Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa

Siódma ligowa wygrana z rzędu - Arsenal 3:0 Aston Villa 24.03.2012, 16:54, Łukasz Kęczkowski 1809 komentarzy

Kanonierzy odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo i jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę nad sąsiadem z północnego Londynu, Tottenhamem, który wcześniej jedynie zremisował z Chelsea. 3:0 dla Kanonierów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Obie drużyny przystąpiły do gry w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Walcott, Van Persie.

Aston Villa: Given, Hutton, Cuellar, Collins, Warnock, Albrighton, Petrov, Herd, Ireland, Heskey, Agbonlahor.

W 7. Minucie gracze z Birmingham wyprowadzili szybką kontrę, jednak Albrighton po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów nie zauważył swoich partnerów i sam posłał piłkę nad poprzeczką bramki Szczęsnego.

Już dwie minuty później piękną kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Sagna, van Persie i Walcott, lecz strzał tego ostatniego dobrze obronił Given. Dobitka francuskiego bocznego obrońcy minęła bramkę Irlandczyka z dużą odległością.

Od tej chwili to podopieczni Wengera kontrolowali grę, a zawodnicy z Birmingham ograniczali się jedynie do prób kontrataków.

W 15. Minucie żółtą kartkę za bezmyślny faul w środku boiska na Artecie zobaczył Petrow.

Już minutę później zapanowała wielka radość w Arsenalu! Po ładnym dryblingu Gervinho z piłką dobrze zabrał się Kieran Gibbs i strzałem w krótki słupek udało mu się pokonać Givena. 1:0 dla Kanonierów!

W 21. minucie Sagni urwał się Ireland, który ładnie odegrał piłkę do Heskeya, lecz ten nie był w stanie nawet strzelić w światło bramki.

Znowu radość na trybunach! W 25. minucie piękne długie podanie od Songa w profesorski sposób strzałem przy bliższym słupku na bramkę zamienił Theo Walcott. 2:0!

Już trzy minuty po drugiej bramce mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Arteta, lecz jego uderzenie z trudem wybronił Given.

W 37. minucie Robin van Persie był bliski przelobowania Givena strzałem głową, lecz bramkarzowi z Birmingham z najwyższym trudem udało się złapać piłkę.

Dwie minuty później po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Aston Villi strzał oddał Van Persie, piłka minęła Givena, lecz rozpaczliwie rzucił się na nią Warnock i udało mu się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry sędzia Phil Dowd zaprosił obie drużyny na przerwę.

Po piętnastu minutach obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Zarówno Arsenal, jak i Aston Villa bez zmian w składach.

W 52. minucie za taktyczny faul na połowie Arsenalu żółtą kartkę obejrzał Warnock, który nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego z kontrą Theo Walcotta.

Po chwili nastąpiła zmiana w szeregach Aston Villi. W miejsce Herda wszedł młody Gary Gardner.

W 57. minucie złym wyprowadzeniem piłki popisał się Wojtek Szczęsny, czym stworzył groźną akcję dla graczy z Birmingham, lecz po chwili zreflektował się i naprawił swój błąd.

Od tego momentu tempo gry odrobinę spadło, więcej akcji toczyło się w środkowej części boiska, a ewentualne ataki dzielnie powstrzymywały linie defensywne obu zespołów.

W 65. Minucie nastąpiła kolejna zmiana w szeregach Aston Villi. Z boiska zszedł Emile Heskey a na murawie zameldował się Andreas Weimann. Trzy minuty później dwóch zmian dokonał Arsene Wenger, który desygnował do gry Aarona Ramseya i wracającego po kontuzji Andre Santosa. Pojawili się oni na placu gry kosztem Gervinho oraz strzelca pierwszej bramki, Kierana Gibbsa.

Dwie minuty po zmianach w Arsenalu żółtą kartkę za brutalne wejście w nogi Aleksa Songa obejrzał Stephen Ireland.

W 73. Minucie Mikel Arteta był bliski zaskoczenia Shay'a Givena strzałem z rzutu wolnego, jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki strzeżonej przez doświadczonego Irlandczyka.

Na czternaście minut przed końcem spotkania na murawie zameldował się Alex Oxlade-Chamberlain, który zmienił dobrze grającego Theo Walcotta, natomiast Alex McLeish postanowił ściągnąć z boiska Alana Huttona, za którego pojawił się Eric Lichaj.

W 82. minucie Alex Oxlade-Chamberlain popisał się pięknym rajdem przez pół boiska, zakończonym bliższym kontaktem z murawą po interwencji Irelanda. Anglik domagał się odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia Dowd stwierdził, że był to czysty odbiór. Decyzja ta spotkała się z olbrzymią dezaprobatą ze strony kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium, którzy wyrazili to bardzo głośnym buczeniem.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Collins. Obrońca zespołu z Birmingham bezmyślnie kopnął Mikela Artetę w okolicy pola karnego Kanonierów. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kolejne upomnienie dla gracza Aston Villi. Tym razem „żółtko” obejrzał Eric Lichaj.

Kolejna bramka! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mikel Arteta. Idealne uderzenie z około trzydziestu metrów i mamy 3:0 dla Arsenalu! Given bez szans.

