Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal

Skromna wygrana na wyjeździe: Leicester 0-1 Arsenal 25.02.2023, 17:08, Łukasz Wandzel 1441 komentarzy

W porównaniu do poprzedniego meczu z Aston Villą dzisiejszego starcia z Leicesterem City z pewnością nie charakteryzował ten sam poziom atrakcyjności. Mimo to dzisiejszego popołudnia londyńczycy również musieli się bardzo mocno napracować – najpierw by zdobyć jedynego gola w całym meczu, a później obronić prowadzenie i wyjechać z King Power Stadium z kompletem punktów. W tym przypadku trudne fizyczne wyzwanie dla Kanonierów oznaczało niespecjalnie miły dla oka mecz piłki nożnej dla kibiców. Sytuacje warte odnotowania w każdej z połów można policzyć na palcach jednej ręki, a ostatecznie najbardziej żal pięknego trafienia Trossarda z pierwszej odsłony spotkania, które nie zostało uznane po interwencji VAR-u.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (90+3' Tomiyasu) – Jorginho, Xhaka, Odegaard (84' Partey) – Saka, Trossard (70' Nketiah), Martinelli

Leicester City: Ward – Castagne (85' Pereira), Souttar, Faes, Kristiansen – Dewsbury-Hall, Ndidi (77' Soumare), Praet (77' Daka) – Tete (62' Tielemans), Iheanacho (62' Vardy), Barnes

Od początku meczu Arsenal w typowy dla siebie sposób kontrolował grę i dążył do szybkiego trafienia w pierwszych minutach, lecz wszystkie strzały i centry Kanonierów były blokowane przez Leicester. Gospodarze z kolei opierali swoją grę na kontratakach, lecz nie stwarzali zagrożenia. Tempo spotkania bardzo szybko wyhamowało i mimo że przed przerwą na King Power Stadium futbolówka dwukrotnie znalazła się w siatce, według statystyk żadna z drużyn nie uderzyła w światło bramki, a Leicester nie oddał strzału w ogóle.

W 26. minucie Trossard w końcu znalazł sposób na poradzenie sobie z zagęszczonym polem bramkowym gospodarzy. Ward wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, a Xhaka wyłożył ją Belgowi, który trafił w samo okienko z okolic szesnastego metra. Niestety gol nowego nabytku Arsenalu nie został uznany po analizie VAR-u. Sędzia odgwizdał faul White'a na Wardzie, ponieważ prawy defensor The Gunners przytrzymywał rękę golkipera, kiedy ten piąstkował.

Chwilę później Iheanacho dostał podanie za plecy obrońców, po czym popędził w kierunku bramki gości i pokonał Ramsdale'a. Wydaje się jednak, że napastnik Leicesteru od początku podejrzewał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Kanonierzy mogli czuć się pokrzywdzeni, ponieważ arbiter najpierw nie uznał im gola, a chwilę później nawet nie zdecydował się na dłużej zatrzymać przy sytuacji, kiedy Saka został popchnięty przez Souttara w szesnastce gospodarzy w sytuacji bez piłki. Lecz przyjezdni dopięli swego tuż po przerwie i wyszli na upragnione prowadzenie. W 46. minucie akcję prawym skrzydłem poprowadził Trossard i podał do Martinellego, który strzałem po ziemi pokonał Warda.

Zdobycie gola na chwilę uspokoiło grę Arsenalu, lecz Kanonierzy nie podwyższyli prowadzenia, przez co utrudnili sobie zadanie. Z jednej strony Leicester nie miał ani jednej groźnej akcji, oddając jeden niecelny strzał w całym meczu po godzinie gry. Z drugiej jednak jedna akcja mogła sprawić, że Lisy wywalczą remis. Dlatego londyńczycy przez całą drugą połowę musieli walczyć o utrzymanie wyniku, żeby zapewnić sobie trzy oczka.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 733825.02.2023, 17:31

@Marzag:

W swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczyłem "ostatnio".

FilipCz komentarzy: 196925.02.2023, 17:31

Szkoda, że Esr, Nelson lub Viera nie dostaną dziś chociaż 20 minut.

