Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą!

Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą! 22.09.2019, 18:31, Dawid Wieczorek 1844 komentarzy

Arsenal rzutem na taśmę wygrywa dzisiejszy mecz przeciwko Aston Villi. To jednak kolejne w tym sezonie spotkanie, które należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Kanonierzy nie mieli pomysłu na ten mecz i tylko dzięki indywidualnościom zdołali wyszarpać trzy punkty beniaminkowi. I to chyba jedyny pozytywny akcent tego dnia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego była koszmarna. Trener The Villans dobrze przygotował się na ten mecz i doskonale wiedział, że obecnego Arsenalu nie należy się obawiać. Tym sposobem jego zawodnicy grali bardzo odważnie i nie dali się zdominować Kanonierom. Łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych, a po jednej z genialnych centr El Ghaziego wyszli na prowadzenie.

Arsenal po tej bramce długo nie mógł się otrząsnąć, a ich gra przypomniała bicie głową w mur. W 41. minucie sytuacja The Gunners skomplikowała się jeszcze bardziej. Ainsley Maitland-Niles, zdaniem sędziego, sfaulował zawodnika Villi, a że miał już na koncie żółty kartonik, arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego i wyrzucić go z boiska. Co gorsze, po tym starciu młody Anglik ucierpiał najbardziej i nie zdołał opuścić murawy o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, ile potrwa ewentualna przerwa 22-latka.

Z powodu gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania, Unai Emery zdecydował się w przerwie załatać dziurę na prawej obronie i desygnował do gry Caluma Chambersa, który zastąpił młodziutkiego Sakę.

Od początku drugiej części spotkania gra Arsenalu nie zmieniła się diametralnie. Dopiero w 59. minucie indywidualną akcją popisał się Matteo Guendouzi, czym wywalczył rzut karny dla The Gunners. Piłkę z jedenastego metra uderzył Nicolas Pepe, dla którego był to pierwszy gol w barwach Kanonierów.

Radość kibiców nie trwała jednak długo, gdyż już minutę później kolejny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Wesley i Aston Villa znowu wyszła na prowadzenie.

To nieco pobudziło zawodników Emery'ego i od tego momentu przejęli większą kontrolę nad spotkaniem. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Calum Chambers, a już trzy minuty później gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu wolnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal mimo zdobycia trzech oczek rozegrał bardzo słaby mecz. Gdy przed spotkaniem wszyscy jednym chórem obstawiali, jak wysoko zawodnicy Kanonierów pokonają dziś The Villans, ci sprawili kolejną niespodziankę z widmem straty punktów w tle. O dzisiejszym pojedynku trzeba jak najszybciej zapomnieć, a cieszyć nas może jedynie to, że podopieczni Emery'ego zdołali odwrócić losy spotkania.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
patryksz komentarzy: 364624.09.2019, 12:00

@Thrall: A tego to nie wiem, CNE to już wieki nie słyszałem, a Wujek coś tam działa wokół rapu. Ostatnio mi się ten numer przypomniał oglądając jeden z naszych meczów XD

slayerek komentarzy: 18124.09.2019, 12:00

@imprecis: Tak, Puchar Ligi.

Thrall komentarzy: 60124.09.2019, 11:55

@patryksz
Ło Panie ale mi dałeś nostalgię. Swoją drogą CNE coś jeszcze robi w rapie? Bo WSZ czasem się pojawi na bitwie freestylowej i widziałem, że ma jakieś programy na yt ale już chyba nie nagrywa.

patryksz komentarzy: 364624.09.2019, 11:41

Nie wiem jak Wy, ale ja śmiem twierdzić, że Unai jest zły, bo trzyma na uwięzi.
Zasady są po to żeby je łamać, to żaden dramat, że znów przegrana.
Spróbuj jeszcze raz, nie możesz dać się złamać.
Życie to gra, gdzie sędziego nie da się okłamać.

slayerek komentarzy: 18124.09.2019, 11:12

@Gunner915 napisał: "Tierney zarobi czerwoną kartkę w swoim debiucie w Premier League, gość gra bardzo, bardzo twardo i bezpardonowo do tego dojdą jeszcze emocje bo debiut i chęć pokazania się kibicom."

zawsze śmieszą mnie takie przewidywania...

