Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 14:02

żadnych*

Marzag,pewnie oprócz statystyk nie mam żadnej.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 14:01

Uf,ulga że kończysz.
Miałem dość słuchania argumentu,że Lewy strzelil 4,SLUCHAJCIE WSZYSCY ZEBYŚCIE SIE NIE POMYLILI! C Z T E R Y bramki realowi,i dlatego jest lepszy od innych.

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 124.09.2013, 14:00

Vendeful po prostu nie lubi Lewego, nie ma żadnych argumentów ;p zamiast tego wylewa frustracje

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:59

na pewno posiada*

bo to jak rozmowa*

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 224.09.2013, 13:59

Nie ma to jak przyrównywać statystyki Benzemy z ligi hiszpańskiej gdzie Real co roku ładuje ponad 100 bramek w lidze. Tak samo możecie pisać, że Kaka grał świetnie bo miał 10 bramek i 10 asyst.

@Vendeful

Jakich słabych sposób? Na nic mi nie odpowiadasz, pisałeś, że Benzema na pewno jest posiada lepsze dokonania - nie posiada. Dodatkowo mylisz się i jeszcze zarzucasz mi, że w momencie gdy wytykam Ci pomyłkę to jestem desperatem. Komedia jakaś, kończę z Tobą rozmowę bo tak rozmowa ze słupem, dziękuje.

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 124.09.2013, 13:58

Vendeful, a wiesz czemu grał aż do finału? bo strzelał gole :-)

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:58

Nie wspominam słowem o Benzemie od kilku komentarzy,więc nie wiem do czego pijesz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.09.2013, 13:58

Zła atmosfera panuje na tym portalu, odchodzę.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:57

Marzag
Może dlatego,że zagrał wszystkie mecze w tej LM aż do finału?

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:57

Vendeful - chyba Ty za wszelka cene chcesz pokazac, ze Benzema jest lepszym pilkarzem niz Lewy mimo tego, ze nie ma lepszych statystyk ani osiagniec, ani umiejetnosci i gra dluzej na europejskim poziomie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.09.2013, 13:57

powtórzę, Lewandowski Realowi strzelił więcej niż 4 bramki "znafcy"

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 124.09.2013, 13:56

Vendeful, tylko jedna osoba strzeliła więcej goli w LM w tamtym sezonie niż Lewandowski

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:56

jarts,nie mam pojęcia,ale wiem że kto by to nie był,
będzie szczęsciarzem mając takich ludzi w pomocy.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:55

Rozbrajacie mnie z tymi 4 bramkami :D
Gdyby strzelil 3 a nie 4,byłby dużo gorszym piłkarzem wtedy?
Później napisze do Pana Okońskiego,ktory taką statystykę kiedys przedstawiał na swoim blogu i wyślę Ci.
Odpowiadam na każdy Twoj argument 'pokazujący'
że lewy jest lepszy od innych.
Chwytasz się słabych sposób obrony wypominajać pomylenie się o jedną bramkę.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.09.2013, 13:54

niektórym ciężko jest zauważyć pewną rzecz: Lewy na najwyższym poziomie gra od 2 lat, a Benzema?
porównywanie statystyk z całej kariery jest delikatnie mówiąc głupie i niesprawiedliwe

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:53

Kaczaza - wg wikipedi Lewy od 2010 roku w BVB w 104 meczach strzelil 58 goli

Benzema od 2009 w Realu w 129 meczach, 56 goli.

jarts komentarzy: 231924.09.2013, 13:53

Vendeful - według Ciebie kto może zastąpić Lewandowskiego w BvB?

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:53

Aha i te 4 gole, to dotyczyły tego jednego meczu, nie licząc spotkania w fazie grupowej.

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 124.09.2013, 13:52

Vendeful, wg ciebbie przez cala edycje zeszlorocznej LM strzelil tylko 3 gole? :| Ty naprawdę chcesz prowadzić dyskusję czy po prostu chcesz wszystkim udowodnić jak bardzo nie lubisz Lewandowskiego?

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:52

Chciałbym,żeby Lewy poszedł gdzies indziej,np.bayern.
Wtedy zobaczylibyscie,że ten kto go zastąpi bedzie ładował tyle samo,jak nie więcej

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:51

@Vendeful

1 - Nie wiem skąd masz takie dziwne statystyki i co to ma do rzeczy, ale dobra.

