Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patriko komentarzy: 540725.02.2023, 20:55

@Piotrek95 napisał: "Wy się znacie, myslicie że dzisiaj Live odpowie w mocnym stylu i powalczy o TOP4 a czy raczej podłamani po meczu z Realem dzisiaj będą cieniem drużyny?"
Dzisiaj to im Lokonga bramkę wpieprzy.

Artu komentarzy: 194525.02.2023, 20:50

Ok Panowie aby za wesoło nie było to Burnley pędzi do Premier League ; )

ozzy95 komentarzy: 2122 newsów: 125.02.2023, 20:41

O i co ciekawe Martinelli wybrany zawodnikiem meczu. Jak dla mnie za pierwszą połowę, no chance. Cieszę się, że strzelił i pokazał się z lepszej strony w drugiej odsłonie, ale no Gabriel M. dziś zagrał profesurę. Absolutnie bezbłędny. Jorginho podobnie. Cieszy że nowe nabytki są faktycznie wartością dodana do tego składu, a nie tylko backupem na wypadek pożaru.

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 125.02.2023, 20:35

@Marcinafc93: wiadomo, wykonawcy się też zmienili, ale to trzeba wszystko sobie wypracować na treningach

Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 125.02.2023, 20:34

Teraz sobie porównajmy, jak graliśmy za Unaia w obronie, a jak teraz. Organizacja lvl top

Trempa (redaktor) komentarzy: 1222 newsów: 17425.02.2023, 20:28

Rozegraliśmy do tej pory 24 mecze i nie otrzymaliśmy jeszcze ani jednej czerwonej kartki. A jeszcze "niedawno" biliśmy rekordy w historii tego klubu.
Tutaj też wiać progres.

krzykus1990 komentarzy: 539625.02.2023, 20:25

@Anakin8989 napisał: "Nie wiem czy ktoś zauważył ale Marquinhos dzisiaj z golem i asysta ;D"
Zauważyłem. W dodatku asystował Gabrielowi xD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 20:21

@drewniane_krzeslo: dokładnie a takie mecze trzeba też umieć wygrywać, a my to robimy.

drewniane_krzeslo komentarzy: 281625.02.2023, 20:19

Dla wszystkich osób narzekających na styl, graczy itp. Za kilka dni nie będziemy pamiętać o tym meczu a 3 punkty w tabeli mogą być bardzo cenne w walce o tytuł.

ozzy95 komentarzy: 2122 newsów: 125.02.2023, 20:17

Ode to brakuje napastnika do grania. Nasza klepa to chodziła aż miło z Jezusem. Nketiah to nie jest ten typ napastnika. Być może Martinelli też będzie inaczej wyglądał, kiedy do składu wróci Gabriel J. Choć Trossarda też trochę szkoda byłoby odsunąć od składu. Ma to coś. Taki magic touch na małej przestrzeni. Szybka nóżkę, chodzi na zawiasach jak szalona. Mam z nim taki trochę Cazorla vibe. 3 punkty są i to jest na dziś najważniejsze info.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1222 newsów: 17425.02.2023, 20:15

@trempa napisał: "Atletico:
1. Czerwona kartka
2. Prowadzi 1-0 po golu obrońcy ze stałego fragmentu gry.

Nowe, nie znałem."

3. Traci bramkę z Realem w końcówce.

Nowe, nie znałem.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1222 newsów: 17425.02.2023, 20:14

Atletico:

AleksandraAngielska komentarzy: 319 newsów: 925.02.2023, 20:11

Bournemouth się odradza. Remis na wyciągnięcie ręki.

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 20:09

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 20:08

@zdyp: Dominacja środka pola

Ewentualnie czerwona kartka XDD

angel1953 komentarzy: 68725.02.2023, 20:05

Wydaje mi się, że Ode brakuje wsparcia w rozgrywaniu. Xhaka w tym aspekcie nie dojeżdża, a Jorginho jest nisko i ma inne zadania. Gdybyśmy mieli kogoś pokroju Cazorli aby wspomogl Ode lepiej by to funkcjonowało. Mocno wierzę w Viera, że to będzie ten gość który wbije w miejsce Xhaki i zrobi różnice

zdyp komentarzy: 469425.02.2023, 20:05

@Piotrek95 napisał: "zobaczymy dziś efekty, jestem tego pewien"
czyli? sztabke w gaciach? ;ppp

aguero10 komentarzy: 861225.02.2023, 20:02

Teraz rozjechać Everton za ostatni mecz .

Anakin8989 komentarzy: 6025.02.2023, 19:57

Jestem ciekaw co Arteta zrobi z Patino po sezonie bo o ile Marquinhos trafił do zespołu walczącego o awans tak Patino gra chyba w najgorszej drużynie Championship.

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 19:57

@Dziadyga: Przydałoby się takie 4:0 do przerwy z kimś i może wtedy Arteta by wprowadził Kiwiora, Vieire czy Emila

kamo99111 komentarzy: 728125.02.2023, 19:54

@Er4s napisał: "Ode idealnie dzisiaj opisali komentatorzy jak gra ostatnio. Ma w każdym meczu kilka 10 minutowych super epizodów wymieszanych z kilkoma słabymi. Rollercoaster użyli słowa - idealnie oddaje formę Norwega :)"

Dlatego dobrze, że powoli ESR wraca. Wydaje mi się, że Norwegowi brakuje ostatnio rywalizacji o miejsce w składzie. Musi wznieść się na poziom wyżej No póki co masa błędnych decyzji.

alexis1908 komentarzy: 374925.02.2023, 19:54

@tomaszszef: Już po nas to City się miało rozkręcić i nadal są mega nierówni i Sroki wcale nie będą bez szans .

