Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich

Skromne, ale jednak zwycięstwo: Arsenal 1:0 Norwich 30.04.2016, 19:34, Michał Koba 3606 komentarzy

Dla każdego fana Arsenalu trwający jeszcze sezon jest już kampanią straconą. Dzisiejszy mecz miał jednak dostarczyć miłośnikom klubu z północnego Londynu nieco emocji i wynagrodzić ostatnie niepowodzenia. Kanonierzy wygrali co prawda spotkanie, ale styl, w jakim to zrobili, nadal pozostawia wiele do życzenia. Piłkarze z Londynu przez długi czas operowali futbolówką, momentami pozwalając rywalom na przeprowadzanie kontrataków, ale nie potrafili kończyć swych akcji strzałami, których zaliczyli jedynie dziewięć, a pierwszy celny dopiero w 59. minucie. Strzeleckiej niemocy nie przerwał także Olivier Giroud, który przez całe spotkanie – z wyjątkiem dwóch niezłych główek – był tylko cieniem samego siebie.

Trzeba jednak oddać The Gunners, że po ostatnich trzech remisach w końcu zdobyli komplet punktów, a przecież to właśnie liczba oczek w tabeli, a nie styl gry w końcowej fazie sezonu, liczy się najbardziej. Miejmy nadzieję, że skromne zwycięstwo podniesie na duchu podopiecznych Wengera, a także samego Francuza, wobec którego swoją nieprzychylność prezentowała dziś część fanów zebranych na Emirates Stadium, i za tydzień Arsenal zaprezentuje widowiskowy oraz skuteczny futbol w ważnym spotkaniu z Manchesterem City.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker (51' Gabriel), Koscielny, Monreal - Elneny, Ramsey, Özil - Iwobi (55' Welbeck), Alexis (84' Coquelin), Giroud

Norwich City: Ruddy - Pinto, Martin, Bassong (88' Jarvis), Olsson Redmond, Howson, O'Neil, Brady (79' Naismith)- Hoolahan (68' Mbokani) - Jerome

Początek meczu był dość niemrawy. Żadna z drużyn nie kwapiła się, by ruszyć śmiało do przodu, przez co byliśmy świadkami nieśmiałych podań wzdłuż boiska.

Dopiero w 6. minucie dośrodkowanie z lewej strony trafiło do młodego Redmonda, którego uderzenie mogło zaskoczyć Čecha. Golkiper Arsenalu był jednak na posterunku i dobrze odbił piłkę nogami.

Odpowiedź Arsenalu przyszła kilka chwil później. Gra na jeden kontakt piłkarzy gospodarzy dała możliwość Iwobiemu, by wbiec przebojowo w pole karne rywali, ale po jego uderzeniu piłka minęła lewy słupek bramki. Minutę później szansę miał także Giroud, ale i strzał Francuza z kilku metrów został zablokowany.

Przez długi czas mecz przybierał obraz, do którego kibice Kanonierów zdążyli się przyzwyczaić. Podopieczni Arsene'a Wengera dominowali, wymieniali masę podań, ale nie potrafili sobie wypracować dobrej pozycji do zagrożenia bramce Ruddy'ego.

Wreszcie podanie Iwobiego ładnie między nogami przepuścił Özil, a ta trafiła do Alexisa. Chilijczyk wbiegł z nią w pole karne, ale jego strzał na krótki słupek zablokowali defensorzy Norwich.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy po zamieszaniu na skrzydle futbolówkę przed polem karnym otrzymał Elneny. Zimowy nabytek The Gunners zbyt długo jednak przymierzał się do strzału i zamiast gola wywalczył rzut rożny.

W 42. minucie to goście wypracowali sobie najlepszą sytuację jak do tamtej pory. Znów dokładna wrzutka trafiła do Redmonda, który bez zastanowienia huknął z woleja. Na szczęście dla Arsenalu ponownie dobrze zachował się Čech.

Norwich chwyciło wiatr w żagle i przeprowadziło kolejną ciekawą akcję: kilka podań na jeden kontakt strzałem sprzed pola karnego zakończył O'Neil, ale i ta próba okazała się niecelna. Dwie minuty po tej sytuacji znów głównym bohaterem widowiska był Redmond, który dobrze poradził sobie z kilkoma obrońcami Arsenalu i zdołał oddać kąśliwy strzał z okolic siedemnastego metra. Wynik spotkania nadal jednak był remisowy.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w tej części gry Mertesacker starał się zaskoczyć Ruddy'ego, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Özila poszybowało daleko od bramki.

