Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą!

Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą! 22.09.2019, 18:31, Dawid Wieczorek 1844 komentarzy

Arsenal rzutem na taśmę wygrywa dzisiejszy mecz przeciwko Aston Villi. To jednak kolejne w tym sezonie spotkanie, które należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Kanonierzy nie mieli pomysłu na ten mecz i tylko dzięki indywidualnościom zdołali wyszarpać trzy punkty beniaminkowi. I to chyba jedyny pozytywny akcent tego dnia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego była koszmarna. Trener The Villans dobrze przygotował się na ten mecz i doskonale wiedział, że obecnego Arsenalu nie należy się obawiać. Tym sposobem jego zawodnicy grali bardzo odważnie i nie dali się zdominować Kanonierom. Łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych, a po jednej z genialnych centr El Ghaziego wyszli na prowadzenie.

Arsenal po tej bramce długo nie mógł się otrząsnąć, a ich gra przypomniała bicie głową w mur. W 41. minucie sytuacja The Gunners skomplikowała się jeszcze bardziej. Ainsley Maitland-Niles, zdaniem sędziego, sfaulował zawodnika Villi, a że miał już na koncie żółty kartonik, arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego i wyrzucić go z boiska. Co gorsze, po tym starciu młody Anglik ucierpiał najbardziej i nie zdołał opuścić murawy o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, ile potrwa ewentualna przerwa 22-latka.

Z powodu gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania, Unai Emery zdecydował się w przerwie załatać dziurę na prawej obronie i desygnował do gry Caluma Chambersa, który zastąpił młodziutkiego Sakę.

Od początku drugiej części spotkania gra Arsenalu nie zmieniła się diametralnie. Dopiero w 59. minucie indywidualną akcją popisał się Matteo Guendouzi, czym wywalczył rzut karny dla The Gunners. Piłkę z jedenastego metra uderzył Nicolas Pepe, dla którego był to pierwszy gol w barwach Kanonierów.

Radość kibiców nie trwała jednak długo, gdyż już minutę później kolejny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Wesley i Aston Villa znowu wyszła na prowadzenie.

To nieco pobudziło zawodników Emery'ego i od tego momentu przejęli większą kontrolę nad spotkaniem. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Calum Chambers, a już trzy minuty później gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu wolnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal mimo zdobycia trzech oczek rozegrał bardzo słaby mecz. Gdy przed spotkaniem wszyscy jednym chórem obstawiali, jak wysoko zawodnicy Kanonierów pokonają dziś The Villans, ci sprawili kolejną niespodziankę z widmem straty punktów w tle. O dzisiejszym pojedynku trzeba jak najszybciej zapomnieć, a cieszyć nas może jedynie to, że podopieczni Emery'ego zdołali odwrócić losy spotkania.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
kamil47 komentarzy: 268526.09.2019, 08:31

@ZielonyLisc: dokładnie. Skoro mlodziki potrafili zdominować jakieś tam Forest to nasza podstawowa kadra powinna aktualnie dominować chociaż nad dołem tabeli. Prawda jest zaś taka że dół gra jak równy z równym lub nas zdominuje. Strasznie to przykre.

Co do błędów. Nie da rady tego rozdzielić. Ponieważ błędy indywidualne często są powiązane z błędami taktycznymi. A już napewno przez wystawianie Krzaki. Trener powinien w końcu postawić na Torreire i wprowadzać obrońców po kontuzji. Jak patrzę co wyprawia Granit to stawiam sobie te same pytanie co rok temu w kwesti Mustafy. Co on tu kurde robi?
Ostatnia żółta kartka Granita w połowie boiska gdzie nie było żadnego zagrożenia. Nie potrafił po prostu odebrać piłki i gdy tak sobie biegł za przeciwnikiem to już się modlilem: oby nie czerwo, oby nie czerwo.

lordoftheboard komentarzy: 822624.09.2019, 20:07

@gnabry_: a ja miałem buty i były ok.

