Stało się: w tym roku bez St Totteringham's Day

Stało się: w tym roku bez St Totteringham's Day 30.04.2017, 18:41, Sebastian Czarnecki 1348 komentarzy

Już od kilku kolejek było wiadomo, że Arsenal nie zdoła już złapać Tottenhamu w ligowej tabeli. Kibice jeszcze się łudzili, że może po wygranych derbach wszystko ulegnie zmianie, ale nic z tego. Arsenal skompromitował się na White Hart Lane i doznał bolesnej porażki, która oficjalnie zapewniła Kogutom miejsce na podium. Kanonierzy z kolei są coraz dalej od upragnionego miejsca, które da miejsce w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Same przegrany mecz nie boli aż tak bardzo jak sposób, w jakim zostało to dokonane. Kanonierzy zaprezentowali się fatalne, poszczególni zawodnicy po kilkanaście razy tracili kontakt z futbolówką, a gra w defensywie wołała o pomstę do nieba. Jedno jest pewne: Arsenal przegrał całkowicie zasłużenie, a wynik 2-0 to na dobrą sprawę najmniejszy możliwy wymiar kary.

Tottenham w związku z tym po raz pierwszy od 22 sezonów zakończy sezon ligowy nad Arsenalem. Dla Kogutów był to szczególnie ważny mecz, ponieważ po raz ostatni rozegrały Derby północnego Londynu na White Hart Lane. W przyszłym roku tymczasowo grać będą na Wembley, a w 2018 roku ma nastąpić oficjalna przeprowadzka na nowy obiekt.

Tottenham: Lloris - Trippier (88. Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Wanyama - Eriksen, Alli (90. Sissoko), Son (79. Son) - Kane

Arsenal: Čech - Gabriel (75. Bellerin), Koscielny, Monreal - Chamberlain, Xhaka (65. Welbeck), Ramsey, Gibbs - Özil, Giroud (81. Walcott), Sanchez

Już pierwsza połowa spotkania zwiastowała katastrofę. W pierwszych minutach Tottenham zmarnował dwie idealne sytuacje do strzelenia gola i chyba nawet sami Dele Alli oraz Christian Eriksen nie wiedzą, jakim cudem nie potrafili umieścić piłkę w niemalże pustej bramce Petra Čecha. Czeski golkiper został zmylony przez dwa rykoszety, przez co zostawił rywalom mnóstwo wolnej przestrzeni na zdobycie goli. Anglik jednak z najmniejszej odległości spudłował strzałem głową, zaś Duńczyk strzał z półwoleja posłał ponad poprzeczkę.

Przebudzenie Kanonierów nastąpiło dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale to nie wystarczyło, by wykorzystać błędy swojego rywala i zejść do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Podopieczni Arsene'a Wengera i tak powinni się cieszyć, że po 45 minutach na tablicy wyników dalej widniał bezbramkowy remis.

Druga część meczu to już całkowity popis ze strony Tottenhamu. Fatalne sześćdziesiąt sekund w poczynaniach defensywnych spowodowało, że Koguty w dwie minuty strzelili dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Dele Alli, a po minucie rzut karny na gola zamienił Harry Kane. Strzał z jedenastu metrów był tylko formalnością - były bramkarz Chelsea nawet nie ruszył się z miejsca i podtrzymał swoją fatalną passę. Jako zawodnik Arsenalu nie obronił jeszcze żadnego rzutu karnego.

Pretensji do Čecha jednak mieć nie można, bo ten rozegrał prawdopodobnie swój najlepszy mecz w tym sezonie. Czeski bramkarz popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i tylko dzięki niemu Tottenham nie wygrał tego meczu 5- lub nawet 6-0. Na nic jednak nie zdały się jego efektowne parady, skoro zawodnicy z pola nawet nie próbowali strzelić gola. Koszmarnie zaprezentowali się Olivier Giroud i Aaron Ramsey, mnóstwo strat zaliczył także Alexis Sanchez, a Mesut Özil zniknął w kolejnym ważnym meczu.

Kanonierzy przegrali ten mecz na własne życzenie i skomplikowali sobie szansę na awans do czwórki. Londyńczycy muszą nie tylko wygrać wszystkie nadchodzące mecze, ale również liczyć na wpadkę ze strony rywali. Tak właśnie stało się dzisiaj, kiedy obie ekipy z Manchesteru zremisowały w swoich spotkaniach. To była idealna okazja, by wykorzystać ich wpadkę i rozpocząć pościg po czwarte miejsce.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.05.2017, 21:38

A tak swoją drogą to napisy do Skazanego od Grupy Hatak będą chyba jutro.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.05.2017, 21:36

Halo! Czy ktoś tu coś pisał o barszczu? :D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 203.05.2017, 21:34

P_95
Motionin Joy i Better DS3. Są nawet filmy pokazujące, jak to skonfigurować poprawnie.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2017, 21:33

P_95
DS3 Tool czy jakoś tak. Tylko za cholerę nie pamiętam jak się go konfigurowało :P Gdzieś w necie były poradniki :P

Gerwciu komentarzy: 372203.05.2017, 21:32

Brawo Juve. Oby tak dalej.

