Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem

Świetne widowisko i zasłużony remis. 1-1 z Liverpoolem 03.11.2018, 19:23, Dawid Wieczorek 1651 komentarzy

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To stare piłkarskie powiedzenie zdaje się najlepiej opisywać dzisiejsze starcie pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem. Kanonierzy musieli ratować remis w końcówce, a nie doszłoby do tego, gdyby wcześniej wykorzystali swoje sytuacje. Konkretniejsi okazali się być dziś jednak podopieczni Jurgena Kloppa i koniec końców podział punktów w tym meczu wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Oto składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (81' Welbeck) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (68' Iwobi), Özil, Aubameyang (73' Ramsey) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Cech, Lichtsteiner, Maitland-Niles, Ramsey, Smith Rowe, Iwobi, Welbeck.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Milner, Wijnaldum - Mane, Firmino (80' Shaqiri), Salah (90+4' Matip).

Ławka rezerwowych: Mignolet, Sturridge, Moreno, Lallana, Shaqiri, Origi, Matip.

Kanonierzy świetnie rozpoczęli ten mecz i przez pierwszy kwadrans kompletnie zdominowali ekipę Liverpoolu. Świetne sytuacje do zdobycia gola mieli między innymi Pierre-Emerick Aubameyang czy Henrich Mchitarian. Później do głosu doszli jednak podopieczni Kloppa i dość szybko przypomnieli zawodnikom Arsenalu, z kim mają do czynienia. W 18. minucie gola zdobył nawet Sadio Mane, który dobijał piłkę po strzale w poprzeczkę Roberto Firmino, lecz arbiter uznał, iż Senegalczyk znajdował się na pozycji spalonej. Jak później pokazały jednak telewizyjne powtórki, sytuacja ta nie była tak klarowna i po meczu wzbudziła wiele kontrowersji. Pod koniec pierwszych 45 minut fatalny błąd popełnił również Bernd Leno i gdyby nie łut szczęścia, The Gunners już do przerwy mogli przegrywać. Niemiec przy rzucie wolnym The Reds wyszedł z bramki i minął się z piłką, która trafiła wprost na głowę Van Dijka, a ten strzelił w słupek.

Doskonale wiedząc, jak Arsenal prezentuje się w drugich połowach, wszyscy zacieraliśmy ręce na jeszcze lepszą grę podopiecznych Emery'ego.

Początek drugiej części gry faktycznie zdawał się to potwierdzać i zawodnicy Kanonierów stworzyli sobie kolejne świetne sytuacje do zdobycia bramek. Niestety, podobnie jak w pierwszej połowie, konkretniejsi znowu byli podopieczni Kloppa i w 61. minucie gry wyszli na prowadzenie za sprawą gola Jamesa Milnera. Nie najlepiej w tej sytuacji zachował się niemiecki bramkarz Arsenalu, dla którego dzisiejszy pojedynek z Liverpoolem nie należał do najlepszych w jego karierze.

Po tym trafieniu obchodzący dziś 47. urodziny Unai Emery rzucił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry najlepszych ofensywnych zawodników, których miał dzisiaj do dyspozycji. Na całe szczęście do wyrównania w 82. minucie doprowadził Alex Lacazette, który tą bramką ustalił wynik tego spotkania.

Mimo że większość z nas taki wynik przed meczem wzięłaby w ciemno, można czuć lekki niedosyt. Podopieczni Emery'ego zaprezentowali się dziś naprawdę nieźle i gdyby dopisało im trochę szczęścia, a piłkarze ofensywni mieli dziś lepiej nastawione celowniki, to zaistniałaby naprawdę duża szansa na wyrwanie 3 punktów Liverpoolowi. Mimo wszystko, należy zanotować progres wykonany przez Kanonierów pod wodzą Emery'ego, a wynik potraktować jako pozytywny rezultat przeciwko silnej ekipie.

To teraz ja.

Uszereguj od najbardziej do najmniej obrzydliwej rzeczy.

1. Jedzenie kleszczy
2. Robienie dobrze koniowi
3. Jedzenie odchodów.
4. Kibicowanie Tottenhamowi.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.11.2018, 12:28

@paw3u: Aaaa! To Ty mnie rozwaliłeś w lidze 1 vs 1. Zemszczę się srogo w rewanżu.

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2406.11.2018, 12:26

Dla mnie granvorka zawsze bedzie jedna z najwiekszych legend k.com

"Tu masz te aspekty
bleacherreport.com/articles/459872-top-20-greatest-football-derbies-in-the-world

Mowa jest o rankingu Sky Sport ktory z naturalnychw wzgledow faworyzuje derby Londynu.

W bardziej niezaleznych rankingach derby Londynu sa notowane nizej niz derby Kairu"

Jakiś łatwy ten quiz.

