Szczęsny chwali defensorów

Szczęsny chwali defensorów 14.09.2011, 16:34, IceMan 33 komentarzy

Wojciech Szczęsny pochwalił swoich kolegów z bloku defensywnego za postawę we wczorajszym pojedynku z Borussią Dortmund.

Wiele wskazywało na to, że Arsenal wywiezie z Niemiec trzy oczka, ale ostatecznie mistrzom Bundesligi udało się doprowadzić do wyrównania w 88. minucie.

Polski bramkarz przyznał, że podział punktów jest w ostatecznym rozrachunku sprawiedliwym rezultatem.

Czy jesteś zadowolony z remisu?

Po takiej bramce zadowolimy się jednym punktem. Zwykle po utraconym w 88. minucie prowadzeniu zespół jest zdruzgotany, ale muszę przyznać, że Borussia grałą w drugiej połowie bardzo dobrze i zasłużyła na tego gola.

Czy drużyna wierzyła w dowiezienie prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego?

Ja osobiście tak. Przez 90 minut drużyna broniła się naprawdę dobrze. Nawet przy rzucie wolnym, z którego później wyniknęła sytuacja bramkowa, defensorzy zachowali się wzorowo. Piłkarz Borussi oddał po prostu niesamowity strzał, którego prędko nie powtórzy. Myślałem, że dowieziemy to zwycięstwo do końca, ale jednym oczkiem też nie pogardzimy.

Jak wiele zawdzięczasz w tym meczu postawie swoich obrońców?

Powiedziałem kolegom po ostatnim gwizdku: "Chłopcy, fantastycznie się broniliście". Jeśli już musisz wyciągać piłkę z siatki, to najlepiej jest zrobić to po tak genialnym trafieniu. Obie ekipy zasłużyły na jeden punkt.

Jak ten rezultat wpłynie na pewność siebie Kanonierów?

Zbawiennie. Przywieźliśmy oczko z Dortmundu, bardzo trudnego terenu. Mam nadzieję, że w najbliższym starciu z Blackburn zwyciężymy.

Czy ostatnie dwa wyniki będą dla Arsenalu punktem zwrotnym?

Pokazaliśmy, że wciąż jesteśmy świetnym zespołem. Udowodniliśmy, że potrafimy grać i bronić się na bardzo wysokim poziomie, morale w szatni są wyższe.

Czy w tym spotkaniu przypominaliście już ten prawdziwy Arsenal?

Nie, zagraliśmy o wiele bardziej defensywnie niż zwykle. Zasłużyliśmy jednak na ten punkt i z tego się cieszymy.

Czy pokonało się fartowne trafienie czy po prostu błysk czystego geniuszu?

To było nieprawdopodobne uderzenie. Perisić czysto trafił w piłkę, ale wątpię, aby szybko powtórzył ten wyczyn.

Zważywszy na tak defensywne nastawienie zespołu, Arsenal może sporo wynieść z tego meczu?

Na pewno tak. W pierwszej połowie pozwoliliśmy im tak naprawdę na stworzenie jednej bardzo groźnej sytuacji, a graliśmy przecież z zespołem prezentującym szalenie ofensywną piłkę. Możemy być z siebie dumni.

Robin van Persie wybrał sobie idealny moment na trafienie do siatki, czyż nie?

Owszem, dzięki temu na przerwę zeszliśmy bardziej pewni siebie. Wierzyliśmy, że dowieziemy te trzy oczka do samego końca, ale niestety nie udało się.

Jak, z punktu widzenia zawodnika, wyglądała atmosfera w Borussi?

Fantastycznie. To było jedno z najlepiej oprawionych widowisk, w którym kiedykolwiek brałem udział, w takich meczach aż chce się grać. Panowała świetna atmosfera, starły się ze sobą dwie wspaniałe drużyny. Dla takich spotkań uprawia się futbol.

Borussia DortmundLiga MistrzówWojciech Szczęsny autor: IceMan źrodło: Arsenal.com
Leehu komentarzy: 1049615.09.2011, 17:38

Widzieliście ten moment kiedy Wojtek mówił Perowi jak ma się ustawiać przy rożnych w końcówce w ogóle on kierował poczynaniami całej linii defensywnej. To tylko pokazuje jak ważnym elementem układanki o nazwie Arsenal jest Wojtek.

KanonierTH1411 komentarzy: 482815.09.2011, 11:53

"W pierwszej połowie pozwoliliśmy im tak naprawdę na stworzenie jednej bardzo groźnej sytuacji..."

Chyba inny mecz oglądałem... BVB tylko w pierwszej połowie, Lewy x2, Kagawa, Grozzkroiz (czy jak to się pisze)...

