Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Koba źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 12:10

dziś czytałem, że Sissoko nie chce odchodzić

gunners007 komentarzy: 954330.12.2014, 12:10

Obawiam się, że dobry występ Coquelina z WHU może mieć duże znaczenie w poczynaniach transferowych Wengera.

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 12:09

Dancer założysz rooma?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 12:09

@dancer, no, bardzo prawdopodobne, że wypuszczą Nainggolana za młodziaka D:

Jak dla mnie z tego Bielika nic wielkiego nie będzie, taki Zelalem, Crowley mają go na śniadanie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 12:06

Podobno kilka klubów wlaczylo sie do walki o Bielika. W tym Ajax i Roma.

Gdyby sie umowic z Romą, że oni nam sprzedadza Nainngolana, a my odpuscimy sobie Bielika... to bylaby super sprawa

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 12:02

gunners007

nie wiesz, co by się wydarzyło :) niby nie, ale nic nie jest pewne

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 12:02

16 milionow to sporo, jak na Sissoko. Pewnie nie bedzie trudno go wyciagnac, ale nie wiem, czy nie lepiej juz dolozyc 10 mln wiecej i miec zawodnika na lata - Carvalho.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 330.12.2014, 12:01

Patrzcie! Patrzcie! Nowy się mądrzy.

gunners007 komentarzy: 954330.12.2014, 12:01

Paniu76----> Nie mogliby kupić Suareza to i nie sprzedaliby Sancheza. Chyba logiczne no nie?

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 12:00

Newcastle midfield star Moussa Sissoko is ready to snub a January move to Arsenal.

Gunners boss Arsene Wenger is desperate to bolster his midfield ranks in the new year and has targeted the signing of Sissoko.

The Magpies want £16m for the France international

Paniu76 komentarzy: 1246430.12.2014, 11:59

Jakiś hax?

gunners007

to jest zakaz na kupowanie, a nie na sprzedawanie...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:57

DawidAL
Czyli w marcu go zobaczymy.

gunners007 komentarzy: 954330.12.2014, 11:56

thide----> Jakby Barcelonie nie znieśli zakazu na czas poprzedniego okienka to nie byłoby Sancheza w Arsenalu. Nie wiem na co ty narzekasz...

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.12.2014, 11:56

simpllemann

Coś czuję, że zanim zagra to trochę czasu minie, to samo co z Walcottem.

Kondziu10 komentarzy: 89130.12.2014, 11:56

Co to znaczy "gdzie go zmieścić"? Od tego jest menago, żeby ustawił w odpowiedni sposób najlepszą jedenastkę. Dostosowywujesz formację do zespołu, a nie na odwrót!

timiiiii komentarzy: 198030.12.2014, 11:54

Drodzy kibice AFC. Od teraz zaczne wklejac ten tekst co jakis czas, gdyz meczy mnie juz czytanie tych glupot wypisywanych tutaj.

wystarczy przeczytac JEDNA nie gruba ksiazke - "Arsenal. Jak powstawał nowoczesny superklub." - zeby wiedziec dlaczego:

- w meczu nigdy nie bedzie takich zmian na jakie liczycie
- nie mamy ZADNEJ taktyki meczowej i z kazdym gramy tak samo
- polityka transferowa jest jaka jest (i dlaczego np Fabs nie wrocil a Cavaniego zima nie bedzie)
- Papcio musi odejsc bo pomimo ze przeprowadzil ten klub przez baaardzo ciezki okres to niestety czasy go wyprzedzily

Ksiazke mozna nabyc uzywana za 20zl na Allegro. Polecam przeczytac i zobaczycie jak zmieni sie Wasze postrzeganie klubu. Moze w koncu przestaniecie tez wypisywac te glupoty...

Polecam i pozdrawiam ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:53

DawidAL
Tylko gdzie go teraz wstawić do składu. Cazorla jest w świetnej dyspozycji ostatnio a rzucanie go po skrzydle mija się z celem.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.12.2014, 11:51

Great news: Mesut Özil will return to full training tomorrow.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:51

przeczytajcie sobie wywiad z Matthausem na goal.com o Podolskim

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.12.2014, 11:51

Boss on Coquelin: “I believe he has potential. Hopefully he will make a career here”

nowy DM żegnaj ? :P

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.12.2014, 11:50

Lukas-Podolski.com ‏@Podolski10 10 min.10 minut temu
Clarification: Latest statements as being currently spread by the Media, are not correct: I have never made those statements!

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:48

thide
By mogli uzupełnić kadrę na tyle by przez te dwa lata mieć spokój.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:47

thide
To pokazuje jak u nas piłkarze się psują. Zobaczymy czy podobny los nie spotka Chilijczyka.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:46

@simple, i tak twierdze, że Barcelona trzęsie Fifą, Uefą, Pzpnem. dlaczego w ogóle znieśli im zakaz na czas okienka?

a gdzie będą grać Wilshere, Ramsey? gra dwoma CAM, dwoma skrzydłowymi i jednym napastnikiem? toż to samobójstwo. aż 5 graczy ofensywnych.

konrad2100 komentarzy: 12230.12.2014, 11:46

i dotego kara prawie 450tyś euro hehe

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:45

"Trybunał Arbitrażowy w Lozannie odrzucił apelację FC Barcelony w sprawie zakazu przeprowadzania transferów w trakcie dwóch najbliższych okienek transferowych."