Do końca nic godnego odnotowania się nie wydarzyło i gracze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Początek drugiej połowy odważnie zaczęli goście. Tego tempa nie wytrzymało udo Mertesackera, który przez uraz mięśniowy musiał zejść z boiska, a zastąpił go Gabriel.

Już w 55. minucie francuski menadżer Kanonierów zareagował na to, co działo się na boisku i zdecydował się na wprowadzenie Welbecka. Ku zdziwieniu kibiców Anglik nie zastąpił fatalnego Girouda, ale energicznego Iwobiego.

Dosłownie kilka sekund po tej zmianie Welbeck mógł pomóc w zdobyciu gola. Jego podanie dało szansę Elneny'emu na uderzenie, ale strzał został zablokowany.

Arsene Wenger chyba wiedział, co robi, bo w 59. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą duetu Giroud-Welbeck! Dośrodkowaną piłkę w pole karne głową do Anglika zgrał Giroud, a były napastnik United świetnym uderzeniem zdobył bramkę, 1:0!

Przez długie minuty po golu nie działo się nic spektakularnego. Arsenal próbował pójść za ciosem, ale ze słabym skutkiem. Jedynym strzałem popisał się Alexis, a z drugiej strony odpowiedzieć próbował Brady.

W 68. minucie doszło do pierwszej roszady w szeregach Norwich: Hoolahana zmienił Dieumerci Mbokani, a już chwilę potem Kongijski piłkarz mógł wpisać się do notesu Mike'a Jonsa. Prawą stroną pomknął Redmond, któremu przeszkadzać próbował Monreal, niepotrzebnie zbiegł do Anglika także Koscielny, gdyż w tym momencie skrzydłowy gości płasko podał w pole karne do Mbokaniego i tylko świetny wślizg Gabriela uchronił Kanonierów przed utratą gola.

W odpowiedzi Özil kapitalnym podaniem obsłużył Alexisa. Chilijczyk długo prowadził futbolówkę, ale jego strzał w środek bramki złapał Ruddy. W następnej akcji to Özil zdecydował się zaskoczyć rywali sprzed pola karnego, ale znów dobrze interweniował bramkarz gości.

W 79. minucie drugą zmianę przeprowadził opiekun Norwich. Steven Naismith wszedł w miejsce Brady'ego.

Chwilę potem Giroud, pomimo rozgrywania kolejnego fatalnego spotkania, drugi raz w tym meczu mógł wystąpić w roli asystenta. Jego zgranie głową do Elneny'ego prawie dało Arsenalowi drugiego gola, jednak świetny strzał Egipcjanina sprzed pola kernego w jeszcze lepszym stylu na rzut rożny sparował Ruddy.

Po tej sytuacji Wenger przeprowadził ostatnią zmianę: Sancheza zastąpił Coquelin, a minutę potem żółtą kartkę za przypadkowe kopnięcie w twarz i niesportowe zachowanie po tym incydencie zarobił Özil.

W 88. minucie Alex Neil postawił wszystko na jedną kartę, zdejmując z boiska obrońcę Bassonga i zastępując go Jarvisem.

W ostatnich minutach meczu Norwich oblegało bramkę The Gunners, a ci tylko się bronili, ale trzeba przyznać, że skutecznie, gdyż goście nie zdołali wpakować piłki do siatki Čecha, dzięki czemu Arsenal wygrał to spotkanie 1:0.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 12:40

to ja mam półtora tysiąca dni, 4 i pół roku. ależ to szybko minęło. pamiętam, gdy zakładałem tu konto w ferie.

przeczytajcie swoje pierwsze komentarze, można się dobrze pośmiać

Haxball komentarzy: 102307.05.2016, 12:39

Dobra, wiedzialem ze przegram i ktos bedzie mial prawie 2 razy wiecej :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.05.2016, 12:39

Bardziej mnie wkurza zaangażowanie Gibbsa, obecna forma Ramseya i Girouda, kocie ruchy Sanogo gdy gra w piłkę, pomijanie Campbella i ciągłe dawanie szans zawodnikom, którzy nie powinni już tu być niż to, że Sanchez nie poda to Boga futbolu Aarona "Rambo" Ramseya czy Oliviera "Girwood" Giroud.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.05.2016, 12:39

