Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa

Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa 24.03.2012, 16:54, Łukasz Kęczkowski 1809 komentarzy

Kanonierzy odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę nad sąsiadem z północnego Londynu, Tottenhamem, który wcześniej jedynie zremisował z Chelsea. 3:0 dla Kanonierów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Obie drużyny przystąpiły do gry w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Aston Villa: Given, Hutton, Cuellar, Collins, Warnock, Albrighton, Petrov, Herd, Ireland, Heskey, Agbonlahor.

W 7. Minucie gracze z Birmingham wyprowadzili szybką kontrę, jednak Albrighton po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów nie zauważył swoich partnerów i sam posłał piłkę nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

Już dwie minuty później piękną kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Sagna, van Persie i Walcott, lecz strzał tego ostatniego dobrze obronił Given. Dobitka francuskiego bocznego obrońcy minęła bramkę Irlandczyka z dużą odległością.

Od tej chwili to podopieczni Wengera kontrolowali grę, a zawodnicy z Birmingham ograniczali się jedynie do prób kontrataków.

W 15. Minucie żółtą kartkę za bezmyślny faul w środku boiska na Artecie zobaczył Petrow.

Już minutę później zapanowała wielka radość w Arsenalu! Po ładnym dryblingu Gervinho z piłką dobrze zabrał się Kieran Gibbs i strzałem w krótki słupek udało mu się pokonać Givena. 1:0 dla Kanonierów!

W 21. minucie Sagni urwał się Ireland, który ładnie odegrał piłkę do Heskeya, lecz ten nie był w stanie nawet strzelić w światło bramki.

Znowu radość na trybunach! W 25. minucie piękne długie podanie od Songa w profesorski sposób strzałem przy bliższym słupku na bramkę zamienił Theo Walcott. 2:0!

Już trzy minuty po drugiej bramce mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Arteta, lecz jego uderzenie z trudem wybronił Given.

W 37. minucie Robin van Persie był bliski przelobowania Givena strzałem głową, lecz bramkarzowi z Birmingham z najwyższym trudem udało się złapać piłkę.

Dwie minuty później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Aston Villi strzał oddał Van Persie, piłka minęła Givena, lecz rozpaczliwie rzucił się na nią Warnock i udało mu się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia Phil Dowd zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po piętnastu minutach obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Zarówno Arsenal, jak i Aston Villa bez zmian w składach.

W 52. minucie za taktyczny faul na połowie Arsenalu żółtą kartkę obejrzał Warnock, który nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego z kontrą Theo Walcotta.

Po chwili nastąpiła zmiana w szeregach Aston Villi. W miejsce Herda wszedł młody Gary Gardner.

W 57. minucie złym wyprowadzeniem piłki popisał się Wojtek Szczęsny, czym stworzył groźną akcję dla graczy z Birmingham, lecz po chwili zreflektował się i naprawił swój błąd.

Od tego momentu tempo gry odrobinę spadło, więcej akcji toczyło się w środkowej części boiska, a ewentualne ataki dzielnie powstrzymywały linie defensywne obu zespołów.

W 65. Minucie nastąpiła kolejna zmiana w szeregach Aston Villi. Z boiska zszedł Emile Heskey a na murawie zameldował się Andreas Weimann. Trzy minuty później dwóch zmian dokonał Arsene Wenger, który desygnował do gry Aarona Ramseya i wracającego po kontuzji Andre Santosa. Pojawili się oni na placu gry kosztem Gervinho oraz strzelca pierwszej bramki, Kierana Gibbsa.

Dwie minuty po zmianach w Arsenalu żółtą kartkę za brutalne wejście w nogi Aleksa Songa obejrzał Stephen Ireland.

W 73. Minucie Mikel Arteta był bliski zaskoczenia Shay'a Givena strzałem z rzutu wolnego, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez doświadczonego Irlandczyka.