Po chwili pan Phil Dowd gwizdnął po raz ostatni i zakończył mecz. Świetna gra Arsenalu pozwala podopiecznym Wengera zapisać na swoje konto kolejne cenne trzy punkty.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
MarcinKanonier komentarzy: 133126.03.2012, 19:26

Ale ta koszulka mi sie zajebiscie podoba, modle sie zebysmy takie mieli, od razu bym sobie zakupil ;)

mitmichael komentarzy: 4924326.03.2012, 19:24

Podolski, Vertonghen, Hazard to powinny byc transfery zrobione jako pierwsze

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 19:14

KanonierChris

Rozumiem. Mi też się to podobało.

KanonierChris komentarzy: 292426.03.2012, 19:11

Mid pytam tylko dlatego ponieważ był to fajny bajer :) Miło by było jakby wrócił.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 19:10

kanonier141

Podolski też może grać na skrzydle.

kanonier141 komentarzy: 74826.03.2012, 19:02

No właśnie. Niby chcecie tylko Podolskiego, a jak przyjdzie spadek formy i kontuzje to znowu będziecie gadać, że nie ma ławki, a Wenger skąpił na transfery. Jak są wszyscy do dyspozycji i w formie to wszystko wygląda cacy, ale przychodzi co do czego to zawsze nam później czegoś brakuje. Nie pamiętam sezonu, żeby nie było plagi kontuzji i rzadko kiedy graliśmy najsilniejszym składem. Jak dla mnie oprócz Podolskiego konieczny jest jeszcze skrzydłowy, bo mamy na razie grających w kratkę Walcotta, Gervinho i młodego Chamberlaina. Dojdzie Ryo, ale to niewiadoma, a nam potrzeba pewnych zawodników. Obrońca raczej nie jest tak potrzebny, ale wszechstronny Verthongen nam nie zaszkodzi, bo zawsze ktoś ma kontuzje i lepiej mieć takiego zawodnika w swoim składzie, niż później płakać, że nie ma kto grać. Liczę w końcu na trofea w przyszłym sezonie, a odpowiednio wzmacniając skład mamy na nie szanse.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.03.2012, 19:01

Witam. Widzę że gdzieś się przewinął ten materiał z eurosportu.

Wątpię, żeby taki Hazard czy Gotze do nas przyszedł. Podolski + ofensywny, uniwersalny pomocnik i będę zadowolony, na prawdę !

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 19:01

Vermaelen5

Nie - nie oglądam. Tak - o 21:00.

Vermaelen5 komentarzy: 265926.03.2012, 18:59

Hejka ludzie!:D
Oglądacie dzisiaj ManU - Fulham? O 21, tak?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:58

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia. Z tego co kojarzę, to chyba akurat nie było osoby, która się nimi zajmuje.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 18:56

Karlo@
Nie zdziwię się jak u nas zakończy karierę ;D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 18:54

Ja wiem że dużo wymagam;D
Ale dla mnie Vertonghen,Belhanda,Farfan/Hoilett,Podolski i jestem w 7 niebie;)

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 18:53

Małolat z tego Artety. Jeszcze z 3,4 sezonu pogra na wysokim poziomie u nas.

KanonierChris komentarzy: 292426.03.2012, 18:53

Taki Goetze właśnie...

Mid, skoro już jesteś to mam pytanko, do adminów w ogóle, ale Ty się napatoczyłeś :)
Co się stało z grafikami przed i po meczowymi? Z tymi zestawieniami składu? Pytam z ciekawości bo zawsze mi się to podobało :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 18:49

Arteta dzisiaj kończy 30 lat;)
Sto lat!;)
Ale żadnych informacji o tym na a.com czy nawet na k.com...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:43

KondzioElite i KanonierChris

Popieram - tyle mi wystarczy do szczęścia.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.03.2012, 18:41

Mid@
Ja też.
Nie ma opcji na takie szaleństwa łącznie transfery wyniosą nas od 30 do 50 mln.
Więcej zarząd ani Wenger nie wyda!:)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:41

Na tej stronie Eurosportu bzdury piszą. Telegraph wcale nie pisał, że oprócz Podolskiego Wenger chce sprowadzić trzech piłkarzy - pisali o tym, że Wenger chce oprócz Lukasa sprowadzić jeszcze jakiegoś ofensywnego piłkarza, a mówi się o kimś z trójki Goetze, Hazard, Hoilett.

KanonierChris komentarzy: 292426.03.2012, 18:40

Ja byłbym za sprowadzeniem jednego pomocnika, rozgrywającego z wizją. Do tego Podolski i jestem zadowolony.