Siema ,

Ja już pisałem dawno temu, że jak nic nie wygramy do roku to taki Ozil czy Sanchez sie zastanowią nad odejściem.
Mogliby grać w każdym klubie lepszym od Arsenalu z powodzeniem i wygrywać.
Ja mam podobne zdanie co Rafson. Na początku była pewnie ciekawość i fascynacja Wengerem ale teraz już chyba otworzyli oczy i zobaczyli, że Wengera najlepsze czasy ma już za sobą.
W tej drużynie nie ma ducha zespołu, motywacji to mi się wydaje, że brakuje mi w nich w każdym meczu.
Patrze na Liverpool i Klopa, który żyje tą piłką i już ma bardzo dobry kontakt z kibicami to mnie krew zalewa.
Dlatego mówię, że jak Wenger nie wzmocni składu top napastnikiem, który Ozilowi nastuka 20 asyst a sobie 24 bramki tak nie ma co myśleć o udanym sezonie.

Aha AVP mnie pytał co będzie jak przyjdzie jakis kozak z holandii i się objawi. Przypominam zatem. Giroud też miał być kozakiem i nikt go tu prawie nie znał. Był królem strzelców we francji i zdobył mistrzostwo z Monti.
Hehehe.

I tak jak mówię czy Wenger zdobyłby mistrzostwo z dzisiejszą drużyną lester w tym sezonie ?
Oczywiście, że nie.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.05.2016, 12:37

Haxball

Dni od rejestracjii : 2993

maciekbe komentarzy: 1245807.05.2016, 12:37

@Haxball comiesięczna zabawa w mierzenie przyrodzenia ilością dni na k.com!

Gunners007

Dobrze napisane. Z drugiej strony w Anglii będzie taka liga w której będą chcieli grać wszyscy. Konkurencja, Prestiż i Kasa.

djmacius komentarzy: 379707.05.2016, 11:49

Kanonierzy - czy nie chciałby nikt kupić bluzy Arsenalu z tego sezonu, czerwonej, na suwak, rozmiar XL. Jest na mnie nieco za duża. Założona tylko raz. Kupiona za 150, mogę zejść do 120?

gunners007 komentarzy: 954307.05.2016, 11:39

Jasne, że Sanchez i Ozil myślą o odejściu bo w tym sezonie nie wygraliśmy żadnego trofeum i najprawdopodobniej zajmiemy 4 miejsce, a jakie są perspektywy na przyszły sezon? I tu jest właśnie kluczowa sprawa bo one nie są takie, aby walczyć jeszcze mocniej o mistrza czy LM tylko że trzeba będzie patrzeć w tył i drżeć o to 4 miejsce bo ekipy które są za nami Chelsea, LFC i United będą znacznie mocniejsze i w takiej sytuacji każdy ambitny piłkarz powinien myśleć o odejściu bo szykuje się stracony sezon.

ArsenalChampion komentarzy: 804907.05.2016, 11:38

lepszy jest taki niż zebysmy co roku sprzedawali gwiazdy bo wtedy to mistrzostwa na pewno przez kolejne 10 lat nie wygramy Sanchez z ozillem powinni zostać na jeszcze przynajmniej 2 lata
bo skład na mistrzostwo mamy wystarczy kupic lepszego niż giroud napastnika i jakiegoś obronce np. manolas z romy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189907.05.2016, 11:35

Sanchez jak chce coś zmieniać to niech zacznie od siebie. Nic tak nie wkurza jak takie gwiazdy w klubie ci myślą, że wszystko kręci się wokół nich i ciągle jakieś foty strzelają.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189907.05.2016, 11:33

Wtf no to nie odejdą i skończy im się kontrakt... Super pomysł

ArsenalChampion komentarzy: 804907.05.2016, 11:31

jak już ozil i Sanchez będą chcieli odchodzić to trzebac dać taka cene ze nikt nie będzie w stanie ich kupic typu 100 mln za każdego i watpie ze ktoś będzie chciał tyle płacić

Hubertus888 komentarzy: 367407.05.2016, 11:28

Jak Sanchez odejdzie to Ozil raczej nie zostanie bo już w ogóle nie będzie miał z kim kopać. Wszystko zależy od ofert...