Czeczenia komentarzy: 1244824.09.2019, 11:10

Patrzenie na punkty to krótkowzroczność. Analogii do Brzęczka ciąg dalszy. Był komplet punktów, marna gra z jednym wyjątkiem, a potem zdziwienie, że ktoś się nas nie przestraszył i zlał nam dupsko. Nawet nie chodzi o wrażenia artystyczne, a o to, że Arsenal nie ma żadnej kontroli nad meczem. Grą tej drużyny rządzi chaos i zrywy indywidualne. I jest tylko gorzej, chociaż punkty niby się zgadzają.

Elastico07 komentarzy: 1243724.09.2019, 11:09

Bez przesady.Oczywiscie jest to możliwe ale nie ma najmniejszego sensu się tak nastawić.Bedzie niszczył dosłownie na swojej stronie.Zwroccie uwagę na budowę jego nóg atleta.

kwiatinho komentarzy: 1311424.09.2019, 11:09

@madej:
3miasto

lays komentarzy: 3987124.09.2019, 11:06

Pogba na pewno dostępny na mecz z Arsenalem

Elastico07 komentarzy: 1243724.09.2019, 11:05

Holding w 1,a Bellerin i Tierney w 18nastce,alez mnie to cieszy,prawie jak 3 transfery do defensywy.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2019, 11:05

Polscy siatkarze utknęli na lotnisku w Amsterdamie z powodu strajku linii lotniczych...

Ja już widzę, to Euro 2020

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1624.09.2019, 11:04

@KapitanJack10:
Jak ty śmiesz się tu jeszcze wypowiadać? Popełniłeś błąd! Jesteś skreślony z listy nieomylnych użytkowników, a tylko oni mają prawo tu się udzielać!

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1624.09.2019, 11:00

Możemy zwracać sobie uwagę na błędy w bardziej cywilizowany i ludzki sposób, niż w tylu "eee chyba coś ci się pomyliło!", "eee sprawdź se wyniki jeszcze raz!", "eee to chyba inne mecze oglądaliśmy!", "eee w całym twoim merytorycznym komentarzy zabrakło jednego przecinka i popełniłeś pół błędu ortograficznego, gupek!"
A rozwijając dyskusję, to jestem daleki od krytykowania Arsenalu za wszystko na około, bo punkty są zdobyte i one będą w ostatecznym rozrachunku się liczyć. Martwi mnie natomiast styl i coraz bardziej krytycznie podchodzę do pracy Emeryego, ale też daje mu czas do końca sezonu. On ma zrealizować cele, z których będzie rozliczany po sezonie.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 424.09.2019, 10:57

@Gunner915: To jest najgorsze uczucie ever. Napocisz się pisząc, kilkasz "dodaj komentarz" i wtedy BUM! widzisz błąd.. I już wiesz, że nawet jakbyś w komentarzu najmądrzejsze frazesy wypisywał to i tak nie będą brane pod uwagę xD

anolis komentarzy: 107324.09.2019, 10:55

@KapitanJack10: nie jesteś sam. Mnie też już skręca od czytania podobnych głosów. Bo nawet jak jest dobrze to jest dla nich źle. Żaden argument nie trafi.
Nieważne że zespół codziennie ćwiczy, że zawodnicy pracują z trenerem, że sztab ludzi codziennie pracuje nad różnymi sprawami. Że to co za pośrednictwem mediów dociera na zewnątrz, to ułamek procenta tego co się dzieje i jak sprawa wygląda od środka.
Eksperci sprzed monitora i tak wiedzą więcej, bo oglądają przecież każdy mecz w tv. Czytając te pełne troski wypowiedzi ktoś by doszedł do wniosku, że AFC jest na przedostatnim miejscu w tabeli.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 424.09.2019, 10:54

@madej: ohoho przepraszam wysoki sądzie :) wrzuć na luz.

