Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Koba źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 11:21

Wenger powiedział dzisiaj na konfie że Walcott jest gotowy do gry. Więc może zobaczymy go w wyjściowej 11

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:19

Jak mamy kupowac zimą leszczy to ja wole już wypożyczyć kogoś jak Kalsztrema i kupic kogoś lepszego latem.

Martwi mnie do dziś kupno Welbecka, bo zamknał on w jakiś sposób furtke do kupna napastnika, a jeśli miałbym kogoś zostawiac na ławke do rotacji to zdecydowanie byłby to Giroud.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:19

Niby przyszli szybcy Welbeck i Sanchez a z kontrataków strzeliliśmy żałosne 2 gole.

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:18

W naszej sytuacji to nie wzmacniałbym nawet skrzydeł gdyby wypadł z gry Sanchez.

Z przodu zawsze coś strzelimy.

Rok temu mieliśmy fajną obronę, bo zawsze coś trafialiśmy, a potem broniliśmy i udawało nam się to do końca. Ile było spotkań, które wygraliśmy, a graliśmy kupe? U siebie przecież co drugi mecz się męczyliśmy by wygrać nagle 2-0/3-0 w ostatnich 20 minutach meczu.

Pamiętam wyjazd z NU, graliśmy kupe, a udało się wygrać 1-0 po bramce Giroud.

Tak samo mecz z kurakami na wyjezdzie i gol Rosy na początku, który ustawił całe spotkanie.

Potrzebny ŚO i DM.

Wenger kupi leszcza na ŚO bo wrócił Kosa, a znajac nasze szczescie to pogra 2-3 mecze i znow wypadnie, a pozniej znow zaczna sie problemy, a okienko sie skonczy.

Ja jestem ciekaw, czy w tym sezonie zobaczymy Walcotta i Alexisa w jednej 11.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 11:17

No i co, że Welbeck jest szybki jak on tyko może trafić z 3 metrów. Cavani ma mocne uderzenie z daleka i może się przepchnąć z obrońcami, podobnie jak Giroud.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 11:13

Ponoć jesteśmy zainteresowani Shaqirim.

marimoshi komentarzy: 473030.12.2014, 11:12

Koleś na początku mógł mieć wymówkę na swoją kiepską gre tym,że jest rzucany na skrzydło. Wypadł Ibra to wskoczył na szpice i grał piach.
Pamiętam mecz PSG-Barca,gdzie marnował każdą kontrę. W innym meczu ligowym to nie trafiał w piłke mając ją wystawioną na 6 metrze.

lolteks2013 komentarzy: 160730.12.2014, 11:12

Przepraszam, ale po co Nam Cavani? MaMy Welbeka-szybkość, Giroud-gra Plecami do Bramki. Wiem, że Nazwisko Cavani robi swoje, ale ani On jakiś szybki, ani nie umięśniony, nie za bardzo radzi sobie w Lidze Francuskiej, na dodatek wcale nie taki młody. Jak przyjdzie to fajnie, ale są inne priorytety, przede wszystkim ŚO, taki, który w każdym momencie może zastąpić Pera. Oczywiście nie z miejsca, bo defensywa musi się jednak jakoś zgrać, ale musiMy mieć kilka opcji w defensywie, tak jak maMy w Ataku.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 11:12

Dawid

O ile będzie co bronić ;)

Maciar komentarzy: 69330.12.2014, 11:10

Może Cavaniego pomineli z innych względów? Jakaś gazeta dopisała swoją wersję i wielkie halo

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1430.12.2014, 11:09

lays, jak Walcott zagra od początku w lutym z Monaco to będzie dobrze.. Z Soton to nawet Siwy mu nie da 10 minut, bo pogoda kiepska, murawa zła a i wyniku trzeba bronić.

Alonso komentarzy: 1282430.12.2014, 11:08

Wenger nikogo w zimę nie kupi. Chyba wszyscy kontuzjowani w styczniu wracają i będzie mieć taką kadrę jaką planował rozpoczynając sezon.

marimoshi komentarzy: 473030.12.2014, 11:08

Giroud > Cavani z PSG

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:08

Walcott nie potrafi dryblować. bierze wszystkich na szybkość, a Sanchez ma o wiele lepsze panowanie nad piłką

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:07

@thide

Sanchez na szpicy, czy Theo na szpicy... to akurat to samo.

Sanchez na szpicy gra kiepsko. On gra świetnie gdy jest takim wolnym elektronem nie przypiętym pod zadną pozycję. Wtedy sobie wbiega gdzie chce i robi jako taki drugi napastnik obok Żwira, czy Welbecka.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:06

Podolski na 90% w Interze. coraz więcej plotek z masy serwisów. są już nawet jakieś wypowiedzi

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 11:06

Napompują balonik z Cavanim a jak nie przyjdzie to będzie Wenger OUT bo nie kupił Cavaniego

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:05

jak Podolski przejdzie do Interu to może pomóc w transferze M'vili. Inter musi zwolnić tygodniówki, a M'vila nie chce wracać do Rosji i pewnie sprzedaliby go po taniości.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 330.12.2014, 11:03

Transfer Cavaniego dodalby nam pewnosci siebie. Poza tym na pewno to nie ta klasa co Welbz i Giroud.
Wenger na pwno ma hajsu nawet na SO i DM oprocz tego.