Ja się nie dziwię że Sanchez był poirytiwany tą zmianą. Gość zmienił klub po to żeby grać cały czas a on schodzi na bo trzeba bronić wyniku z Norwich. Żenada. Jeszcze spoko gdyby cały sezon zasuwał a on przecież dość długo nie grał a gramy co tydzień a nie 3 dni więc odpoczynku to on nie potrzebuje.
Ogólnie mam takie samo zdanie jak Rafson95.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189907.05.2016, 11:28

Sanchez niech nie gwiazdorzy, niech gra trochę bardziej zespołowo, bo wkurzać zaczyna i niech jednak decyzję dotyczącą zmiany uszanuje, bo Coquelin to dobry zawodnik i ma prawo wejść na boisko, ale widać, że piłkarze już za bardzo przyzwyczaili się do tego, że pupilki i gwiazdeczki nie schodzą z boiska

Hubertus888 komentarzy: 367407.05.2016, 11:24

Kamilo_oo

Jan Kirchhoff

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041307.05.2016, 11:10

Ozil nie odejdzie, przynajmniej nie teraz w lato. Sanchez nie wiem... jak dla mnie duże znaczenie będą miały transfery.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.05.2016, 11:08

Hubertus

Carroll? ;D

Boleslaw komentarzy: 25107.05.2016, 11:08

Rafson95
Na pewno myśleli o tej lidze bez porazki co miala miejsce 10 lat temu. Raz sie udalo, a pozniej juz rownia pochyla po dzis dzien.
Jesli Wenger zostanie to odejda

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 507.05.2016, 10:56

Ja z kolei myślę i wiem, że obaj chcieliby kontynuować pracę z Wengerem.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.05.2016, 10:51

Dokładnie, ale myśle, że szybciej odejdzie Alexis niż Ozil.

Rafson95 komentarzy: 1054807.05.2016, 10:45

Ja myślę, że Sanchez i Ozil mogą być niezadowoleni ze współpracy z Wengerem. Przed przyjściem do AFC pewnie myśleli, że to jeden z najlepszych menedżerów na świecie - wielka legenda, Liga Bez porażki, finał LM itd.
A po transferze do AFC co się okazuje? Specjalista od blamaży w ważnych meczach, kiepski taktyk, nie potrafi przygotować zespołu do sezonu, nie potrafi odpowiednio wzmocnić składu przed rozpoczęciem rozgrywek (Wejście w sezon z 2 nominalnymi ŚO...), stawia na swoich pupilków zamiast na najlepiej grających graczy (To że OX i Walcott są w hierarchii przed Campbellem to nieporozumienie). Ja tam się wcale Ozilowi i Sanchezowi nie zdziwie jak odejdą

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041307.05.2016, 10:36

odnośnie Sancheza, niech koleś nie przesadza, bo sam miewał gorsze momenty w tym sezonie a i tak grał. Jeżeli ktoś ma marudzić, narzekać, obrażać się to niech odejdzie.

Hubertus888 komentarzy: 367407.05.2016, 10:33

Tak w ogóle to zgadnie ktoś kto dostał nagrodę za kwiecień od PFA? Nie Sanchez, Aguero czy Kane...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 10:32

@simao

youtube.com/watch?v=e-Y8cO_2ljI

ThisIsOurSeason komentarzy: 234707.05.2016, 10:31

Jak jubileusze to znowu przegramy jutro.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 10:31

650zł na allegro najtańsza wersja. szukaj używanych to kupisz za 550zł

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.05.2016, 10:24

Simao12

Młody Walcott? :D

Ja pierniczę... znowu jubilat. Przegramy na bank, albo jakaś kontuzja.

pajdi komentarzy: 378007.05.2016, 10:23

Mi już 8 stuknęło :p

cyniek1994 komentarzy: 56107.05.2016, 10:23

Thide
z tego co sie orietnuje dzownilem dzisiaj do sklepu i za gtx 950 prawie 700 zl chca troche sporo nie stety az na tyle nie moge sobie pozowlic :)

Simao12 komentarzy: 775207.05.2016, 10:22

Patrzcie co znalazłem
youtu.be/hlVBg7_08n0?t=1m30s

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 10:21

dorzuć jeszcze trochę i bierz gtx 950, bo ta r7 to niezbyt mocne rozwiązanie

ja za gtx 750 ti dałem 550zł, ale półtora roku temu i moja karta jest wydajniejsza od r7 w wielu grach. w niektórych nawet aż 20 fps więcej

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 10:16

ThisIsOurSeason
Nosz kurfa znowu jubileusz.

cyniek1994 komentarzy: 56107.05.2016, 10:12

Witam Panowie,
Jest tu jakiś znawca kompa ?
Mam pytanie jaka kartę graficzna polecacie głównie gry, mam na Oku MSI Radeon R7 360 2GB 128 OC DDR5.
Myślicie ze dobry wybór ma Kartę przeznaczam Do 500zl max 550,
Doradzi Ktoś coś ?