Sąd to norma. Zobacz na sagę Neymar Barca.
Co z tego, że się sądzą? To nie podworkowe deale tylko świąt korpo.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 124.09.2019, 19:20

NB to firma, która delikatnie mówiąc zniechęca swoim wizerunkiem. Czy wyobrażacie sobie, że ktoś idzie donieść na was do sądu tylko dlatego, że nie chcecie z nim podpisać nowej umowy, pomimo, że obecna się kończy? Oczywiście, w umowie jest przepis, który mówi o klauzuli, dzięki której teoretycznie będzie możliwa dalsza kolaboracja, a warunkiem jest wyrównanie oferty tej drugiej firmy, jednak nie wyobrażam sobie kompletnie tej współpracy. Właśnie. Słowo współpraca to klucz. Jak można współpracować przez kolejne lata z kimś, kto zmusza cię do współpracy przez sąd. To jest niepojęte. Nigdy w życiu nie miałem nic z firmy New Balance i nigdy przenigdy nie chciałbym mieć. Wolałbym chodzić boso po kawałkach szkła, aniżeli ubrać buty tej okropnej firmy.

redmitch komentarzy: 7424.09.2019, 18:41

@lordoftheboard:
Liverpool przytuli te 80 mln £ bez względu na sąd.
Nie wiemy tylko od kogo. NB chce dać tę kwotę ale zarząd widzi większą wartość i zasięg globalny w umowie z Nike.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.09.2019, 18:40

@Wojtek1988: Nie. Na Eleven tylko City pokazują.

platinium komentarzy: 139324.09.2019, 18:39

@thide: Xhaka wygląda jakby miał 14 lat :D Chyba tylko AMN wyszedł dobrze.

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26724.09.2019, 18:38

Pany, kakaokap będzie dziś gdzieś w polskiej tv? ;)
Z góry dzięki!!

Pablo11 komentarzy: 82624.09.2019, 18:38

@thide: Właśnie dziś zacząłem karierę Arsenalem i Pepe niezły na skrzydle.

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 18:32

nie napisałem ze Guendouzi jest ofensywnym pomocnikiem ale ok... ale tez nie nazwałbym go defensywnym pomocnikiem.Jego głównym zdaniem jest skuteczne rozgrywanie piłki , ale jak widać po meczach często uczestniczy w akacjach ofensywnych i to on daje impuls do ataku swoim prostopadłym podaniem które mija linie obrony przeciwnika

lordoftheboard komentarzy: 822624.09.2019, 18:31

LFC dostanie od następnego sponsora sprzętu 80 baniek rocznie.
Będzie to Nike albo New Balance, jeżeli wyrównają ofertę Nike i wygraja w sądzie ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2027524.09.2019, 18:28

@ArsenalChampion: Nie masz ukończonych studiów prawniczych także nie masz podjazdu do kolegi.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 18:25

@ArsenalChampion: jeszcze chwile i uwierze ze Guendozi jest ofensywnym zawodnikiem. Dobra nie ma tematu :) milego wieczoru

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 18:24

@madej: nie no nie wierze... przecież wszystko zależy od fromacji,co z tego ze wystawił 5 obrońców , skoro wahadłowi muszą grać wyżej czyli ofensywnie, i od kiedy to Guendouzi jest zawdonkiem defensywnym. i co z tego ze Niles chce grać na skrzydle skoro nie koniecznie musi się tam nadawać, to nie jest przypadek ze zarówno u Wengera i Emeryego gra na boku obrony albo wahadle.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2019, 18:21

@Kowal96: @DoomSlayer: Niedługo się pojawi.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 18:18

@ArsenalChampion: po wtore kiedy ja powiedzialem ze taka formacja z wahadlowymi jest defensywna? Czytasz gosciu ze zrozumieniem czy klapki masz na oczach? Napisalem ze gral 8 defensywnymi zawodnikami, nie formacja :)

madej komentarzy: 58924.09.2019, 18:15

@ArsenalChampion: zawsze masz b. To na lawce byl wowczas H. Mhkytaryan oraz Iwobi oraz Niles, ktpry jak wiemy sam mowi ze chce grac wyzej. To masz 3 malo?:) mogl rowniez ustawic na skrzydle Aube. Dalej zle. No prosze, czego ja sie tu dowiaduje :D
Gdyby byl wtedy dostepny xhaka, to by Ozil nie gral, mielibysmy wspomniana 8 ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 124.09.2019, 18:14

Matteo Guendouzi amongst the 7 Frenchmen to have made the final 40 nominees list for the 2019 Golden Boy http://******/GoldenBoy19

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 18:10

@madej: przed chwilą napisałeś ze nie jesteś niedzielnym kibicem, a jeśli ty uważasz ze formacja z 3 obrońcami i wahadłowymi jest defensywna, to chyba nie mamy o czym dyskutować. jeszcze dodam ze przy braku skrzydłowych w kadrze(bo jedynym był niesamowity Iwobi) Arsenal był tak po prostu zmuszony grać

Kowal96 komentarzy: 1758924.09.2019, 18:08

Będzie jakaś zapowiedź przed dzisiejszym meczem?

