolowali grę, a zawodnicy z Birmingham ograniczali się jedynie do prób kontrataków.

W 15. Minucie żółtą kartkę za bezmyślny faul w środku boiska na Artecie zobaczył Petrow.

Już minutę później zapanowała wielka radość w Arsenalu! Po ładnym dryblingu Gervinho z piłką dobrze zabrał się Kieran Gibbs i strzałem w krótki słupek udało mu się pokonać Givena. 1:0 dla Kanonierów!

W 21. minucie Sagni urwał się Ireland, który ładnie odegrał piłkę do Heskeya, lecz ten nie był w stanie nawet strzelić w światło bramki.

Znowu radość na trybunach! W 25. minucie piękne długie podanie od Songa w profesorski sposób strzałem przy bliższym słupku na bramkę zamienił Theo Walcott. 2:0!

Już trzy minuty po drugiej bramce mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Arteta, lecz jego uderzenie z trudem wybronił Given.

W 37. minucie Robin van Persie był bliski przelobowania Givena strzałem głową, lecz bramkarzowi z Birmingham z najwyższym trudem udało się złapać piłkę.

Dwie minuty później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Aston Villi strzał oddał Van Persie, piłka minęła Givena, lecz rozpaczliwie rzucił się na nią Warnock i udało mu się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia Phil Dowd zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po piętnastu minutach obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Zarówno Arsenal, jak i Aston Villa bez zmian w składach.

W 52. minucie za taktyczny faul na połowie Arsenalu żółtą kartkę obejrzał Warnock, który nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego z kontrą Theo Walcotta.

Po chwili nastąpiła zmiana w szeregach Aston Villi. W miejsce Herda wszedł młody Gary Gardner.

W 57. minucie złym wyprowadzeniem piłki popisał się Wojtek Szczęsny, czym stworzył groźną akcję dla graczy z Birmingham, lecz po chwili zreflektował się i naprawił swój błąd.

Od tego momentu tempo gry odrobinę spadło, więcej akcji toczyło się w środkowej części boiska, a ewentualne ataki dzielnie powstrzymywały linie defensywne obu zespołów.

W 65. Minucie nastąpiła kolejna zmiana w szeregach Aston Villi. Z boiska zszedł Emile Heskey a na murawie zameldował się Andreas Weimann. Trzy minuty później dwóch zmian dokonał Arsene Wenger, który desygnował do gry Aarona Ramseya i wracającego po kontuzji Andre Santosa. Pojawili się oni na placu gry kosztem Gervinho oraz strzelca pierwszej bramki, Kierana Gibbsa.

Dwie minuty po zmianach w Arsenalu żółtą kartkę za brutalne wejście w nogi Aleksa Songa obejrzał Stephen Ireland.

W 73. Minucie Mikel Arteta był bliski zaskoczenia Shay'a Givena strzałem z rzutu wolnego, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez doświadczonego Irlandczyka.

Na czternaście minut przed końcem spotkania na murawie zameldował się Alex Oxlade-Chamberlain, który zmienił dobrze grającego Theo Walcotta, natomiast Alex McLeish postanowił ściągnąć z boiska Alana Huttona, za którego pojawił się Eric Lichaj.

W 82. minucie Alex Oxlade-Chamberlain popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, zakończonym bliższym kontaktem z murawą po interwencji Irelanda. Anglik domagał się odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia Dowd stwierdził, że był to czysty odbiór. Decyzja ta spotkała się z olbrzymią dezaprobatą ze strony kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium, którzy wyrazili to bardzo głośnym buczeniem.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Collins. Obrońca zespołu z Birmingham bezmyślnie kopnął Mikela Artetę w okolicy pola karnego Kanonierów. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kolejne upomnienie dla gracza Aston Villi. Tym razem „żółtko” obejrzał Eric Lichaj.

Kolejna bramka! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mikel Arteta. Idealne uderzenie z około trzydziestu metrów i mamy 3:0 dla Arsenalu! Given bez szans.

Po chwili pan Phil Dowd gwizdnął po raz ostatni i zakończył mecz. Świetna gra Arsenalu pozwala podopiecznym Wengera zapisać na swoje konto kolejne cenne trzy punkty.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
szymoniq97 komentarzy: 166826.03.2012, 20:20

A dziś Arteta ma urodziny. :)

kanonier141 komentarzy: 74826.03.2012, 20:12

Midgardsorm
Pewnie, że może, ale wtedy nie mamy godnego zastępcy dla Robina. Bez przerwy mamy tyle kontuzji, że miejsca w składzie na pewno nie brakuje, a po co mamy osłabiać wtedy środek ataku.

schade komentarzy: 386226.03.2012, 20:12

Ok, dzięki wam.

