Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich

Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich 30.04.2016, 19:34, Michał Koba 3606 komentarzy

Dla każdego fana Arsenalu trwający jeszcze sezon jest już kampanią straconą. Dzisiejszy mecz miał jednak dostarczyć miłośnikom klubu z północnego Londynu nieco emocji i wynagrodzić ostatnie niepowodzenia. Kanonierzy wygrali co prawda spotkanie, ale styl, w jakim to zrobili, nadal pozostawia wiele do życzenia. Piłkarze z Londynu przez długi czas operowali futbolówką, momentami pozwalając rywalom na przeprowadzanie kontrataków, ale nie potrafili kończyć swych akcji strzałami, których zaliczyli jedynie dziewięć, a pierwszy celny dopiero w 59. minucie. Strzeleckiej niemocy nie przerwał także Olivier Giroud, który przez całe spotkanie – z wyjątkiem dwóch niezłych główek – był tylko cieniem samego siebie.

Trzeba jednak oddać The Gunners, że po ostatnich trzech remisach w końcu zdobyli komplet punktów, a przecież to właśnie liczba oczek w tabeli, a nie styl gry w końcowej fazie sezonu, liczy się najbardziej. Miejmy nadzieję, że skromne zwycięstwo podniesie na duchu podopiecznych Wengera, a także samego Francuza, wobec którego swoją nieprzychylność prezentowała dziś część fanów zebranych na Emirates Stadium, i za tydzień Arsenal zaprezentuje widowiskowy oraz skuteczny futbol w ważnym spotkaniu z Manchesterem City.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker (51' Gabriel), Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey, Özil - Iwobi (55' Welbeck), Alexis (84' Coquelin), Giroud

Norwich City: Ruddy - Pinto, Martin, Bassong (88' Jarvis), Olsson Redmond, Howson, O'Neil, Brady (79' Naismith)- Hoolahan (68' Mbokani) - Jerome

Początek meczu był dość niemrawy. Żadna z drużyn nie kwapiła się, by ruszyć śmiało do przodu, przez co byliśmy świadkami nieśmiałych podań wzdłuż boiska.

Dopiero w 6. minucie dośrodkowanie z lewej strony trafiło do młodego Redmonda, którego uderzenie mogło zaskoczyć Čecha. Golkiper Arsenalu był jednak na posterunku i dobrze odbił piłkę nogami.

Odpowiedź Arsenalu przyszła kilka chwil później. Gra na jeden kontakt piłkarzy gospodarzy dała możliwość Iwobiemu, by wbiec przebojowo w pole karne rywali, ale po jego uderzeniu piłka minęła lewy słupek bramki. Minutę później szansę miał także Giroud, ale i strzał Francuza z kilku metrów został zablokowany.

Przez długi czas mecz przybierał obraz, do którego kibice Kanonierów zdążyli się przyzwyczaić. Podopieczni Arsene'a Wengera dominowali, wymieniali masę podań, ale nie potrafili sobie wypracować dobrej pozycji do zagrożenia bramce Ruddy'ego.

Wreszcie podanie Iwobiego ładnie między nogami przepuścił Özil, a ta trafiła do Alexisa. Chilijczyk wbiegł z nią w pole karne, ale jego strzał na krótki słupek zablokowali defensorzy Norwich.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy po zamieszaniu na skrzydle futbolówkę przed polem karnym otrzymał Elneny. Zimowy nabytek The Gunners zbyt długo jednak przymierzał się do strzału i zamiast gola wywalczył rzut rożny.

W 42. minucie to goście wypracowali sobie najlepszą sytuację jak do tamtej pory. Znów dokładna wrzutka trafiła do Redmonda, który bez zastanowienia huknął z woleja. Na szczęście dla Arsenalu ponownie dobrze zachował się Čech.

Norwich chwyciło wiatr w żagle i przeprowadziło kolejną ciekawą akcję: kilka podań na jeden kontakt strzałem sprzed pola karnego zakończył O'Neil, ale i ta próba okazała się niecelna. Dwie minuty po tej sytuacji znów głównym bohaterem widowiska był Redmond, który dobrze poradził sobie z kilkoma obrońcami Arsenalu i zdołał oddać kąśliwy strzał z okolic siedemnastego metra. Wynik spotkania nadal jednak był remisowy.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w tej części gry Mertesacker starał się zaskoczyć Ruddy'ego, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Özila poszybowało daleko od bramki.

