Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton

Święci bez cudu na The Emirates, Arsenal 3-1 Southampton 05.10.2024, 17:13, Łukasz Wandzel 1279 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się, że Arsenal będzie miał jeszcze podobne kłopoty z pokonaniem beniaminka, co w niedawnym meczu z Leicesterem City. Tymczasem Southampton, które zdobyło jak dotąd tylko jeden ligowy punkt, potrafiło napsuć krwi wicemistrzowi Anglii na jego własnym stadionie. Chociaż Kanonierzy wygrali 3-1, a rezultat nie był ratowany w końcówce, to wciąż warto odnotować, że podopieczni Mikela Artety trudzili się bardziej, niż wskazuje na to sam wynik.

Być może ze względu na spotkanie z rywalem z dołu stawki Mikel Arteta dał zacząć Raheemowi Sterlingowi od pierwszej minuty. Niestety Anglik wraz ze starym kolegą Manchesteru City – Gabrielem Jesusem – zaliczyli nieudane występy. Na tle zastępujących ich w drugiej połowie Martinellego i Trossarda nie wyglądali na gotowych do gry w wyjściowej jedenastce. Na szczególne uznanie w tym meczu zasługuje jednak Saka, który skończył mecz z dwoma asystami i golem.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Partey (84' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Calafiori (90' Kiwior) – Jorginho (61' Merino), Rice – Saka, Havertz, Sterling (60' Martinelli) – Jesus (60' Trossard)

Southampton: Ramsdale – Harwood-Bellis, Bednarek, Manning (74' Onuachu) – Sugawara (90' Taylor), Downes, Aribo, Walker-Peters – Dibling, Fernandes (74' Armstrong) – Stewart (27' Archer)

Wydawało się, że szybkie tempo narzucone przez Arsenal to zapowiedź równie prędko otworzonego worka z bramkami. W trakcie kilku pierwszych minut londyńczycy często i gęsto gościli w polu karnym Ramsdale'a, czym powodowali spore zamieszanie. W tym czasie Sterling zdążył nawet dwa razy przewrócić się w szesnastce rywali. Można mieć wątpliwości, czy w jednej z tych sytuacji Bednarek nie przekroczył przepisów, napierając na skrzydłowego wypożyczonego z Chelsea. Notabene stoper Świętych kilka razy ratował się faulem, za co jeszcze przed przerwą obejrzał żółtą kartkę.

Jednak po upłynięciu kwadransa goście zorganizowali się w defensywie. Lepiej się ustawiali i w pierwszej połowie niemal zawsze stali na drodze uderzanej przez Arsenal piłki. Przed przerwą Kanonierzy walili głową w mur, szukając swojej szansy z rzutów rożnych, strzałów z dystansu czy w ataku pozycyjnym. Drugą połowę próbowali zacząć z przytupem tak samo jak pierwszą.

Pewność siebie Świętych rosła i sprawili niespodziankę. W 55. minucie przejęli futbolówkę na własnej połowie i przeprowadzili kontratak, który Archer zakończył golem. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bo po chwili to Saka odebrał piłkę, podał do Havertza, a Niemiec po zwodzie uderzył tuż przy słupku i było już 1-1.

Mikel Arteta także zareagował po bramce na remis, zdejmując z murawy m.in. Sterlinga i Jesusa, którzy częściowo byli odpowiedzialni brak skuteczności Arsenalu przez niemal godzinę gry. Wchodzący z ławki Martinelli i Trossard szybko odnaleźli się na boisku. Szczególnie ten pierwszy, ponieważ Brazylijczyk świetnie zamknął akcję po dośrodkowaniu Saki, dając londyńczykom prowadzenie.