Oprócz dobrej gry w obronie nie widzę żadnych pozytywów. Gramy słabiutko, ale liczę na 0-1 i na 3pkt z Blackbern.

Awesome komentarzy: 38114.09.2011, 23:30

Zgadzam się z Wojtkiem.

Szef komentarzy: 1303514.09.2011, 22:12

ehhh teraz to nie wiem czy nasza formacja obrony nie jest lepsza od ataku i pomocy bo obrona gra w miare solidnie i mamy wojtka a pomoc to dno

ZiggyAFC komentarzy: 24314.09.2011, 21:19

cavlary, Wojtka na pewno stać, mnie nie. :D

HusarzAFC komentarzy: 150214.09.2011, 20:50

"Pokazaliśmy, że jesteśmy świetnym zespołem", chyba chciał powiedzieć, że średnim zespolem.

cavlary komentarzy: 262014.09.2011, 20:33

@ZiggyAFC

Wojtka nie stać?:)

fabregas1987 komentarzy: 2581514.09.2011, 20:32

Napewno w Dortmundzie jest ekstra atmosfera, szkoda, ze nie jest tak na Emirates :(

szym254 komentarzy: 255614.09.2011, 20:22

@Mr Football

Bez sensu, dzieciakom się nudziło...

siloe21 komentarzy: 63414.09.2011, 20:20

GO GO WOJTUŚ!

Ciasteck2 komentarzy: 446714.09.2011, 19:47

Wojtek jest świetny i nie ma co zaprzeczać.

MrFootball komentarzy: 3514.09.2011, 19:33

Sorry, zapomniałem:

ZiggyAFC komentarzy: 24314.09.2011, 19:32

Bardzo mi się podobają te słuchawki co ma Wojtek, Dr. Dre, jednak 899zl kosztują. :(

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 114.09.2011, 19:30

Najpierw Arsenal miał kiepską obronę, to się Bramkarz zahartował, teraz mamy pomoc kiepawą to się obrona zahartowała, może to jest jakiś tajemniczy plan budowy drużyny przez Wengera? ;p

ostriket komentarzy: 662814.09.2011, 19:22

cóż to się porobiło w klubie że mamy lepszą defensywę niż pomoc ;/

LaKo komentarzy: 12414.09.2011, 19:09

Fajnie ciesze się że mamy tak silną obronę ale przecież trzeba także atakować a mieliśmy zaledwie dwie sytuacje.

damcioo komentarzy: 58514.09.2011, 18:53

Henry jakby wrocił wiem że jest stary ale to dało motywacje drużynie i bardzo fajną atmosferę i ogromne doświadczenia Titi wracaj :D Marzenia

TheFlyingDutchman komentarzy: 25414.09.2011, 18:40

Defensywę mieliśmy w tym meczu naprawdę dobrą. Idziemy w górę, wielki dół mamy już za sobą. Teraz bardzo ważne jest żeby wygrać z Blackburn, to da nam pewność siebie która w meczach z większymi rywalami będzie nieoceniona.

arthas74 komentarzy: 234314.09.2011, 18:09

ladnia i składna wypowiedz;p

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 17:30

Orandzo
:D Też bym chciał, ale z Autografami wszystkich zawodników.

Orandzo
To słuchawki Dr.Dre by Monster Beat, na Allegro kosztują około 1 Tysiąca.

Vendetta komentarzy: 277814.09.2011, 16:57

Redaktor:"-Wojtek, czy Kuba strzeli dzisiaj bramkę?"
Szczęsny:"- Nie, Kuba dzisiaj nie strzeli bramki, bo Borussia wyjdzie pierwszym składem." : )

Orandzo komentarzy: 338014.09.2011, 16:52

Ja chcę te słuchawki z jego podpisem :D

Kamiljohn komentarzy: 45014.09.2011, 16:51

Po tym strzale nikt nic nie mógł zrobić, obrona wtedy wybiła, a że Perisic tam wtedy był no to huknął na bramke Wojtka i niestety dla nas trafił ;/

adrianars21 komentarzy: 37214.09.2011, 16:51

mamy dobrych stoperów i mam nadzieję że zachowają obecną formę

HellSpawn komentarzy: 618514.09.2011, 16:49

No w tym sezonie defensywa i bramkarz grają naprawdę powyżej oczekiwań, ale co z tego, że jedno poprawiliśmy, a drugie się popsuło?

drQ komentarzy: 71514.09.2011, 16:42

Prawdę mówiąc to Wojtek jest podporą naszej defensywy.

piotr12ek komentarzy: 35914.09.2011, 16:41