P_95 komentarzy: 66103.05.2017, 21:29

znacie jakis program dzieki któremu zagram na dualshocku 3 na PC?

AlexSong2321 komentarzy: 78903.05.2017, 21:28

Lemar dzisiaj dosc slabo, co chwile straty.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.05.2017, 21:18

@thegunner4life: A gdzie tam! Pewnie żre na zmianę Bolognese i gulasz Peposo.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2017, 21:18

Właśnie też jestem rozdarty. Z jednej strony mieć rodaka w finale. Spoko, ale z drugiej Buffon zasłużył na triumf w LM. Choćby za całokształt twórczości :P

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13003.05.2017, 21:16

No i Juve, chciałbym Monaco w finale i Glika, no ale Juve też spoko, Buffon też mógłby w końcu wygrać LM. Zasłużył na zakończenie kariery.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.05.2017, 21:14

Higuain ty grubasie co zdradził Napoli...

TurboGrosik komentarzy: 169403.05.2017, 21:11

Mbappe grozniejszy przez 20 minut z Juve niż MSN przez 180 minut.

SoulStorm komentarzy: 743003.05.2017, 21:04

Mbappe to jest kot ! Brać jak najszybciej !

AlexSong2321 komentarzy: 78903.05.2017, 21:04

Mbappe wyglada jak Isaiah Thomas z Bostonu.

Mihex komentarzy: 2360403.05.2017, 21:01

Buffon to jest gość. Mówiono to wiele razy, ale ja powiem to jeszcze raz. Gościu jest nie do wyjęcia.

Redzik
Przed Chorwatem postawiłbym Asamoaha i Pjacę, drugi jest kontuzjowany, a pierwszy najwidoczniej nie cieszy zaufaniem Allegriego.

thegunner4life komentarzy: 899003.05.2017, 20:47

Czeczenia
Ox Ramsey > Xavi Iniesta

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.05.2017, 20:47

@kamilo_oo: Zobaczysz, że Solorz, syn Lucyfera, stworzy kanał Polsat Futbol i będzie na nim puszczał ciekawsze mecze LM życząc sobie 20 zł/msc albo na kanałach od zamawiania filmów da mecze po wysłaniu SMS'a za dychę.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.05.2017, 20:45

Pjanić gra na ŚPD? A ja zawsze myślałem, że on w obronie walczy jak Iwobi :D

kamilo_oo komentarzy: 2356703.05.2017, 20:44

kurde niech już Polsat kupuje tą LM i skończy się szukanie tych streamów

pumeks komentarzy: 2080803.05.2017, 20:44

I zobaczmy gdzie jest Arsenal, gdzie jest Monaco od czasu gdy grali że sobą.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.05.2017, 20:44

Pauleta19

To w Juve nie mają kogoś lepszego na skrzydło od Mandzukicia? xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2017, 20:41

Siostra czytała jakąś amerykańską książkę:D:D Znalazła się wstawka o Arsenalu:D:D

Gerwciu komentarzy: 372203.05.2017, 20:40

darros komentarzy: 83903.05.2017, 20:39

BarcArsenal

Ja z kolei oprócz egzaminów obowiązkowych zdaję rozszerzony polski i angielski oraz historię

jaro22162 komentarzy: 26003.05.2017, 20:38

Macie może aliez do meczu Juve - Monaco?

Czeczenia komentarzy: 1248403.05.2017, 20:38

Po co transfery, Ox odpalił.

Michal123 komentarzy: 154103.05.2017, 20:37

Działa wam canal + online? Zawsze oglądałem bez problemów, a od wczoraj nie chce mi się załadować meczyk :(

xray komentarzy: 29303.05.2017, 20:34

Panowie, my tu o Mbappe caly czas gadamy, a moze (jak by Mbappesie nie dalo) to Lemara z Monaco wyciagnac? 21 lat i naprawde niezla gra. Ogladnijcie go w dzisiejszym meczu. Wydaje mi sie ze do nas by pasowal.

Oleej18 komentarzy: 20003.05.2017, 20:32

Ma ktoś linka do transmisji Monaco?

Czeczenia komentarzy: 1248403.05.2017, 20:32

Gdyby ta Legia nie sprzedała napastników zimą. Gdyby rzeczywiście dokonali wzmocnień, to... pewnie też by odpadli z Ajaxem. Ale kto wie, może wkońcu polski zespół osiągnie spektakularny sukces nie tylko w pojedynczych meczach.