Kto powołując się na swoich katarskich znajomych twierdził, że transfer Sancheza do City był "deal done"?

a) Aidmas
b) ciamkaj
c) tuolid
d) kossmo

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2018, 12:11

Tvp sport poinformowało, ze kupiło prawa od tego sezonu do Pucharu Włoch, umowa na 3 lata.

kaziu874 komentarzy: 672906.11.2018, 11:41

Myślicie, że dzisiaj BVB może znowu sprostać Atletico? Dobry kurs jest i się zastanawiam. Do tego Schalke - Galatasaray na zwycięstwo gości.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2018, 11:34

@Dancer: Truuu, nie mam pamięci do nicków.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161706.11.2018, 11:33

@Argudo:

Tak, czas do 23:59, ale nie wiem, czy się nie zapcha ;)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.11.2018, 11:32

@polandblood: Granvorka - wielbiciel derbow Kairu

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2018, 11:29

@Gunner18AFC: Ktoś tu kiedyś pisał legendarne komentarze o tym, że derby Kairu są największymi na świecie i nikt nie powinien się nazywać kibicem jak nie ma Al Jazeera'y.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2018, 11:17

@ZielonyLisc: Mało się tutaj naczytałeś jeśli taka kolejność wg Ciebie jest dobra. ;)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2018, 11:16

@erykgunner: Takie pytania to powinny być przy rejestracji. :) Al Jazeera wymagana.

Baniaczkin24 komentarzy: 83906.11.2018, 10:59

Może my zrobimy mały quiz wiedzy na temat Arsenalu . Taka podpowiedz dla Panów redaktorów , fajna zabawa może być i trochę śmiechu haha

Womanizer komentarzy: 989206.11.2018, 10:50

@filo94:

Też mi sie zdaje że to ten asior od Brammala, Asano czy innego Pereza :)

arsenallord komentarzy: 29686 newsów: 11706.11.2018, 10:48

Inter remis spokojnie może ugrać. W dobrej formie są ostatnio.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2018, 10:47

@Womanizer: jak z Arsenalu to nic dobrego to być nie może :P
Pewnie odpowiedzialny za transfery takie jak Yaya Sango czy Flamini :D

Kowal96 komentarzy: 1758906.11.2018, 10:44

@paw3u:

U mnie lipa wielka, ale ja się nie znam... :D W ostatniej kolejce najbardziej przy punktował Aguero na kapitanie, dał 26 punktów. Reszta to bida, łącznie były 52 punkty... Overall points 560, więc bez rewelacji :D

Womanizer komentarzy: 989206.11.2018, 10:44

Na stronie Milanu napisali że biorą jakiegoś borowika z Arsenalu do skautingu. Gilles Grimandi - nie znam gościa.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.11.2018, 10:43

Nie ma to jak na 19 zaplanować dwa tak porywające hity :D

paw3u komentarzy: 562606.11.2018, 10:42

Jak tam Panowie FPL? U mnie po słabych kolejkach 1-3, zielone strzałki z wyjątkiem ostatniego GW. Aktualnie 1. miejsce w lidze spamerów, 563 w Polsce, 719 pkt. Ostatnia kolejka 88 pkt. Teraz planuję hita za -4, ale poczekam jeszcze na mecze LM.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2018, 10:37

@MarkOvermars: like for like, follow for follow :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2018, 10:36

@paw3u
Cała przyjemność po mojej stronie ;)

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39206.11.2018, 10:34

@Womanizer: Dokładnie, 1:1 jak w mordę strzelił. Napoli - PSG, to wielka zagadka, ale wiadomo jedno, że będzie sporo bramek.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39206.11.2018, 10:33

@Baniaczkin24: Na forum świeżak, a kibicuję Arsenalowi od 2011 roku, więc już 7 lat. Wcześniej, byłem tutaj anonimem i sobie tak, bez konta przeglądałem forum.

paw3u komentarzy: 562606.11.2018, 10:19

@Kanonier204: Dzięki wielkie za link do brameczki.

Baniaczkin24 komentarzy: 83906.11.2018, 10:16

@Maziarz Ty widzę tu nowy a kibić ogólnie od którego roku?

Handcuff komentarzy: 17506.11.2018, 10:14

@Maziarz: Serio nie działa. :)

Baniaczkin24 komentarzy: 83906.11.2018, 10:13

Jaki mecz oglądacie ? Mi się wydaję ,że jednak największe widowisko będzie w Neapolu .

Womanizer komentarzy: 989206.11.2018, 10:09

Inter może coś ugrać dzisiaj. Barca pewna awansu nie będzie sie żyłować na wyjeździe. IMO remis jak byk sie szykuje.

Maziarz (zawieszony) komentarzy: 39206.11.2018, 10:08

@MarkOvermars: Niby fajne podejście, żeby mieć dużo plusów, ale z drugiej strony... Zapewne czytało się podobne komentarze już z 100 razy. Sprytny choposzek z Ciebie.

MarkOvermars komentarzy: 912206.11.2018, 10:07