Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
bestzarogiem komentarzy: 25608.04.2021, 22:45

bakajo sako, gabriel arteta, beLLerin, gabryjel martinelli, ofensywny pomocnik granid dżaka, ałbemejong, smit roji, william + mylenie kazdego piłkarza z innym... ach ten polst sport

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 22:45

Pepe powinien zacząć od początku , Saką na lewej i na środku z Gabim.

Wynik byłby inny na 100%.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72408.04.2021, 22:45

Pepe już od dłuższego czasu w formie, to czemu gra tak mało? Nie rozumiem grania tym willianem nie do pojęcia dla mnie to jest!

Garfield_pl komentarzy: 2821608.04.2021, 22:45

@gbn napisał: "Powinno być z 3:0 i spokojny wyjazd do Pragi..."
To prawda, ale w tym sezonie Arsenal lubi sobie utrudniać ;)

cieniak14 komentarzy: 172808.04.2021, 22:45

O wszedl hiszpanski kocur, co go wiatr przepycha i macha lapami dookola jak pilke straci :)

aaron_maj komentarzy: 182208.04.2021, 22:44

Mam wrażenie ze ten obrońca slavii z nr 5 jak by pojechał na agresywnym wślizgu to mógłby jeszcze wybić ta piłkę. No ale ryzykował kolizją ze słupkiem.

dolny komentarzy: 265608.04.2021, 22:44

Dani i gramy o remis!

DexteR_000 komentarzy: 764208.04.2021, 22:44

Wczesniej te zmiany, to moze by bylo z 2:0

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 108.04.2021, 22:44

Mimo wszystko, z taką grą to Emery przyjeżdża z Villarreal i wyjaśnia już w pierwszej połowie Arsenal

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:44

Ale czekajcie.

Wchodzi Cebulion, więc może jeszcze coś wpadnie dla graczy z Pragi :D

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 22:44

Cieszę się z gola, ale do półfinału, jesce daleka droga.

Ech0z komentarzy: 1042408.04.2021, 22:43

Dani Samobujos wchodzi

Garfield_pl komentarzy: 2821608.04.2021, 22:43

@Placio napisał: "Tak sie strzela bramki panie Saka, mam nadzieję , że usiądzie na dłużej na ławce."
Bo Saka dziś powinien grać w miejsce Williana i wspomagać Cedrica a Pepe po prawej, to i z lewej by piły szły a i Slavia rozbita na dwie strony do pilnowania skrzydeł, a tak mieli luz. Arteta tu błąd zrobił, pomijam 1000% Saki i Laci

bizooon komentarzy: 693908.04.2021, 22:43

Utrzymac kieeeeeweeeeeeeeeeeeeeeeeeeerfa

Lekkienpykni gol. Tak wlasnie mial zrobic Laca. Brawo Auva w koncu dobre zagranie

gbn komentarzy: 380008.04.2021, 22:43

Powinno być z 3:0 i spokojny wyjazd do Pragi...

Beliar84 komentarzy: 81208.04.2021, 22:42

Brzydko tak nie cieszyc sie z zwyciestwa i sukcesu swojego zespolu wiec z przyzwoitosci:

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 308.04.2021, 22:42

Auba, Laca. Widzieli jak wykańczać pod presją? Nie takie trudne.

anolis komentarzy: 107308.04.2021, 22:42

Ale to Xhaka celnie i przytomnie podał jako pierwszy.

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:42

Arteta to jest treneiro a nie barista, dzięki jego zmianom Arsenal strzelił bramkę na 1 do 0!

Woof komentarzy: 25308.04.2021, 22:42