2- Ale jakich piłkarzy? Zgodnie z twoim rankingiem, to Benzema jest tym piłkarzem, który jest na 10 miejscu i wypycha Lewego, a ja pokazałem Ci, że nie posiada on lepszych dokonań od Roberta, a nawet ma gorsze, więc nie rozumiem.

3 - To może jeszcze Kießling jest wśród 10 top na świecie?

4 - Come on

5 - Czyli żaden dowód

Aha i strzelił 4 bramki, nie 3, więc praktycznie cała Twoja wypowiedź ociera się o stek bzdur.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.09.2013, 13:50

Z historycznego punktu widzenia bardzo wiele. Inna sprawa ze w LM strzelił wiecej niż 4 bramki realowi

jarts komentarzy: 231924.09.2013, 13:50

La Liga na poziomie Bundesligi? Porównaj sobie zespoły z tych lig, które grają w pucharach. Taki Freiburg miałby problem być w połowie tabeli w lidze hiszpańskiej.

Kaczaza komentarzy: 722324.09.2013, 13:50

lucasnoline;
I to mi się podoba.
Ale poważnie Robert jest dobry, ale nie jak Benzema. A jeśli statystki świadczą to niestety ale jesteś w błędzie. transfermarkt.pl podaje że w karierze Lewy strzelił o 7 bramek mniej oraz miał 32 asysty mniej. Benzema dokonał tego grając 244 minuty mniej.

transfermarkt.de/de/robert-lewandowski/leistungsdaten/spieler_38253_2012.html

Porownajcie sobie z jaka czestotliwoscia zawodnicy zdobywali gole w lidze.

Lewy w lidze nie strzelil gola w 12 spotkaniach.

Benzema strzelil w 11.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:46

lucas
pierwszy dowod - według obliczenia statystykow barrios gdy jesszcze gral w BvB strzelal wiecej goli na mecz niz lewy.
kolejny dowod-osiągnięcia piłkarzy na ktore powolal sie grochal.
3 dowod-tylko goli strzelal lewy w bundeslidze i to znaczy ze jest lepszy?w takim razie mam kolejnego napastnika lepszego od niego-Kießling.
4 dowod-Reprezentacja.Ale spoko,niech bedzie ze nie ma mu kto dogrywac.
5 dowód-subiektywna ocena umięjetnosci lewego.

wasze dowody?finał liGI MISTRZOW 3 GOLE REALOWI!!!oneone

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:46

Nie wiem niby czemu Lewy ma być graczem o klasę niżej niż Benzema, jakieś totalne herezję. Że niby La lipa jest o tyle lepsza od Bundesligi? Ja to bym powiedział, że jest gorsza, albo na porównywalnym poziomie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.09.2013, 13:44

Marzag
Gorzej gdyby nie trafił na pustą bramkę.

Kaczaza komentarzy: 722324.09.2013, 13:43

Marzag
youtube.com/watch?v=TWRxbU_lvQs
zobacz jakim wyjadaczem jest Gervinho :P

Lewy ma predyspozycje, ale póki co jest klasę niżej niż Benzema. Przykładem może też być Huntelaar, w Hiszpani i Włoszech kiepsko, w Niemczech królował. poziomy ligi są różne.

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:43

@Vendeful

Rozumiem, że masz swoje zdanie i uważasz, że Lewy nie znajduje się w top 10 napastników na świecie i zrozumiałbym jakbyś miał jakieś dowody, ale ich nie masz. Powołujesz się na to, że Benzema jest lepszym napastnikiem od Roberta ze względu na to, że nie ma gorszych statystyk, czy też dokonań, to pokazałem Ci, że ma. Jednym słowem, nie potrafisz zbytnio obronić swojego zdania, albo inaczej - udowodnić, że to co mówisz jest prawdą.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.09.2013, 13:42

Marzag, co to ma do rzeczy?

jarts komentarzy: 231924.09.2013, 13:41

Mid - mam nadzieje, że to tylko ploty. Bardzo przeciętny piłkarz

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:40

ja nie wiem czy wy trolujecie ,czy na powazne.
jedna setka zmarnowana-słaby napastnik.
tym tokiem rozumowania nie ma napastnika dobrego,nie ma bramkarza obroncy czy pomocnika dobrego.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:40

Nie widze powodu zeby AKTUALNIE uwazac Rooneya, Aguero, Cavaniego, Falcao a w szczegolnosci Gomeza i Benzeme za lepszego napastnika niz Lewy. A to co bylo kiedys, bylo kiedys.

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 124.09.2013, 13:39