Do końca nic godnego odnotowania się nie wydarzyło i gracze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Początek drugiej połowy odważnie zaczęli goście. Tego tempa nie wytrzymało udo Mertesackera, który przez uraz mięśniowy musiał zejść z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Już w 55. minucie francuski menadżer Kanonierów zareagował na to, co działo się na boisku i zdecydował się na wprowadzenie Welbecka. Ku zdziwieniu kibiców Anglik nie zastąpił fatalnego Girouda, ale energicznego Iwobiego.

Dosłownie kilka sekund po tej zmianie Welbeck mógł pomóc w zdobyciu gola. Jego podanie dało szansę Elneny'emu na uderzenie, ale strzał został zablokowany.

Arsene Wenger chyba wiedział, co robi, bo w 59. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą duetu Giroud-Welbeck! Dośrodkowaną piłkę w pole karne głową do Anglika zgrał Giroud, a były napastnik United świetnym uderzeniem zdobył bramkę, 1:0!

Przez długie minuty po golu nie działo się nic spektakularnego. Arsenal próbował pójść za ciosem, ale ze słabym skutkiem. Jedynym strzałem popisał się Alexis, a z drugiej strony odpowiedzieć próbował Brady.

W 68. minucie doszło do pierwszej roszady w szeregach Norwich: Hoolahana zmienił Dieumerci Mbokani, a już chwilę potem Kongijski piłkarz mógł wpisać się do notesu Mike'a Jonsa. Prawą stroną pomknął Redmond, któremu przeszkadzać próbował Monreal, niepotrzebnie zbiegł do Anglika także Koscielny, gdyż w tym momencie skrzydłowy gości płasko podał w pole karne do Mbokaniego i tylko świetny wślizg Gabriela uchronił Kanonierów przed utratą gola.

W odpowiedzi Özil kapitalnym podaniem obsłużył Alexisa. Chilijczyk długo prowadził futbolówkę, ale jego strzał w środek bramki złapał Ruddy. W następnej akcji to Özil zdecydował się zaskoczyć rywali sprzed pola karnego, ale znów dobrze interweniował bramkarz gości.

W 79. minucie drugą zmianę przeprowadził opiekun Norwich. Steven Naismith wszedł w miejsce Brady'ego.

Chwilę potem Giroud, pomimo rozgrywania kolejnego fatalnego spotkania, drugi raz w tym meczu mógł wystąpić w roli asystenta. Jego zgranie głową do Elneny'ego prawie dało Arsenalowi drugiego gola, jednak świetny strzał Egipcjanina sprzed pola kernego w jeszcze lepszym stylu na rzut rożny sparował Ruddy.

Po tej sytuacji Wenger przeprowadził ostatnią zmianę: Sancheza zastąpił Coquelin, a minutę potem żółtą kartkę za przypadkowe kopnięcie w twarz i niesportowe zachowanie po tym incydencie zarobił Özil.

W 88. minucie Alex Neil postawił wszystko na jedną kartę, zdejmując z boiska obrońcę Bassonga i zastępując go Jarvisem.

W ostatnich minutach meczu Norwich oblegało bramkę The Gunners, a ci tylko się bronili, ale trzeba przyznać, że skutecznie, gdyż goście nie zdołali wpakować piłki do siatki Čecha, dzięki czemu Arsenal wygrał to spotkanie 1:0.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.05.2016, 09:18

Alexis not only headed straight down the tunnel without acknowledging Wenger last weekend but LEFT the stadium.

Nie wytrzymał Girouda, Ramseya i braku Campbella nawet w 18 meczowej. :P

tyson880 komentarzy: 1049607.05.2016, 07:51

O kurcze... Nowa dieta bananowa !

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 00:56

Podczas meczu 36. kolejki ligi rumuńskiej, w którym Dinamo Bukareszt zmierzyło się z FC Viitorul, doszło do tragedii. Na początku drugiej połowy bez kontaktu z rywalem zasłabł piłkarz gospodarzy, Patrick Ekeng. Akcja ratunkowa nie przyniosła skutku – 26-letni reprezentant Kamerunu zmarł w szpitalu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 00:54

Verratti gra przeciez w reprezentacji Bialorusi. Nie wiem po co ta cala dyskusja.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 707.05.2016, 00:50

To prawda ze Henderson wypada na Euro?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.05.2016, 00:33

60 baniek do wygrania w lotka? Wypadałoby zgarnąć całą pulę.

duzy469 komentarzy: 76607.05.2016, 00:32

thide
verratti z Argentyny to ladnie pojechales. Marco verratti to wloch i dla tej reprezentacji gra

Fanatic komentarzy: 599107.05.2016, 00:32

Ciekawe czy Giroud bedzie w kadrze na EURO.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.05.2016, 00:29

To lista rekonwalescentów na Euro, a raczej tych, którzy na nie nie pojadą się wydłuża. A tu jeszcze towarzyskie przed nami.

