Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Koba źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 18:28

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 18:26

Ale najlepsze jaja to są na stronie rm.pl. Mecz towarzyski a oni tak wyklinają na zawodników jakby to był finał ligi mistrzów. Banda dzieciaków, kibicujących zwycięzcom. Minus bycia najlepszą drużyną na świecie.

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 18:24

real pierwsza połowę grał bardzo dużymi rezerwami. Z podstawy to tylko ronaldo grał. W drugiej połowie dopiero zmiany ancelotti zrobił.

kaman17 komentarzy: 498730.12.2014, 18:24

gtg1886
Na początek niezłe, ale zaczyna sie od najslabszych lig. Ja super w to nie gram, ale przy ponad 600 wygranych meczach mam prawie 180 meczow roznicy miedzy przegranymi. Tak naprawdę to dopiero od 3 ligii gra sie zaczyna i jak tam pograsz trochę to będziesz mogl zweryfikować czy jestes dobry czy nie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2014, 18:22

Jest tu ktos z U.K? bo mam wielka prosbe ale to na PW.

Mihex komentarzy: 2360430.12.2014, 18:15

Dopiero wbiłem na ten śmieszny mecz o pietruszkę, jak wielkimi rezerwami gra Real, że tak przegrywają z przeciętnym Milanem xO? Bo w ataku widzę nie tak źle.

Maciar komentarzy: 69330.12.2014, 18:11

fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/p480x480/10897848_647261308718697_2473175022105633935_n.jpg?oh=75abd704a5cb1ebe5279c4f7be29f397&oe=55277624&__gda__=1430079098_a62f5e42387f635161b3102c6fcc96ac

Grubo było :DDD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2014, 18:05

Michal
Robia dalej. Aktualnie zajmuje sie wszystkimi bramkami z tej kolejki.

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 18:02

Podobno nie

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 18:00

wie ktos czy ten mecz towarzyski jest brany pod uwagę w tym rankingu?

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 17:56

menez za bardzo gwiazdorzy w tym meczu :P

Michal123 komentarzy: 154130.12.2014, 17:56

Dziękuje :)

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 17:54

Ci co chcą u nas Cavaniego to dla mnie chłopcy którzy za dużo grają w fife i za bardzo wierzą prasie. Nie będzie takiego transferu i koniec kropka.

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 17:54

michal123

Pemier League na bieżąco.

mrsomebody komentarzy: 602130.12.2014, 17:53

haxball.com/?roomid=~2151cf6bbb64436f67b1d2746336a1ef490194a74dfbae53f01392880f4fcd80b

Michal123 komentarzy: 154130.12.2014, 17:52

Zapoda ktoś link do tej stronki na fb, którą robiły osoby z kanonierzy.com? :)

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 17:50

mruw

dokładnie i jeszcze te rzekome kwoty oscylujące w granicach 40-50 mln euro, gruba przesada. Za takie pieniądze to może dołączyć do Hulka i kolegów z Sankt Petersburga ;)

mruw komentarzy: 413430.12.2014, 17:48

To smutne ile osób chce u nas Cavaniego. W obecnej formie to on jest na poziomie Welbecka, a może i nawet niższym. Zostało po nim już tylko nazwisko. Moim zdaniem musimy wzmocnić tylko DP i ŚO, reszta ogarnia.

gothegunners1886 komentarzy: 309830.12.2014, 17:47

66 Wygranych 16 Remisów 25 Porażek czy to dobre statystyki w Fifie World ONLINE sezony?

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 17:46

roman98

no przeszedł :)

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 17:46

Schnor
Ok, nie było pytania ;p

Albo ze Diego Lopez przeszedł do milanu?

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 17:45

roman

bo nie ma dżemu? od dawna diego lopez tam broni ;)

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 17:42

Menez spoko grajek. Dziwi mnie,że tak mało grał w tym PSG.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 17:42

Czemu w milanie broni bramkarz realu? ;p

veron komentarzy: 459230.12.2014, 17:41

Kurde przed chwilą kurs na Real 6.0 ale nie zdązyłem postawić bo Krysia strzeliła, teraz już 2.8 :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2014, 17:41

Jak ktos bedzie chcial stream do Realu niech pisze.
Ja wybralem po Hiszpansku ale jaki ekran :D

ustream.tv/embed/19094580

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 17:40

Dancer
Drugim cudem będzie jeśli Sanchez przebrnie cały sezon u nas bez kontuzji.

"Czy wiesz, że:
13. listopada 2014 roku byliśmy świadkami cudu nad Tamizą. Olivier Giroud jako pierwszy w historii zawodnik Arsenalu (za czasów, gdy managerem był Arsene Wenger) powrócił do treningów po kontuzji szybciej, niż się tego spodziewano. Zwykle byliśmy świadkami opóźnionego powrotu zawodników na boisko, a Giroud jakimś magicznym sposobem przechytrzył sztab medyczny Arsenalu i powrócił półtora miesiąca przed czasem." :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 17:37

A miałem postawić na Milan przed tym spotkaniem.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 17:34

El Szarałi i 2:0

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 17:34

gothegunners1886
Nie dziwi mnie ten wynik.

gothegunners1886 komentarzy: 309830.12.2014, 17:30

Sonda: Kto jest najlepszym zawodnikiem do tej pory w Premier League zobaczcie sami :)

veron komentarzy: 459230.12.2014, 17:29

Ten mecz się liczy chyba do tego rekordu Realu co nie? bo to przecież towarzyski

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 17:14

Dobre jaja w meczu realu. Przyszedł jakiś ważny szejk na trybuny i zamiast meczu pokazywali jak się wita z ludzmi...:D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 17:14

Dobrze, że Aexis nie jest czwarty, bo to by znaczyło, że dopadł go syndrom Arsenalu.

"3. Alexis - 32 gole + 24 asysty = 56 pkt"