Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa

Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa 24.03.2012, 16:54, Łukasz Kęczkowski 1809 komentarzy

Kanonierzy odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę nad sąsiadem z północnego Londynu, Tottenhamem, który wcześniej jedynie zremisował z Chelsea. 3:0 dla Kanonierów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Obie drużyny przystąpiły do gry w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Aston Villa: Given, Hutton, Cuellar, Collins, Warnock, Albrighton, Petrov, Herd, Ireland, Heskey, Agbonlahor.

W 7. Minucie gracze z Birmingham wyprowadzili szybką kontrę, jednak Albrighton po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów nie zauważył swoich partnerów i sam posłał piłkę nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

Już dwie minuty później piękną kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Sagna, van Persie i Walcott, lecz strzał tego ostatniego dobrze obronił Given. Dobitka francuskiego bocznego obrońcy minęła bramkę Irlandczyka z dużą odległością.

Od tej chwili to podopieczni Wengera kontrolowali grę, a zawodnicy z Birmingham ograniczali się jedynie do prób kontrataków.

W 15. Minucie żółtą kartkę za bezmyślny faul w środku boiska na Artecie zobaczył Petrow.

Już minutę później zapanowała wielka radość w Arsenalu! Po ładnym dryblingu Gervinho z piłką dobrze zabrał się Kieran Gibbs i strzałem w krótki słupek udało mu się pokonać Givena. 1:0 dla Kanonierów!

W 21. minucie Sagni urwał się Ireland, który ładnie odegrał piłkę do Heskeya, lecz ten nie był w stanie nawet strzelić w światło bramki.

Znowu radość na trybunach! W 25. minucie piękne długie podanie od Songa w profesorski sposób strzałem przy bliższym słupku na bramkę zamienił Theo Walcott. 2:0!

Już trzy minuty po drugiej bramce mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Arteta, lecz jego uderzenie z trudem wybronił Given.

W 37. minucie Robin van Persie był bliski przelobowania Givena strzałem głową, lecz bramkarzowi z Birmingham z najwyższym trudem udało się złapać piłkę.

Dwie minuty później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Aston Villi strzał oddał Van Persie, piłka minęła Givena, lecz rozpaczliwie rzucił się na nią Warnock i udało mu się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia Phil Dowd zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po piętnastu minutach obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Zarówno Arsenal, jak i Aston Villa bez zmian w składach.

W 52. minucie za taktyczny faul na połowie Arsenalu żółtą kartkę obejrzał Warnock, który nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego z kontrą Theo Walcotta.

Po chwili nastąpiła zmiana w szeregach Aston Villi. W miejsce Herda wszedł młody Gary Gardner.

W 57. minucie złym wyprowadzeniem piłki popisał się Wojtek Szczęsny, czym stworzył groźną akcję dla graczy z Birmingham, lecz po chwili zreflektował się i naprawił swój błąd.

Od tego momentu tempo gry odrobinę spadło, więcej akcji toczyło się w środkowej części boiska, a ewentualne ataki dzielnie powstrzymywały linie defensywne obu zespołów.

W 65. Minucie nastąpiła kolejna zmiana w szeregach Aston Villi. Z boiska zszedł Emile Heskey a na murawie zameldował się Andreas Weimann. Trzy minuty później dwóch zmian dokonał Arsene Wenger, który desygnował do gry Aarona Ramseya i wracającego po kontuzji Andre Santosa. Pojawili się oni na placu gry kosztem Gervinho oraz strzelca pierwszej bramki, Kierana Gibbsa.

Dwie minuty po zmianach w Arsenalu żółtą kartkę za brutalne wejście w nogi Aleksa Songa obejrzał Stephen Ireland.

W 73. Minucie Mikel Arteta był bliski zaskoczenia Shay'a Givena strzałem z rzutu wolnego, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez doświadczonego Irlandczyka.

Na czternaście minut przed końcem spotkania na murawie zameldował się Alex Oxlade-Chamberlain, który zmienił dobrze grającego Theo Walcotta, natomiast Alex McLeish postanowił ściągnąć z boiska Alana Huttona, za którego pojawił się Eric Lichaj.

W 82. minucie Alex Oxlade-Chamberlain popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, zakończonym bliższym kontaktem z murawą po interwencji Irelanda. Anglik domagał się odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia Dowd stwierdził, że był to czysty odbiór. Decyzja ta spotkała się z olbrzymią dezaprobatą ze strony kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium, którzy wyrazili to bardzo głośnym buczeniem.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Collins. Obrońca zespołu z Birmingham bezmyślnie kopnął Mikela Artetę w okolicy pola karnego Kanonierów. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kolejne upomnienie dla gracza Aston Villi. Tym razem „żółtko” obejrzał Eric Lichaj.

Kolejna bramka! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mikel Arteta. Idealne uderzenie z około trzydziestu metrów i mamy 3:0 dla Arsenalu! Given bez szans.