Fanatic komentarzy: 599107.05.2016, 00:24

Ramsey ma jakies problemy w mentalności, które przeszkadzają utrzymywać formę, niestety gość jest na chwile obecną dobry na zmiennika i nic więcej, bo jednak ma w sobie jakąś magie, lecz nie potrafi nad nią panować. Udało mu się to jedynie w sezonie 2013/2014. Moja lista outów w lato(procz pewniakow jak arteta czy flam) to wolkot, ox i mertesacker ewentualnie jeszcze giroud jakby chcial odejść to bym go nie zatrzymywal a w ich miejsce przeznaczyć na wzmocnienia 150mln funtow + dm i mozna mieć wtedy argumenty na walke o majstra przez caly sezon

mitmichael komentarzy: 4924307.05.2016, 00:10

@arsenal159
Fakt ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 00:07

Verratti przeciez jest z argentyny i nie zagra na ca a nie jakims euro

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 00:06

Tafari ma papiery na bycie kims w rodzaju bellerina ale jednak jest eolniejszy choc ze zdecydowanie lepszym dryblingiem. Powinien cos zagrac w tej australii bo przeciez bedzie euro i ca wiec piereszy mecz powinni grac sami mlodzi.
Huddart moore chambers hayden bellerin crowley elneny iwobi niles gnabry malen

Jeszcze mavididi akpom toral. Na peeno byliby bardziej zaangazowani od ramseya

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.05.2016, 00:01

@mitmichael

Przecież Verratti to Włoch :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 00:00

Co tam szczury ladowe? Kto dzis odchodzi , arsenalu?

3rdpitch komentarzy: 454006.05.2016, 23:51

Alexis not only headed straight down the tunnel without acknowledging Wenger last weekend but left the stadium. #afc

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 23:48

Jak nie w Arsenalu to chciałbym zobaczyć Campbella w Leicester

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11706.05.2016, 23:40

Adu---> Po sieci latają takie plotki .

lays komentarzy: 3987106.05.2016, 23:21

Rafson

To bardzo prawdopodobny scenariusz, mnie nic nie zaskoczy.

Kolejny sezon z Giroud jako numerem 1 rowniez

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.05.2016, 23:20

Matek

Niet.On jest Francuzem

wojtek1256 komentarzy: 298606.05.2016, 23:18

Rafson95
No tak raczej będzie. Campbell odejdzie na pewno. I tylko możliwe że ktoś z dwójki Anglików.

Rafson95 komentarzy: 1054806.05.2016, 23:17

A co powiecie jak w lato Wenger zostawi AoC i Theo a sprzeda Campbella?

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2016, 23:07

Armin Only: Embrace - Live from the Ziggo Dome, Amsterdam na zywo jakby kogos interesowało

facebook.com/arminvanbuuren/videos/10153574516898316/?ref=notif¬if_t=live_video¬if_id=1462466326437865 jak kogos interesuje

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 23:02

Kondziu10
Nie żeby coś ale nie znasz moich możliwości, podstawa to wynik błędów i niedopatrzeń.
Nie pisałbym, że chce 60% jakbym tego wcześniej nie rozwiązywał

Kondziu10 komentarzy: 89106.05.2016, 22:53

@Simao12

Napisales podstawe na 80 i chcesz napsiac rozszerzenie na 60 z matmy? No, powodzenia xd

Insekt komentarzy: 148706.05.2016, 22:50

illpadrino
Co zrobil? Nie ogladalem.

pLYTEK komentarzy: 411806.05.2016, 22:47

simao12
Podobne przejścia miałem w średniej. Mina nauczyciela od polskiego, który nie chciał mnie dopuścić do matury za stosunek do przedmiotu i nieobecności bezcenna. Do matury dopuszczony zostałem dopiero po interwencji dyrektorki a napisałem ją na 79%. Polonista zrobił oczy Sakho. Byłem w mat-fizie i z innymi przedmiotami nie miałem takich problemów.
Pamiętaj tylko, że na studiach sprawy się inaczej mają. Po przejściu na polibudę trzeba było dać z siebie znacznie więcej. Pamiętaj, że tam takich 'matur' jest kilka i to co semestr. Przyjdzie sesja to zobaczysz :D

matek95 komentarzy: 79006.05.2016, 22:47

Veratti to nie przypadkiem Włoch ?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.05.2016, 22:46

Czy ktokolwiek po meczu z Norwich tłumaczył zachowanie Sancheza?