Na czternaście minut przed końcem spotkania na murawie zameldował się Alex Oxlade-Chamberlain, który zmienił dobrze grającego Theo Walcotta, natomiast Alex McLeish postanowił ściągnąć z boiska Alana Huttona, za którego pojawił się Eric Lichaj.

W 82. minucie Alex Oxlade-Chamberlain popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, zakończonym bliższym kontaktem z murawą po interwencji Irelanda. Anglik domagał się odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia Dowd stwierdził, że był to czysty odbiór. Decyzja ta spotkała się z olbrzymią dezaprobatą ze strony kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium, którzy wyrazili to bardzo głośnym buczeniem.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Collins. Obrońca zespołu z Birmingham bezmyślnie kopnął Mikela Artetę w okolicy pola karnego Kanonierów. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kolejne upomnienie dla gracza Aston Villi. Tym razem „żółtko” obejrzał Eric Lichaj.

Kolejna bramka! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mikel Arteta. Idealne uderzenie z około trzydziestu metrów i mamy 3:0 dla Arsenalu! Given bez szans.

Po chwili pan Phil Dowd gwizdnął po raz ostatni i zakończył mecz. Świetna gra Arsenalu pozwala podopiecznym Wengera zapisać na swoje konto kolejne cenne trzy punkty.

David
SAF to ewenement... albo ma cos wszczepionego albo jakis potajemny przeszczep ;P

David92 komentarzy: 640026.03.2012, 21:55

Dlugie zucie gumy na serio dobrze nie robi na te sprawy :D Az mu sie dziwie, twardy dziadek ;D

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 326.03.2012, 21:54

Raczej z rzadka spamuje dublami więc wypadało przeprosić .
Fulham nie wygląda aż tak mizernie więc może uda się zremisować ale martwi coraz lepsza forma Rooneya w kontekście końcowej walki o koronę króla strzelców angielskiej PL.

David92 komentarzy: 640026.03.2012, 21:50

Jestem ciekaw jak mu dzialaja zawiasy jeszcze w mordzie po tylu latach ciaglego zucia :D Pewnie wszystko lata.

SirAlex komentarzy: 100026.03.2012, 21:49

--> mitmichael

Chyba rozszyfrowałeś zagadkę stulecia :D
SAF sam mówił, że lubi sobie whisky wypić ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.03.2012, 21:47

Jak ściąga Poldiego to niech to 4-4-2 spróbuje oO

mitmichael komentarzy: 4924326.03.2012, 21:45

chyba wiem czemu Ferguson zuje ta gume od tylu lat - bo chodzi na mecze pod wpływem alkoholu i zeby nie bylo czuc to gume przynosi :D

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 326.03.2012, 21:45

Sorry za dubla

Nyguss komentarzy: 104126.03.2012, 21:44

Nadzieja na dobry wynik Fulham wygasła, dalej nie oglądam tego pogromu.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 21:41

Ja tak w sumie się ostatnio zastanawiałem, czy przypadkiem Wenger nie chce ściągnąć Poldiego w charakterze skrzydłowego. Bo tak na dobrą sprawę, Podolski gra w napadzie Koeln, bo nie ma kto u nich akcji wykańczać - a w reprezentacji stale gra na skrzydle, bo ma wokół siebie dużo lepszych zawodników, i spisuje się tam świetnie, a i strzela masę bramek. W Arsenalu też będzie miał lepszych partnerów, więc może i u nas na skrzydle by wymiatał.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 21:29

Livescore,eurosport czy nawet wp.pl ...
Tyle stron a i tak te same pytania.

songoku95 komentarzy: 2348626.03.2012, 21:26

właśnie co to za problem wejść na livescore tylko takie głupie pisanie...

popekns komentarzy: 742026.03.2012, 21:19

Proponuję wejść na livscore.com :)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148926.03.2012, 21:19

karlo
Bardzo mnie to cieszy. Chociaż jeden.

hamiltonAFC komentarzy: 11826.03.2012, 21:19

Mam takie nietypowe pytanie. Wie ktoś jak nazywa się taka przyśpiewka Kurczaków, jest charakterystyczna bo na innych stadionach podobnych nie słyszymy. Dodam, że prowadzona w wolnym tempie ;D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549826.03.2012, 21:12

Witam mam do was pytanie, czy orientujecie się czy można gdzieś pobrać mecz Arsenal - Barcelona finał z 2006 roku i ten z przed roku na Emirates z PL komentarzem? z góry dzięki :)

cesc69 komentarzy: 35826.03.2012, 21:11

Powie mi ktoś jak idzie ManU bo nie chce mi sie oglądać.