Przy wyniku 2-1 Southampton wciąż walczyło o punkt. Po stronie Świętych odznaczał się 18-letni Dibling. Kanonierzy nie mogli być jeszcze pewni swego. Choćby w 78. minucie piłka szczęśliwie odbiła się od dwóch rywali i uderzyła w poprzeczkę po osobliwej interwencji Rayi. Dopiero w 88. minucie Saka ustalił wynik spotkania, uderzając z pierwszej piłki straconej sekundę wcześniej przez Trossarda.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 3140006.10.2024, 18:56

Hahaha kuraki xD

FlameDood komentarzy: 172906.10.2024, 18:55

@enrique napisał: ""Spisujemy się naprawdę dobrze i poprawiamy się. Konstruowanie akcji w naszym wykonaniu jest bardzo dobre. Stwarzamy sobie okazje, poza dzisiejszym meczem""
Gadanie gadaniem, ale statystyk nie oszuka.

5 goli w 7 meczach tego sezonu w Premier League. Tylko Southampton ma mniej niż oni. Mimo to ja oczywiście wierzę w ich poprawę ;)

enrique komentarzy: 2011406.10.2024, 18:51

ETH po mecz z AV:

xD xD xD

Garfield_pl komentarzy: 3140006.10.2024, 18:50

@krzykus1990 napisał: "No i tym sposobem Jesus zapewnił sobie miejsce w pierwszym składzie ."
Być może to po prostu uraz jak w innych klubach;) wreszcie i AFC może coś z tym zrobi, żeby oszczędzić piłkarzy

tomaszszef komentarzy: 169406.10.2024, 18:49

Jak to mowią ? 2-0 do przerwy to najgorszy wynik ....

bobslej22 komentarzy: 849506.10.2024, 18:49

Mówiłem że ten tot to amatorzy. Nie potrafią utrzymać koncentracji

Garfield_pl komentarzy: 3140006.10.2024, 18:48

Całkiem spoko ta kolejka:D

ksowa90 komentarzy: 155506.10.2024, 18:32

Tak mi się skojarzyło, że wczoraj straciliśmy bardzo podobna bramkę jak z Aston Villa dwa sezony temu na Villa Park jak wygraliśmy 4-2. Saliba podobnie ograny.

enrique komentarzy: 2011406.10.2024, 18:21

@krzykus1990 napisał: "No i tym sposobem Jesus zapewnił sobie miejsce w pierwszym składzie"
Nie sądzę, granie w 10-tkę nikomu nie jest na rękę.

Furgunn komentarzy: 983106.10.2024, 18:18

@krzykus1990: może ściema?

Mastec30 komentarzy: 717706.10.2024, 18:16

Przecież to jest kontuzja reprezentacyjna która trwa 10 dni

krzykus1990 komentarzy: 549706.10.2024, 18:16

No i tym sposobem Jesus zapewnił sobie miejsce w pierwszym składzie .

krzykus1990 komentarzy: 549706.10.2024, 18:14

Fabrizio Romano : Kai Havertz nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Niemiec z powodu kontuzji kolana. Kai zostanie w Londynie, gdzie zostanie poddany badaniom, by ustalić czy uraz jest poważny.

bobslej22 komentarzy: 849506.10.2024, 18:13

Z tego co pamiętam to tot palpituje w drugich połowach. Jakby Bha strzelili na kontakt to coś czuję że tu może się coś wydarzyć.

Thoneick komentarzy: 201606.10.2024, 18:11

@bobslej22 napisał: "Dlaczego my straciliśmy punkty z nimi ja się pytam"
Bo sędzia to UJ

bobslej22 komentarzy: 849506.10.2024, 18:09

Dlaczego my straciliśmy punkty z nimi ja się pytam

Mastec30 komentarzy: 717706.10.2024, 18:06

@sickstick: ale też bym dodał że przez ostatnie lata przewinęli się między innymi Gyokeres i Undav i faktycznie nie zaistnieli

Simpllemann komentarzy: 52875 newsów: 52406.10.2024, 18:05

Na miejscu władz AV zwolniłbym Emery'ego ze skutkiem natychmiastowym. Nie wygrać z United u siebie?