Mam nadzieję, że podłapałeś aluzje.

Gunner915 komentarzy: 276724.09.2019, 10:48

@KapitanJack10

wiedziałeś, że nie mogło być inaczej xD kasztaniaki.com nie wybaczają takich niedopatrzeń.

Tevez komentarzy: 408724.09.2019, 10:46

@Alonso: A Chambers umie atakować? Wiem że strzelił gola w ostatnim meczu ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić Caluma szarżujacego prawą stronę, dryblującego, grającego na obieg. A tego się dziś wymaga od bocznych obrońców.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 10:46

Panie Jacku, czy ja napisałem, że Arsenal to banda patłachów? Z moich wypowiedzi można wywnioskować, że jestem całkowicie przeciwny metodom pana trenera. Styl, który prezentujemy jest poniżej krytyki. Wymęczone zwycięstwa, bo taka jest prawda ze średniakami tej ligi, którzy będą do końca tych rozgrywek walczyli o byt w PL dla mnie nie jest zadowalające. Czego nie rozumiesz?
Po wtóre, moja wypowiedz była formą żartu i wbicia szpileczki w dracule.
Jeśli Cie uraziła, to przepraszam, aczkolwiek będę krytykował styl prowadzenia mojego klubu przez obecnego szkoleniowca, gdyż mam do tego prawo. Podoba Ci się obecny Arsenal, Twoja sprawa.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 424.09.2019, 10:44

@Gunner915: Dopisałem Eintrach później, zapomniałem zamienić 9 na 12 i czekałem, aż ktoś oleje cały komentarz, żeby się do tego przyczepić. Nie rozczarowałem się

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 224.09.2019, 10:43

Dziś Martinelli od pierwszych na szpicy?

Gunner915 komentarzy: 276724.09.2019, 10:42

@Argudo

w lidze szkockiej ciężko dostać czerwoną, może dlatego :)

Gunner915 komentarzy: 276724.09.2019, 10:40

Arsenal zdobył w tych meczach 12 pkt, chyba że odjeli nam 3 pkt za styl, a ja nic o tym nie wiem.

Czeczenia komentarzy: 1244824.09.2019, 10:39

Torreira potrafi grać w piłkę? I cyk, kolejna kontrowersja.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.09.2019, 10:38

@KapitanJack10 napisał: "Arsenal to banda patałachów, prowadzonych przez niedoszkolonego pasterza,"

Unai to po baskijsku... pasterz.

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 424.09.2019, 10:35

@madej: Masz rację. Arsenal to banda patałachów, prowadzonych przez niedoszkolonego pasterza, który robi tylko bezsensowne analizy zamiast robić drugą Barcelonę. Ogólnie Newcastle, Burnley, Eintracht i Aston Villa nas zmiażdżyły, a 9pkt po tych meczach to tylko fart, który się skończy. W piłkę u nas nie potrafi grać nikt oprócz Lacy i Torreiry, którzy nie grają, bo ich kasztan nie wpuszcza. Powroty po kontuzji obrońców nam nie pomogą, bo Emery nie wie co robi i Nottingham nas dziś wyjaśni. Nawet jeśli wygramy, to pewnie 1:0 po obronie Częstochowy, a taka wygrana się nie liczy. W ogóle powinniśmy przegrywać, żeby szybko zwolnili draculę i zatrudnili trenera z prawdziwego zdarzenia, bo inaczej nie mamy szans na top4. EmeryOut

Wystarczająco luzacko? Czy mogę się już nazywać prawdziwym kibicem? Czy muszę jeszcze jechać do Londynu i bić się z kibolami Totków? Bo nie wiem :/

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.09.2019, 10:24

@thegunner4life:

W tamtym sezonie gra siadła, jak straciliśmy tę dwójkę. Różnie może być z ich dyspozycją po tak ciężkich kontuzjach, ale wierzę, że wraz z ich powrotem gra całej drużyny się poprawi.