KondzioElite komentarzy: 618726.03.2012, 18:39

Dla mnie wystarczy ofensywny pomocnik i napastnik :) Taki uniwersalny - Goetze.

kaziu874 komentarzy: 673526.03.2012, 18:38

Kondzio --> ale zauwaz ze:
- srodkowy obronca nam niepotrzebny, poniewaz te pozycje mamy dobrze obstawiona i napewno nikt nie bedzie chcial siedziec caly czas na lawce, a para Kosa-Verma jest nie do ruszenia,
- boki obrony tez sa ogarniete. Jenkinson powoli przyzwyczaja sie do gry na najwyzszym poziomie, a kazdy jego nastepny mecz przed kontuzja byl coraz lepszy,
- pomocnicy - nawet nie liczac wiecznie kontuzjowanego Diaby'ego, Frimponga i Ramseya bez formy, to i tak uwazam, ze nie ma zle (mozna sie rozejrzec za rozgryeajacym ale czy Rosa/Jack/Arteta/Ramsey pogodza sie na dluzej z lawka rezerwowych ?
- skrzydlowi - w tym sezonie wygladalo to tak: Walcott, Gervinho, Arshavin, Chamberlain, Rosicky i nie mielismy raczej problemow z ta pozycja, a zamiana Arsha --> Ryo wyszla by nam na plus wedlug mnie.
- no i atak - RvP ..... dlugo, dlugo nikt i dopiero Hamak i Park, ktory wogole nie dostal szansy. Przy wymianie Chamakh -- > Poldi + Afobe napewno wyszlibysmy lepiej niz wczesniej, poniewaz bylby bardzo dobry zmiennik dla Robina.

Tak to wyglada wedlug mnie, chociaz jakby bylo wiecej transferow (co uwazam za mila niespodzianke) to bym byl jeszcze bardziej zadowolony. ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:37

A w to 77 milionów nie wierzę - tym bardziej jeśli mówi o tym Eurosport.

karlo komentarzy: 906926.03.2012, 18:36

Ale wydaje mi się że takie pieniądze i mądre zakupy za nie z Wengerem na czele w następnym sezonie dadzą nam trofea.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:36

KondzioElite

Jak dla mnie Per wcale nie był złym transferem. Zobaczymy jeszcze jak będzie grał w kolejnym sezonie. Szkoda, że nie będzie mógł wziąć udziału w Euro.

Tak na dobrą sprawę Vertonghen wcale nie jest nam potrzebny. A mi sam Podolski nie wystarczy - potrzebny jest jeszcze jeden ofensywny pomocnik.

Z Podolskim po mistrza. 77 mln do wydania! :D
eurosport.pl/pilka-nozna/premier-league/2011-2012/wenger-wyda-77-mln_sto3210837/story.shtml

KondzioElite komentarzy: 618726.03.2012, 18:25

Czy to nie dziwne? Przed odejściem Cesca, Eboue, Gaela i Samira chcieliśmy jeszcze z trzech piłkarzy. A teraz? Po odejściu tej czwórki i wypożyczniu kilku ławkowiczów chcecie tylko Podolskiego? (jedynym udanym transferem był Santos i Arteta)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.03.2012, 18:24

Maximilliano

Aż oczy bolą od twojego avatara :]

kaziu874 komentarzy: 673526.03.2012, 18:16

Skoro juz tak mowicie o transferach to wedlug mnie taki sklad (oczywiscie bez kontuzji) bylby bardzo dobry:
-Szczesny, Fabianski, Mannone
-Sagna, Jenkinson (w razie czego Koscielny, Coquelin)
-Koscielny, Vermaelen, Mertesacker, Djourou, Bartley, Miquel
-Santos, Gibbs (w razie czego Vermaelen, Miquel)
-Song, Arteta, Wilshere, Coquelin, Ramsey, Rosicky, Diaby, Lansbury, Yennaris
-Walcott, Gervinho, Chamberlain, Miyaichi (w razie czego Podolski)
-van Persie, Podolski, Park, Afobe

Mozna do tego dodac jeszcze jakiegos rozgrywajacego, ale wedlug mnie nie jest on potrzebny jak Rosicky i Wilshere beda zdrowi.

Arsenal23
nie bądź takim pesymistą :D Sam Wenger wypowiedział się że nie będzie dużo transferów. Ale dołączą do nas KLASOWI zawodnicy. Takim dla mnie są np. Kagawa MVilla itp.

Lukasz_10 komentarzy: 27426.03.2012, 18:02

ArseneAl
On jest uniwersalnym obrońcą tak jak Verma. Może grać z boku jak i na środku. Po co on? Wystarczy popatrzeć, że jak przed meczem z AV wypadł Koscielny to nie było obrońcy, który by 100% go w 100% zastąpił. Djorou dał radę bo w zasadzie nie miał nic do roboty. Gdyby to był mecz z MC, lub z MU to by już tak wesoło nie było.

Maximilliano komentarzy: 82326.03.2012, 17:59

ArseneAl
No właśnie obrona na następny sezon wygląda naprawde solidnie:
PO:Sagna,Jenkinson,Conquelin( W razie kontuzji)
SO:Mertesacker,Vermaelen,Koscielny,Djourou,Miquel,Bartley
LO:Gibbs,Santos,Vermaelen ( W RAZIE KONTUZJI) I Yennaris

Niepotrzebny nam już żaden obrońca bo trzeba pogodzić dobrych zawodników i młodych z potencjałem. Bo Wenger nie będzie rotował 6 obrońcami co spotkanie a prawdopodobnie każdy z nich będzie się domagał gry.