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:03

Hahaha Cavani xD?

Ludzie Wenga nie kupi Cavaniego, nie w takie cuda wierze zimą ;D Będziecie czekać do DD, a on kupi, a właściwie wypożyczy kogoś pokroju Reida, czy Romulo. Cały papa.

Jak Wenger wzmocni skład to tylko latem, teraz przyjda pół środki, a szkoda, że takie myślenie obiera Wenger, bo zawsze przegrwyamy przez to walke o majstra, bo niby KONTUZJOWANI wrócą.

Zreszta sam ostatnio Wenger się śmiał, że ludzie pitolą, że złoży oferte za Cavaniego, Wenga odnosnie transferow siedzi zawsze cicho.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:03

@lays, ja mówię o skrzydle. Sanchez zagra na szpicy, na rw może Walcott, a na lw Podolski

lolteks2013 komentarzy: 160730.12.2014, 11:03

Właśnie, kto zagra, serio pytacie się kto zagra?
Ooooooo Yaya Sanogo
Uwielbiam gościa!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.12.2014, 11:03

Sanchez pojdzie na szpice, w w 60 minucie wejdzie rowniez Campbell i tak to bedzie wygladalo :D

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:00

thide

Oby nie. Podolski to nie napastnik, to ja wole by zagrał ruchliwy Theo, który również napadziorem nie jest

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:00

thide
Może będzie to jeden z jego ostatnich meczów u nas.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 230.12.2014, 11:00

Mam pytanie: czy Aguero zdąży na mecz z nami?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 10:59

bardzo dobrze, że Welbeck out. może wreszcie zagra Podolski

GKS_AFC komentarzy: 872030.12.2014, 10:59

Mnie się wydaje że Wenger moze być tak zdesperowany ze go kupi zima nie patrząc na cenę, jak chce uratować jeszcze sezon to potrzeba własnie takich transferów ale oczywiście na pierwszym miejscu powinien sie skupic na wzmocnieniu pomocy w środku pola i defensywie.

marimoshi komentarzy: 473030.12.2014, 10:58

Niech zagra Akpom :D Odpali w tym meczu 3 brameczki i wskoczy na stałe do składu :P

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.12.2014, 10:54

DM musi kupić bo i Artecie i Flaminiemu kończą się kontrakty w czerwcu a coś nie słychać o przedłużeniu. Psg chce za Cavaniego 65 mln euro to ponad 50 mln funtów więc wątpię w ten transfer. A jak mamy tyle pieniędzy na transfery to lepiej kupić Hummelsa i Carvalho, a Podola i Campbella sprzedać bo Wenger w nich nie wierzy i mimo tulu kontuzji i tak nie mają miejsca w składzie więc po co mają się marnować

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068730.12.2014, 10:54

Sanogoal !

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 10:54

Cavani gorszy od Welbecka napewno nie będzie.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 10:52

Kurde jak Welbeck nie zagra ze Świętymi to kto w ataku ? Akpom ?

Piotrek_175 komentarzy: 184430.12.2014, 10:49

osobą*

Może zainteresowanie osąbą Edinsona jest prawdziwe bo Wenger latem coś mamrotał, że najlepsi napastnicy pochodzą z Ameryki płd ale sama kwota jest absurdalna, kto wie może latem ( albo identyczna transakcja jak z Falcao)...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2014, 10:48

Nie dla Cavniego. W psg gra jak lamaga.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 10:47

TEAM NEWS: Danny Welbeck doubtful for Thursday with thigh problem

Piotrek_175 komentarzy: 184430.12.2014, 10:45

Wenger wykładający 60-65 mln euro w styczniu...
Zastanówcie się ludzie ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 10:42

A wy skąd wiece ile mamy kasy na transfery ? Może Wenger będzie chciał kupić Cavaniego tak za 45 mln, a potem kupić jakiegoś obrońce np. Reid. A na DM'a może iść Chambers, bo tak wgl to za niedługo wraca Arteta, więc ?

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 10:41

I co Wam po Cavanim? Ofensywę nawet ze Żwirem mamy naprawdę dobrą, momentami kuleje defensywa.

Maciar komentarzy: 69330.12.2014, 10:39

Ale by było jakby Wenger nie kupił dm a zostawił Coqa. Za tą kasę kupił Cavaniego

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 10:39

danielosik
Nie ma się co dziwić, że ich tylu jest.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 10:37

Tim Howard wypada z gry na 6 tygodni

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 10:35

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10487332_880423015311659_85064526189349110_n.jpg?oh=54aae0848edb3e845fca8805a38aeb48&oe=55419C30&__gda__=1430108465_b7cc96dab56123fef0d1ac814f35b8aa

jeszcze mogli cały skład Chelsea dać ... ehh

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.12.2014, 10:35

Mnie tam jakoś Cavani nie przekonuje, jeszcze za ponad 50 mln funtów. Lepiej kupić stopera z prawdziwego zdarzenia i jeszcze zostanie z 15-20 mln z tej sumki

marioemirates komentarzy: 6330.12.2014, 10:32