Po chwili pan Phil Dowd gwizdnął po raz ostatni i zakończył mecz. Świetna gra Arsenalu pozwala podopiecznym Wengera zapisać na swoje konto kolejne cenne trzy punkty.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mskafc komentarzy: 579626.03.2012, 13:49

youtube.com/watch?v=sLtMdA4SWvQ&feature=BFa&list=LLoZFmAcXkQY-jeDrj84XOeA&lf=my_liked_videos

marny ruch ze strony Hazarda. Wiele fanow Arsenalu po obejrzeniu tego filmiku nie chce go widziec w naszych progach. Maja racje, zachowuje sie jak najemnik. Sprzedajna dziwka, get lost.

w nocy to wrzucalem, wiec pewnie nikt tego nie widzial, wklejam jeszcze raz. :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:48

Moim zdaniem, jeżeli trafiłby do nas, to grałby tak samo jak Nasri obecnie w City.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 13:47

Po tym co pokazało QPR ostatnio a co cały czas pokazuję Aston Villa sądzę,że pomiędzy tymi dwoma spotkaniami należy postawić znak równości

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:47

Jeżeli chodzi o Hazarda,
MU raczej sięgnie po kogoś z graczy takich jak: Gaitan, Sneijder(mój faworyt),
Chelsea ściągnęła innego Belga: De Bruyne'a a dużo mówiło się o Willianie,
City, jakoś tego nie widzę, i nie wiem też czy Hazard by chciał iść tam na pewną ławę, bo tam są przecież Aguero, Silva, Nasri, Johnson, Tevez...

I najbardziej obawiałbym się Liverpoolu. A i tak obstawiam, że skoro Wenger dostał kasę i na transfery i na tygodniówki, to sięgnie po jak najbardziej dostępnego Hazarda, który powiedział że odejdzie po sezonie do PL.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.03.2012, 13:47

w Hazarda nie wierze, w sumie nie wiem czy jest taki potrzebny jak mamy chambo, theo, i ryo... na ławce siedzi gervinho. 5 skrzydłowy? chyba że byśmy grali 4-4-2 i chambo jako drugi napastnik. ja bym chciał m'vile ale to nie koncert życzeń

jarmx komentarzy: 28626.03.2012, 13:46

no i mamy nasz mecz 31 marca na c+. z punktu widzenia neutralnego kibica mecz na villa park jest ciekawszy.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 13:43

Musi być coś na rzeczy z Podolskim. Sądzę też,że MU prędzej pozyska Gaitana czy jakkolwiek to się piszę niż Hazarda ale jeszcze zostanie w kolejce po niego City które może dać dużo więcej i oferować dużo większą tygodniówkę nić my a takie trzy transfery to koszt około 50 mln funtów

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:41

O tych transferach i Podolskim to m.in. Goal.com.
Jeżeli chodzi o Hoiletta i Hazarda no to mniej wiarygodne źródło ^^

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 13:39

FabsAFc A gdzie to tak piszą w Świecie Młodych czy w Fantastyce ;)??

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:39

ops, bez tego 'sprowadzenie'

W ciągu tygodnia 2 razy nasz ukochany Arsene zapewnia, o transferach najwyższej jakości, mhm.

mskafc komentarzy: 579626.03.2012, 13:39

janek

Ja mam dokladnie tak samo. Mnostwo bylo juz potwierdzen transferu Podolskiego, tutejsi uzytkownicy w ekstazie chodzili po sufitach, ja nie chce robic sobie zbednych nadziei, bo po letnim okienku transferowym zbyt wiele sie ich spalilo. Takze nie uwierze w Podolskiego, dopoki nie bedzie to oficjalne.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:38

A więc, Wenger wypowiedział się oficjalnie, że przewiduje transfery najwyższej jakości, które odciążą Van Persiego i pomogą zdobyć tytuł. W tym samym wywiadzie przyznał, że chce Podolskiego. Ponadto przewiduje się także sprowadzenie, że oprócz Łukasza dojdzie też Hoilett i Hazard.

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 13:38

FabsAFC Aby dobre i jak najwięcej ;)
Zaraz się zacznie 100 komentarzy co by było gdyby

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.03.2012, 13:35

Fabs jak masz jakieś nowe to dawaj :P

janek_4 komentarzy: 123526.03.2012, 13:32

Rozumiem. Mnie najbardziej dziwi kto za te wypociny ludziom płaci. Ja mam taką zasadę, że nie uwierzę dopóki nie zobaczę potwierdzenia oficjalnego - bez różnicy czy chodzi o plotki negatywne czy pozytywne.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17226.03.2012, 13:30

Cześć wam, gotowi na nowe ploteczki transferowe? :d

mskafc komentarzy: 579626.03.2012, 13:18

nie kieruje tego do nikogo bezposrednio, tylko wyrazam swoja opinie na temat wiarygodnosci w ta plotke.

janek_4 komentarzy: 123526.03.2012, 13:16

A któż mówi, że wierzymy?

mskafc komentarzy: 579626.03.2012, 13:10

chryste, jak mozecie wierzyc w to scierwo na transfery.info ktore mowi ze per chce zarabiac dwukrotnie wiecej? Nie wiem, kto jest glupszy, czy autor tego newsa czy Wy w wierzenie w takie smieci :P