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:31

Odegard w najprostszych sytuacjach gdzie trzeba podać kombinuje bez sensu

Marcel90 komentarzy: 835825.02.2023, 17:31

Ode ma niestety problem z podejmowaniem dobrych decyzji czesto, jak trzeba podac to szuka strzalu, jak wypada strzelic to czesto szuka podania

kamo99111 komentarzy: 728125.02.2023, 17:31

@MuodyWenger napisał: "Jest szansa, że wejdzie dziś Emi za Norwegia?"

Wątpię... po takiej przerwie nie w takiej sytuacji. Jakby było z 2-3:0 to pewnie tak.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 325.02.2023, 17:30

Jesus niedługo wraca? W marcu jakoś?

Mickeylo komentarzy: 278725.02.2023, 17:29

@kamo99111: musiał zrobić te swoje 30 przekładek

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1225.02.2023, 17:29

Jest szansa, że wejdzie dziś Emi za Norwegia?

Mickeylo komentarzy: 278725.02.2023, 17:28

Pałson to pałson, jego beznadziejne sędziowanie to dla mnie nic nowego.

Er4s komentarzy: 338725.02.2023, 17:28

Swietna decyzja Gabriela pchać się w drybling i biegać za linia boiska zamiast podać noga do kolegi do tylu

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 125.02.2023, 17:28

@damianARSENAL napisał: "Trossard siwieje? Czy się farbuje"
Pasemko ma takie

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:28

Serio Trissarda ściąga?

aaron komentarzy: 337125.02.2023, 17:27

"Sędzia gej wącha klej z papierowej toooorbyyy, pije pali, konia wali i bierze do mordyyy"
:D

sebaarsenal komentarzy: 166925.02.2023, 17:27

Czemu Leo…

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 325.02.2023, 17:26

Co za wkurzający kawał penisa na kurzych łapach z gwizdkiem w stulecie z tego sędziego.

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:26

Jak w tej lidze odebrać piłkę, skoro wszystko się gwiżdże?

damianARSENAL komentarzy: 870625.02.2023, 17:26

Trossard siwieje? Czy się farbuje

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 125.02.2023, 17:26

@Rynkos7 napisał: "Jedna jaskółka wiosny nie czyni"
Wystarczyło oglądać Arsenal przed mistrzostwami by wiedzieć że to nie jedna jaskółka.

MuodyWenger komentarzy: 1613 newsów: 1225.02.2023, 17:26

Gwizdnal to? Boże widzisz i nie grzmisz

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.02.2023, 17:26

Sędziowie w PL mają syndrom małych członków niestety, muszą się dowartościowywać

GunnersFan9 komentarzy: 8715 newsów: 825.02.2023, 17:25

To ten frajer z gwizdkiem zabrał nam pierwsza bramkę z Manchesterem United

wodky komentarzy: 19525.02.2023, 17:25

Co krzyczą kibice kiedy ramsdale wybija piłkę? Już któryś raz się przysłu****e i nie mogę tego wyłapać

djmacius komentarzy: 385725.02.2023, 17:23

Jeśli Partey jest zdrowy to wpuściłbym go na uspokojenie gry i Nketiaha za Martinellego.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44725.02.2023, 17:21

@Mickeylo: Niby tak, ale mnie osobiście od zawsze irytowały tak rozgrywane rzuty rożne, w pewnym sensie tracimy możliwość bezpośredniego łatwego wrzucenia piłki w pole karne

damianARSENAL komentarzy: 870625.02.2023, 17:20

Vardy wyglada jakby z baru wyszedł

Elastico07 komentarzy: 1286425.02.2023, 17:20

Strasznie ich zdominowaliśmy w tym meczu,potrzeba 2 bramka bo jak tego nie wygramy to absurs

Damper komentarzy: 296225.02.2023, 17:20

Ciekawe co pokaże Jurek Tielemans. On to dopiero musi mieć zjazd, skoro w mizernym Leicester wylądował na ławie.

mlodykanonier komentarzy: 152525.02.2023, 17:20