Jak ktoś nie widział gola Croucha z City to polecam: youtube.com/watch?v=3A35tY_LC2s

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 20:11

Verma5
no to miny osy są super. Williams się podobnie zachowuje. Pamiętam jak ostatnio grał z chińskiego Snookera i z przyrządu. Zamiast wziąć wysoki przyrząd to wziął zwykłego krzyżaka i trzymał go w powietrzu podczas uderzenia. Przekomicznie to wyglądało. A gould podczas power snookera był sobą. On tak niepozornie wygląda a w środku dusza showmana ;d

szymoniq97 komentarzy: 166826.03.2012, 20:06

Dobra już będę wiedział. Dzięki , na was zawsze można liczyć. :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 926.03.2012, 20:05

TRANSFER NEWS: The agent of Abel Hernández has revealed Palermo rejected a bid of €18m from Arsenal last year. Try again in the summer?

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 20:05

MUFC
Ja Selby'ego nie bardzo. Jakies 2 lata temu go troche lubilem, bo sie bardziej wyglupial. Teraz spowaznial i juz nie jest taki lachowy.
Co do Martina: No on jest dosyc szalony, wariat, ale Trump bardziej ryzykuje.

Ja jeszcze dosyc Robertsona, Dotta i Ronniego lubie. O'sullivana flownie za te jego miny, zachowanie podczas meczu z Holtem (Michael mial strate 60 punktow przy 20 na stole i snookery zaczal stawiac, a Ronnie sie wkurzyl i zaczal byle jakie bile zaliczac), za to ze wyszedl podczas meczu z Hendrym i liczenie wzorkow na lyzeczce:D

schade komentarzy: 386226.03.2012, 20:05

Wiecie może czy jak gram w Fifę 12 na PC to da się grać przez neta z kimś kto gra na ps3?

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 20:03

Cudi@ Mówiłem : D

szymoniq97 komentarzy: 166826.03.2012, 20:01

Panowie , a ten specjalista , to ma być ktoś konkretny , czy np. zwykły właściciel sklepu z kompami (mieszkam w małej miejscowości)?

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 19:59

verma5
Ja lubię selby'ego i właśnie goulda bo to wariat jest ;D zresztą dzisiaj to pokazał ;p miał wygrany mecz i przegrał. Oglądałem dzisiaj ten pojedynek od stanu 3-3. Wkurzyl mnie hendry za to rozkrecanie kija zbyt wczesne. Chyba 3 razy to zrobił

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.03.2012, 19:59

@RvPersie: Widziałem dziś info o Nasie. 6mln do zapłacenia fiskusowi. LOL.

KanonierChris komentarzy: 292426.03.2012, 19:57

W wypożyczalniach video naprawiają płyty. Mi za 9 zł pięknie wyczyścili miałem taki sam problem. :)

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 19:57

Keane
Verma, Gervinho, Song, nie chce mi sie dalej myslec:p

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:56

szymoniq97 - idź do specjalisty i poproś o wyczyszczenie płyty. Koszt 8-15 zł .

szymoniq97 komentarzy: 166826.03.2012, 19:55

Witam mam problem z fifą12. Nigdzie nie znalazłem jakiejś rady an to , więc spróbuję tutaj. A więc , gdy gram w moją fifę (ps3) to nagle zacina się komentarz , a następnie cała reszta , po prostu wszystko jest ścięte i tak zawsze , gdy spróbuję zagrać. Wie ktoś co może być problemem? Z góry dziękuję.

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 19:54

Verma5
nie zauwazylem ;p sorka

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:54

vitold - wybacz ledwo co pamiętam ten mecz. Jedynie co mam teraz tak na prawdę przed oczami z tamtego pojedynku to samobójcza bramka Jenkinsona.

MUFC@
Ostatnio bodajże miał jakieś starcie z Yaya Toure. Tam nie ma zwycięzców Tylko sami destruktorzy ; )

Verma5
Trochę przesadzasz. 8 napewno nie było, bo z głowy wymienie Ci kto grał w pierwszej jedenastce. RVP Walcott Kosa Szczęsny, byli boczni obrońcy. Niezmienia to faktu, że się zgraliśmy PIACH. Dopiero potem się zgrywalismy, nadeszła forma Rosy i nasz styl gry ma kto realizować.

eisz komentarzy: 48926.03.2012, 19:51

@Keane
Piach zagraliśmy ale zauważ kto grał w tym meczu u nas... prawie same dzieciaki i inne drewna, a MU zagrało chyba w najsilniejszym zestawieniu.

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 19:50

MUFC
No dostales to PW czy nie? Bo byla w nim zawarta odpowiedz na Twoje popoludniowe pytanie o China Open:D

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 19:48

Keane
ale za to ostatnio przegrali ze swansea i z aston villa bodajze

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:48

Vermaelen5 - nie chodziło mi o poszczególne jednostki tylko o całość. Żaden z tych transferów nie wyklucza następnego. Z takim składem jesteśmy groźniejsi w następnym sezonie niż City chociażby.