@Gunner915:

Nie widziałem go w akcji, ale w karierze nie dostał jeszcze czerwonej kartki. 11 żółtych w 182 występach też raczej nie ce****ą boiskowego brutala.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 10:22

@Dawid04111: Tak, zapomniałem o tym, wybacz :DD

madej komentarzy: 58924.09.2019, 10:21

@kwiatinho: Mocne, serio. Jakoś daję rade. Dzięki za troskę!
Swoją drogą piękny profil mój stworzyłeś, jesteś może z Krakowa, chętnie Cie poznam, może sie zakolegujemy :DD

Gunner915 komentarzy: 276724.09.2019, 10:14

thegunner4life komentarzy: 891824.09.2019, 10:09

@Argudo:
Ja się boję, o to co pisał Simplemann. Każdy tutaj oczekuje, że ta dwójka zbawi Arsenal i będzie na nich taka presja, że po 2 meczach wszyscy będą wyrzucać ich z klubu, a Szkot skończy jako wpadka transferowa.

Moim zdaniem, ani powrót tej dwójki ani Holdinga nic nie zmieni, bo cała drużyna gra źle.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.09.2019, 10:08

Najbardziej mnie ciekawi, czy Bellerin i Tierney dziś zagrają. Niesamowicie czekam na ich powrót. Jeżeli jeszcze nie będą gotowi, obstawiałbym, że zagramy:
Mustafi-Mavro-Holding-Jakiś młodzik (Bola albo Lopez)

Gunner915 komentarzy: 276724.09.2019, 10:07

Wydaję mi się, że Emery nie świętował gola, bo zespół kompletnie olał jego założenia taktyczne i ruszył na hura do ataku. Emery nakazał im bronić na własnej połowie i grać jedynie z kontry.
#teamEmeryOut #onceEmeryOutalwaysEmeryOut

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1424.09.2019, 10:03

@madej: dodam tylko, ze kibice kanoneirów sa dumni ze swojego klubu, że udało im się pokonać wreszcie zespół z TOP6 (nie wazne ze 2 ligi), nie zważając na styl gry. Po tym jakże wielkim sukcesie przedłużono kontakt Emeryego do 3000 roku.

kwiatinho komentarzy: 1311424.09.2019, 09:59

@madej:
Czujesz się lepiej wymyślając takie głupoty?
Masz też wyimaginowanych przyjaciół?
Jesteś takim typem śmieszka w towarzystwie gdzie wszyscy się radują kiedy opowiadasz kolejne zabawne historie ale tak na prawdę męczysz wszystkich i nikt Cię nie lubi?!
Taki trochę profil sobie Twój stworzyłem. Założę się że mnóstwo z tego się zgadza

grzegorz1211 komentarzy: 1026924.09.2019, 09:30

@_Dennis_Bergkamp_: Technika to akurat aspekt którego tej drużynie nie brakuje.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2019, 09:28

Serialowcy są? Widzieli wygrane Emmy? Wiele pozytywnych zaskoczeń. Strasznie się cieszę z trzech wygranych. Owacja na stojąco dla Jharrel Jerome za When They See Us. Świetne podziękowania, ten gość ma naturalny swag. Jodie Comer za Killing Eve, choć jak zwykle nie wiem czemu musi się podnosić lament że nie wygrała Oh. W końcu Julia Garner za Ozark, miała ostatnio wiele dobrych ról w Waco czy Maniacu.

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 324.09.2019, 09:27

AMN dobry technicznie, co ja czytam.

kamo99111 komentarzy: 687624.09.2019, 09:01

*akcja

@_Dennis_Bergkamp_ napisał: "technicznie od AMNa w aktualnym Arsenalu lepsi sa jedynie: Ozil, Ceballos, Laca[...]"