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11706.05.2016, 22:44

Wygląda na to, że z dwójki Alexis i Ozil to ten drugi jest bliższy nowego kontraktu.

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2016, 22:39

Veratti nie zagra na Euro, duza strata reprezentacji Francji. Dobra uciekam

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2016, 22:33

@mistiqueAFC
Jeszcze sie okaze ;) gdyby Wisła grała tak cały czas jak po przyjsciu Wdowczyka to by spokojnie walczyła o Mistrzostwo. Teraz wystarcza dobre transfery lub jak kto woli uzupełnienia składu + wykupienie Wolskiego i wszystko sie moze zdarzyc. W tym momencue jakby potem łaczono spadkowa i mistrzowska Wisła walczyłaby o puchary

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.05.2016, 22:27

Mit

Tego to ty jeszcze długo nie napiszesz :P

mitmichael komentarzy: 4924306.05.2016, 22:25

Wisła 1-0 i utrzymanie pewne, az nie wierze ze pisze to słowo zamiast 1-0 i Wisła blisko Mistrzostwa :(

ArsenalChampion komentarzy: 803706.05.2016, 22:03

facebook.com/LondonsRed/photos/a.420575477997913.99276.420236458031815/993638047358317/?type=3&theater

Mihex komentarzy: 2360406.05.2016, 21:53

MaciekGoooner
Co się niby zaczyna? Większość mieszkańców miasta wybierze swojego przedstawiciela. Norma :V

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.05.2016, 21:53

Kurde same koksy tutaj są jeśli chodzi o szkołe. :P

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 706.05.2016, 21:44

I co najlepsze nauczycielka zawsze próbowała go złapać ze czegos nie umie. Nie udawało jej sie :P
Chcąc nie chcąc musiała mu dawac 5 na koniec.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 706.05.2016, 21:42

simao

znam typa co nigdy sie na matme nie uczyl, nie prowadzil zeszytu, nie miał ksiazki i gadał przez całą lekcje
Podchodził do tablicy, pisał karkówke, sprawdzian zawsze 5 dostawał. Nie mam pojęcia jak.

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 21:37

Is David De Gea the best goalkeeper in the world?
Hahah głosowanie i 88% na tak.

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 21:36

IMO robił to ciapaty a sondował to w dzielnicy ciapatych więc tak wyszło.

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 21:34

No i dlatego najbardziej wiarygodne są oceny na studiach, ile osób miało wyższe oceny ode mnie a uja potrafią. Na szczęście to świadectwo jest do niczego nie potrzebne.
Barto77
Na teraz jestem w stanie napisać to na 50-60% a mam jeszcze 4 dni na nauke

Barto77 komentarzy: 25006.05.2016, 21:31

Simao12

Ja z geografii liczę na 50+. Punkty można stracić na każdym zadaniu.

Simao12 komentarzy: 775206.05.2016, 21:27

Jak już o maturach to macie moje oceny
Matematyka-80% - 2
Polski-70-80% -2
Geografia (Tu celuję w over 75)-2
Angielski(prowadzenie podstawowego zakresu nauczania) -3(średnia 4.9 ale już mi się kłócić nie chciało) 100% i ok 60-70
Z rozszerzenia matmy to mam nadzieję, przebić podstawę dosyć znacznie więc jakieś 60 min planuje

Nauczyciele mnie nie lubią, uzasadniając oceny stosunkiem do przedmiotu. Po prostu moją dewizą jest nie robić nic i mieć jak najwięcej:)
Z resztą od zawsze mnie prześladują nauczyciele
w 1-3 podstawówki nie dostaniesz nagrody bo się źle zachowujesz, w 4-6 nie robisz prac domowych więc będziemy ci wstawiać w uj jedynek. W gimnazjum nasiliły się jedynki za PD a w technikum to jeszcze doszła praca na lekcji, brak zeszytu, brak książki itp. itd.

@OFFO

Jenkinson? Ktoś kto był za słaby na West Ham i przegrywał prawą obronę z no-name'owym ŚO? To już lepszy Calum.