Mastec30 komentarzy: 717706.10.2024, 18:05

@sickstick: akurat Pedro to jak był zdrowy w tym sezonie to był kluczowy i grał za Welbeckiem bo on tak bardziej cofnięty Striker

tomaszszef komentarzy: 169406.10.2024, 18:04

Ale welbz mial patelnie !!! Szkoda

pablofan komentarzy: 287506.10.2024, 17:49

@KapitanJack10: na potwierdzenie tego co napisałeś warto jeszcze przytoczyć kategorie trudności z jaką Liverpool miał okazję się mierzy. Jak do tej pory rozegrali chyba jedno spotkanie o wadze 4 według kwalifikacji PL i byl to wyjazd do mułów, choć generalnie to poziom tej wagi powinien być ustalony na 3, a nie na 4. Cała reszta spotkań to waga 2 lub 1. Gdzie my już mamy mecze za soba kilka spotkań o wagach 5 czy 4, a jesteśmy tuż za nimi i bez porażki.

Ranczomen komentarzy: 1251506.10.2024, 17:47

@sickstick napisał: "Zauważyliście że mimo że przez Brighton w ostatnich latach przewinęło się multum wonderkidów, to jednek już 3 trener z rzędu rozpoczyna ustalanie ich składu od Welbecka na szpicy? Zastanawiam się na ile ten fakt weryfikuje tych wszystkich Encisco, Fergusona, Jao Pedro i innnych..."

Nie weryfikuje w żadnym stopniu. Welbeck to talent generacyjny. O takich graczach opowiada się wnukom. Po prostu młodsi koledzy muszą cierpliwie czekać, bo nikt rozsądny nie posadził by Welbecka na ławce. Sama jego obecność na boisku sprawia, że rywale boją się podchodzić bliżej bramki Brighton. Powinni to traktować jako szansę nauki od najlepszych i mam nadzieję, że to właśnie robią.

bobslej22 komentarzy: 849506.10.2024, 17:45

@tomaszszef: owszem ale Chelsea grała w 11 na 10 na swoim stadionie stąd pominąłem ich możliwość w końcówce ;)

sickstick komentarzy: 297806.10.2024, 17:41

KapitanJack10 komentarzy: 5585 newsów: 406.10.2024, 17:38

20, 18, 17, 14, 13, 10, 9
To są obecne miejsca rywali Liverpoolu z tego sezonu. Przegrali z obecnie 9 ekipą czyli Nottingham. Niesamowite jak im się terminarz ułożył na początek.
Szczerze nie widzę ich jako wielkiego kandydata do tytułu. Myślę, że podobną ilość punktów przy takim terminarzu miałby Tottenham czy Chelsea a nawet Newcastle w optymalnej formie.

Trzymamy się ich kurczowo, a mieliśmy już Totki, AV, Brighton i ManCity na rozkładzie. Znacząca różnica.

Furgunn komentarzy: 983106.10.2024, 17:37

@clash123 napisał: "Podział punktów pomiędzy United a AVFC wydaje się byc najlepszym wynikiem dla nas."

United walczy o top10, ich wyniki nie mają znaczenia. No chyba, że będziemy trzymać za nich kciuki w meczach z City, czy też z Live.

clash123 komentarzy: 194706.10.2024, 17:32

Podział punktów pomiędzy United a AVFC wydaje się byc najlepszym wynikiem dla nas. Ale osobiście uwazam że United to może obecnie bidony na treningach nosić za ekipą z Birmingham

pablofan komentarzy: 287506.10.2024, 17:29

@Oldgunner3: Evans jest zadowolony z remisu :D

Oldgunner3 komentarzy: 1019706.10.2024, 17:25

Dziś fajne wyniki.AV i chelsea gubią punkty i to u siebie,united może nie zwolni Eryka,Forest ciekawa ekipa - gra lepiej z dobrymi ekipami niż słabszymi.Po tym sezonie liczę że PL będzie miało 5 miejsc w LM I wygląda na to,że Villa,spurs i chelsea będą walczyć o 4/5 miejsce.

pablofan komentarzy: 287506.10.2024, 17:22

@Patriko: nigdy nie twierdziłem, że Osimhen to świetny napastnik :) wręcz byłem temu przeciwny.
Statystyki nie grają. Watkins z nami też się nie popisał. Dziś z kolei nie było zawodnika.
Co do Kaia, to w obecnym roku nie kojarzę żadnego jego meczu, w którym by zagrał tak jak chociażby dziś Watkins.