Jest taki dobry, ze z kazda alxja wychodzi poza linie koncowa, a wiekszosc jego dryblingow konczy sie strata. Ja z AMN wiazalem nadzieje przed kontuzjami, kiedy z braku laku gral na lewej obronie. Wtedy wygladal calkiem spoko (to chyba za Wengera jeszcze bylo). Obecnie anglik to dzban jakich malo...

thegunner4life komentarzy: 891824.09.2019, 08:59

@metjuAFC:
Jako jedyny nie śpi podczas oglądania powtórek video, które puszcza nasz Boss i przez to ten myśli, że jest najlepiej przygotowany.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 08:58

@thegunner4life: Fajnie, że są osoby mające dystans, a nie muły bagienne :D Swoją drogą mam nadzieje, że chłopakom puszcza w przerwach jakieś kreskówki dla rozluźnienia atmosfery, a pilot ma Xhaka ;D
Ozil pewnie w 1 ławce, bo chodzą głosy, że dziś dostanie z dwie minuty, bo emery potrzebuje go na weekend na ławke :DD

madej komentarzy: 58924.09.2019, 08:55

@KapitanJack10: ohoho przepraszam wysoki sądzie :) wrzuć na luz, emery out!

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997324.09.2019, 08:39

technicznie od AMNa w aktualnym Arsenalu lepsi sa jedynie: Ozil, Ceballos, Laca, ale to chyba niestety nie jest glowa/psycha na duza pilke, bardzo przypomina mi OXa, btw zdecydowanie chcialbym Emery aby dal mu szanse na skrzydle razem z Bellerinem, bo taki Ceballos mialby w koncu z kim poklepac pilke, pograc troche w trojkatach, a tam jednak byloby odrobine mniej odpowiedzialnie

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 424.09.2019, 08:29

@madej: idź być dziwny gdzie indziej...

thegunner4life komentarzy: 891824.09.2019, 08:27

@madej:
Nothingam Forest to wygrał 2x ligę mistrzów z nimi nie ma żartów. To będzie piekielnie trudny mecz dla Emerego. Podobno od niedzieli ogląda powtórki po 8 godz.

madej komentarzy: 58924.09.2019, 08:21

Mecz z Nothingham w pucharze ligi. Arsenal zepchnięty po raz x do defensywy. Dzielnie bronią się przed potężnym zespołem z zaplecza Premier League. Do 30' Martinez interweniował 10 razy. Arsenal odgrażał się kontrami, lecz to nie wystarczyło na zdobycie bramki. Do przerwy 0-0. Drugą połowa niczym się nie różniła, jednak to Kanonierzy zdobyli bramkę więcej, a to dzięki geniuszowi pomijanego przez Emery (out) maestro Ozila. Rajd od własnej bramki, niczym za dobrych czasów Henry oraz piękna bramka przewroktką w samo okienko, na która sobie sam zapracował a co lepsze sam asystował. Cieszynka Ozila była również istnie fenomenalna jak i cała bramka Niemca. Podbiegł do hiszpanskiego ultra defensywnego managera i pokazał mu środkowy palec. Reasmując Arsenal wygrał 1-0, na bramkę Kanonierów NOTHINHGAM ODDAŁ TYLKO 28 STRZAŁOW. Kibice tego klubu mogą być rozczarowani, że zawodnicy tak mało razy zatrudniali dzisiaj "bezrobotnego" Martineza. Róbcie screeny :D

Alonso komentarzy: 1282424.09.2019, 07:55

W ogóle skoro Niles nie potrafi bronić to dlaczego jeszcze Unai nie wpadł na to by stawiać na Chambersa jak nie ma Bellerina? To chyba byłoby dość logiczne. Kola ten ofensywny, Chambersa bardziej zachowawczy i masz jakiś balans w defensywie. Podstawy footballu managera. :d