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 13:07

Tylko, że to nasze czekanie nie miało by końca coś czuję.

janek_4 komentarzy: 123526.03.2012, 13:05

To może ja zaczekam na Archie'ego Wilshere'a jak już tak czekamy? :)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 126.03.2012, 12:44

Topek, 15 lat? To znaczy ze zostala made in london. Nie spodziewalem sie ze Wenger ma tak mlode dzieci :-)

janek_4 komentarzy: 123526.03.2012, 12:37

Ooo, urocza tego jego córcia. Ale młodziutka, późno się Wenger brał do roboty.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.03.2012, 12:33

To je Arsen'a.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.03.2012, 12:31

Wenger ma córę, tylko 15-sto latkę więc musisz poczekać, chyba, że chcesz mieć prokuratora na głowie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.03.2012, 12:28

prędzej wnuczki wengera byłyby zdatne

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 12:21

A może Wenger ma jakiś córki, bo byłbym zainteresowany.?

janek_4 komentarzy: 123526.03.2012, 12:12

mskafc, dzięki! Robię listę do których Kanonierów warto jeszcze podbijać, a do których już nie hahaha. Żartuję oczywiście. :)

mskafc komentarzy: 579626.03.2012, 11:55

janek

Santosowi niedawno urodzil sie dzieciak, jesli sie nie myle :)

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 11:54

I prawidłowo. Brawo dla głosujących.

czesiek_4 komentarzy: 111226.03.2012, 11:53

I mamy nasz mecz z QPR w sobotę na C+!

pajdi komentarzy: 378026.03.2012, 11:42

Takie gadanie, że newsy z onetu, wp itd są gówno warte jest beznadziejne. Przecież oni sobie tego z palca nie wyssali, tylko tłumaczą newsy z The Sun, The Times itd, więc to w te brukowce często puszczają plotki wyssane z palca. Onet itd musi o czymś pisać w rubryce sport.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16826.03.2012, 11:40

Matko przenajświętsza, co biorą ci, którzy piszą te newsy? "Mertesacker odejdzie z Arsenalu, ponieważ chce zarabiać dwukrotnie więcej."

Have mercy!

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 11:36

newsy z onetu brzmią jak z archiwum x

Pinguite komentarzy: 1502026.03.2012, 11:28

No, czytajcie dalej niusy z onetu. A potem mówcie "może coś w tym jest".

berni33 komentarzy: 138926.03.2012, 11:17

juz za dużo tych info o poldim i myślę ze to jest pewne ale brakuje środkowego pomocnika bo ciężko uwierzyć ze diaby,rosa i wilsher w przyszłym sezonie będą większość sezonu zdrowi

kaziu874 komentarzy: 673526.03.2012, 11:15

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsene-wenger-z-podolskim-moglibysmy-wygrac-lige,1,5070568,wiadomosc.html

kaziu874 komentarzy: 673526.03.2012, 11:14

wiem ze onet, ale moze cos w tym jest ..

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 10:49

Podczas walk w drugiej wojnie światowej Rosjanie mieli rozkaz iść tylko do przodu jeśli dany żołnierz się cofnął czekała go natychmiastowa kulka w łeb. Tacy to ludzie.
Do legendy weszła ofensywa Rosjan na Finlandię gzie wojska rosyjskie poniosły ogrom strat wtedy Finom pomagali żołnierze amerykańscy w tak zaprojektowanych mundurach gdzie Finowie przez pomyłkę ich mordowali przez co jeden z płk umieścił znak głoszący "Zakaz strzelania do Amerykanów w lesie"

Norad komentarzy: 18926.03.2012, 10:43

Uf, ładnie mi kuponik wszedł, łączony z Newcastle (na Betsson). To był bardzo udany weekend :)

pumeks komentarzy: 2080826.03.2012, 10:41

dziki kraj...i tak jest do dziś...... 100km za maistami bida z nędzą

songoku95 komentarzy: 2348626.03.2012, 10:40

Bor
tak wiem nasza nauczycielka historii mowila to samo. Ruscy wpadali i gwalcili stare babcie, dzieci nawet zwierzeta!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35526.03.2012, 10:40

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/chelsea-londyn-szykuje-100-mln-euro-na-cristiano-r,1,5070463,wiadomosc.html haha

Szogun komentarzy: 28667 newsów: 326.03.2012, 10:39

Czemu tu się dziwić jeśli Stalin zamordował około 100 mln ludzi w tym 6-7 mln podczas wielkiego głodu na Ukrainie gdzie matki zjadały swoje dzieci i dochodziło do różnych innych aktów kanibalizmu.
Rosjanie byli w ogóle bardziej okrutni od Niemców.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 126.03.2012, 10:34

ale wam też dopowiem jak jesteśmy w temacie, że babcia mówiła że niemcy w porównaniu z ruskimi to byli dobrzy, ale to pewnie zależało od ludzi w danym oddziale

songoku95 komentarzy: 2348626.03.2012, 10:33

Ludobojstwo ofc... Mordowano tylu ludzi...

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 10:32

Wojna to woja, rządzi się swoim prawami. Dobrze, że nie przyszło nam żyć w tamtych czasach.