madej komentarzy: 58924.09.2019, 18:05

@ArsenalChampion: A prosze Cie bardzo, np mecz przegrany z Crystal Palace, pod koniec sezonu na ES, co zawazylo potem na braku top4.
Leno,
mustafi, koscielny, mavropanos.
Jenkinson guendozi elneny Kolasinac
Ozil + auba i laca.
Fakt pomylilem sie o jednego :)
7 defensywnymi na Emirates przecieko Crystal Palace. Wynik 2-3.

lordoftheboard komentarzy: 822624.09.2019, 17:59

@FilipCz: ja już nie chcę granita oglądać do końca sezonu

Garfield_pl komentarzy: 2778124.09.2019, 17:58

@madej: Panie wtedy w składzie był Mustafi jeszcze, dziwisz się że bunkrował, jak nie bardzo było czasem kim grać przez kontuzje, zawieszenia. Pozytywnie myśl, zmieni się gra tuż po przerwie na repkę. Teraz czas żeby powoli wprowadzać rekonwalescentów, potem kondycję poprawią w przerwie i wchodzimy z buta w październik:)

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 17:57

@madej napisał: "Krytykuje Arsenal Emerego od zeszlego sezonu, od momentu kiedy pan Dracula ustawial w wyjsciowej 11 az 8 defensywnych zawodnikow + iwobi i auba/laca!"
aha,to weź mi teraz przypomnij ten skład i w jakiej formacji Arsenal wtedy zagrał

Garfield_pl komentarzy: 2778124.09.2019, 17:56

@ArsenalChampion: u nas zwyczajnie trzeba posadzic Xhake i zaczniemy grać, bo my tracimy pkt przez własne błędy. Wierzę że to zobaczył Emery w niedzielę i go posadzi, + nominalni na swoich pozycjach obrońcy ( koła daje radę, ale może Tierney faktycznie lepszy) i kompletnie inna drużyna może być. Oczywiście pierwsze mecze mogą z nimi w składzie jeszcze nie być wow, ale jest spora szansa na rozkręcenie się :)

madej komentarzy: 58924.09.2019, 17:55

@ArsenalChampion: Jacy niedzielni kibice :D
Krytykuje Arsenal Emerego od zeszlego sezonu, od momentu kiedy pan Dracula ustawial w wyjsciowej 11 az 8 defensywnych zawodnikow + iwobi i auba/laca! Tak jak pisalem wczesniej, za Wengera prosilem zeby nie gral Ramsey, tak za Unaia „plakalem”ze siedzi na lawce!
Nie da sie tego ogladac!
Pozdrawiam

Garfield_pl komentarzy: 2778124.09.2019, 17:53

@kwiatinho: wszystko przez svena,gdyby nie namówił zarządu na nonameów, to już wcześniej byśmy wydali konkret kasę, ja się nie dziwię że Raul go pogonił, za wprowadzenie w błąd ;D dopiero po jego odejściu zaczęliśmy wydawać mimo braku kasy. ;)

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 17:53

@wojt3q: ja Liverpool z początków Kloppa pamiętam również jako druzyne sinusoidę, potrafili wygrać z Chelsea by potem dostać w dupe od Swansea. Ja widzie wiele podobieństw miedzy dzisiejszym Arsenalem, To nie jest tak ze Arsenal gra beznadziejnie, bo np. taki Tottenham 3 tygodnie temu potrafiliśmy zdominować, co prawda odgryzali się nam groźnymi kontrami, ale to my prowadziliśmy grę , o braku zwycięstwa zdecydowały indywidualne błędy Leno i Sokratisa. Ja wiem ze np. wiele osób odpaliła się po słabym meczu z Watford , i nagle dla nich Arsenal stał się koszmarny, i nagle ta druzyna nie ma stylu bo oceniają ją głownie po jednym meczu i nagle Emery out.Typowi niedzielni kibice, szkoda ze przy okazji najgłośniej szczekają. To czy druzyna progresuje to ocenimy na koniec sezonu.

sWinny komentarzy: 780224.09.2019, 17:52

Wtorek 20.45 i gra Arsenal. W końcu człowiek poczuje smak LM.

Elastico07 komentarzy: 1250824.09.2019, 17:52

@patryksz napisał: "Lata temu śpiewano „no more boring, boring Arsenal”, a dzisiaj „nie no, ale 3 pkt są”."
Masz dowód na to że człowiek się prawie do wszystkiego jest w stanie przyzwyczaić.Ten sezon jest kluczowy,dajmy mu czas do końca,wtedy będzie się można okreslić jest jesteś stayem czy outem.