Dominik11 komentarzy: 2017007.05.2016, 10:10

Jak bowiem informuje "The Telegraph", coraz bardziej rośnie frustracja Alexisa Sáncheza życiem na The Emirates Stadium. Kontrakt Chilijczyka jest ważny jeszcze przez dwa lata, ale teraz Arsenal może mieć spory problem z namówieniem swojego podopiecznego na parafowanie nowej.

Złość skrzydłowego wzrosła w ostatnim tygodniu, kiedy to na boisku w meczu z Norwich zastąpił go Francis Coquelin. Z informacji "The Telegraph" wynika, że natychmiast po zmianie Sánchez nie tylko zignorował Arsene'a Wengera przed pójściem do szatni, ale i bardzo szybko opuścił stadion.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189907.05.2016, 10:09

Jak jutro w podstawie wyjdzie Campbell to odzyskam wiarę w Wengera

ThisIsOurSeason komentarzy: 234707.05.2016, 10:07

Jutro mi pyknie 6 lat na k.com

Lucas6Z komentarzy: 182207.05.2016, 10:00

Jak jutro wyjdzie Ramsey lub Giroud to Wenger powinien sie przerzucić na inna dyscyplinę. Jak wyjdzie jeden i drugi to jego najbliżsi powinni pomysleć o jakimś sanatorium.

Hubertus888 komentarzy: 367407.05.2016, 09:58

pajdi

Sanchez chciał minut. W Barcelonie grał ale nie zawsze i nie czuł się tam szczęśliwy, był mocno niedoceniany i ograniczany. Na stole były 3 oferty z Juve, LFC i Arsenalu. Najwięcej dawał Liverpool a najmniej Juventus. Dzisiaj pewnie Alexis żałuję że nie wybrał Juve.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 09:47

problem raczej nie jest w zawodnikach, bo sama kadra wygląda na całkiem mocną, ale nie potrafią być kolektywem, który nawzajem by się uzupełniał
jeden gra sezon życia, potem drugi, potem trzeci. czemu wciąż nie mogą być w formie w jednym sezonie, wszyscy razem? dlaczego notują albo bardzo dobry start sezonu i rozczarowującą końcówkę albo słaby start i mocne zwieńczenie kampanii?
na początku warto odświeżyć sztab trenerski

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189907.05.2016, 09:45

Czyli gdzie jest problem? Jak to działa, że Wenger z każdym składem zajmuje zasrane 4 miejsce? Dla mnie to jest jakieś niepojęte

4

rozumiem, że BPL się zmieniła, ale tak samo zmienił się Arsenal. porówajcie skład z sezonu 2008/09 i spójrzcie na obecny. oni wciąż stoją w tym samym miejscu. zawodnicy przychodzą, odchodzą, czasem lepsi, czasem trochę gorsi i to ich wina, że wciąż Arsenal zajmuje takie miejsca? nie wydaje mnie się.

pajdi komentarzy: 378007.05.2016, 09:37

Gadacie, że Alexis chce wygrywać puchary.. Gdyby tak było nie przeszedł by do nas. Nie chce mi się wierzyć, że Wenger naobiecywał mu transferów, a kupił Czecha, byłby z niego niezły ****ek.
Przeszedł do nas, bo była to lepsza opcja niż Liverpool, a z tego co pamiętam większego zainteresowania nim nie było w tamtym momencie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.05.2016, 09:34

Skoro korzystasz z IE to wierze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.05.2016, 09:30

oo, niebywałe!
spice girls się rozpadło, uwierzycie?

Dominik11 komentarzy: 2017007.05.2016, 09:28

Alexis chce wygrywać puchary i jak najbardziej go rozumiem z tego co czytałem najpierw poszedł do szatni ale potem wyszedł wrócił po koncowym gwizdku

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.05.2016, 09:22

Zaraz kibice podzielą się na dwie grupy: jedni będą zwolennikami decyzji Sancheza a drudzy będą mówić, że gwiazdorzy itp.