pablofan komentarzy: 287506.10.2024, 17:18

@Dziadyga: w sumie siłę PL można podzielić następująco: 1-3: Arsenal, city, Liverpool
4-6:Aston, Chelsea (od końcówki zeszłego sezonu idą do góry i w obecnym sezonie potwierdzają formę. Już tak nie gubią głupio punktów co 2/3 mecz) i Toki
7-9: muły (głównie ze względu na indywidualności jakie posiadają), NU i Brentford
10-12: Brighton, fulham i na obecną chwilę NFO, choć WHU posiada jakościowy skład to jak na razie nie potwierdzają tego na boisku i na razie ich nie widzę w okolicach 10tego miejsca.
Jak ETH nic nie zmieni (co na obecną chwilę wydaje się nie realne) nie zdziwię się jak kluby środka tabeli będą mocno rywalizowały z nimi o LKE w przyszłym sezonie

mlody323323 komentarzy: 238906.10.2024, 17:14

Erik STAYHAG ! , AV strzeliła Bayernowi a on zagrał na Remis i nie stracił Bramki ! i Maszyna się rozkręca

Patriko komentarzy: 546406.10.2024, 17:12

Ale żeby nie było, że sam nie weryfikuję, odnośnie jeszcze wcześniejszego komentarza to Watkins strzelał każdemu z w nim wymienionych po co najmniej jednego gola na przestrzeni dwóch poprzednich sezonów nie jednego.

Patriko komentarzy: 546406.10.2024, 17:08

@pablofan: Aha, czyli teraz Osimhen nagle też jest słaby, bo nie wylądował w PSG albo Chelsea tylko z konieczności na wypożyczeniu w Galacie w której również strzela. @pablofan napisał: "Natomiast Watkins jak na razie nie potwierdza formy z poprzedniego sezonu i jest kwestią czasu aż straci miejsce w składzie na rzecz Durana."
Kai też jeszcze nie raz będzie nie potwierdzał dobrej formy jak tak każdy jeden zawodnik grający w każdy jednym klubie na każdej jednej pozycji. Tylko mi nie chodzi o Havertza, a to że demonizujesz anglika jakby nigdy nie potrafił prosto piłki kopnąć, bo dziś mecz obejrzałeś i ci się nie podobał.
Aha, Watkins poprzednie 4 mecze w PL 4 gole i 2 asysty, bezpośredni udział przy bramkach w każdych z tych spotkań. Rzeczywiście nie potwierdza. Ty nawet sobie głupich statystyk na głupim flashcorze nie weryfikujesz które po raz kolejny przeczą twoim tezom tylko tak o sobie piszesz to co ci się wydaję jako prawdę.

Arsenal2004 komentarzy: 424106.10.2024, 17:08

UTD na 14 miejscu z 5 pkt przewagi nad strefą spadkową po 7 meczach, ale to jest zjazd.

Dziadyga komentarzy: 876606.10.2024, 17:07

Tabela zaczyna się kształtować.3 najlepsze ekipy na przodzie.

tomaszszef komentarzy: 169406.10.2024, 17:07

@bobslej22 napisał: "Chelsea w końcówce mogła przegrać. Sanchez im wybronił dwie setki. Nfo będzie ciężkim zespołem dla każdego moim zdaniem."
Tam byl niezly atak. Cfc tez w doliczonym moglo wygrac. Koncowka meczu fajna. Akcja za akcją i duzo bledow z obu stron.

damianARSENAL komentarzy: 872806.10.2024, 17:05

Tak patrzyłem jak Forrest grało w osłabieniu, a co my robiliśmy w 10 u siebie z Brighton?

kylo100 komentarzy: 378206.10.2024, 17:03

@FlameDood napisał: "Co tu dużo mówić, dwa wyjazdy na dwa ciężkie tereny i dwa remisy. Dla mnie Erik STAY."