Dziadyga komentarzy: 868025.02.2023, 19:54

Nasi za tydzień z wiśniami też że 4 gole muszą ukłuć.Juz dawno nie było tak pewnej kanonady a ten sobotni mecz ma na to potencjał.Bramki trzeba nabijac dla pewności siebie i żeby city w tej kwestii nam za dużo nie uciekli,bo te bramki też ważne przecież.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 19:49

I bardzo dobrze że Marq poszedł na te wypożyczenie, niech się ogrywa, a jak wróci to może będziemy mieć super zawodnika na lata. Ciekawe jakie plany ma Arteta na Nelsona.

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 19:49

A nasz sambi bambi dzisiaj od pierwszej minuty na Liverpool wychodzi

Patrick mu tam wytłumaczył że trzeba podostrzyć i zobaczymy dziś efekty, jestem tego pewien

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 19:46

@Anakin8989 napisał: "Nie wiem czy ktoś zauważył ale Marquinhos dzisiaj z golem i asysta ;"

Faktycznie, dziś debiut w Norwich i od razu zawodnik meczu

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:46

@tomaszszef napisał: "Na newcastle niech nikt nie liczy ze cos ugra z City . Oni sie w dolku teraz i grają srednio a city sie rozkrecilo niestety"
Bruno wraca do składu, więc może się im poprawić gra, choć z live pokazali że nawet w 10 mogą cisnąć, a walczą o TOP4 wciąż.

Freo98 komentarzy: 669525.02.2023, 19:45

@DavidSilva21: o gramy jeszcze z oboma zespołami, już nie mogę sie doczekać XD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 19:44

City nie musi nic robić, Bou wyszło z kupa w majtkach i sami im gole fundują.

Anakin8989 komentarzy: 6025.02.2023, 19:43

Nie wiem czy ktoś zauważył ale Marquinhos dzisiaj z golem i asysta ;D

Freo98 komentarzy: 669525.02.2023, 19:42

@djmacius: Zależy gdzie kupujesz. Z tego co widziałem dla red membershipow 8 marca otwiera sie sprzedaż, tylko trzeba to bardzo szybko ogarrnąć, bo to nieduża ilość jest

tomaszszef komentarzy: 162425.02.2023, 19:42

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:39

@Simpllemann napisał: "Tak. Czerwona kartka liczy się we wszystkich rozgrywkach, więc ewentualne wyrzucenie z boiska w meczu pucharowym skutkuje pauzę w spotkaniu ligowym."
Dzięki za info

Leicester created 0.01(xG) against Arsenal today - the lowest xG in a Premier League match since we began this account.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52425.02.2023, 19:38

@Garfield_pl napisał: "Panowie ,a jak to wygląda z czerwoną kartką w jutrzejszym finale CC ? Liczy się w PL czy nie? Skoro czerwona Pope wyrzuciła go z tego meczu, to ewentualnie czerwo dla kogoś wyrzuca z PL?"

Adamarsenal1 komentarzy: 336725.02.2023, 19:35

Dobrze że zaraz mecz z Evertonem, napewno już tak nie zagrają jak ostatnio, trzy punkty muszę być.

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 19:34

Panowie, w kwestiach wyjazdu na mecze jestem laikiem i trochę nie wiem gdzie zapytać. Myślicie, że są jeszcze szanse na bilety na 21.04 na mecz przeciwko Southampton? Właśnie zobaczyłem, że gramy w moje 26. urodziny, więc bym sobie zrobił prezent :D

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:31

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:28

Dominic Calvert-Lewin is not likely to be available for Everton's trip to Arsenal on Wednesday

Piotrek95 komentarzy: 976225.02.2023, 19:27

Jorginho dziisiaj kolejny wybitny mecz, on daje Vibe Andrei Pirlo z najlepszych lat

Wiedziałem że odpali ale nie sądziłem że aż tak szybko się wpasuje do drużyny

Wiadomo że to gdybanie ale z Lokongą zamiast Jorginho nie byłoby 3 pkt ani z Villą ani dziś z Leicester

Theov47 komentarzy: 108125.02.2023, 19:26

Tylko, że ten wynik z Nottingham to był mały cud, nic na to nie wskazywało. Z Newcastle powinni mieć ciężką przeprawę mimo, że grają u siebie. Trzeba wygrywać wszystko jak leci i się nie oglądać za siebie.

Er4s komentarzy: 338725.02.2023, 19:26

Garfield_pl komentarzy: 3092925.02.2023, 19:26

Tez macie lekko opóźniony głos na Viaplay w studio?

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11725.02.2023, 19:22

@angel1953: Gabriel, Saliba, Zina, Xhaka, Jorginho i Trossard dziś w karty grali?

angel1953 komentarzy: 68725.02.2023, 19:21

@Reamoner: Ode kiepsko? To kto wygląda u nas lepiej od niego, no może Saka xd gościu zapierdziela i walczy za 3, daj dużo więcej anizeli Ozil w Arsenalu

Er4s komentarzy: 338725.02.2023, 19:19

Na potyczkę City można liczyć i zaciskać kciuki za tydzień z Newcastle. Może jakieś 0:0 pasy wyciągną

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30