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:44

@simple, Transfermarkt nie zaliczył jego kontuzji, gdy tego nie było nawet na ławce, a na bank miał jakiś uraz

konrad2100 komentarzy: 12230.12.2014, 11:43

Po co ta spina możemy grąc przecież Dm, troszę wyżej b2b Santim a jeszcze wyzej opm Mesutem. Lub grać jednym Dm i dwoma OPM czyli Santi,Mesut lub Rosa

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:42

Jeszcze z ciekawości sprwdziłem Sancheza. Do tej pory pauzował 96 dni- 24 spotkania.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 11:42

Moim zdaniem Wenger musi go ustawiać na jego ulubionej pozycji, takie walanie go po skrzydłach jest bez sensu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.12.2014, 11:41

Transfermarkt:
Ospina przed przyjściem do nas pauzował 40 dni (opuszczone 6 meczów), u nas już 111 dni (20 meczów)
Ozil 56 dni (17 meczów) a u nas pauzuje już 163 dni (31 meczów)

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 11:39

Jeżeli Ozil nie pogodzi się ze swoją rolą na boisku, czyli na ogół skrzydłowego (wina Wengera) i tym samym nie zmieni nieco nawyków w grze, to przewiduję największą wtopę transferową w historii AFC ;)

ziom komentarzy: 190030.12.2014, 11:35

Pismaki wypisują farmazony kto wzmocni Arsenal zimą.Fakty są następujące,piłkarze klasy światowej są niedostępni zimą,chyba że grają w średnich klubach których nie jest stać finansowo aby ich u siebie zatrzymać.Po drugie,kto z zawodników z najwyższej półki jest dostępny w zimowym okienku transferowym?Może przyjdzie obrońca ale w to wątpię ponieważ wrócił do gry Koscielny który jest liderem naszej defensywy a wraz z Perem razem są znakomicie zgrani.Gibbs i Debuchy będą uzupełniać naszą podstawową linię obrony.Na ławce będzie Chambers,Bellerin i Monreal.Na wypożyczeniu mamy zbierającego świetne oceny za swoją grę Jenkinsona.Na logikę jaki wysokiej klasy obrońca zgodziłby się na transfer do Arsenalu w zimowym okienku transferowym aby grzać ławkę rezerwowych? Jedynie taki który dałby się skusić wysoką tygodniówką.P.S.Dla mnie Chambers to naturalny następca Mertesackera,Anglik jak dla mnie nie ma on wystarczającej dynamiki i szybkości aby grać jako skrzydłowy obrońca,myślę że na przyszły sezon Niemiec może usiąść na dobre na ławce rezerwowych kosztem młodego Anglika który ma już rozegranych sporo meczów w Premiership.Pomiędzy Bellerinem a Jenkinsonem rozegra się walka o prawą flankę.Debuchego przesunąłbym do środka gdzie pokazał już wszystkim,że dobrze sobie tam radzi.Na obecną chwilę linia obrony w Arsenalu jest najsilniejsza ze wszystkich,ponieważ nie mamy kontuzji wśród obrońców pierwszy raz od...................nie pamiętam;-)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:34

sprawdźcie lepiej ilość kontuzji Ozila czy Ospiny przed przyjściem do Arsenalu.
endżoj

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 11:33

Cazorla gra bardzo przyzwoicie, umie przyjąć piłkę, nie boi się przytrzymać piłki itp, itd. Nie mogę się doczekać, aż Ozil wróci. Zobaczycie to będzie jego rok.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2014, 11:30

lays

każdy wie, że Ozil jest zbędny (oczywiście, mówię to tylko dlatego, że Niemiec więcej zawodził niż zachwycał) i niejako utrudniają sobie boiskowe poczynania z Cazorlą

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 11:30

West Brom have spoken to Tim Sherwood and Tony Pulis about the vacant manager's job - BBC

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:29

Cazorla będzie grał obok DM'a, a Ozil na CAM

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 11:26

@kamilo, chyba The Fourthtables

co po tej szybkości Welbecka, skoro on nie potrafi przyjąć piłki?

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2014, 11:25

Wenger ma już na pewno wizję na kolejne "The Invincibles" :D

Alonso komentarzy: 1282430.12.2014, 11:24

To by było głupie ze strony Wengera. Pierw nie dawać mu nawet 5 minut by potem rzucić Theo na prawie cały mecz bo przed 70 minutą zmiany nie będzie chyba, ze na noszach.

Piotrek_175 komentarzy: 184430.12.2014, 11:23

Kupno Welbecka nie musi oznaczać brak nowego napastnika bo Papcio prawdopodobnie pożegna się z Podolem i Campbellem i wtedy Danny będzie częściej wystawiany na skrzydle... Swoją drogą ciężko przewidzieć co siedzi w głowie Wengera ;d

lays komentarzy: 3987130.12.2014, 11:23

Mi się podoba Cazorla. Hiszpan wrócił do takiej formy, że powiem Wam, ze Ozil mógłby jeszcze z miesiąc posiedzieć z Diaby'm w szpitalu.

Wróci Ozil i wrócimy do nudnego, wolnego grania z Ozilem na skrzydle. Pojdzie na niego znowu hejt i tak to sie skonczy, a Cazorla straci forme.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.12.2014, 11:23