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 21:09

verma5

Obiektywnie to chyba Ding. Wygrał w welsh open dobrze sobie radzi w CLSie no i gra u siebie ;D ale kibicuje Selbiemu a chińczyków jakoś nie lubię. 3maj się

Luki342 komentarzy: 273526.03.2012, 21:05

jesli chodzi o transfery to hazard (bardzo bym chciał ale jesli by ten transfer nie wypalil to sinclar z swansea naprawde chlopak wie jak grac) podolski( rowniez bardzo bym chcial ale jesli nie wypali to nie obrazil sie na holta bo ga kapitalnie i jest tym co rvp dla arsenalu) vertongen i mville na srodek i jakis 2,3 mlodzików i walczymy o mistrza

piti16 komentarzy: 209926.03.2012, 21:04

niewiem dlaczego ale robie sobie nadzieje na mistrza tak jak przed meczem z milanem

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 21:04

MUFC
Wg mnie China Open wygra Selby albo Trump. A Twoj kandydat?

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2426.03.2012, 20:58

matko, Arsenal w obecnej formie na ES rozwalilby Barce/Real. Jak zaluje tego pierwszego meczu z Milanem, taki zespol i murawy nie umieja przygotowac zenada

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 226.03.2012, 20:57

czuje że De Gea dzisiaj babolka puści :D

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11726.03.2012, 20:52

A_1886---> Ten to ma życie. Prawie nic nie robi, kasuje wielkie pieniądze, bawi się po klubach, panienki lecą na niego. Tylko pozazdrościć.

fcescf komentarzy: 255426.03.2012, 20:42

O jakbym chciał aby Arsenal wyprzedził w tabeli City i wtedy takiego kwejka stworzyć:

SWG
też jestem tego samego zdania. Niemożliwe nie istnieje.

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 20:32

Verma5
Na kogo Stawiasz podczas china open? Tak obiektywnie

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148926.03.2012, 20:29

Nasz wczorajszy mecz z Villą był dobry. Kontrolowalismy przebieg meczu, graliśmy stabilnie. Mam nadzieję, że Andre Santos niedługo odzyska formę po kontuzji i będzie pewnym zmiennikiem Kierana. Cudowny gol Artety (Najlepszego Mikel.), piękna asysta Alexa przy bramce Theo, dobra współpraca Gervinho i Gibbsa. 7 zwycięstwo z rzędu. Oby tak dalej. Możemy dogonić Manchestery. Niemożliwe nie istnieje.

MUFC1878 komentarzy: 122226.03.2012, 20:28

Verma5
no MS od 21.04 ;D
co do tych druzynowych mistrzostw to też nie wiem. Co do power snookera to mi się to właśnie podobało. Po pierwsze to była taka odskocznia na moment od zwykłego grania, po drugie zawodnicy byli bardziej wyluzowani i pokazali się tak jakby z innej strony no i po trzecie zagrania na które nikt (no może opórcz Goulda) by się nie zdecydowal w zwykłym turnieju

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 20:20

MUFC
No juz niedlugo Mistrzostwa Swiata, najlepsza impreza snookerowa:), a potem... NUDY kilka miesiecy.
A w tym roku tez beda te druzynowe mistrzostwa? Nasz Wrobel z Filipiakiem dosyc ladnie sobie poczynali.
A co do Power Snookera, to ja za nim nie przepadam. Zwlaszcza atmosfera na trybunach jest denerwujaca. Kibice ciagle sie dra.