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:47

MUFC - obstawiam że Man City zdobędzie mistrza dopiero za jakieś 2-4 lata. Oni co sezon się sypią na koniec za jakiś max tydzień będziemy słyszeli znowu o bójkach i wyzwiskach w drużynie. spokojnie ; )

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 19:46

RvPersie
Podolski wg Ciebie to "fajny transfer"? Toz Lukas to klasa swiatowa, legenda niemieckiej pilki, jeden z najlepszych strikerow swiata
Keane
Przeciez na ManU chyba 8 pilkarzy nie bylo:O

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:46

armata_Pl - hmm znając życie po meczu z Barceloną to i Messi się z kimś zamienił koszulkami.. Messi od nowego sezonu w Arsenalu?: O : D

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 19:45

RvPersie
No wiadomo ze można wierzyć. Z drugiej strony jakby United nie zdobyło mistrza w tym sezonie (tfu tfu) to już wolę żeby Arsenal go zdobył niż szejki, co jest chyba oczywiste. Dzisiaj musimy skasowac Fulham i dobrze by było żeby to było zwycięstwo podobne do tego ostatniego ;P

Keane komentarzy: 54026.03.2012, 19:44

Vermaelen5;
Na początku sezonu nie było zbyt wiele kontuzji. Dopiero potem boczni obrońcy się posypali, ale spotkanie z ManU to był nasz piach w najczystszej postaci.

- Fernandez/Hernanes
- Hoilett (nie obowiązkowy ale jak za darmo to trzeba brać)
- Verthongen.

Keane komentarzy: 54026.03.2012, 19:42

MUFC1878;
No nie wiem. Fullham w tym sezonie nie zostało pokonane przez Arsenal Chelsea czy nawet City.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 19:42

sportsvibe.co.uk/news/football/arsenal-interested-in-8m-rated-colombian-forward-15773/

skysports.com/video/inline/0,,16429_7620509,00.html

w tym wywiadzie dziennikarz pytał o to,że rozważają ściągnięcie kogoś z Lazio oby to ten człowiek którego chce ;)

eisz komentarzy: 48926.03.2012, 19:41

Ja również będę zadowolony jeśli przyjdzie do nas Podolski, jakiś ofensywny pomocnik (ale nie widzę szczerze mówiąc idealnego kandydata) i może Hoilett jako uzupełnienie kadry. Co do pomocnika to na pewno nie Hazard bo za drogi i za jakiś czas pewnie i tak by odszedł. Goetze to tak naprawdę wielka niewiadoma(tylko 1 sezon na dobrym poziomie) tym bardziej po kontuzji, choć talent ma niesamowity i jakby do nas trafił to prędzej czy później stałby się jednym z najlepszych piłkarzy świata pod okiem Papy. No i zawodnik moim zdaniem najlepszy na teraz czyli Honda. Widziałem kilka meczów tego pana, nie tylko z tego sezonu i myślę że byłby fajnym wzmocnieniem i pasowałby do nas. Także dla mnie albo Goetze albo Honda, chociaż Belhandy jeszcze nie miałem okazji zobaczyć w akcji, a bardzo go chwalicie, więc pewnie też by się nadawał.

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:39

MUFC1878 - trzeba wierzyć ; ) Ja tam podchodzę do tego z dystansem ale nic mnie w tym sezonie już nie zdziwi, nawet majster ; )

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 19:38

Verma5
strasznie optymistycznie... rzeklbym nawet ze zbyt optymistycznie ;)

Keane komentarzy: 54026.03.2012, 19:37

Vermaelen5;
Tylko obecny skład nie licząc formy Vermelena oraz kościelnego jest nieco mniej "utalentowany" niż ten z poprzedniego sezonu.

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:37

peciakk - Jak jednak ci się nie spodoba to pisz. Coś na pewno znajdziemy ; )

Keane
Ostatnio mielismy gorsze koncowki sezonow, a teraz poczatek, wiec i tak na jedno wyszlo

Liczmy na remis w meczu MU-Fulham, bo mamy szanse na majstra

Keane komentarzy: 54026.03.2012, 19:33

Ktoś wie może co to jest za przyśpiewka kibiców Arsenalu na The Emirates którą słychać niemal na każdym meczu u siebie Arsenalu?

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 19:33

Podolski, Vertonghen, Hazard ta trójka tak jak pisze mimichael w pierwszej kolejności.

RvPersie komentarzy: 1145826.03.2012, 19:32

peciakk - Red Cafe - The realest? T.i. - Lay me down. dużo tego jest przypomnę sobie to napisze.

A no i Red Cafe - Money Money Money. Bangier Roku!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 19:30

RvPersie@
Kojarzysz jakąś piosenkę w stylu "beamer,benz or bentley"?:D
Spodobała mi się ta nuta i szukam czegoś podobnego:D

Keane komentarzy: 54026.03.2012, 19:27

Najśmieśniejsze jest to, że jeśli zakończymy sezon na 3 miejscu to będzie lepszy koniec niż w tamtym sezonie kiedy mieliśmy Cesca Na$riego oraz Gaela. To pokazuje co znaczy doświadczenie, jakie daje nam Tomas i Arteta :)