FilipCz komentarzy: 186024.09.2019, 17:51

@Elastico07: ciekawe czy zagrają chociaż z 20minut. Szkoda, że eleven nie transmituje meczu.

Elastico07 komentarzy: 1250824.09.2019, 17:50

@FilipCz: Holding,a Bellerin i TIerney w 18nastce się znajdą.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 17:49

@wojt3q: Noi super, nie musze sprawdzac. Tak cos kojarzylem, wiec jednak nie masz racji kolego.
Zreszta od poczatku Klopp zarazal pilkarzy ambicja pressingiem i ofensywnym stylem gry. Problem mieli z defensywa kupili Holendra, potem Allisona. Jednak nie murowali bramki, nie ustawial ich ultra defensywnie, nie oddawano na ich bramke tylu strzalow jak na bramke Leno obecnie!
Zreszta o czym ta rozmowa, Afc obecnie druzyna opierajaca sie na indywidualnosciach, Bez jakiegokolwiek stylu lecz to ma krotkie nogi.
Z taka sila ofensywna jaka ma Arsenal, po transferze Pepe czytalem komentarze porownujace trio z city i lfc... po prostu to co prezentuja to padaka!
Jesli sie cos szybko nie zmieni, to bedzie dramat!

FilipCz komentarzy: 186024.09.2019, 17:40

Dziś może być fajny mecz do oglądania, bo raczej nie zobaczymy Czaki :)

Wiadomo kto dziś dostanie szansę gry?

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 17:35

@madej: a to proszę sprawdzaj, w drugim sezonie było podobnie z tym ze udało się im skończyć w top 4 mimo ze ich styl gry pozostawiał wiele do życzenia

madej komentarzy: 58924.09.2019, 17:30

@ArsenalChampion: Powiedzialem, ze sprawdze jak Klopp radzil sobie od 2 sezonu w Lfc, przeciez 1 nie bierzemy pod uwage ;)

ArsenalChampion komentarzy: 802124.09.2019, 17:30

@madej napisał: "Tak, a mi sie wydaje ze Lfc gralo zupelnie inaczej niz my, aczkolwiek sprawdze to. Poszukam tych statysyk, czy jak przyjezdzalo Burnley na Anfield, czy beniaminek pokroju Villi strzelali do nich jak do kaczek"
oj ty chyba sobie odpuściłeś oglądanie premier league w poprzednich latach, bo z początku pracy Kloppa , Liverpool słynął z tego ze strasznie męczył się z ogórkami

kwiatinho komentarzy: 1312624.09.2019, 17:29

Jeżeli ktoś zaczyna porównywać że Kloop i Guardiola po drugim sezonie coś tam wygrali to chyba jest słabo z pamięcią. Może nie tyle z pamięcią co rozumowanie następstw pewnych sytuacji.
Obrona City więcej kosztowała niż cały skład Arsenalu. Do niedawna Özil był najdroższym piłkarzem potem Auba Laca Pepe. W City i Liverpoolu się nie rozdrabniali. Trzeba było bramkarza ściągnęli jednego z najlepszych trzeba było obrońcy to najlepszego itd itd
Za sukcesami stoją pieniądze a nie trenerzy. Myślicie że z obecnym składem Kloop czy Guardiola walczyli by o mistrzostwo?

madej komentarzy: 58924.09.2019, 17:28

@lays: To wybacz :D

Garfield_pl komentarzy: 2778124.09.2019, 17:28

@ZielonyLisc: tylko, że sezon długi i wszystko może się zdarzyć w każdą stronę w każdym klubie, a ludzie już wiedzą co będzie :) dłuższa seria wygranych, jakieś wpadki live i zaraz tutaj zacznie się śpiewka, że wierzymy do końca itd :) potem porażka jakaś i znów pomyje na klub itd. To akurat jest wiadome co sezon :D nawet jakbyśmy bez porażki powtórzyli sezon, to ktoś by się doj.... Że mogło być więcej pkt itd haha

@ArsenalChampion: Nie porownuje sie do City, nie mam zamiaru, sam to przytoczyles w swojej 1 wypowiedzi, wiec odbijam pileczke.
Tak, a mi sie wydaje ze Lfc gralo zupelnie inaczej niz my, aczkolwiek sprawdze to. Poszukam tych statysyk, czy jak przyjezdzalo Burnley na Anfield, czy beniaminek pokroju Villi strzelali do nich jak do kaczek :)

lays komentarzy: 3987124.09.2019, 17:27